Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Davlik 100%. Σοβαρός λόγος στην βελτίωση της απόδοσης του λολλιποπ βρίσκεται ακριβώς σε αυτή την αλλαγή.

 

Εεεεεε μάλλον τα μπέρδεψες. Η lollipop υποστηρίζει μόνο ART runtime για αυτό και δεν είναι συμβατό το xposed το οποίο χρειάζεται davlik runtime. Άρα μάλλον ήθελες να πεις ART 100% καθώς μία από τις αλλαγές από KK σε Lollipop είναι ότι πλέον υποχρεωτικά έχεις ART και όχι Davlik που είναι το default στην KK.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εεεεεε μάλλον τα μπέρδεψες. Η lollipop υποστηρίζει μόνο ART runtime για αυτό και δεν είναι συμβατό το xposed το οποίο χρειάζεται davlik runtime. Άρα μάλλον ήθελες να πεις ART 100% καθώς μία από τις αλλαγές από KK σε Lollipop είναι ότι πλέον υποχρεωτικά έχεις ART και όχι Davlik που είναι το default στην KK.

 

Έχεις δίκιο, τα μπέρδεψα. ART τρέχει καλύτερα, απόλογούμαι, άτιμο κρυολόγημα.

 

Τώρα πως αλλάζεις από Davlik ->ART

 

http://www.gizmag.com/lg-g3-tips-tricks-tweaks/33479/

Link to comment
Share on other sites

τελικα λοιπον για kitkat τι ειναι καλυτερο γιατι μπερδευτηκα...

 

art ή Dalvik?

 

ART, επαναλαμβάνω πως είχα κάνει λάθος πριν. Πριν πάω lollipop που είναι deafult το ART το είχα κάνει σε kit kat και είδα διαφορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το McAfee δεν απενεργοποιείται με καμία παναγία?

 

Όσο το έψαξα δυστυχώς μόνο με ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Με lollipop ή kitkat?

 

Με gestures, εξυπνη οθονη, φωτεινοτητα σε τι settings, κλειστα και auto?

 

Με default launcher ή καποιον αλλο?

 

Animations κλειστα? Π.χ. οταν κατεβαινει η notification bar, φαινεται να κυλαει ή εμφανιζεται με την μια? Αλλο παραδειγμα οταν ανοιγεις π.χ. τον dialer στον εμφανιζει με την μια η κανει animation απο την κατω γωνια προς τα πανω και οταν τον κλεινεις κυλιση μπρος τα κατω?

 

Με ποσους συνχρονισμους, καιρους, mail, διαφορα applications που τρεχουν στο παρασκηνιο και κατεβαζουν νεα, στελνουν push notifications κτλ.

 

5 ωρες δεν ειδα ποτε δυστηχως, αν δεν τα κοψεις τα περισσοτερα απο τα παραπανω και δεν αφησεις την φωτεινοτητα στο 50% auto δεν νομιζω οτι βγαινουν.

 

LOLLIPOP STOCK

gestures OFF

εξυπνη οθονη ON

φωτεινοτητα 70% AUTO

Animations κλειστα

καιρος mail applications ...Aναλογως...δεν τα εχω παντα ολα ανοιχτα

 

Παντως τωρα δοκιμαζω με διαφορετικη χρηση το κινητο και εχω...μπαταρια 37% ---->54 ωρες κινητο ,οθονη 2 ωρες...να δω αν θα φτασω 72 ωρες με μια φορτιση!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατεστησα το greenify ..δεν το εχω κανω ροοτ το κινητο και στις εφαρμογες που μου βγαζει να επιλεξω για να αδρανοποιησω δεν μου βγαζει τους χαρτες της google για παραδειγμα....πρεπει να το εχω κανει ρουτ για να αδρανοποιησω αυτες τις εφαρμογες ??
Link to comment
Share on other sites

LOLLIPOP STOCK

gestures OFF

εξυπνη οθονη ON

φωτεινοτητα 70% AUTO

Animations κλειστα

καιρος mail applications ...Aναλογως...δεν τα εχω παντα ολα ανοιχτα

 

Παντως τωρα δοκιμαζω με διαφορετικη χρηση το κινητο και εχω...μπαταρια 37% ---->54 ωρες κινητο ,οθονη 2 ωρες...να δω αν θα φτασω 72 ωρες με μια φορτιση!!

