Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest YiorgosA
το ψάχνω αλλά δεν βρίσκω πουθενά αυτή την επιλογή... είμαστε σίγουροι οτι υπάρχει?

 

Δεν ξέρω, αλλά κάθε φορά που προσθέτω το ξεχνάω να την βάλω στον λογ και δεν συγχρονίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσθέτεις την νέα επαφή, ακριβώς δίπλα στο κουτάκι της φωτογραφίας έχει να επιλογή να διαλέξεις που θα αποθηκευτεί.
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Ναι, απο προεπιλογή το έχει να αποθηκεύονται στην συσκευή.

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε την προεπιλογή να αποθηκεύονται στον λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απο προεπιλογή το έχει να αποθηκεύονται στην συσκευή.

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε την προεπιλογή να αποθηκεύονται στον λογαριασμό;

Επιλέγεις κάθε επαφή καθώς την προσθέτεις που θέλεις να αποθηκευτεί.

Για να τις δείς πχ στο yahoo που έχω εγω,ή στο gmail πρέπει να ενεργοποιήσεις από την εφαρμογή του yahoo,gmail κτλ να συγχρονίζονται αυτόματα.

Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις κάθε επαφή καθώς την προσθέτεις που θέλεις να αποθηκευτεί.

Για να τις δείς πχ στο yahoo που έχω εγω,ή στο gmail πρέπει να ενεργοποιήσεις από την εφαρμογή του yahoo,gmail κτλ να συγχρονίζονται αυτόματα.

Ελπίζω να βοήθησα!

 

προφανως....αλλα το παιδι ρωταει αν γινεται να ειναι το default το gmail πχ και να μη χρειαζεται καθε φορα που περνας επαφη να επιλεγεις manually να αποθηκευτει στο gmail...

Και εμενα θα με ενδιεφερε αυτο, αλλα οχι οτι ειναι και το πιο σημαντικο πραγμα του κοσμου, δεν περναω τοσο συχνα επαφες...

Link to comment
Share on other sites

ΓΙ αυτό δεν συμφωνείς...επειδή το έχεις,λογικό;-)

Δεν είπα ότι ολα εχουν πρόβλημα,όμως η ρετσινιά έμεινε.και να το πω κι αλλιώς???συγνώμη αλλα δεν θα πάρω μία αρχική παρτίδα με έστω την υποψία του να βγάλει κάτι.

Sorry αλλα μία ματιά στο φόρουμ θα λύσει σε κάθε υποψήφιο κάθε απορία σχετικά με τις παρτίδες και τι να επιλέξει.

Εδώ φαίνονται ολα.

Και τέλος δεν θα κάνουμε ένα vs παρτίδων.είπα,εδώ φαίνονται ολα άλλωστε και ποιες παρτίδες παρουσίασαν τα περισσότερα προβλήματά,406-407.βασικά οχι τα περισσότερα,σχεδόν ολα:-P

Γι αυτό κι εγώ δεν το πήρα τότε από τους πρώτους,γι αυτό και δεν θα το έπαιρνα και ως μεταχειρισμένο.ακούν για μεταχειρισμένο 406 η 407 και τρέχουν λέμε:-P

ουτε εγω θα συμφωνησω..καταρχην εχω φιλους με 412 και στον εναν εχει κανει πανω απο 5 με 6. τελευταιες παρτιδες που κανουν μεχρι και ακομα..και με 406 σε εμενα δεν ειχε κανει ουτε μια μεσα σε 1,5 μηνα που το ειχα παλια...απλα αυτο διαφημιζεται..οταν βγηκε το κινητο ξεκινησε με 405 406!!πρωτες παρτιδες και λογικο ειναι με τετοια οθονη το κινητο εκαιγε και reboot!!!μετα απο τα update ειναι μια χαρα..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά .Μια ερώτηση.. ΤΟ ραγισμα στο κάτω μέρος, πάνω και κάτω από το μικρόφωνο το καλύπτει η εγγύηση η Όχι? Ξέρει κανείς που είχε το ίδιο πρόβλημα? Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά .Μια ερώτηση.. ΤΟ ραγισμα στο κάτω μέρος, πάνω και κάτω από το μικρόφωνο το καλύπτει η εγγύηση η Όχι? Ξέρει κανείς που είχε το ίδιο πρόβλημα? Ευχαριστω!!

