Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην έρθεις σε αντιπαράθεση εδώ πρέπει να ξεκινάς κάθε μήνυμά σου με μετάνοιες που πήρες το G3 κι αν ήξερες καλύτερα θα είχες κάποιο άλλο, κατά προτίμηση το M8.

Μετά θα είσαι σε θέση να γράψεις ό,τι θέλεις όμως στο κλείσιμο θα χρειασθούν λίγες ακόμη απολογίες ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο εμφανιση ειναι κορυφη το τηλεφωνο.ομως το lag με κουρασε,πισω και απο το G2 στο κομματι αυτο.κριμα
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Για να μη μπαίνουμε σε vs καταστάσεις θα ήταν χρήσιμο να μην έκραζες τον άνθρωπο που έβγαλε τα στατιστικά της μπαταρίας του πριν από μόλις δύο posts.

Στα screenshots έχει 33 ώρες χρήσης και βγάζει 6+ SOT κι αυτό είναι αντικειμενικό με βάση τη χρήση του. Προσωπική η χρήση - αντικειμενικό γιατί δεν το είπε αλλά ανέβασε τις εικόνες. Αντικειμενικό θα είναι επίσης αν βγάλεις κι εσύ screenshots της χρήσης σου και τις ανεβάσεις στο thread του M8 να τις δει όποιος ενδιαφέρεται.

Αντικειμενικό όμως δεν είναι να βλέπεις τις 4,7 σαν 5,5. Αν είναι γρηγορότερο το κινητό σου δεν το ξέρω και δεν με νοιάζει κιόλας.

 

Εκείνο που με νοιάζει είναι να βρω σε αυτό το thread-αχταρμά εμπειρίες χρήσης από xposed & tweakbox για το G3... και δεν βρίσκω. Μπορεί και να μην υπάρχουν αλλά αν υπάρχουν θα είναι θαμμένα σε κάτι ξεγυρισμένα versus υποκριτικής ευγενούς προσφοράς και αυτάρεσκης αυτοεπιβεβαίωσης με αντικείμενο ότι να ναι.

 

Στα φλέγοντα ζητήματα τώρα :-) έχει κανείς ιδέα αν γίνεται να πάει ο κύκλος κάτω δεξιά στο hotseat στην παρακάτω γραμμή του navigation;

 

[ATTACH]49226[/ATTACH]

 

Ειναι δικαιωμα σου να σ αρεσει η συσκευη σου και να την θαυμαζεις.Ισως δεν δοκιμασες κατι καλυτερο ακομα η απλα αυτο ειναι το γουστο σου και τελος.Σεβαστον.Δεν ειπα του ανθρωπου να παει να παρει αλλο τηλεφωνο.Του μετεφερα την εμπειρια μου απο αυτο που ειχα στα χερια μου πριν 3 μερες και διαβαζοντας ενα σωρο τοπικς ειδα οτι γενικα εχει γινει χαλια δουλεια.

Αν διαβαζεις και καταλαβαινεις ελληνικα θα δεις οτι δεν εκραξα τον ανθρωπο αλλα ειπα πως ειναι πολυ υποκειμενικο αυτο μετα screenshots κι ο νωον νωειτο...Εγω θα μπορουσα να εχω απλα ανοιχτη την οθονη με τα παντα κλειστα , αδεια συσκευη απο εφαρμογες που ρουφανε στο παρασκηνιο , αντε κανενα wifi και να σας παρουσιασω εδω μια χρηση να τριβετε τα ματια σας.Αλλα δεν θα ηταν κριτηριο αυτο να βοηθηθει καποιος...Ο φιλος με την χρηση που εχει κατα την δικη μου αποψη αν ειχε ενα ΝΟΤΕ 3 ας πουμε θα εβγαζε οθονη 12ωρο.Αυτο δεν τον κανει ουτε ψευτη ουτε υπερβολικο.Αυτη ειναι η χρηση του !

Το θεμα με τις ιντσες και την μπαταρια δεν ειναι προβλημα μου σαφως αλλα ουτε και καποιου αλλου.

