Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα. έχω πρόβλημα με το wifi δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω, υπάρχει κάποια λύση ?

Μπες να δεις τι Mac address σου γραφεί στο wifi. Το Bluetooth δουλεύει?

 

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπες να δεις τι Mac address σου γραφεί στο wifi. Το Bluetooth δουλεύει?

όχι το bluetooth δεν δουλεύει.

επίσης βλέπω αυτό http://i64.tinypic.com/2lu5k7o.png http://i64.tinypic.com/sgl8xt.jpg

Edited by neutrinogr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχω πρόβλημα με το wifi δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω, υπάρχει κάποια λύση ?

http://i63.tinypic.com/13z2xj5.jpg

 

Δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις τι σημαίνει δεν ολοκληρώνετε η διαδικασία και παραμένει το κινητό μετέωρο; >>> Κάνε "επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου" θα το βρεις στο "δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφορά" κατόπιν κάνε εισαγωγή ssid και κωδικό.

Μήπως φιλτράρεις τα mac numbers στο modem router και σου πετάει έξω το κινητό; >>> αν συμβαίνει αυτό πάτησε τις 3 τελίτσες στο μενού του wifi και επέλεξε "wifi για προχωρημένους" για να το δεις το mac number του.

Έχεις κάνει παλιότερα σύνδεση με αυτό το wifi router;

 

....

Τώρα μόλις είδα το δεύτερο screenshot και το mac δεν είναι λογικό μήτε και η διεύθυνση ip.

Κάτι φταίει, κάνε μια επανεκκίνηση του router σου και του κινητού μετά την επαναφορά, αν και φαντάζομαι τα άλλα πάνω του συνδέονται κανονικά τώρα.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

όχι το bluetooth δεν δουλεύει.

επίσης βλέπω αυτό

Το ότι δεν έχεις Mac adress και δεν δουλεύει το Bluetooth υποδηλώνει πιθανότατα πρόβλημα πλακέτας. Έβαλες twrp ή το ρουταρες τώρα τελευταία? Το είχα πάθει και εγώ και αρκετοί άλλοι. Είχα αλλάξει δεκάδες ρομ χωρίς λύση. Σε όσους λύθηκε το προβλημα έγινε με αλλαγή πλακέτας. Δες εδώ Μήπως έχει βρεθεί κάποια άλλη λύση http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=64612991

Δοκίμασε να κάνεις συνεχώς reboot μήπως είσαι τυχερός και βρει Mac adress ή δοκίμασε να βάλεις άλλο kernel ή μια ρομ με άλλο kernel όπως cm13. Αν έχεις εγγύηση ίσως είναι καλύτερα να το πας κατευθείαν στο service.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από αντικατάσταση πλακέτας στο service και συνεπώς αλλαγη ιμει τώρα μου βγάζει ότι το κινητό έχει χώρα προέλευσης την Ελλαδα. Όπως είναι λογικό είχε το android 5. Και ήθελα να ρωτησω δεν έχει βγει ότα ή έκδοση του 6 για τα ελληνικά τηλέφωνα ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από αντικατάσταση πλακέτας στο service και συνεπώς αλλαγη ιμει τώρα μου βγάζει ότι το κινητό έχει χώρα προέλευσης την Ελλαδα. Όπως είναι λογικό είχε το android 5. Και ήθελα να ρωτησω δεν έχει βγει ότα ή έκδοση του 6 για τα ελληνικά τηλέφωνα ;

Το OTA το έχει σταματήσει η lg. Θα πρέπει να το κάνεις με καλώδιο μέσω computer και lg pc suite.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει από χτες δεν μου διαβάζει το otg με φλασακι με fat32. Θυμάται κανείς αν παίζει ρόλο το ότι έχω ενεργοποιημένο το usb debugging? Δοκίμασα και χωρίς αυτό αλλά πάλι δεν το διαβάζει. Γενικώς δεν μου διαβάζει κανένα φλασακι ενώ μέχρι χτες τα διάβαζε.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολλές επανεκκινησεις. Το έπιασε το στραβό του η τα έπαιξε το otg.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από αντικατάσταση πλακέτας στο service και συνεπώς αλλαγη ιμει τώρα μου βγάζει ότι το κινητό έχει χώρα προέλευσης την Ελλαδα. Όπως είναι λογικό είχε το android 5. Και ήθελα να ρωτησω δεν έχει βγει ότα ή έκδοση του 6 για τα ελληνικά τηλέφωνα ;

 

Προτείνεται να βάλω την 6 ή να το αφήσω με την 5 ? Υπάρχουν προβλήματα με την 6 σαν το G4 και στο G3 ?

Link to comment
Share on other sites

Προτείνεται να βάλω την 6 ή να το αφήσω με την 5 ? Υπάρχουν προβλήματα με την 6 σαν το G4 και στο G3 ?

 

Μείνε με την 5. Η 6 είναι λαχείο...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Προτείνεται να βάλω την 6 ή να το αφήσω με την 5 ? Υπάρχουν προβλήματα με την 6 σαν το G4 και στο G3 ?

