Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα υπαρχει τροπος να γινει ρουτ χωρις υπολογιστη?Ο λογος που ρωταω ειναι επειδη εχω mac...

 

Το purpledrake παίζει και σε osx - εγώ με w7 το χρησιμοποίησα πάντως.

Το (νεότερο) stump (από τα ίδια άτομα) πάντως είναι ένα apk και ίσως σου κάνει τη δουλειά αφού δεις περί τίνος πρόκειται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

είμαι έτοιμος να το πάρω μεταχειρισμένο. μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ στα γρήγορα να κοιτάξω αν είναι το d855 ή το f400; το γράφει κάπου;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι και εγώ γύρισα σε ART και τρέχει όντως λίγο καλύτερα το τηλέφωνο. Από θερμοκρασία μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλύτερα απο πριν έχω την εντύπωση. Η Μονή εφαρμογή που δε μου παίζει προς ώρας είναι το metro notifications. Το δωρεάν παίζει μια χαρά και η paid έκδοση δε μπορεί να γίνει ούτε καν εγκατάσταση. Βγάζει σφάλμα -24. Ξέρει κάνεις τι είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε άνθρωπε στο αυγά σ, έχεις ήδη κινητό τελευταίας κοπής και απροβλημάτιστο. Για να ρωτάς σημαίνει οτι έχει αμφιβολίες που δημιουργούνται για κάποιο λόγο.

Πανε σ ένα πλαίσιο και παίξε με το g3. Αν δεις διάφορα στο οτιδήποτε στο αγοράζω εγω :lol:

 

Λιγότερο lag και καλύτερη κατασκευή (ειλικρινά). Σου στέλνω τα στοιχεία μου με πμ.

 

Να πω ότι και εγώ γύρισα σε ART και τρέχει όντως λίγο καλύτερα το τηλέφωνο. Από θερμοκρασία μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλύτερα απο πριν έχω την εντύπωση. Η Μονή εφαρμογή που δε μου παίζει προς ώρας είναι το metro notifications. Το δωρεάν παίζει μια χαρά και η paid έκδοση δε μπορεί να γίνει ούτε καν εγκατάσταση. Βγάζει σφάλμα -24. Ξέρει κάνεις τι είναι αυτό;

 

Δυστυχώς πρέπει να έχει ασυμβατότητα με το art. Γύρνα σε dalvik και στείλτους ένα μέιλ. Όταν πληρώνεις απαιτείς (ευγενικά, τουλάχιστον στην αρχή).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ιδεα μου ειναι η η καμερα ειναι για κλάματα?

δεν εχει iso,macro,νυχτερινή, δεν εχει ουτε τις λειτουργίες που είχε το g2 (καλύτερο πρόσωπο , αφαίρεση αντικειμένου κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Τους έχω στείλει mail και περιμένω να μου πουν. Χεχε.

 

Η πρωτη λυση μου εχει παιξει σε οσες συσκευες και αν ειχα το σφάλμα 24.

http://appslova.com/android-fix-error-24-app-installation-google-play/

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα lg g3 32gb d855. Από εκεί που το αγόρασα έρχεται με asian rom. Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να βάλω την ευρωπαϊκη έκδοση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ιδεα μου ειναι η η καμερα ειναι για κλάματα?

δεν εχει iso,macro,νυχτερινή, δεν εχει ουτε τις λειτουργίες που είχε το g2 (καλύτερο πρόσωπο , αφαίρεση αντικειμένου κλπ)

 

Η καμερα σαν καμερα ειναι καλη. Το προγραμμα και καλα το εκαναν πιο απλο και το διαφημιζαν κιολας . Προβλημα σε βραδυνες και λοιπα δεν ειχα μονο του προσαρμοζεταο με τον αισθητηρα. Τωρα αν θες και αλλες λειτουργιες πας σε αλλο προγραμμα απο το μαρκετ.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα σαν καμερα ειναι καλη. Το προγραμμα και καλα το εκαναν πιο απλο και το διαφημιζαν κιολας . Προβλημα σε βραδυνες και λοιπα δεν ειχα μονο του προσαρμοζεταο με τον αισθητηρα. Τωρα αν θες και αλλες λειτουργιες πας σε αλλο προγραμμα απο το μαρκετ.

Η κάμερα αν και απλή είναι εξαιρετική έχω την seven port rom g3 στο g2 και ειδικά στις βραδυνές τα σπάει:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάτοχος κι εγώ πλέον του LG G3, καθόλου ειδικός βέβαια με βάση αυτά που συζητάτε. Προηγούμενο κινητό galaxy s2...η διαφορά ΧΑΩΔΗΣ....η ερώτηση μου είναι η εξής: Θέλω να βάλω ένα navigator με τους ελληνικούς χάρτες..πως μπορώ να το κάνω και ποιο είναι το καλύτερο για το συγκεκριμένο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάτοχος κι εγώ πλέον του LG G3, καθόλου ειδικός βέβαια με βάση αυτά που συζητάτε. Προηγούμενο κινητό galaxy s2...η διαφορά ΧΑΩΔΗΣ....η ερώτηση μου είναι η εξής: Θέλω να βάλω ένα navigator με τους ελληνικούς χάρτες..πως μπορώ να το κάνω και ποιο είναι το καλύτερο για το συγκεκριμένο κινητό;

Με γεια το κινητό.

Καλύτερα να απευθυνθείς στο κατάλληλο νήμα για navigation.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις εγκατεστημενη την εφαρμογη cosmote my account? Εμενα για καποιο λογο δεν παιζει σωστα...Τι κουλα ειναι αυτα ρε παιδια ειναι δυνατον το ιδιο λειτουργικο σε αλλη συσκευη να μην δουλευει σωστα???