Δεν ειμαι κολλημενος με το Μ8 μιας και οπως εχω πει σε παλαιοτερο ποστ μου αλλαζω συσκευη καθε μηνα σχεδον.Απλα θαυμαζω το δεσιμο του λογισμικου της εταιρειας με τισ συσκευες τησ.Αλλαζοντας λοιπον καθε τρεις και λιγο συσκευη μπορω να εχω αποψη με βαση τα θελω μου.Το galaxy s5 ας πουμε το εχω παρει 6 φορες.Στην αρχη εβλεπα καποια θεματα και στο τελευταιο σχεδον τιποτα αρα ηταν ολα θεμα λογισμικου.Γενικα απο ανδροιδ συσκευες δεν νομιζω οτι εχει μεινει κατι να δοκιμασω απο τις γνωστες εταιρειες.

Αρα οταν λεω οτι πχ η μπαταρια στο Μ8 ειναι αρκετα κοντα με του ΝΟΤΕ 3 ειναι εγκυρο γιατι εχω σε ολες τις συσκευες την ιδια χρηση αρα βλεπω την διαφορα.Στανταρ ολα ανοιχτα και χρηση βαρια λογω δουλειας.

Τωρα αν εισαι χρηστης που αλλαζει συσκευη καθε χρονο (που ειναι λογικο) οτι και να παρεις θα φαινεται ουαου.

Δεν ηρθα σε αντιπαραθεση με κανενα αλλα μου την δινει που σε καθε φορουμ υπαρχει κι ενας συνηγος του πολιτη.

Ειναι τεχνολογικο φορουμ κι ο καθενας εκφραζει την αποψη του και τις ανησυχιες του ελευθερα αρκει να μην προσβαλλει καποιον αλλο.

Για σενα η καλυτερη συσκευη αυτη τη στιγμη μπορει να ειναι οντως το G3 αλλα για μενα απλα ειναι για κλαματα.(και δεν ειναι η μοναδικη απλα ειναι η νεοτερη.)Ριξε καταρχας μια ματια στις αγγελιες και θα καταλαβεις οτι ο κοσμος μετα και το τελευταιο update προφανως δεν ειδε την διαφορα που περιμενε και τα σκοτωνουν οπως οπως.Κι αυτο επισης προσωπικη αποψη ειναι , απογοητευτηκε πολυς κοσμος με ολο αυτο.Η εταιρεια εδωσε στην κυκλοφορια συσκευη που δεν ηταν ετοιμη στο λογισμικο...Και θα το λουστει βεβαια ολο αυτο να σαι σιγουρος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπως κ να το κάνουμε το g3 με κάθε αναβάθμιση θα πηγαίνει κ καλύτερα όσο κ αν ενοχλεί.

 

Μακαρι φιλε μου να φτασει και να γινει οτι λες...Αλλα ως τοτε ποσοι θα υπομεινουν να κανουν τα πειραματοζωα ενω εχουν πληρωσει?

Πρεπει να προστατευτουμε εμεις ως καταναλωτες πρωτα κι αυτο δεν γινεται αν παθιαστουμε.Πρεπει να παιρνουν τα μηνυματα οι εταιρειες και να διορθωνονται.Και πιστεψε με δεν ειναι μονο η lg...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και για κλάματα το G3. Μην υπερβάλουμε. Και επειδή αλλάζεις κινητό κάθε μήνα δεν σε κανει εξπερ.

Εγω ειχα πάντοτε iphone και έπαιξα για αρκετή ωρα με το G3 και μου φάνηκε πάρα πολυ καλο. Και δεν μπορω να καταλάβω την ομορφιά που την βλέπετε στο M8; Χάλια. Αίσχος. Lol

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και για κλάματα το G3. Μην υπερβάλουμε. Και επειδή αλλάζεις κινητό κάθε μήνα δεν σε κανει εξπερ.

Εγω ειχα πάντοτε iphone και έπαιξα για αρκετή ωρα με το G3 και μου φάνηκε πάρα πολυ καλο. Και δεν μπορω να καταλάβω την ομορφιά που την βλέπετε στο M8; Χάλια. Αίσχος. Lol

 

Αυτο που δεν καταλαβαινετε ειναι οτι αλλαζοντας συσκευη καθε τοσο δεν γινομαι εξπερ αλλα εχω αποψη.Απλα αλλαζοντας μπορω να βλεπω διαφορες!