 

Χμμ, διαβασα και αλλου οτι τα gestures τρωνε μπαταρια, ελα που ειναι χρησιμα, κυριως αυτο που απαντας χωρις να ακουμπησεις την οθονη.

Την φωτεινοτητα καπου εκει την εχω συνηθως, τα animations τα εχω ανοιχτα, αλλα μαλλον θα τα κλεισω, δεν προσφερουν και τπτ ιδιαιτερο.

Σε αναμονη το κινητο τα σπαει, το πιστευω οτι αν δεν το δουλευεις σχεδον καθολου μπορεις να βγαλεις και τετραημερο, οσο δουλευει ομως τραβαει πολυ μπαταρια, απορω πως βγαζουν 10ωρες video, μαλλον σε airplane mode, powersaver ανοιχτο και δεν το ακουμπας καθολου να υποθεσω.

Link to comment
Share on other sites

6, 7, 8 ώρες SOT και αντίστοιχα τριήμερα χρήσης δίχως root, full greenify & titanium & wakelock detector είναι από δύσκολο έως αδύνατο.

Στατιστικά για μπαταρία έχουμε και στο αντίστοιχο νήμα για χάζεμα αλλά και πιο πριν σε αυτό το νήμα επομένως μην τα επαναλαμβάνω.

Κάτι που βρίσκω εξαιρετικής σημασίας μετά από μήνες χρήσης - περισσότερο από την ανάλυση της οθόνης και τη δύναμη των επεξεργαστών - είναι η ποιότητα σήματος όπως τη βλέπουμε από τις ρυθμίσεις (όχι τις μπάρες). Αν κάποιος έχει καλά νούμερα εκεί η μπαταρία μοιάζει ατελείωτη.

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλη σε καινουριους κατοχους. Το κινητο το ρουταρα με purple drake, εκανα backup την stock recovery μεσω flashify, επειτε περασα twrp μεσω του app στο google play...Κατεβασα cyanogenmod 11 + pico gapps και θέλω να αναφέρω πως το κινητο πετάει μεχρι τωρα χωρις το οποιοδηποτε προβλημα. (Θελω να περασω και στο gtab αλλα δεν με βλεπω επειδη δεν βρηκα κατι που να εξυπηρετεί το παρον του software)... Το προτείνω ανεπιφύλακτα μιας και δουλευει και το dt2w...Εχετε υπόψην σας αλλες καλες κιτκατ aosp based roms?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις γρηγορες εφαρμογες στην κουρτινα ειναι ενας διακοπτης που λεει Τ Ενεργεια.

Τι κανει αυτο?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλη σε καινουριους κατοχους. Το κινητο το ρουταρα με purple drake, εκανα backup την stock recovery μεσω flashify, επειτε περασα twrp μεσω του app στο google play...Κατεβασα cyanogenmod 11 + pico gapps και θέλω να αναφέρω πως το κινητο πετάει μεχρι τωρα χωρις το οποιοδηποτε προβλημα. (Θελω να περασω και στο gtab αλλα δεν με βλεπω επειδη δεν βρηκα κατι που να εξυπηρετεί το παρον του software)... Το προτείνω ανεπιφύλακτα μιας και δουλευει και το dt2w...Εχετε υπόψην σας αλλες καλες κιτκατ aosp based roms?

 

Liquidsmooth

 

Παιδια στις γρηγορες εφαρμογες στην κουρτινα ειναι ενας διακοπτης που λεει Τ Ενεργεια.

Τι κανει αυτο?