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά από Δευτέρα μιλάω και το πάω για Doa.

Εκτός από το σημάδι που έχει το κινητό, πριν λίγο έκανα test pixel και βρήκα πάνω αριστερά ένα καμμενο.

 

Ελπίζω να το καλύπτει το Doa και να μην έχω κάποιο πρόβλημα, το κινητό είναι αγορασμένο από phonegallery.

Τι λέτε να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά από Δευτέρα μιλάω και το πάω για Doa.

Εκτός από το σημάδι που έχει το κινητό, πριν λίγο έκανα test pixel και βρήκα πάνω αριστερά ένα καμμενο.

 

Ελπίζω να το καλύπτει το Doa και να μην έχω κάποιο πρόβλημα, το κινητό είναι αγορασμένο από phonegallery.

Τι λέτε να κάνω?

 

Το καλυπτει κανονικα εχει zero pixel εγγυηση

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις εγκατεστημενη την εφαρμογη cosmote my account? Εμενα για καποιο λογο δεν παιζει σωστα...Τι κουλα ειναι αυτα ρε παιδια ειναι δυνατον το ιδιο λειτουργικο σε αλλη συσκευη να μην δουλευει σωστα???

Προσπάθησε ξανά και εμένα από το πρωί έκανε νούμερα αλλά πριν απο λίγο μπήκε έχει θέματα η εφαρμογή τα ιδία μου έκανε και στο note 3 και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε ξανά και εμένα από το πρωί έκανε νούμερα αλλά πριν απο λίγο μπήκε έχει θέματα η εφαρμογή τα ιδία μου έκανε και στο note 3 και τώρα.

 

Τελικα οντως επαιξε...Τσαμπα το κακολογησα το τουβλο...Σ ευχαριστω φιλε μου!

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Το καλυπτει κανονικα εχει zero pixel εγγυηση

 

Το κατάστημα μου έδωσε ένα χαρτί για το DOA, αλλά κάτι δεν μου πάει καλά.

 

Κάτι δεν μου πάει καλά στην περίπτωση 3, δηλαδή δεν με καλύπτει το DOA?

 

Το phonegallery προστατεύει τις αγορές σας: Αγοράζοντας από το phonegallery οποιοδήποτε προϊόν, πέρα από την επίσημη εγγύηση του κατασκευαστή, σας παρέχουμε επιπρόσθετα εγγύηση άμεσης αντικατάστασης του σε περίπτωση DOA (εξαρχής ελαττωματικό προϊόν). Η εγγύηση DOA παρέχεται για έως 7 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς του προϊόντος, υπό τις παρακάτω προϋποθέσεις:

1.Το προϊόν πρέπει να επιστραφεί από τον πελάτη στο κατάτημά μας εντός 7 ημερών από την ημερομηνία αγοράς του, με την πλήρη συνοδευτική συσκευασία του

2.Η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος πρέπει να οφείλεται σε ελάττωμα του κατασκευαστή και όχι σε βλάβη που προκλήθηκε από κακή χρήση του προϊόντος, όπως για παράδειγμα και όχι αποκλειστικά από πτώση, λειτουργία εκτός προδιαγραφών κατασκευαστή, επέμβαση στο εσωτερικό του από μη εξουσιοδοτημένους τεχνικούς κτλ.

3.Το DOA καλύπτει μια συσκευή μόνο στην περίπτωση που θα φτάσει στον πελάτη χωρίς να λειτουργεί. Σε περίπτωση που δεν λειτουργεί μέρος αυτής καλύπτει τη συσκευή η εγγύηση και όχι το DOA

4.Το προϊόν θα αποσταλεί στο service της εκάστοτε εταιρείας για έλεγχο και αντικατάσταση με νέο εφόσον εμπίπτει στην κατηγορία DOA.

5.Τα έξοδα αποστολής επιβαρύνουν το phonegallery με την προϋπόθεση ότι η ίδια και μόνο θα έχει επιλέξει τον τρόπο και εταιρεία μεταφοράς. Εάν το προϊόν δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα θα επιστρέφεται πίσω και ο πελάτης θα επιβαρύνεται με τα έξοδα παραλαβής και αποστολής της συσκευής.

- See more at: http://www.phonegallery.gr/index.php....hx8CbM0h.dpuf

__________________

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εικονιδιο με το gps δεν υπαρχει στην επανω μπαρα που ειναι ολα?ευχαριστω

 

Είναι το εικονίδιο "τοποθεσία". Άμα το κρατήσεις πατημένο θα μπεις κατευθείαν στις ρυθμίσεις για να επιλέξεις αν θες να βρίσκει την τοποθεσία μόνο από gps ή μόνο από δίκτυα ή και από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα σαν καμερα ειναι καλη. Το προγραμμα και καλα το εκαναν πιο απλο και το διαφημιζαν κιολας . Προβλημα σε βραδυνες και λοιπα δεν ειχα μονο του προσαρμοζεταο με τον αισθητηρα. Τωρα αν θες και αλλες λειτουργιες πας σε αλλο προγραμμα απο το μαρκετ.

 

Ξερεις καμια τετια εφαρμογη?

Με ενδιαφέρει περισσότερο αυτη που μπορείς να έχεις ενα θεμα στιν φωτο (πχ εναν ποδηλάτη) πολλες φορες και αυτη που εχουν τα samsung που μπορεις ενα μερος της φωτο να το κάνεις να κινείτε

 

Είναι κατι που με αλλα τηλέφωνα μου ειχαν φανεί πολύ χρήσιμα και τώρα με το G3 κάπως με χαλαει

Μα ουτε Iso?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...