Οσο για την ομορφια γουστα ειναι αυτα ρε παιδια!Βλεπεις μια κοπελα στο δρομο εμενα μου τρεχουν τα σαλια κι εσενα σ αφηνει αδιαφορο!

Ελεος δηλαδη , τι δεν καταλλλλλλαβαινετε?

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δικαιωμα σου να σ αρεσει η συσκευη σου και να την θαυμαζεις.Ισως δεν δοκιμασες κατι καλυτερο ακομα η απλα αυτο ειναι το γουστο σου και τελος.Σεβαστον.Δεν ειπα του ανθρωπου να παει να παρει αλλο τηλεφωνο.Του μετεφερα την εμπειρια μου απο αυτο που ειχα στα χερια μου πριν 3 μερες και διαβαζοντας ενα σωρο τοπικς ειδα οτι γενικα εχει γινει χαλια δουλεια.

Αν διαβαζεις και καταλαβαινεις ελληνικα θα δεις οτι δεν εκραξα τον ανθρωπο αλλα ειπα πως ειναι πολυ υποκειμενικο αυτο μετα screenshots κι ο νωον νωειτο...Εγω θα μπορουσα να εχω απλα ανοιχτη την οθονη με τα παντα κλειστα , αδεια συσκευη απο εφαρμογες που ρουφανε στο παρασκηνιο , αντε κανενα wifi και να σας παρουσιασω εδω μια χρηση να τριβετε τα ματια σας.Αλλα δεν θα ηταν κριτηριο αυτο να βοηθηθει καποιος...Ο φιλος με την χρηση που εχει κατα την δικη μου αποψη αν ειχε ενα ΝΟΤΕ 3 ας πουμε θα εβγαζε οθονη 12ωρο.Αυτο δεν τον κανει ουτε ψευτη ουτε υπερβολικο.Αυτη ειναι η χρηση του !

Το θεμα με τις ιντσες και την μπαταρια δεν ειναι προβλημα μου σαφως αλλα ουτε και καποιου αλλου.

Δεν ειμαι κολλημενος με το Μ8 μιας και οπως εχω πει σε παλαιοτερο ποστ μου αλλαζω συσκευη καθε μηνα σχεδον.Απλα θαυμαζω το δεσιμο του λογισμικου της εταιρειας με τισ συσκευες τησ.Αλλαζοντας λοιπον καθε τρεις και λιγο συσκευη μπορω να εχω αποψη με βαση τα θελω μου.Το galaxy s5 ας πουμε το εχω παρει 6 φορες.Στην αρχη εβλεπα καποια θεματα και στο τελευταιο σχεδον τιποτα αρα ηταν ολα θεμα λογισμικου.Γενικα απο ανδροιδ συσκευες δεν νομιζω οτι εχει μεινει κατι να δοκιμασω απο τις γνωστες εταιρειες.

Αρα οταν λεω οτι πχ η μπαταρια στο Μ8 ειναι αρκετα κοντα με του ΝΟΤΕ 3 ειναι εγκυρο γιατι εχω σε ολες τις συσκευες την ιδια χρηση αρα βλεπω την διαφορα.Στανταρ ολα ανοιχτα και χρηση βαρια λογω δουλειας.

Τωρα αν εισαι χρηστης που αλλαζει συσκευη καθε χρονο (που ειναι λογικο) οτι και να παρεις θα φαινεται ουαου.

Δεν ηρθα σε αντιπαραθεση με κανενα αλλα μου την δινει που σε καθε φορουμ υπαρχει κι ενας συνηγος του πολιτη.

Ειναι τεχνολογικο φορουμ κι ο καθενας εκφραζει την αποψη του και τις ανησυχιες του ελευθερα αρκει να μην προσβαλλει καποιον αλλο.

