Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να καταλάβω, που δεν καταλαβαίνω, τους 21 από τους 41 της ψηφοφορίας για το shutdown να μην χρησιμοποίησαν DOA αλλά κι εσύ;

Αν σε βοηθάει σε κάτι σ' εμένα δεν κουνιέται ούτε κι ακούγεται κάποιος ήχος.

 

το πρωτο που πηρα το εκανα doa λογω επανακινησεων το δυτερο το εχω δυο μερες δεν μου εχει κανει επανακινηση μονο ο θορυβος που ακουγετε δεν ξερω τι να κανω φοβαμαι και το τριτο που θαερεθει μην εχει το ιδιο προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπράβο για το πρώτο μια που είσαι ο μόνος που διάβασα να το έκανε.

Κρίμα για το δεύτερο αλλά ίσως είναι μια λύση να τους πεις ότι θέλεις από 407 παρτίδα όπως γράφει ο doganos.

Αν το ανοίξεις και μπροστά τους για το κούνημα ακόμη καλύτερα.

Πάντως τελείως ενημερωτικά το δικό μου 406 είναι και τέτοια προβλήματα δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητό είναι παρτίδα 406 γαλλικό. Δεν έχει το πρόβλημα με την επανεκκίνηση αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα η 1020. βλέπω κάποιοι περιμένουν το prime. Μην περιμένετε διαφορές όπως δεν έχει και το s5 με το αντίστοιχο prime. Πάντως πέρα από την πλάκα έχετε καταλάβει ότι δεν μας φτάνει ένας τετραπυρηνος στα 2.5 για να έχουμε ένα smooth Android κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο λαγκαρισμα παρολες τις αναβαθμισεις. Δεν καταλαβαινεις καν οτι εχει σουπερ επεξεργαστη... Κριμα.

 

Επειδή ακούω για λαγκαρισματα και πολλα αλλα κουλα.....

 

Παιδες με το G3 τα πράγματα ειναι πολυ καλυτερα τα πράγματα από πλευράς ταχύτητας στα

πάντα σχεδόν, τουλάχιστον για μένα.... Το G2 ειχε lags, απιστευτα lags σε σχέση με τα iphone που δουλευα ολα τα προηγούμενα χρόνια... Το G3 δουλεύει οπως θα έπρεπε να δουλεύει.... Οκ δεν ειναι M8 αλλά ειναι σαφώς καλύτερο από το G2.

 

Το G2 που χρησιμοποιουσα, αλλα και το G3 που εχω τωρα, ειναι rootarisnena με πολλή customia.

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από την πλάκα έχετε καταλάβει ότι δεν μας φτάνει ένας τετραπυρηνος στα 2.5 για να έχουμε ένα smooth Android κινητό;

 

 

Δεν ειναι θεμα android κινητού αλλα θεμα lg.

Το m8 μια χαρα smooth ειναι στα 2,3 κιόλας αν δεν κανω λάθος.απλα θελει αλλο ενα update άμεσα για το μικρολαγκαρισμα που αδικαιολόγητα εχει.

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο που πηρα το εκανα doa λογω επανακινησεων το δυτερο το εχω δυο μερες δεν μου εχει κανει επανακινηση μονο ο θορυβος που ακουγετε δεν ξερω τι να κανω φοβαμαι και το τριτο που θαερεθει μην εχει το ιδιο προβλημα .

 

στα περισοττερα τηλ οταν τα κουνας ακουγετε ο θορυβος,ειναι απο τα οπτικα μερη της καμερας,το G2 που ειχα εκανε ακριβως το ιδιο,ας σου πουν εαν το κανει κ σε αλλα G3 οταν το κουνας.δεν εχω την συσκευη κ δεν γνωριζω,αλλα λογικα δεν ειναι κατι,απο την μερη της καμερα ειναι.

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα .Σήμερα έκανα update το G3 μου γιατί είχα μείνει στην αρχική .Πέρασα την 10g αλλά έχω ένα μικρό πρόβλημα .Ενώ με την παλιά έκδοση το είχα κάνει κανονικά root με towel root τώρα δεν με αφήνει . Μου γράφει κάτι κουλά .Γίνεται με κάποιο άλλο τρόπο root χωρίς την χρήση υπολογιστή...?
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα .Σήμερα έκανα update το G3 μου γιατί είχα μείνει στην αρχική .Πέρασα την 10g αλλά έχω ένα μικρό πρόβλημα .Ενώ με την παλιά έκδοση το είχα κάνει κανονικά root με towel root τώρα δεν με αφήνει . Μου γράφει κάτι κουλά .Γίνεται με κάποιο άλλο τρόπο root χωρίς την χρήση υπολογιστή...?

 

Όχι. Δεν γίνεται. Χρειάζεται υπολογιστής.

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είχα την πρώτη μου επανεκκίνηση. Απλά καθόταν στο τραπέζι. Είχα ώρα να το ακουμπήσω και έκανε επανεκκίνηση μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είχα την πρώτη μου επανεκκίνηση. Απλά καθόταν στο τραπέζι. Είχα ώρα να το ακουμπήσω και έκανε επανεκκίνηση μόνο του.

 

16αρι 406?

