Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H ram δεν προσφέρει ταχύτητα προσφέρει μνήμη όταν ανοίγεις πολλές εφαρμογές το λεγόμενο multitasking τότε αρχίζει και αργοπορεί. Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα στο video. Η αλήθεια είναι ότι το τηλέφωνο είναι παραφορτωμένο όμως χωρίς να λέω ότι δεν χρειάζεται λέω ότι τα 1800mb μνήμης ram είναι επαρκείς στη μέχρι τώρα χρήση μου, άλωστε οι περισσότεροι έχουν mikro sd δεν θα τη πάρουν τώρα, τουλάχιστον εγώ περιφέρω μια 16αρα χρόνια. Αμα θες πάρτο με 32 πεταμένα λεφτά δεν θα είναι άμα όμως τα σκέφτεσε και τα μετράς μην το πάρεις δεν θα έχεις πρόβλημα σπουδαίο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτησω κατι ; ειναι φυσιολογικο το σημα του κινητου στο δικτυο να παιζει σε μια με δυο γραμμες αλλα οταν εχω κληση η παιρνω τηλ καποιον να πηγαινει στο φουλ ;;
Link to comment
Share on other sites

Για εναν "απλο" χρηστη μια χαρα ειναι το 16αρι!

Εγω που ανηκω σε αυτους δεν εχω κανενα προβλημα/ελλειψη μεχρι τωρα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το 32αρι...αλλα για τη χρηση που λες θα σου προτεινα το 16αρι...

Εκτος και αν σκοπευεις να κρατησεις το κινητο πανω απο 3 χρονια...γιατι τοτε τα 50ε πραγματικα γινονται αμελητεα.

Γενικα μην ακους τους "καμμενους" (εμου συμπεριλαμβανομενου) που κρινουν για τους αλλους με βαση τις δικες τους αναγκες/απαιτησεις.

Εγω επειδη αλλαζω κινητο καθε 1 χρονο περιπου και οπως και εσυ δε το λιωνω στις εφαρμογες... θα πηγαινα για το 16αρι αν δεν πιεζε ο geek μεσα μου για τα 3gb ram και δε το εβρισκα στις αγγελιες σχεδον σφραγισμενο φτηνοτερα το 32αρι... Μια χαρα ειναι το 16 πιστευω αμα δεν απαιτεις nanosecond αντιδρασεις και να τρεχεις 50 εφαρμογες στο background...

Θα σε καλυψει 100% πιστευω, απλα ενταξει αμα τα παντρευεσαι τα κινητα παρε το 32 γιατι ειναι μικρη η διαφορα αν την επιμερησεις σε βαθος ετων...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατάσταση κανονικά μετά από τρεις τέσσερις προσπάθειες! Μια χαρά το κινητό σφαιρατο και 5500 διαφορά σε σχέση με kit Kat

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα, και εγω κατοχος μερικές ημερες τωρα του 32gb. Σημερα περασα την αναβάθμιση απο 34.500 ?? με πήγε στις 43.700, μια χαρά !!

Γενικώς θεματα με το σήμα τα εχω και εγω ( wind ) συγκριτικά με galaxy s3 που ειχα πριν.

Και κάτι ακόμα, η επαναφορά εργοστασιακων ρυθμ ειναι απαραιτητο να γίνει ?? αν ναι γιατί

Edited by john1967
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη είναι ότι δεν είναι άτονα αλλά πιο κοντά στο φυσικό. Φαν της amoled είμαι αλλά καλή, χρυσή, φοβερά χρώματα τα οποία όμως δεν παύουν να είναι "ψεύτικά". Είναι πολύ πιο ζωντανά και θερμά από ότι είναι έξω στον κόσμο. Του G3 πλησιάζει πιο πολύ στα χρώματα όπως τα βλέπεις και με γυμνό μάτι. Το τηλέφωνο πραγματικά είναι τέλειο.