Για σενα η καλυτερη συσκευη αυτη τη στιγμη μπορει να ειναι οντως το G3 αλλα για μενα απλα ειναι για κλαματα.(και δεν ειναι η μοναδικη απλα ειναι η νεοτερη.)Ριξε καταρχας μια ματια στις αγγελιες και θα καταλαβεις οτι ο κοσμος μετα και το τελευταιο update προφανως δεν ειδε την διαφορα που περιμενε και τα σκοτωνουν οπως οπως.Κι αυτο επισης προσωπικη αποψη ειναι , απογοητευτηκε πολυς κοσμος με ολο αυτο.Η εταιρεια εδωσε στην κυκλοφορια συσκευη που δεν ηταν ετοιμη στο λογισμικο...Και θα το λουστει βεβαια ολο αυτο να σαι σιγουρος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μακαρι φιλε μου να φτασει και να γινει οτι λες...Αλλα ως τοτε ποσοι θα υπομεινουν να κανουν τα πειραματοζωα ενω εχουν πληρωσει?

Πρεπει να προστατευτουμε εμεις ως καταναλωτες πρωτα κι αυτο δεν γινεται αν παθιαστουμε.Πρεπει να παιρνουν τα μηνυματα οι εταιρειες και να διορθωνονται.Και πιστεψε με δεν ειναι μονο η lg...

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τα γραφόμενα σου με εξαίρεση μόνο αν η LG θα λάβει υπόψην τα μηνυματα του κόσμου,τα παράπονα του από την εμπειρία χρήσης που έχει/είχε με το G3-ποσός με ενδιαφέρει να σου πω και από την πείρα μου μιας που και εγώ τα αλλάζω ανα μήνα και βάλε δεν το βλέπω σύντομα να υλοποιείται.

Κράτησα το G3 1 μήνα και κάτι και δεν είχα ποτέ την αίσθηση του smoothness σε μεγάλο βαθμό(θεωρώ βλακεία να επεμβαίνω μεσα από το hidden menu για αμφίβολα αποτελέσματα που αφορούν θερμοκρασίες κλπ.-δε μπορεί να δίνεις 400+ € και να αρχίζεις πειράματα στο hardware με επεμβάσεις που υποτίθεται θα εχουν αποτέλεσμα στο software κομμάτι βλ. lags,smoother ui κλπ.).

Δεν ξέρω αν οφείλεται τελικά μόνο στην QHD ανάλυση όλο αυτό αλλά τελικά δεν με έπεισε(την ίδια μέρα που το πούλησα το πήρε ένας φίλος σαν επιδότηση εταιρική μέσω ΠΛΑΙΣΙΟΥ το 32άρι σχεδόν τσάμπα 68 € για την ακρίβεια και μου το πρόσφερε αλλά είχα πλέον επιφυλάξεις να το πάρω παρόλο που είχα εγώ 16άρι,τελικά το πήρε ένας συνάδελφος του με 300 και έτσι έβγαλε και κάτι) και τελικά δεν με ενδιαφέρει αν είναι κρίμα για την LG αλλά είναι κρίμα που όταν βλέπεις κάτι που δεν .......να πρεπει να περιμένεις τις αναβαθμίσεις για να "δέσει" που λένε....δε νομίζω;)-ο χρόνος που χάνεται στο περίμενε και στο να δούμε μπας και όταν κλπ. είναι πολύτιμος για να σπαταλιέται έτσι.....

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Άποψη εχεις, αλλα ετσι που την εκφράσεις δεν περνάς το μήνυμα που θες. Εγω και μονο που έγραψες οτι το G3 ειναι για κλάματα, οτι έγραψες απο κει και κάτω το πήρα στην πλάκα.

Προφανώς και το iphone 5 (που θα το αφήσω για το LG) ειναι για πέταμα. Lol

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το έγραψες εσυ το για κλάματα. Σορυ γι αυτο. Αλλα βλεπω πιο πάνω οτι συμφωνησες ούτως η άλλως

Link to comment
Share on other sites

Άποψη εχεις, αλλα ετσι που την εκφράσεις δεν περνάς το μήνυμα που θες. Εγω και μονο που έγραψες οτι το G3 ειναι για κλάματα, οτι έγραψες απο κει και κάτω το πήρα στην πλάκα.

