Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή με τον γραπτό λόγο μπερδεύομαι λιγάκι, θες κάθε φορά που πατάς το τηλεφωνακι να σου βγάζει τη λίστα αλλά να μην σε ρωτάει το "μία φορά ή πάντα"; Αυτό είναι το ένα κλικ παραπάνω;

Πάτα τότε στο πλαίσιο, δλδ το όνομα ή τη φωτογραφία στα αριστερά αν θες να επιλέξεις.

Διαφορετικά επέλεξε ένα αριθμό απο τους τρεις σαν default και με το τηλεφωνακι θα παίρνει αυτόν...

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες ξερει κανεις αν θα παρουμε 6.1.1 ?

 

Από όσο ξέρω δεν υπάρχει 6.1.1 Μάλλον για 6.0.1 μιλάς και δεν νομίζω. Εδώ με το ζόρι μας δίνει το 6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τον γραπτό λόγο μπερδεύομαι λιγάκι, θες κάθε φορά που πατάς το τηλεφωνακι να σου βγάζει τη λίστα αλλά να μην σε ρωτάει το "μία φορά ή πάντα"; Αυτό είναι το ένα κλικ παραπάνω;

 

Ναι αυτό είναι το ένα κλικ παραπάνω και γνωρίζω, το είχα ήδη γράψει από προχτές που έκανα την ερώτηση, ότι αν πατήσει κανείς τη φωτογραφία το γλιτώνει αυτό το κλικ παραπάνω. Έλεγα ότι είναι θέμα συνήθειας, από τις προηγούμενες συσκευές μου, να πατώ στην ατζέντα το «τηλεφωνάκι» και όχι τη φωτογραφία. Θέμα λήξαν, ευχαριστώ παιδιά.

 

Εδώ με το ζόρι μας δίνει το 6.0.0

Θα τη δώσει κάποια στιγμή ξανά ΟΤΑ;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να χάσεις το IMEI. Επομένως κάνεις πρώτα efs backup στη νέα συσκευή γιατί μπορεί μα χρειαστει2 να επαναφερεις IMEI

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

 

 

Θα τη δώσει κάποια στιγμή ξανά ΟΤΑ;

 

Δεν γνωρίζω. Μόνο υποθέσεις μπορώ να κάνω. Και υποθέτω ότι δεν θα την δώσει. Από ότι φαίνεται έχει άλλα πράγματα να ασχοληθεί το τμήμα mobile της LG. Απολύσεις, μετατάξεις, νέα επιχειρηματική πολιτική και νέος επιχειρηματικός σχεδιασμός κλπ. Δεν είναι λίγο που ένα πραγματικά πολύ καλό smartphone, το G4, τους άφησε τελικά κέρδος μόλις 1,8 δολλάρια ανά τεμάχιο. Εξ' ου και η προσπάθεια να παρουσιάσουν κάτι διαφορετικό (modular) και συνάμα μέσα στην μόδα (μεταλικό) τηλέφωνο, όπως είναι το G5. Η οποία προσπάθεια πάει στον κάλαθο των αχρήστων λόγω λανθασμένων επιλογών.

 

Μετά από όλα αυτά δεν περιμένω να θέλει κάποιος από αυτούς να ασχοληθεί με το G3 !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Συσκευη G3 32gb με 14 μηνες εγγυηση ακομα και χωρις το παραμικρο προβλημα, γατζουνια κτλ, συσκευασμενο οπως ηταν την 1η φορα που ανοιχτηκε, μαζι με αυθεντικη backcover θηκη της lg, ποσο πιστευετε οτι θα μπορουσε να πωληθει;
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Συσκευη G3 32gb με 14 μηνες εγγυηση ακομα και χωρις το παραμικρο προβλημα, γατζουνια κτλ, συσκευασμενο οπως ηταν την 1η φορα που ανοιχτηκε, μαζι με αυθεντικη backcover θηκη της lg, ποσο πιστευετε οτι θα μπορουσε να πωληθει;

Τώρα ρωτάς ή ψαρεύεις έμμεσα αγοραστές? Αν δεν μπορείς να υπολογίσεις εσύ την αξία του που είσαι κάτοχος εμείς τι να σου πούμε? Εσύ ορίζεις την αρχική τιμή και όποιος ενδιαφέρεται ανταποκρίνεται, μετά ακολουθείς το νόμο ζήτησης και προσφοράς.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εκτός θέματος ελπίζω σε κατανόηση!

