Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και καλό Πάσχα να έχουμε..... Μια διαπίστωση, έχω τσεκάρει τη συσκευή μου με συσκευές demo από μεγάλα κατάστημα και παρατήρησα ότι η δικιά μου η οθόνη με φουλ φωτεινότητα (auto απενεργοποιημενο) είναι ένα τόνο πιο σκοτεινή.

Το βλέπεις ειδικά στο άσπρο φόντο

Έχετε διαπιστώσει κάτι ανάλογο;

Έχω παρτίδα 411 ιταλικό

Edited by gbotsas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα και καλό Πάσχα να έχουμε..... Μια διαπίστωση, έχω τσεκάρει τη συσκευή μου με συσκευές demo από μεγάλα κατάστημα και παρατήρησα ότι η δικιά μου η οθόνη με φουλ φωτεινότητα (auto απενεργοποιημενο) είναι ένα τόνο πιο σκοτεινή.

Το βλέπεις ειδικά στο άσπρο φόντο

Έχετε διαπιστώσει κάτι ανάλογο;

Έχω παρτίδα 411 ιταλικό

Καλησπέρα φίλε μου καλό Πάσχα! Το είχε αναφέρει και ένα παιδί πιο παλιά σε σύγκριση με την δική του. Κάποια παιδιά που το κατέχουν καλύτερα με τις οθόνες είχαν καταλήξει ότι έχει σχέση με την οθόνη που θα σου πέσει και αν το άσπρο σου είναι ψυχρο ή θερμο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με ασυρματη φορτιση πόση ώρα κάνει να φορτισει γιατί έχω αγανακτήσει με το καλώδιο. Μια κάνει 2 1/2 ώρες και μια όσες θέλει.

 

Τελικά είναι τραγικοί οι φορτιστές της LG, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Εμένα κάνει 3 1/2 ώρες και τελικά το φορτίζω με τον φορτιστή του τάμπλετ και σε 1 1/12 ώρα το έχει φορτίσει. Τόσο μου έκανε και το παλιό προ lollipop εποχή και παραξενεύτηκα τώρα που το ξαναπήρα και είδα τέτοιους χρόνους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γενικη ερώτηση Βγηκε μεχρι τωρα κινητο με Qhd ΚΑΙ snap810? Α και επιτελους αποδείχτηκε οτι δεν φτεει το hardware για τα μικροlag αλλα το software...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι τραγικοί οι φορτιστές της LG, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Εμένα κάνει 3 1/2 ώρες και τελικά το φορτίζω με τον φορτιστή του τάμπλετ και σε 1 1/12 ώρα το έχει φορτίσει. Τόσο μου έκανε και το παλιό προ lollipop εποχή και παραξενεύτηκα τώρα που το ξαναπήρα και είδα τέτοιους χρόνους.

Εμένα μου κάνει κάτι λιγότερο από 2 ώρες από το 10% για πλήρη φόρτιση με τον μαμά φορτιστή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ότι φταίει το software είναι προφανές, είναι απλά κακογραμμένο.Με cm12 το τηλέφωνο είναι σε άλλα επίπεδα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ότι φταίει το software είναι προφανές, είναι απλά κακογραμμένο.Με cm12 το τηλέφωνο είναι σε άλλα επίπεδα.

 

το σκέφτομαι σοβαρά τον τελευταίο καιρό να φλασάρω καμιά ρομ αλλάτο έχω ενα άγχος λόγω απειρίας...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σιγά δεν είναι και τίποτα δύσκολο.Απλά αν είναι να το κάνεις βάλε aosp, όχι lg based, δεν πιστεύω να δεις διαφορά με ρομ που βασίζονται στην στοκ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια! Πως μπορώ να ρυθμισω το gps ώστε να δείχνει σωστα την κατεύθυνση του βέλους (τωρα το βγάζει στραβα) ;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια! Πως μπορώ να ρυθμισω το gps ώστε να δείχνει σωστα την κατεύθυνση του βέλους (τωρα το βγάζει στραβα) ;;;

Σε ποια εφαρμογή αναφέρεσαι;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιώ το sygic, αλλα δεν νομίζω οτι ειναι θεμα εφαρμογής αφου και στους χάρτες μου δείχνει στραβα το βελος. Πιστεύω είναι θέμα συσκευής...
Link to comment
Share on other sites

Γενικη ερώτηση Βγηκε μεχρι τωρα κινητο με Qhd ΚΑΙ snap810? Α και επιτελους αποδείχτηκε οτι δεν φτεει το hardware για τα μικροlag αλλα το software...

 

Συσκευές με 805 & qhd πάνε μπάλα πάντως.

Ο 810 επίσης δεν είναι αξιόπιστο δείγμα μιας και έχει τα δικά του θέματα.

Στο G3 εν προκειμένω πιστεύω ότι τα προβλήματα που εμφανίστηκαν(ή εμφανίζονται ακόμα) είναι συνδυασμός οθόνης-cpu-ram-software.

Link to comment
Share on other sites

Συσκευές με 805 & qhd πάνε μπάλα πάντως.

Ο 810 επίσης δεν είναι αξιόπιστο δείγμα μιας και έχει τα δικά του θέματα.

Στο G3 εν προκειμένω πιστεύω ότι τα προβλήματα που εμφανίστηκαν(ή εμφανίζονται ακόμα) είναι συνδυασμός οθόνης-cpu-ram-software.

LG G3 vs LG G3 Cat.6:

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Συσκευές με 805 & qhd πάνε μπάλα πάντως.