Προφανώς και το iphone 5 (που θα το αφήσω για το LG) ειναι για πέταμα. Lol

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το έγραψες εσυ το για κλάματα. Σορυ γι αυτο. Αλλα βλεπω πιο πάνω οτι συμφωνησες ούτως η άλλως

Να συμφωνήσω και γω με τον κουτου,ότι μπορεί να γράφεις ένα σωρό σωστά πράγματα και με έναν γενικο αφορισμό του τύπου είναι για κλάματα χάνει το κείμενο την σοβαρότητα του. Επίσης πιστεύω ότι σε κορυφαία μοντέλα είναι λίγο άσκοπο; άτοπο; ανούσιο; να επιμένουμε σε vs.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπαίνω εδώ και μέρες και διαβάζω ανούσια πράγματα...θα ανοίξουν επιτέλους τα ανάλογα threads για το G3????? Ακούει κανένας moderator επιτέλους;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπαίνω εδώ και μέρες και διαβάζω ανούσια πράγματα...θα ανοίξουν επιτέλους τα ανάλογα threads για το G3????? Ακούει κανένας moderator επιτέλους;

Μαζί σου..Σε όποιον δεν αρέσει ας το δώσει Ρε παιδιά και ας αγοράσει το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Μπορει οντως να ειμαι υπερβολικος αλλα αυτη η υπερβολη βγαινει απο την οργη και ταν αγανακτιση του οτι επελεξα λαθος συσκευη για μενα τουλαχιστον και ειμαι ακομα φρεσκος οποτε ...

Τεσπα , εχουν δικιο τα παιδια .Δεν ειναι vs τοπικ ας το αφησουμε ετσι.

Για να βοηθησω τους νεους ιδιοκτητες να σας πω οτι σιγουρα θα παρατηρησετε ενα λαγκ στην πληκτρολογηση κειμενων.Αν προσπαθησετε να γρααψετε γρηγορα θα καταλαβετε τι λεω.Εκτος κι αν ηταν μονο στην δικια μου συσκευη.

Αυτο λυνεται εγκαθιστωντας το swift keyboard.Αλλαζει τελειως η συμπεριφορα της συσκευης σε αυτο το τομεα.

Επισης επειδη πολλα διαβασα παιδια μην αλλαζετε την δομη του συστηματος σε ARM .Δεν ξερετε τι επιπτωσεις μπορει να εχει στην συσκευη σας αυτο.Γενικα καλο ειναι να μην πειραζουμε τιποτα απο τις ρυθμισεις προγραμματιστη αν δεν εχουμε γνωσεις του τι κανουμε.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει οντως να ειμαι υπερβολικος αλλα αυτη η υπερβολη βγαινει απο την οργη και ταν αγανακτιση του οτι επελεξα λαθος συσκευη για μενα τουλαχιστον και ειμαι ακομα φρεσκος οποτε ...

Τεσπα , εχουν δικιο τα παιδια .Δεν ειναι vs τοπικ ας το αφησουμε ετσι.

Για να βοηθησω τους νεους ιδιοκτητες να σας πω οτι σιγουρα θα παρατηρησετε ενα λαγκ στην πληκτρολογηση κειμενων.Αν προσπαθησετε να γρααψετε γρηγορα θα καταλαβετε τι λεω.Εκτος κι αν ηταν μονο στην δικια μου συσκευη.

Αυτο λυνεται εγκαθιστωντας το swift keyboard.Αλλαζει τελειως η συμπεριφορα της συσκευης σε αυτο το τομεα.

Επισης επειδη πολλα διαβασα παιδια μην αλλαζετε την δομη του συστηματος σε ARM .Δεν ξερετε τι επιπτωσεις μπορει να εχει στην συσκευη σας αυτο.Γενικα καλο ειναι να μην πειραζουμε τιποτα απο τις ρυθμισεις προγραμματιστη αν δεν εχουμε γνωσεις του τι κανουμε.

