Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πάω σε class 10 ή σε UHS Speed Class 1 - 3? Έχει εμφανή διαφορά?

Προτίμησε την δευτερη. Ότι δίνεις παίρνεις.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μη δίνετε ιδιαίτερη σημασία στα Class 10 κλπ γιατί δεν είναι ούτε δεσμευτικά ούτε ακριβώς συγκρίσιμα.

Η καλύτερη κάρτα εν προκειμένω εξαρτάται από το είδος των αρχείων που θα μεταφέρεις και τον card reader της συσκευής. Αν είναι για το G3 και για μεγάλα αρχεία όπως ταινίες τότε θες την Kingston με τα κόκκινα γράμματα (κωδ. SDCA3). Sequential θα δεις γύρω στα 70 ανάγνωση και 50 εγγραφή. Αλλιώς πάρε την Samsung Evo+ στα ίδια λεφτά. Την δεύτερη την παίρνεις και από ebay από συγκεκριμένους πωλητές για να είναι γνήσια (π.χ. sinceritytrading) λίγο πιο φτηνά. Ίδια περίπου ανάγνωση με max εγγραφή 20-25 όμως, αλλά πιο γρήγορη στα μικρά αρχεία.

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω μια μικρή απορία.

Τι γίνεται με το σέρβις όταν σταματήσει η παραγωγή μιας συσκευής? Αν κρίνω από το skroutz πρέπει να είναι στα τελευταία του το G3.

Link to comment
Share on other sites

Μη δίνετε ιδιαίτερη σημασία στα Class 10 κλπ γιατί δεν είναι ούτε δεσμευτικά ούτε ακριβώς συγκρίσιμα.

Η καλύτερη κάρτα εν προκειμένω εξαρτάται από το είδος των αρχείων που θα μεταφέρεις και τον card reader της συσκευής. Αν είναι για το G3 και για μεγάλα αρχεία όπως ταινίες τότε θες την Kingston με τα κόκκινα γράμματα (κωδ. SDCA3). Sequential θα δεις γύρω στα 70 ανάγνωση και 50 εγγραφή. Αλλιώς πάρε την Samsung Evo+ στα ίδια λεφτά. Την δεύτερη την παίρνεις και από ebay από συγκεκριμένους πωλητές για να είναι γνήσια (π.χ. sinceritytrading) λίγο πιο φτηνά. Ίδια περίπου ανάγνωση με max εγγραφή 20-25 όμως, αλλά πιο γρήγορη στα μικρά αρχεία.

 

Ευχαριστώ πολύ! Ήσουν αρκετά κατατοπιστικός! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω το g3 με android 6 και έχω το εξής πρόβλημα ενώ ξεκινά κάποια παιχνίδια με ήχο ξαφνικά χάνετε τελιως ο ήχος , υπάρχει λύση.ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

με τίποτα 2-3 φορές την ημέρα φόρτιση.το έχω 20 μήνες, δεν έχω αλλάξει ποτέ μπαταρία, του έχω σκίσει τα μάτια και η μπαταρία βγάζει πολύ άνετα την ημέρα.Ο μόνος λόγος για να μην την βγάλει και να χρειαστεί λίγο ακόμα είναι φουλ φωτεινότητα και 4g σε δύσκολες περιοχές ή να κάνεις χρήση 10 ώρες οθόνη, τότε ναι κανένα δεν βγάζει μέρα.

Στο δικό μου 32άρι G3 με stock android 6.0 χρειάζεται σίγουρα 2 φορές την μέρα φόρτιση με μέτρια χρήση. Μέτρια εννοώ λίγο Fb, messenger και μουσική, τώρα αν τύχει και παίξω μπορεί να χρειαστεί και 3η φόρτιση. Έχω την εντύπωση πως έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας σε σχέση με όταν το πήρα, και δεν το έχω ούτε καν χρόνο, σχεδόν 5 μηνών είναι η συσκευή. Anyway θα πάρω μια καινούρια γνήσια μπαταρία να δω πως θα πάει...

Καλησπέρα,εχω το g3 με android 6 και έχω το εξής πρόβλημα ενώ ξεκινά κάποια παιχνίδια με ήχο ξαφνικά χάνετε τελιως ο ήχος , υπάρχει λύση.ευχαριστω..