 

Κάποιος κάτοχος g3 που αγόρασε το one plus 3 θα ήθελα τη γνώμη του για τη μπαταρία και την οθόνη του δευτερευόντως γιατί διάβασα ότι είναι pentile amoled

http://www.tested.com/tech/smartphones/1868-pentile-vs-real-stripe-amoled-displays-whats-different/

και όχι "πραγματική" amoled!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ρωτάς ή ψαρεύεις έμμεσα αγοραστές? Αν δεν μπορείς να υπολογίσεις εσύ την αξία του που είσαι κάτοχος εμείς τι να σου πούμε? Εσύ ορίζεις την αρχική τιμή και όποιος ενδιαφέρεται ανταποκρίνεται, μετά ακολουθείς το νόμο ζήτησης και προσφοράς.

 

Το βρηκες, ψαρευω αγοραστες σε thread με κατοχους G3. Μην τυχον και καποιος χρειαζεται και 2ο G3 για να το ζευγαρωσει με το δικο του.

Απλα δεν εχω ξαναπουλησει ουτε συσκευη, ουτε κατι αλλο ποτε online και ηθελα καποια εξτρα γνωμη και σκεφτηκα να ρωτησω ατομα που λογω του οτι εχουν ιδια συσκευη με τη δικη μου, μπορουν να μπουν πιο ευκολα στη θεση μου και να μου δωσουν μια σωστη συμβουλη. Τεσπα σε ευχαριστω για τη βοηθεια σου.

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Μετά από όλα αυτά δεν περιμένω να θέλει κάποιος από αυτούς να ασχοληθεί με το G3 !!!

 

Το αντίθετο έπρεπε να συμβαίνει για να βοηθήσει τα επόμενα μοντέλα της.

Έλα όμως που η δύναμη των καταναλωτών κινητών είναι σχεδόν ανύπαρκτη παρά την ύπαρξη του διαδικτύου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα. Συσκευη G3 32gb με 14 μηνες εγγυηση ακομα και χωρις το παραμικρο προβλημα, γατζουνια κτλ, συσκευασμενο οπως ηταν την 1η φορα που ανοιχτηκε, μαζι με αυθεντικη backcover θηκη της lg, ποσο πιστευετε οτι θα μπορουσε να πωληθει;

 

Πάντως για τη περιγραφή σου ξεκινάς με ένα πενηντάρη κάτω και ανάλογα με τη βιασύνη σου και την ανταπόκριση που βλέπεις κατεβαίνεις.

Καλή πώληση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να χάσεις το IMEI. Επομένως κάνεις πρώτα efs backup στη νέα συσκευή γιατί μπορεί μα χρειαστει2 να επαναφερεις IMEI

 

Ευχαριστώ!!! Πολύ χρήσιμη ιδέα το efs backup!

 

Θα το πάω αύριο από Procordia (για πιο γρήγορα από το να έρθει courier) μήπως και γίνει τίποτα. Δεν ξέρω μήπως είναι καλύτερα να το επιστρέψω μέσω Γερμανού. Μπορεί και να μην είναι υγρασία τελικά. Μια λωρίδα ομοιόμορφου πάχους 1cm από πάνω μέχρι κάτω δεν ανταποκρίνεται στο touch.

 

Παιδια καλησπερα. Συσκευη G3 32gb με 14 μηνες εγγυηση ακομα και χωρις το παραμικρο προβλημα, γατζουνια κτλ, συσκευασμενο οπως ηταν την 1η φορα που ανοιχτηκε, μαζι με αυθεντικη backcover θηκη της lg, ποσο πιστευετε οτι θα μπορουσε να πωληθει;

 

Με δεδομένο ότι κυκλοφορούν refurbished 32άρια από fastcardtech κλπ με 130$ και στο skroutz ξεκινάει από 200€ το 16άρι (με ΦΠΑ κλπ), εγώ θα ήμουνα ευχαριστημένος αν έπιανα 140-150€.