Ίσα ίσα που τα χρώματα δεν πλησιάζουν το φυσικό..Ενώ πλέον η amoled στην normal ρύθμιση έχουν απόλυτα αληθοφανές χρώματα..Ειδη από το s4..Τώρα είναι σχεδόν τέλειες..Και όχι δεν είμαι φαν των oled αλλά των σωστών χρωμάτων

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

κανεις καμια βοηθειααααααααααααααααααα Πριν τα κανω μανταρα????????? :!::!::!::!::!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επελεξες να δημιουργηθουν αντιγραφα ασφαλειας ή οχι?γιατι οσες δοκιμασα με οχι δεν μπορεσε να μου κανει την αναβαθμιση... τωρα προσπαθω με δημιουργια αντιγραφων μπας και αλλαξει κατι

 

ναι επέλεξα τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που να μπορει να απαντησει και στο δικο μου θεμα???αν εχει προβλημα το κινητο να το παω πισω αν ειναι οσο προλαβαινω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,νεος με lg g3 μαυρο...Το κινητο οσο το λειτουργω τοσο πιο πολυ το ερωτευομαι!!!:D:D Εχω ενα θεματακι ομως οταν παω στην αναβαθμηση λογισμικου κ παταω να μου κανει αναβαθμηση και μου λεει οτι το κινητο δεν εχει καταχωρηθει και δεν μπορω να την κανω...Μηπως εχετε καμια ιδεα τι γινετε???

 

Μήπως στο Pc suite έχεις διαλέξει λάθος συσκευή Και Όχι το lg d855? Δεν ξέρω αν είναι αυτό απλά λέω κάτι γιατί δεν έχω ιδέα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις!!!μαλλον στο 32αρι το παω γιατι απ'ο,τι λετε θα κρατησει περισσοτερο καιρο και εγω εχω σκοπο να το κρατησω πολλα χρονια
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, το εμπιστευεστε το GSAM Battery? Μου βγαζει αρκετα διαφορετικα αποτελεσματα απο ο,τι το τηλεφωνο στη χρηση οθονης.

Το χρησινοποιει κανεις για να συγκρινουμε, γιατι μιλαμε για σχεδον μια ωρα διαφορα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που να μπορει να απαντησει και στο δικο μου θεμα???αν εχει προβλημα το κινητο να το παω πισω αν ειναι οσο προλαβαινω...

 

Νομίζω ότι σου το βγάζει το μήνυμα γιατί δεν έχεις κάνει αποδοχή των όρων του συμφωνητικού της LG. Έλεγξέ το στις Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο > Νομικές πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ gsam battery έχει πάρει πόδι καιρό τώρα.όπως και το clean master.

Την θέση τους έχουν πάρει τα.

Battery bot.

Sd maid.

Την αναβάθμιση την έκανα επιτυχώς.reset δεν έκανα.

Πού και πού πετάει μήνυμα ότι οι ρυθμίσεις σταμάτησαν.στάνταρ bug's της αναβάθμισης γιατί το πετούσε και στο προηγούμενο κινητό αυτό.

Επίσης κατά το restart εκεί πού φεύγει το λογότυπό της lg για να κλείσει το τηλέφωνο μένει αχνά στην οθόνη ο ροζ κύκλος ώσπου να σβήσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα που τα χρώματα δεν πλησιάζουν το φυσικό..Ενώ πλέον η amoled στην normal ρύθμιση έχουν απόλυτα αληθοφανές χρώματα..Ειδη από το s4..Τώρα είναι σχεδόν τέλειες..Και όχι δεν είμαι φαν των oled αλλά των σωστών χρωμάτων

 

Διαφωνούμε. Εγώ είμαι fan των amoled καθώς είμαι και fan των μαύρων θεμάτων όπου οι amoled έχουν σαφές πλεονέκτημα. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ αληθοφανές το υπερβολικά πολλές φορές "ζεστό" αποτέλεσμα τους.

Αλλά απόψεις είναι αυτές. Εγώ βγάζοντας το θέμα της LG είδα τεράστια διαφορά και δεν έδειχναν όλα "ξεβαμμένα" και αυτό έχει να κάνει με την παλέτα των χρωμάτων του θέματος της LG και όχι της οθόνης.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει αυτό το κινητό η κοπέλα μου εδώ και μια εβδομάδα. Πολύ καλό και της αρέσει αλλά έχει ένα σπαστικό πρόβλημα. Όταν βγεις από WiFi δεν ενεργοποιούνται απευθείας τα mobile data.. Μπορεί να κάνει και 5 λεπτά πχ... Τα κλείνω τα ανοίγω τίποτα. Από λίγο ψάξιμο δεν βρήκα κάτι. Έχετε καμία ιδέα ; Εισαγωγή από Ιταλία είναι αν βοηθάει αυτό σε κάτι.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από μένα!