 

το art δεν ειναι ειναι τιποτα ουτε κακο κανει απλα ειναι σε πιλοτικο επιπεδο ακομα και καποιες εφαρμογες δεν συνεργαζονται. σε 2 μηνες περιπου που θα βγει το android l τοτε θα εχουμε μονο art πλεον στην συσκευη. αυτο που για μενα ειναι πιο επικυνδηνο ειναι οταν πειραζουμε και κλεινουν καποιοι τα περι της θερμοκρασιας.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω φιλε χρηστο μαζι σου οποτε καλο θα ηταν να μην πειραζουμε πραγματα που δεν ξερουμε τι συνεπειες θα εχουν στην συσκευη επειδη κατι ειδαμε σε ενα βιντεο η ενα φορουμ.Πειραζοντας και βγαζοντας εκτος τον παραγοντα θερμοκρασια ας πουμε μπορει καλλιστα να εχουμε μια βομβα στην χειροτερη στην τσεπη μας λογω υπερθερμανσης.Οποτε συμφωνω κι επαυξανω.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Όπως κ να το κάνουμε το g3 με κάθε αναβάθμιση θα πηγαίνει κ καλύτερα όσο κ αν ενοχλεί.

 

λαθος ανθρωπο βρηκες να ειρωνευτεις...πρωην κατοχος G2,nexus4,nexus5,oneplus.κανενα δεν ειχε lag στην αρχη και γινοταν ολο και καλυτερο.το G2 ειχε μονο ελαφρως,αλλα και παλι καμια σχεση με το G3.αν ειναι να βγαζουμε κινητο και να περιμενουμε 10 αναβαθμισεις για να γινει υποφερτο,καληνυχτα μας

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

λαθος ανθρωπο βρηκες να ειρωνευτεις...πρωην κατοχος G2,nexus4,nexus5,oneplus.κανενα δεν ειχε lag στην αρχη και γινοταν ολο και καλυτερο.το G2 ειχε μονο ελαφρως,αλλα και παλι καμια σχεση με το G3.αν ειναι να βγαζουμε κινητο και να περιμενουμε 10 αναβαθμισεις για να γινει υποφερτο,καληνυχτα μας

 

Αγαπητέ εγώ δεν θα διαφωνήσω. Αν και εμένα το αρχικό μήνυμα που έκανες quote δεν μου άφησε την εντύπωση ειρωνείας (όχι ότι μου πέφτει λόγος...).

Μια συσκευή είναι καλό να δουλεύει από την πρώτη μέρα όπως έπρεπε να δουλεύει.

Δεν καταλαβαίνω όμως πως βοηθάει κάποιον υποψήφιο αγοραστή αυτή η κουβέντα. Το θέμα είναι τι έκανε πριν 10 αναβαθμίσεις το κινητό ή τι κάνει τώρα? Κι επειδή κάτι δεν δούλευε σωστά πριν 10 αναβαθμίσεις και τώρα δουλεύει, καθιστά το τηλέφωνο άχρηστο, κακό, για κλάματα κλπ?

Πιστεύω ότι επειδή είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ, εκείνο που θα πρέπει να μας ενδιαφέρει είναι η αποτύπωση της πραγματικής κατάστασης όπως είναι τώρα. Εγώ προσωπικά μέσα σε 1 μέρα άλλαξα γνώμη για το κινητό. Το είδα στο Public να ψιλοσέρνεται και την άλλη μέρα στο Πλαίσιο (λόγο firmware 10h) να πετάει (κι ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει πετάει καθώς είμαι με την Apple χρόνια τώρα). Δεν ήξερα βέβαια τι ακριβώς να τεστάρω καθώς το android είναι μια άγνωστη έννοια σε μένα, αλλά 2-3 πραγματάκια βασικά πιστεύω ήξερα να τα δω ως προς την ταχύτητα.