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν μερικές μέρες το lg g3 και κατά τη διάρκεια της ομιλίας από το ακουστικό ακούω έντονα (σε ενοχλητικό βαθμό) στατικό θόρυβο σαν 'σφύριγμα' στις λέξεις. Υπάρχει κάποια λύση ή πάει για service; Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν μερικές μέρες το lg g3 και κατά τη διάρκεια της ομιλίας από το ακουστικό ακούω έντονα (σε ενοχλητικό βαθμό) στατικό θόρυβο σαν 'σφύριγμα' στις λέξεις. Υπάρχει κάποια λύση ή πάει για service;

Δες την επιλογη για αποκλεισμο ηχων περιβαλοντος στις ρυθμισεις κλησεων και τικαρε η ξετικαρε αναλογα τι ειναι.επισης με επαννεκινηση διορθωνεται , μου εχει συμβει αλλα με ρουτ και custom rom.αν παλι δεν γινεται τιποτα ρωτα και στο σερβις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβα και έκανα ένα factory reset και δεν είδα τη ρύθμιση που λες... αν θυμάμαι καλά το είχα ενεργοποιημένο. Μετά το reset έφυγε το static και τώρα που και που κάνει κάτι κλικς. (τελικά τώρα είτε με αποκλεισμό είτε χωρίς αποκλεισμό ήχων περιβάλλοντος δεν έχει στατικό μόνο τα κλικς, είναι μια πρόοδος)

 

Περνάω ΜΜ... αν είναι να πάει για service ας το δουν συνολικά το κινητό.

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν μερικές μέρες το lg g3 και κατά τη διάρκεια της ομιλίας από το ακουστικό ακούω έντονα (σε ενοχλητικό βαθμό) στατικό θόρυβο σαν 'σφύριγμα' στις λέξεις. Υπάρχει κάποια λύση ή πάει για service;

Μηπως μιλας με ακουστικα και το φορτιζεις ταυτοχρονα; Εαν ναι τοτε κοιτα να το συνηθισεις.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μιλας με ακουστικα και το φορτιζεις ταυτοχρονα; Εαν ναι τοτε κοιτα να το συνηθισεις.

 

όχι χωρίς ακουστικά και εκτός φόρτισης ήταν, ωστόσο φαίνεται να αυτοθεραπεύεται με ένα factory reset. Αυτοί οι προγραμματιστές της LG θα μας τρελάνουν...

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε ψάξε βρήκα διάφορα βίντεο στο youtube με το πρόβλημα που έχω εγώ, όπου μια λωρίδα οθόνης δεν ανταποκρίνεται στην αφή. Και στο βίντεο το διορθώνουν επί τόπου με ένα αναπτηράκι!!! Δείτε
!
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε ψάξε βρήκα διάφορα βίντεο στο youtube με το πρόβλημα που έχω εγώ, όπου μια λωρίδα οθόνης δεν ανταποκρίνεται στην αφή. Και στο βίντεο το διορθώνουν επί τόπου με ένα αναπτηράκι!!! Δείτε
!

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα...δοκίμασέ το!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός θέματος ελπίζω σε κατανόηση!

 

Κάποιος κάτοχος g3 που αγόρασε το one plus 3 θα ήθελα τη γνώμη του για τη μπαταρία και την οθόνη του δευτερευόντως γιατί διάβασα ότι είναι pentile amoled

http://www.tested.com/tech/smartphones/1868-pentile-vs-real-stripe-amoled-displays-whats-different/

και όχι "πραγματική" amoled!