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να απαντάω σε μία κλήση πατώντας επάνω στο πράσινο πλήκτρο και να μην πρέπει να το σύρω?
Link to comment
Share on other sites

εμενα αγορασμενο 16αρι απο τα πρωτα του πλαισιου στην αρχη με v10a εκανε 2/3 κουλα δηλ εκλεισε οταν πηγα να απαντησω σε κληση &δεν ανοιγε εβγαλα μπαταρια και οκ,και αλλες 2 νομιζω παλι το ιδιο σε ανυποπτο χρονο.μετα μεχρι σημερα μια χαρα ολα τελεια σχεδον μηνα χρησης , αφου μου ηρθε kαι η V10e. Τωρα πριν λιγο μου ηρθε η V10g,δεν ειδα καμμια διαφορα ελπιζω να ηταν για καλο αυτη θα δουμε
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να απαντάω σε μία κλήση πατώντας επάνω στο πράσινο πλήκτρο και να μην πρέπει να το σύρω?

Φέρνεις το κινητό στο αυτί σου και απαντάει μόνο του.

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Φέρνεις το κινητό στο αυτί σου και απαντάει μόνο του.

 

Στο Galaxy S5 έχει ρύθμιση που ενεργοποιεί το πάτημα του κουμπιού κι όχι το σύρσιμο. Στο G3 δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Το πάθαινε και προηγουμένως ή πρώτη φορά μετά το update έγινε;

Όπως και να έχει το ****το είναι.

 

Από Παρασκευή που το έχω δεν είχα παρατηρήσει να το έχει ξανακάνει αλλά επειδή είναι reboot και να το είχε κάνει μπορεί να μην το είχα καταλάβει. Επειδή τσεκάρω συχνά όμως τη μπαταρία και λογικά θα το είχα προσέξει από το γράφημα μάλλον δεν το είχε ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Τζονακος.Με γεια η νέα σου συσκευή. :cool::X και ας μην περίμενες το νέο βελτιωμένο μοντέλο.

 

Ευχαριστώ πολύ, στη τιμή που το πήρα δεν θα το άφηνα με τίποτα, trust me

 

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Τζονακος.Με γεια η νέα σου συσκευή. :cool::X και ας μην περίμενες το νέο βελτιωμένο μοντέλο.

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ, στη τιμή που το πήρα δεν θα το άφηνα με τίποτα, trust me

 

 

I do,I do....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 16αρι 406 από πλαίσιο δεν αντιμετώπισα κανέναν shut down έως τώρα κι έχω το κινητό 2 περίπου εβδομάδες. Εκείνο που με ξενερωνει είναι η μπαταρία και η χαμηλή φωτεινότητα της σε ανοιχτό ηλιόλουστο Περιβάλλον. Όσον αφορά την υπερθέρμανση είναι κάτι που από ότι φαίνεται είναι Γενικό Θέμα ανεξαρτήτως παρτίδων.τέλος ιδιαίτερο Lag δεν μπορώ να διακρίνω.
Link to comment
Share on other sites

Από Παρασκευή που το έχω δεν είχα παρατηρήσει να το έχει ξανακάνει αλλά επειδή είναι reboot και να το είχε κάνει μπορεί να μην το είχα καταλάβει. Επειδή τσεκάρω συχνά όμως τη μπαταρία και λογικά θα το είχα προσέξει από το γράφημα μάλλον δεν το είχε ξανακάνει.

 

Αν θέλεις να το τσεκάρεις ρύθμισε μετά την επανεκκίνηση να ζητά pin της κάρτας sim.

Με αυτό τον τρόπο θα δεις αν βγαίνει off. Εύχομαι να ήταν μία φορά και ποτέ ξανά.

Link to comment
Share on other sites

επειδή μπορώ να βρω το 32αρι από εξωτερικό στα 300-350, για να μην μπλέκω με αποστολές μπρος πίσω υπάρχει κάποιος σίγουρος τρόπος να μάθω αν θα είναι προβληματικό; είναι συγκεκριμένες παρτίδες που έχουν και άλλες που δεν έχουν; (και αν ναι που την γράφει ώστε να μπορέσω να ρωτήσω; ). Αν έρθει και είναι ελαττωματικό μπορώ να απευθυνθώ κάπου στην Ελλάδα για σέρβις ή και αλλαγή;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

επειδή μπορώ να βρω το 32αρι από εξωτερικό στα 300-350, για να μην μπλέκω με αποστολές μπρος πίσω υπάρχει κάποιος σίγουρος τρόπος να μάθω αν θα είναι προβληματικό; είναι συγκεκριμένες παρτίδες που έχουν και άλλες που δεν έχουν; (και αν ναι που την γράφει ώστε να μπορέσω να ρωτήσω; ). Αν έρθει και είναι ελαττωματικό μπορώ να απευθυνθώ κάπου στην Ελλάδα για σέρβις ή και αλλαγή;

Φυσικά και μπορείς, αρκεί να είναι ευρωπαϊκό μοντέλο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει και είναι ελαττωματικό μπορώ να απευθυνθώ κάπου στην Ελλάδα για σέρβις ή και αλλαγή;

Μόνο σέρβις αν δεν είναι Ελληνικό και όχι αντικατάσταση και θα πρέπει να είναι το ίδιο μοντέλο (D855).

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σέρβις αν δεν είναι Ελληνικό και όχι αντικατάσταση και θα πρέπει να είναι το ίδιο μοντέλο (D855).

DOA έτσι κι αλλιώς κάνει μόνο ο πωλητής, για εγγύηση μιλάμε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...