 

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 3 μέρες το κινητό. Μόλις το ενεργοποίησα τη Παρασκευή μου έβγαλε κατ ευθείαν update στο λογισμικό, και είναι όλα smooth, οπότε δε πρόλαβα περίοδο με lag. Γενικά το κινητό άριστο, λίγο καλύτερη μπαταρία να είχε, θα ήταν όλα κομπλέ. Αλλά κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα, και δε έχω δει και το μήνυμα για αυξημένη θερμοκρασία της συσκευής ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

λαθος ανθρωπο βρηκες να ειρωνευτεις...πρωην κατοχος G2,nexus4,nexus5,oneplus.κανενα δεν ειχε lag στην αρχη και γινοταν ολο και καλυτερο.το G2 ειχε μονο ελαφρως,αλλα και παλι καμια σχεση με το G3.αν ειναι να βγαζουμε κινητο και να περιμενουμε 10 αναβαθμισεις για να γινει υποφερτο,καληνυχτα μας

 

Ποιος σε ειρωνευτηκε; κ ποιος σου μίλησε βασικά. Όσο για τι συσκευη έχει πάρει ο καθένας μας ας μην το αναλύσουμε.

Γιατί δεν το πουλάτε σε όποιον δεν άρεσε;

Επίσης ενοχλεί ακόμα κ ότι η LG δίνει αναβαθμίσεις ενώ πριν λόγο καιρό την κραζατε ότι είναι η εταιρία που παρατάει τις συσκευές της.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε καιρό το G3...

 

Πόσο κρατάει η μπαταρία και με τι χρήση?

(Αν είχε καλύτερη μπαταρία απο το Ζ2 θα το διάλεγα - όμως το Ζ2 στη κάμερα βγαζει πιο ξεθωριασμενες φωτο)

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σε ειρωνευτηκε; κ ποιος σου μίλησε βασικά. Όσο για τι συσκευη έχει πάρει ο καθένας μας ας μην το αναλύσουμε.

Γιατί δεν το πουλάτε σε όποιον δεν άρεσε;

Επίσης ενοχλεί ακόμα κ ότι η LG δίνει αναβαθμίσεις ενώ πριν λόγο καιρό την κραζατε ότι είναι η εταιρία που παρατάει τις συσκευές της.

 

οτι το εκανε αυτο ειναι δεδομενο.αν και εφταιγε περισσοτερο η nvidia.οτι δινει αναβαθμισεις,μονο καλο ειναι.οτι εδωσε ανετοιμο κινητο στην αγορα,παλι αληθεια ειναι.αυτα απο μενα,σιγουρα θα βελτιωθει η κατασταση

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μετά την 10h το κινητό έχει στρώσει για τα καλά και στα λαγκαρισματα αλλά και σε απόδοση μπαταρίας.

Έχουν δίκιο όσοι γκρίνιαζαν για την αρχική κατάσταση αλλά πλέον Όσοι γκρινιάζουν δεν έχουν δίκιο.

Φιλικά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μια που έμαθα με την 5,5 οθόνη του G3 και ήθελα πάλι μεγάλη οθόνη πήρα το Alcatel C9 και διαπιστώνω ότι με 180 € (ελληνικής αντιπροσωπείας απο play247) έχω πιο πολυ smoothness και καθόλου lags στο ui....:confused::):lol:(ξέρω ειναι ακραίο και δεν υπάρχει θέμα συγκρισης αφου το ενα έχει qHD ενώ το G3 QHD και άλλα πολλά κλπ.) και τα χρώματα της IPS στο C9 είναι πιο ζωντανά.....

Το μόνο σίγουρο είναι πως υπάρχει αρκετή γκρίνια σε σχέση με το G3 σε διάφορα forums και εν μέρει δικαίως χωρίς να λείπουν και οι υπερβολές,αυτό από μόνο του δεν είναι ότι καλύτερο για όσους θέλουν να το αγοράσουν.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μετά την 10h το κινητό έχει στρώσει για τα καλά και στα λαγκαρισματα αλλά και σε απόδοση μπαταρίας.

Έχουν δίκιο όσοι γκρίνιαζαν για την αρχική κατάσταση αλλά πλέον Όσοι γκρινιάζουν δεν έχουν δίκιο.

Φιλικά...

 

Τυφλοί δεν είμαστε. Το τηλέφωνο είναι πίσω στο smoothness. Εμπειρία έχουμε για να το λέμε. Όποιος δε το καταλαβαίνει.. Τη γνώμη μας λέμε

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...