 

Να ένας λόγος που δεν βάζω ελληνικά ποτέ μα ποτέ. Δεν πρέπει να μεταφράζονται όλα ντε και καλά. T Action λέγεται και είναι λειτουργία του G3. Google it να δεις τι ακριβώς προσφέρει και να δεις βίντεο με την λειτουργία του. Έχει να κάνει με flip του κινητού.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Liquidsmooth

 

 

 

Να ένας λόγος που δεν βάζω ελληνικά ποτέ μα ποτέ. Δεν πρέπει να μεταφράζονται όλα ντε και καλά. T Action λέγεται και είναι λειτουργία του G3. Google it να δεις τι ακριβώς προσφέρει και να δεις βίντεο με την λειτουργία του. Έχει να κάνει με flip του κινητού.

 

Να σαι καλα αγορινα.

Καλη φαση ειναι παντως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια απο χθες ειμαι και εγω κατοχος ενος lg g3 32 giga και ειμαι ολι ευχαριστιμενος για την μπαταρια δεν εχω να πω πολλα με ενα μονο κυκλο φορτησης εχω 15% με13 ωρες λειτουργειας και 4.30 ωρες οθονη.Μια ερωτηση εχω να κανω οταν εχω την φωτηνοτητα στο φουλ γιατι πεφτει λιγο με το που βαζω να παιξει ενα βιντεο?το κανει σε ολους η ειναι bug?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια απο χθες ειμαι και εγω κατοχος ενος lg g3 32 giga και ειμαι ολι ευχαριστιμενος για την μπαταρια δεν εχω να πω πολλα με ενα μονο κυκλο φορτησης εχω 15% με13 ωρες λειτουργειας και 4.30 ωρες οθονη.Μια ερωτηση εχω να κανω οταν εχω την φωτηνοτητα στο φουλ γιατι πεφτει λιγο με το που βαζω να παιξει ενα βιντεο?το κανει σε ολους η ειναι bug?

Καλορίζικο!! Το κάνει σε όλους δεν είναι bug από όσο ξέρω έχει να κάνει με λόγους προστασίας (υπερθερμανσεις κτλ)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τις οθόνες ολοι ευχαριστημένοι?

Από θέμα προβλημάτων?bleeding?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Εχω ενα θεματάκι. Προχθές εγκατέστησα το λολιποπ. Σημερα παρατήρησα πως ενώ έχω ανοικτά τα δεδομένα κινητής, είναι σα να είναι κλειστά. Δλδ, δεν μπαίνει στο δίκτυο και δεν εμφανίζει κανένα απο τα σύμβολα πάνω απ τις γραμμές του σηματος. Επανεκκινήσεις του τηλεφώνου και χειροκίνητα ανοιξε-κλεισε τα δεδομένα δεν βοήθησαν. Εχω 16αρι Ιταλικο. Καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Soultronic (LG) Battery BL-53YH 3800mah

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το έχω αγοράσει. Σκέφτομαι να το αγοράσω ίσως ειναι η λύση. Προσιτή τιμή στο σκρούτζ

Link to comment
Share on other sites

Με τις οθόνες ολοι ευχαριστημένοι?

Από θέμα προβλημάτων?bleeding?

Εγω νομίζω κάτι έχω στο πάνω μέρος της οθόνης αλλά δεν είμαι και σίγουρος

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα δίπλα στο note μου στο σκοτάδι σε ένα bleeding test και νομίζω κάτι δεν πάει καλά στην οθόνη του g3 μου η ιδέα μου είναι :confused::eek::eek::eek::eek::eek:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω απαντηση κλησης στις χειρονομιες (gestures) το πρωτο που γραφει απαντηση με το να πιασεις το τηλ και να το φερεις κοντα στο αυτι σου , πως ακριβως δουλευει?

γιατι το δοκιμασα μολις αλλα δε μου απαντουσε τη κληση..

 

μηπως δε δουλευει μαζι me knock code???

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα δίπλα στο note μου στο σκοτάδι σε ένα bleeding test και νομίζω κάτι δεν πάει καλά στην οθόνη του g3 μου η ιδέα μου είναι :confused::eek::eek::eek::eek::eek:

 

Κάτι δείχνει χωρίς να είμαι και σίγουρος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...