Μήπως είναι θέμα συγκεκριμένων παιχνιδιών και όχι του τηλεφώνου; Δοκίμασες αν σου το κάνει στη μουσική ή σε ράδιο πχ; Γιατί εμένα χανότανε ο ήχος στο youtube μετά από λίγη ώρα χρήσης και τελικά ήταν θέμα της εφαρμογής όχι του τηλεφώνου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα θέμα εφαρμογών γιατί με αντροιντ 5 δεν είχα θέμα.απλα έλεγα μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που θα έπρεπε να του κάνω ή κάποιο app να εβαζα γιά νά μήν είχα πρόβλημα.παντος 7-8 λεπτά έχω ήχο σε κάποιες εφαρμογές και μετά χάνεται.ηχος κλήσεις και ράδιο δουλεύουν κανονικά. Edited by tzeskos
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι σε "υπνο" το τηλ. τοτε αναβει το λεντακι.επισης γενικα με τα παρελκομενα η lg δεν εχει δωσει και τα καλυτερα.

 

Τι παει να πει τα καλυτερα φιλε μου ξερεις ποσοι τσακιζουν τα καλωδια τους ποσοι δε βγαζουν ποτε το φορτιστη απο τη πριζα και παθαινουν ζημια πι φορτιστες;ΕΓω με το καλωδιο του τζι 2 φορτιζω 3 διαφορετικα κινητα αλλης μαρκας 29 μηνες τωρα και δουλευει υποδειγματικα οποτε συνηθως ειναι"θεμα χρησης συνηθως.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι παει να πει τα καλυτερα φιλε μου ξερεις ποσοι τσακιζουν τα καλωδια τους ποσοι δε βγαζουν ποτε το φορτιστη απο τη πριζα και παθαινουν ζημια πι φορτιστες;ΕΓω με το καλωδιο του τζι 2 φορτιζω 3 διαφορετικα κινητα αλλης μαρκας 29 μηνες τωρα και δουλευει υποδειγματικα οποτε συνηθως ειναι"θεμα χρησης συνηθως.

Σωστο και αυτο που λες,εγω εχω ακομα τον φορτιστη απο ς3.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που έψαχνε κάρτα, έβγαλε συμπτωματικά χθες την 32άρα evo+ το e-shop στα 13.90€. Από τον γνωστό πωλητή στο ebay εδώ η ίδια κάρτα στα 8.50€. Επίσης τρέχει μια προσφορά αυτές τις μέρες σε αυτό το κατάστημα για μια περυσινή 64GB Toshiba με δωρεάν μεταφορικά στα ~12€ (με κωδικό SAVE10 στο checkout), η οποία όμως είναι σχετικά αργή (45/10) και δεν αξίζει κατ' εμέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω μια μικρή απορία.

Τι γίνεται με το σέρβις όταν σταματήσει η παραγωγή μιας συσκευής? Αν κρίνω από το skroutz πρέπει να είναι στα τελευταία του το G3.

Υποθέτω πως, όπως σε όλα τα τεχνολογικά προϊόντα, το σερβις συνεχίζει για αρκετά χρόνια ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που έψαχνε κάρτα, έβγαλε συμπτωματικά χθες την 32άρα evo+ το e-shop στα 13.90€. Από τον γνωστό πωλητή στο ebay εδώ η ίδια κάρτα στα 8.50€. Επίσης τρέχει μια προσφορά αυτές τις μέρες σε αυτό το κατάστημα για μια περυσινή 64GB Toshiba με δωρεάν μεταφορικά στα ~12€ (με κωδικό SAVE10 στο checkout), η οποία όμως είναι σχετικά αργή (45/10) και δεν αξίζει κατ' εμέ.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Μάλλον θα την πάρω από ebay μιας και δεν την βιάζομαι και από ότι βλέπω κι εγώ είναι πολύ κομπλέ ο πωλητής.

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά maxmouts :) Έχω 5-6 διαφορετικές κάρτες και τους κάνω δοκιμές..

 

Tempered Glass

Μου επέστρεψαν το δικό μου από service και μου άλλαξαν πρόσοψη λόγω του προβλήματος που εμφάνισε στο touch.. Είχε κάτι γρατζουνιές στο πλαίσιο αλλά επειδή το πλαίσιο πάει πακέτο με την πρόσοψη έγινε πάλι καινούργιο το κινητό :) Very happy!

Γνωρίζει κανείς από πού να πάρουμε Nillkin H+ για τη συσκευή? Ebay?

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά maxmouts :) Έχω 5-6 διαφορετικές κάρτες και τους κάνω δοκιμές..

 

Tempered Glass

Μου επέστρεψαν το δικό μου από service και μου άλλαξαν πρόσοψη λόγω του προβλήματος που εμφάνισε στο touch.. Είχε κάτι γρατζουνιές στο πλαίσιο αλλά επειδή το πλαίσιο πάει πακέτο με την πρόσοψη έγινε πάλι καινούργιο το κινητό :) Very happy!