Ο 810 επίσης δεν είναι αξιόπιστο δείγμα μιας και έχει τα δικά του θέματα.

 

αυτό λέω παραπάνω, και στο g3 αν αλλάξεις software μπάλα πάει

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του G3 από το περασμένο Σάββατο λόγω επιδότησης.Είπα να μη περιμένω με 390 ευρώ το ΜΧ4pro και να πάρω με 115€ το G3 32ρι και δώρο το Tab8LG από το Γερμανό λόγω επιδότησης.Το μόνο που έχω κάνει μέχρι τώρα στο κινητό είναι να ρουτάρω και να περάσω recovery και να περάσω το μόνο Module που μέχρι τώρα με ενδιαφέρει(smart network),και να σβήσω το Mcaffe και 2-3 άλλες lgapps και είμαι με στοκ όλα τα υπόλοιπα.

 

Ερχόμενος από N4 πραγματικά δε βλέπω καμία διαφορά.

 

Το κινητό πάει σφαίρα και κρατάει αρκετά η μπαταρία του.ΟΚ κάθε βράδυ σίγουρα φορτίζω(αλλά ερχόμενος από Ν4 που όλη τη μέρα ήταν στην πρίζα)πραγματικά αδιαφορώ αφού μου τη βγάζει τη 12ωριά.

 

Δε βλέπω κανένα lag και ώρες ώρες νομίζω ότι έχω άλλο τηλέφωνο.Ούτε κάποιο πρόβλημα με την οθόνη(πως μπορούμε να δούμε το θέμα με τη παρτίδα που αναφέρετε?).Η κάμερα συμπαθητική ο ήχος όχι κάτι τρομερό αλλά οκ.

 

Γενικά το κινητό παίζει πολύ καλή μπάλα.Θα του βάλω και 1 16ρα sdcard μόνο για 3-4 παιχνίδια από humble bundle και gameloft και νομίζω ότι για 1 έτος at least θα το κρατήσω.

 

Πολύ ικανοποιημένος μέχρι τώρα.

 

2-3 δικά μου κολλήματα(να μην έχεις toggle 2g/3g/LTE ρε μάστορα???και να χαλάει το συμπαθέστατο toggle καιρού που έχει η lg λόγω conflict;;;πφφ)αλλά το κινητό αυτό καθαυτό νομίζω ότι είναι εξαιρετικό.Και με Νοτε3 που το έχω παρατηρήσει μου μοιάζει 1 κλικ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω μια τελευταία φορά. Βαθμονομηση του αισθητήρα του gps στο Android υπάρχει τρόπος να γίνει;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάνεις πόσο στοιχίσει αντικατάσταση οθόνης εκτός εγγύησης γιατί έσπασε η οθόνη μιας φίλης?

 

:( 132.64 ευρω.

Το συσκευαζεις και το στελνεις με ΕΛΤΑ κουριερ δωρεαν. Λενε δυο εργασιμες, σε εμενα κανανε μια.

+1 στην Procordia απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη δεν εχω ξαναασχοληθει με android αν ρουταρω το κινητο τι κερδιζω?

 

Σε γενικες γραμμες,μεγαλυτερη ταχυτητα,καλυτερη μπαταρια-οχι παντα-και συνολικα καλυτερη λειτουργια παντου...Αν και προσωπικα,τωρα με τη lollipop,νοιωθω καλυμενος...!! ;) Ψαξε λιγο εδω στο φορουμε,δες και στο φορουμ για ρουτ και θα παρεις μια ιδεα...Καλη Ανασταση!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Συσκευές με 805 & qhd πάνε μπάλα πάντως.

Ο 810 επίσης δεν είναι αξιόπιστο δείγμα μιας και έχει τα δικά του θέματα.

Στο G3 εν προκειμένω πιστεύω ότι τα προβλήματα που εμφανίστηκαν(ή εμφανίζονται ακόμα) είναι συνδυασμός οθόνης-cpu-ram-software.

 

την ζημια την κανει η οθονη στο g3.αν ηταν στις 5,1 η 5.0 στο g3 με αυτον τον επεξεργαστη snapdragon 801 και με qhd οθονη θα ειχε καλυτερη αυτονομια...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες,μεγαλυτερη ταχυτητα,καλυτερη μπαταρια-οχι παντα-και συνολικα καλυτερη λειτουργια παντου...Αν και προσωπικα,τωρα με τη lollipop,νοιωθω καλυμενος...!! ;) Ψαξε λιγο εδω στο φορουμε,δες και στο φορουμ για ρουτ και θα παρεις μια ιδεα...Καλη Ανασταση!!

 

Από μόνο του δεν τα κάνει αυτά. Απλά το ρουτ σου επιτρέπει να κάνεις τις παρεμβάσεις που θα πετύχουν ότι λες :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο μενα. Παιδια θελω να βαλω official kitkat τωρα εχω lollipop. Υπαρχει κανενας οδηγος ευκολος για ασχετους οπως ειμαι εγω; η να μην ασχοληθώ καθολου. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο μενα. Παιδια θελω να βαλω official kitkat τωρα εχω lollipop. Υπαρχει κανενας οδηγος ευκολος για ασχετους οπως ειμαι εγω; η να μην ασχοληθώ καθολου. Ευχαριστω

Xda it... Flashtool + kitkat kdz....

Παιδια, αν και δεν θα αλλαξω φετος συσκευη, ειμαι ο μονος που θεωρει το s6 ΠΟΛΥ πιο ωραιο του edge?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...