Είμαι και γω κάτοχος εδώ και ένα μήνα ενός LG G3 αλλά είχα την ατυχία να μου πέσει κάτω σε μαρμάρινη γωνία και να σπάσει το πάνω αριστερό μέρος της οθόνης. Με αποτέλεσμα να ραγίσει από εκεί και να εχω πρόβλημα με το touch της οθόνης. (Δεν δούλευε το πάνω μερος της οθόνης και πατιώταν πολύ δύσκολα, από τη μεση και κάτω δούλευε σχεδόν κανονικά. Αυτό έγινε βράδυ και την επόμεμενη μερα το πρωί, προς έκπληξή μου η κάρτα sim δε λειτουργούσε (νεκρό δίκτυο). Παρήγγειλα μέσω ebay προεγκατεστημένη touch οθόνη με lcd & frame. Το συναρμολόγησα με επιτυχία αλλά το αποτέλεσμα είναι κάτι παραπάνω από τρελό.

Η οθονη δουλευει κανονικά και παρουσιάζονται τα εξής προβλήματα:

Δεν έχω δίκτυο, δεν κάνει rotate, και το ποιο περίεργο: δε βγάζει το κινητο imei. Μου γραφει στο status: unknown σε όλα!!!!!

Πάω να κάνω update στη συσκευή και μου βγάζει your phone is not registered yet!

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες να ρωτησω. Έχω 16αρι 406 ιταλικό... Είναι branded της tre.it. Πριν μια εβδομαδα μου εβγαλε ειδοποίηση για αναβαθμιση και λεω να το το λόλι ήρθε. Έλα όμως που ήταν η 10L... Βλέπω πως έχει έρθει το λόλι σε άλλα ιταλικά. Παίζει θέμα που το δικό μου είναι branded;

 

Ακριβώς το ίδιο θεματάκι έχω κι εγώ...μπορεί κάποιος να βοηθήσει παιδιά??

Καλές γιορτές να έχουμε όλοι!

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται η ζημιά της πτώσης ήταν μεγαλύτερη, ακόμα και αν δεν έγινε εμφανές απ' την πρώτη στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, το εμπιστευεστε το GSAM Battery? Μου βγαζει αρκετα διαφορετικα αποτελεσματα απο ο,τι το τηλεφωνο στη χρηση οθονης.

Το χρησινοποιει κανεις για να συγκρινουμε, γιατι μιλαμε για σχεδον μια ωρα διαφορα!

Στο gsam εχει επιλογη απο ποτε θα ξεκινουν τα στατιστικα...για παραδειγμα απο reboot η απο πληρη φορτιση κλπ. Δες μηπως θελεις αλλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Στο gsam εχει επιλογη απο ποτε θα ξεκινουν τα στατιστικα...για παραδειγμα απο reboot η απο πληρη φορτιση κλπ. Δες μηπως θελεις αλλη επιλογη.

 

Οκ.. Παντως και σε αλλες συσκευες μου το κινητο δεν υπολογιζε καλα την οθονη.. Μου εβγαζε λιγοτερες ωρες..

 

Καποια αλλη εφαρμογη που να μετραει οθονη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα πηγαινα για το 16αρι αν δεν πιεζε ο geek μεσα μου για τα 3gb ram

 

 

Μεγάλη αληθεια αυτο!!! Κι εγω κρινω συμφωνα με τις αναγκες μου οτι θελω 3gb ram, κυρίος για να λεω στον κολλητο μου οτι εγω εχω 3gb ram ...! Το κακο ειναι οτι το ξερω και παλι στα 3 θα παω!!

Φιλικά Νίκος.

Htc Touch Magic > Iphone 3Gs > Samsung Nexus s > LG G3 32gb Titan Grey D855

Link to comment
Share on other sites

Καληπερα και χρόνια πολλά.

SOS ΛΟΙΠΟΝ Φίλοι και γνωστές χρειάζεται οπωσδήποτε reset η συσκευή εφόσον περάσω την L αν Ναι γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...