Γνωρίζει κανείς από πού να πάρουμε Nillkin H+ για τη συσκευή? Ebay?

 

Εγώ όλα αυτά τα αξεσουάρ για τα κινητά μου τα έπαιρνα και συνεχίζω να τα παίρνω από ebay σε τιμές χώμα και δεν παίρνω κάτι επώνυμο, το πιο φθηνό συνήθως. Το tempered glass που πείρα για το g3 μου έχει κρατήσει 8 μήνες και έκανε τέλεια εφαρμογή και δεν έχει ίχνος γρατζουνιάς πάνω του. Βέβαια, το προσέχω κιόλας το κινητό..

Link to comment
Share on other sites

εμένα ένα απο την αθήνα που πήρα δεν θυμάμαι μαγαζί κράτησε 20 μήνες και το έβγαλα μόνος μου γιατί ήθελα να το στείλω στο σερβις.για μένα δεν αξίζει πολλά λεφτά για τέτοια πράγματα, ένα νιλκιν απο ebay με 5-6-7 ευρώ κομπλέ είναι.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως, όπως σε όλα τα τεχνολογικά προϊόντα, το σερβις συνεχίζει για αρκετά χρόνια ακόμη

 

Ευχαριστώ φίλε. Έχει εμφάνισή το κλασσικό πρόβλημα με το ξεκόλλημα της οθόνης στην αριστερή μεριά και επειδη δεν πρόκειται να το πάω σύντομα για σέρβις είπα να ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda developers lg g3 εχει ενα φορουμ με οτι χρειαζεται.γραφω απο κινητο και δεν μπορω να βαλω το λινκ.γιατι ομως?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στο xda developers lg g3 εχει ενα φορουμ με οτι χρειαζεται.γραφω απο κινητο και δεν μπορω να βαλω το λινκ.γιατι ομως?

 

Μου την έχει δώσει λίγο η φάση με τα bootloop και το σκέφτομαι. Δεν θέλω σε κανένα μήνα πάλι να πάθει bootloop και να τα κάνω όλα πάλι από την αρχή..

Κομπλέ, το βρήκα το λινκ, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να εκανες ενα factory reset για αρχη και να ξαναπερνουσες τη ρομ; και μετα αλλο ενα reset... Σε εμενα η mm ειναι πολυ καλυτερη απο lp. Με τα προβληματα της αλλα καλυτερη. Οπως αυτο το απαραδεκτο wifi που δεν συνδεεται στο μοντεμ που εχει φουλ σημα αλλα σε αυτο που εχει μια γραμμη. Η χανει το σημα και μολις μπεις στο μενου του wifi το βρισκει αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να εκανες ενα factory reset για αρχη και να ξαναπερνουσες τη ρομ; και μετα αλλο ενα reset... Σε εμενα η mm ειναι πολυ καλυτερη απο lp. Με τα προβληματα της αλλα καλυτερη. Οπως αυτο το απαραδεκτο wifi που δεν συνδεεται στο μοντεμ που εχει φουλ σημα αλλα σε αυτο που εχει μια γραμμη. Η χανει το σημα και μολις μπεις στο μενου του wifi το βρισκει αμεσως.

 

Δεν υπάρχει θέμα με την εγγύηση όμως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα με την εγγύηση όμως?

Αν περάσεις την ρομ που είναι για την χώρα που προορίζεται το τηλέφωνο σου (πχ προορίζεται για Γερμανία περνάς την γερμανική ρομ) δεν έχεις κανένα θέμα. Αν περάσεις την ιταλική ρομ σε τηλέφωνο που προορίζεται για Ελλάδα ας πουμε, τότε ενδεχομένως να έχεις και θέμα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσεις την ρομ που είναι για την χώρα που προορίζεται το τηλέφωνο σου (πχ προορίζεται για Γερμανία περνάς την γερμανική ρομ) δεν έχεις κανένα θέμα. Αν περάσεις την ιταλική ρομ σε τηλέφωνο που προορίζεται για Ελλάδα ας πουμε, τότε ενδεχομένως να έχεις και θέμα.

 

Χρησιμοποίησα την εφαρμογή lg phone from και τώρα κατεβάζω το αρχείο kdz από το λινκ που δίνει η εφαρμογή. Μήπως έχεις κάποιον εύκαιρο οδηγό για το πως θα περάσω την rom?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...