 

Το πήρα το πρώτο χρόνο κυκλοφορίας το κινητό δεν έχω κάνει root γενικά δεν συνηθίζω να τα πειράζω.

Αυτά τα τρελά με boot loop και κιτρινισμένες οθόνες και μπαταρίες που θέλουν αντικατάσταση μου ακούγονται εξωγήινα.

Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω, δεν έχω τέτοια προβλήματα αντιμετωπίσει μέχρι τώρα.

Γιαυτό θεωρώ ότι δεν είναι σωστό να μείνεις στη lollipop αν είσαι στο δικό μου στυλ γιατί η mm είναι ανώτερο λειτουργικό και το σημαντικότερο στο G3 μου έχει φέρει ομαλότερη λειτουργία.

Αυτά τα γενικά :cool:

 

Θα ήθελα να διαβάσω και τη δική σου εντύπωση αν τελικά κάνεις το τόλμημα :D

Link to comment
Share on other sites

δυστηχώς το g3 μου πέθανε.πήγα να κάνω flash μέσω twrp και τέλος.στην αρχή έβγαζε io error στο να κάνει factory reset και wipe από twrp, μετά έσβησε και δεν άναψε ποτέ.δεν κάνει απολύτος τίποτα, μια μαύρη οθόνη όσο και να βγάζω και βάζω μπαταρία.το μόνο που κάνει είναι η ήχος των windows όταν συνδέσεις ένα usb.στο lg up βγάζει unknown device, στο lg flash tool το βλέπει αλλά δεν το κάνει φλας, σταματάει στο 4%.

 

είχε από καιρό που έκανε κόλπα με bootloop και προσπαθούσα να το κρατήσω ζωντανό για λίγο καιρό μέχρι να πάρω άλλο αλλά μάλλον δεν είχε ψωμιά.

 

εγγύηση έχω ακόμα αλλά είναι προσπαθώ να φλασάρω την μαμα ρομ για να μην έχω θέμα.υπάρχει καμιά λύση να την περάσω?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι σίγουρος πως θα έχει συμβεί και σε άλλον.ψάξε στο google " xda dead/bricked lg g3" και δες τι μπορεί να γίνει .
Link to comment
Share on other sites

θέλει jtag πράγμα που δεν το κάνω, προτιμώ να το ρισκάρω και να το στείλω πίσω έτσι
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν ακουστηκε και μαλλον ουτε θα ακουστει.εξαλου το τηλ.υποστηριχθηκε αρκετα περισσοτερο απο οποια συσκευη ακομα και αλλης μαρκας.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

θέλει jtag πράγμα που δεν το κάνω, προτιμώ να το ρισκάρω και να το στείλω πίσω έτσι

Μαζι σου, στειλτο σερβις και αναλογως της απαντησης που θα εχεις , πραττεις .Η θα το ρισκαρεις χωρις να εχεις να χασεις τιποτα η θα το παρεις επισκευασμενο.

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου, στειλτο σερβις και αναλογως της απαντησης που θα εχεις , πραττεις .Η θα το ρισκαρεις χωρις να εχεις να χασεις τιποτα η θα το παρεις επισκευασμενο.

 

θα έρθουν να το πάρουν αύριο.το φτιάξουν ή όχι θα πάω σε 1+3 μόλις γίνει διαθέσιμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:lol:Αν και αλλαξες (μαλλον) συσκευη το σαρακι το εχεις για g3.

 

αναγκαστηκά, αφού πέθανε το g3.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

θα έρθουν να το πάρουν αύριο.το φτιάξουν ή όχι θα πάω σε 1+3 μόλις γίνει διαθέσιμο.
Kαι καλα θα κανεις...Εγω με το 1 να φανταστεις εχω παθει την πλάκα μου ;)
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καλό είναι τελικά το one plus?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με cyanogen os έχει themes για τα παντα.Αυτονομία που εμένα με έχει κόψει απ το να φοβάμαι να χρησιμοποίησω το κινητο.Χάνει πολύ στο φλας αλλά γενικά σε κάμερα δεν υστερεί σε σχέση με το lg.
Link to comment
Share on other sites

@johny_pl

Αν η κάμερα είναι το μέγιστο ζητούμενο με ένα κατοστάρικο παραπάνω παίρνεις το S7 καλύτερο τηλέφωνο στα σημεία από το oneplus 3 εφόσον σου αρκεί η μία sim και τα 32gb δεν είναι πρόβλημα και πιο τηλέφωνο στις 5.1" νομίζω αυτή είναι η δεύτερη εναλλακτική σε αυτό το επίπεδο android σήμερα.

Καλή επιλογή αν και δεν ήσουν για αλλαγή από ότι κατάλαβα και το G3 κρατάει ακόμη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τόσο καλό είναι τελικά το one plus?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

 

Ναι είναι, ιδιαίτερα αν ενδιαφέρεσαι για δύο κάρτες sim στα 400 ευρώ δεν έχει κανένα αντίπαλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...