Το καλύπτει κανονικά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το καλύπτει κανονικά

 

Ευχαριστώ φιλε μου. Φαντάζομαι όχι μόνο στην lg Hellas Αλλά και στη procordia Έτσι? Γιατί δεν έχω Ελληνικό g3...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου. Φαντάζομαι όχι μόνο στην lg Hellas Αλλά και στη procordia Έτσι? Γιατί δεν έχω Ελληνικό g3...

Για το service έτσι κι αλλιώς θα απευθυνθείς στην procordia ;)

Δε χρειάζεται να είναι Ελληνικό, αρκεί να ειμαι Ευρωπαϊκό!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου. Φαντάζομαι όχι μόνο στην lg Hellas Αλλά και στη procordia Έτσι? Γιατί δεν έχω Ελληνικό g3...

 

Μια χαρά καλύπτεσαι. Κάνε ένα τηλέφωνο πρώτα έχω διαβάσει σε παλιότερες αναρτήσεις ζητούν απόδειξη αγοράς για την εγγύηση δηλαδή αν είναι εντός η συσκευή αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Root για Lollipop υπάρχει απλά όχι με την έννοια κατεβάζω εφαρμογή και κάνω root το κινητό ενώ είναι ήδη σε Lollipop. Θα πρέπει να γίνει downgrade σε kitkat, στην συνέχεια root και τέλος πέρασμα stock rom µέσω twrp! Και να και που θα βρείτε το αρχείο της Lollipop για TWRP http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-t2961073
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Root για Lollipop υπάρχει απλά όχι με την έννοια κατεβάζω εφαρμογή και κάνω root το κινητό ενώ είναι ήδη σε Lollipop. Θα πρέπει να γίνει downgrade σε kitkat, στην συνέχεια root και τέλος πέρασμα stock rom µέσω twrp! Και να και που θα βρείτε το αρχείο της Lollipop για TWRP http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-t2961073

 

Άρα δεν υπάρχει τρόπος να ρουτάρεις μία στοκ lollipop. Αυτό λέμε. Για pre-rooted χαίρω πολύ... Το έχουμε αναφέρει πολλές φορές για όποιον θέλει καθαρά στοκ χωρίς addons. Όμως εδώ μιλάμε για κάποιον με ήδη στοκ lollipop που θέλει να ρουτάρει για να βάλει custom.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για το παιδι με το ραγισμα στο μικροφωνο, θα του γινει αντικατασταση με αλλη συσκευη η επισκευη;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα! Επειδή είμαι ψιλο άσχετος, μολις σήμερα αγόρασα το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω αναβαθμίζεται αυτόματα σε λολλιποπ ή το κάνω manually Με κάποιο τρόπο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα! Επειδή είμαι ψιλο άσχετος, μολις σήμερα αγόρασα το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω αναβαθμίζεται αυτόματα σε λολλιποπ ή το κάνω manually Με κάποιο τρόπο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Λογικά θα πρέπει να σου έρθει OTA. η αναβάθμιση... τι προέλευσης είναι το κινητο?

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσω να γράφω γιατί θα μου πάρει λίγη ώρα....

 

Λοιπόνννννν καλώς με βρήκατε και στην συγκεκριμένη παρέα!! Θεωρώ τον εαυτό μου advanced χρήστη, καθώς το κινητό είναι εργαλείο στην δουλειά μου (System Administrator). Ερχόμενος τελευταία από HTC One X (για την εποχή του όμορφο κινητό..αλλά η μπαταρία του δεν έβγαινε και τώρα αντέχει λίγες ώρες και δεν έχω όρεξη να το πηγαίνω σε σέρβις για αλλαγές), Νote 2 (πολύ ωραίο κινητό αλλά κόλλησε κάπου στις αναβαθμίσεις και έμεινε στην 4.4.2) (edit στο edit...μόλις διάβασα ότι εχτές ανακοίνωσαν ότι θα πάρει και αυτό το lollipop για να δουμε) και Samsung S5 (δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος δυστυχώς...πολλά bug πολλές δυσλειτουργίες...με το lollipop η κατάσταση χειροτέρεψε...δεν γινόταν άλλο να είμασταν μαζί και χωρίσαμε πρόσφατα) ήθελα να ήμουν πολύ προσεκτικός στην αγορά του καινούργιου κινητού μου!!