 

Εγω ειχα για λιγοτερο απο χρονο το g3 3/32 κ απο χτες ευτυχης κατοχος του oneplus 3.Η οθονη του G3(αν δεν έχεις πεσει σε μαπα παρτίδα) ειναι αρκετα ανωτερη του oneplus σε αναλυση κυρίως (οχι ομως οτι ειναι υποδηεστερη απλά μικρότερη αναλυση και αλλης φιλοσοφιας χρωματων λογω αλλης τεχνολογιας) ,επισης η καμερα του oneplus ειναι στα ιδια επιπεδα ισως κ καλυτερα(έχει πολλες ρυθμισςις στο χειροκίνητο κ ακομα το ψάχνω). Και καπου εκει τελειωνουν οι συγκρίσεις γιατι σε ολα τα αλλα το oneplus απλα εκτελεί.Μπαταρια διαρκει με την ιδια χρηση περιπου 30% περισσότερο ,εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευής το λιγότερο, καλυτερο σημα wifi κ κινητής.Σε θεμα ραμ κ επεξεργαστη νομιζω ειναι παραλογο να το συγκρινω καν.

Και επιπλέον ρουταρετε αμεσα κ πανευκολα οπως κ πέρασμα twrp σαν να ηταν nexus κ χωρις να χανεις εγγύηση.

Κ για την ιστορια το G3 το εχω κρατήσει ακομα για backup συσκευή αλλα με το oneplus θυμηθηκα εποχες nexus κ δυσκολα θα ξαναεπιστρεψω σε κατι αλλο...

Ελπιζω να σε βοηθησα κ να μην πλατιασα ασκοπως σε λαθος θεμα.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα για λιγοτερο απο χρονο το g3 3/32 κ απο χτες ευτυχης κατοχος του oneplus 3.Η οθονη του G3(αν δεν έχεις πεσει σε μαπα παρτίδα) ειναι αρκετα ανωτερη του oneplus σε αναλυση κυρίως (οχι ομως οτι ειναι υποδηεστερη απλά μικρότερη αναλυση και αλλης φιλοσοφιας χρωματων λογω αλλης τεχνολογιας) ,επισης η καμερα του oneplus ειναι στα ιδια επιπεδα ισως κ καλυτερα(έχει πολλες ρυθμισςις στο χειροκίνητο κ ακομα το ψάχνω). Και καπου εκει τελειωνουν οι συγκρίσεις γιατι σε ολα τα αλλα το oneplus απλα εκτελεί.Μπαταρια διαρκει με την ιδια χρηση περιπου 30% περισσότερο ,εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευής το λιγότερο, καλυτερο σημα wifi κ κινητής.Σε θεμα ραμ κ επεξεργαστη νομιζω ειναι παραλογο να το συγκρινω καν.

Και επιπλέον ρουταρετε αμεσα κ πανευκολα οπως κ πέρασμα twrp σαν να ηταν nexus κ χωρις να χανεις εγγύηση.

Κ για την ιστορια το G3 το εχω κρατήσει ακομα για backup συσκευή αλλα με το oneplus θυμηθηκα εποχες nexus κ δυσκολα θα ξαναεπιστρεψω σε κατι αλλο...

Ελπιζω να σε βοηθησα κ να μην πλατιασα ασκοπως σε λαθος θεμα.

 

Είναι λάθος να συγκρίνουμε κινητό 2 ετών με κάποιο άλλο που μόλις κυκλοφόρησε. Είμαι κάτοχος του 16 περίπου ένα χρόνο και αν εξαιρέσουμε τη μπαταρία στέκεται άψογα σε όλα και με τρελή χρηση. Μην ξεχνάτε ότι βγήκε κινητό της χρονιάς (2014) με μεγάλη ευκολία σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει ακομα αυτη η συσκευη παιδια στις μερες μας πωλειται εννωω απο αναβαθμισεις πως τα παει ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει ακομα αυτη η συσκευη παιδια στις μερες μας πωλειται εννωω απο αναβαθμισεις πως τα παει ;

 

Πήρε την ΜΜ και λογικά εκεί θα μείνει.

Αν σε ενδιαφέρουν οι αναβαθμίσεις, πας σε Nexus

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς... Αν και η Sony επίσης υποστηρίζει εξαιρετικά την σειρά Ζ εφόσον σου αρέσουν και τα Sony.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς... Αν και η Sony επίσης υποστηρίζει εξαιρετικά την σειρά Ζ εφόσον σου αρέσουν και τα Sony.

 

Εύχομαι πάντως να δώσουν update της ΜΜ που να λύνει τα προβλήματα που έχει δημιουργήσει...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...