 

Το Note4 μου ήταν πανάκριβο και το S6 αργούσε!! HTC είπα δεν θα ξαναπάρω μόνο και μόνο για την κοροιδία με τα update που είχε κάνει στο DesireHD και στο OneX (την μια μέρα έλεγα θα τα αναβαθμίσω την άλλη όχι). Διάβασα όλα τα σχόλια για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και είπα να το δοκιμάσω. Αν και η αλήθεια είναι ότι είδα αρκετά review και ήξερα ότι θα ήταν πάρα πολύ καλό...το αποτέλεσμα με εξέπληξε!! Σε 15 λεπτά το κινητό είχε ρουταριστεί, ήταν περασμένο το TWRP και είχα κάνει restore τα application από το titanium! Θα το ξαναπώ να το πιστέψω μέσα σε 15 λεπτά είχα στήσει το κινητό όπως το ήθελα! Ούτε knox...ούτε Bootloader unlock ούτε τίποτα!! Τι να πώ...έχω ενθουσιαστεί με κινητό...τόσο πολύ δεν νομίζω!

 

Και φτάνει η ώρα του software...εντάξει εδώ τα λόγια είναι περιττά. Που να περίμενα ο καψερός ότι το LG G3 θα έχει καλύτερες ρυθμίσεις και περισσότερες επιλογές από το S5. Τι να πρωτοπω..απο τα softkeys, από το πληκτρολόγιο που σου βάζει μια σειρά επάνω μόνο με γράμματα? Αν το ήξερα ότι η LG έχει προχωρήσει τόσο δεν θα ασχολιόμουν με ερασιτεχνικά κινητά τύπου S5.

 

Την μπαταρία ακόμα δεν την έχω δοκιμάσει...όπως επίσης θα μείνω ακόμα σε 4.4.2 να δοκιμάσω διάφορα και μετά θα πάω σε lollipop!! Κλείνοντας θα πω ότι η τιμή του είναι απλά ΤΣΑΜΠΑ (σε σχέση με τον ανταγωνισμό πάντα εννοώ)!! Πήρα το 16αρι λευκό όπως πάντα και θα το υποβάλλω στα απαραίτητα τεστ τις επόμενες μέρες! Μέχρι τώρα το φτύνω να μην το ματιάξω όλα είναι όπως τα είχα φανταστεί!! Από έναν έμπειρο χρήστη...Μπράβο ρε LG...μπράβο..δεν στο 'χα!!

Link to comment
Share on other sites

Για το παιδι με το ραγισμα στο μικροφωνο, θα του γινει αντικατασταση με αλλη συσκευη η επισκευη;

Ευχαριστω.

Επισκευή....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι να πρωτοπω..απο τα softkeys, από το πληκτρολόγιο που σου βάζει μια σειρά επάνω μόνο με γράμματα?

Αριθμούς εννοείς.

 

Φίλε μου είμαι παρόμοια κατάσταση με σένα. Είμαι κι εγώ System administrator σε μεγάλη εταιρία, και είχα κι εγώ το ONE X+ (πέρασα βέβαια πριν το G3, απο το G2!) .

Είμαι και εγώ χαρούμενος για την επιλογή μου. εγω πήρα το 32αρι.

να το χαρείς .

και τελικά η 125% αύξηση κερδών της LG, και μείωση 50% της SAMSUNG δεν είναι τυχαία ;) αντικατροπτίζεται στις επιλογές μας και στα σχόλια μας.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχετε καταλαβει οτι τα νεα κινητα που βγαινουν απο δω και περα θα τρωμε ακυρο με το root ετσι? Γιατι πολυ αναφερεται και το εχω σκεφτει πολυ. Αν καποιο κινητο εχει πρωτη εκδοση 5.0 και ανω προφανως δεν θα γινεται downgrade, και βεβαια μεχρι να βρεθει τροπος να γινει root η 5 χωρις να πρεπει να αλλαξεις kernel, απλα δεν θα γινεται root! Το σκεφτομουν για τον εξης λογο. Μου εχουν αγορασει το g3 ηδη απλα δεν το εχω δωσει, και δεν ξερω τι κινητο να παρω πραγματικα! Note4 θα επαιρνα αλλα βεβαια με το root χανεις εγγυηση αρα και χρηματα μεταπωλησης... HTC ουτε καν, χαλια σερβις και παλι πολυπλοκο root , s6 το ιδιο με το N4 μονο που θα ειναι και πανακριβο οταν βγει, G4 OTAN βγει φοβαμαι οτι θα εχουμε παλι προβλημα με root. Δηλαδη τι μονο sony μπορει να παρει καποιος? WTF και να μπλεξεις με arvato? Ευτυχως η δυστυχως το root ειναι απαραιτητο για μενα για 3 λογους. Adaway-Titanium-Greenify(μη μου πειτε οτι λειτουργει και χωρις root το ξερω αλλα δεν ειναι το ιδιο)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...