Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμπειρία χρήσης είναι Π Α Ρ Α πολύ Κ Α Λ Ο. μετά είναι το G4 μόνο.

Το πήρα δώρο στον κουμπάρα μου και είναι Τ Ε Λ Ε Ι Ο

 

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

...στον κουμπαρα?...:cool:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν μου πεις ένα κινητό ξεκλείδωτο ή να μην χάνει την εγγύηση σε unlock και να έχει έστω την μισή υποστήριξη από την κοινότητα και να έχει αξιοπρεπέστατη κάμερα και μπαταρία το αγοράζω χτες.

Κοίταξε, η αλήθεια είναι ότι στα χρήματα του, είναι ακόμα ειναι από τις καλύτερες επιλογές. Όσο καιρό το είχα το απόλαυσα. Αλλά θεωρώ τι αν πάρεις κινητό >300€, θα αναβαθμιστείς είτε σε ποιότητα υλικών είτε σε software/hardware. Βέβαια, οπως λες τα περισσότερα πλέον χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τον bootloader, αλλά αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι χάνεις εγγύηση, τουλάχιστον όχι σε όλα, γιατί αν αλλάξεις ρομ κλειδώνει ξανά. Εγγύηση χάνεις πχ στα Samsung.

Όσον αφορά την υποστήριξη, εκτός και αν είσαι sportsman και θέλεις να φλασαρεις ρομ και kernel συνέχεια, αυτή χρειάζεται κατά τη γνώμη μου όταν το software του κινητού δεν μπορει να εκμεταλλευτεί στο έπακρο τις δυνατοτητες του hardware. Τον τελευταίο ειδικά χρόνο κινητά όπως τα v10 και Huawei mate είναι bugless σε βαθμό που σου σπάνε τα νεύρα με στοκ ρομ αρκετά παραμετροποιησιμες, οπότε δεν ξέρω τι παραπάνω μπορούν να προσφέρουν custom roms.

Anyway, για να κλείσω γιατί ειμαστε off-topic, θα συμφωνήσω μαζί ότι για να αλλάξεις κινητό θα πρέπει το καινούργιο να σου κάνει κλικ, αλλιώς μείνε με το g3. Αλλά όπως σου είπα, με κινητό >300€ θεωρώ ότι αναβαθμίζεσαι και ανανεώνεσαι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

φιλοι τετοιες συζητησεις για επιλογη συσκευης εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145 ας μεινουμε στα του lg g3.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος προβλήματα συνδεσιμότητας με το wifi; Ξαφνικά συνδέεται πολύ πιο δύσκολα με κάποιο ρούτερ, και το γυρνάει υπερβολικά εύκολα σε 3g. (Έχω επιλεγμένη την αυτόματη αλλαγή σε data αν το WiFi δεν είναι διαθέσιμο).

Το σήμα του wifi είναι καλό και δεν γίνεται για αυτό.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, η αλήθεια είναι ότι στα χρήματα του, είναι ακόμα ειναι από τις καλύτερες επιλογές. Όσο καιρό το είχα το απόλαυσα. Αλλά θεωρώ τι αν πάρεις κινητό >300€, θα αναβαθμιστείς είτε σε ποιότητα υλικών είτε σε software/hardware. Βέβαια, οπως λες τα περισσότερα πλέον χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τον bootloader, αλλά αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι χάνεις εγγύηση, τουλάχιστον όχι σε όλα, γιατί αν αλλάξεις ρομ κλειδώνει ξανά. Εγγύηση χάνεις πχ στα Samsung.

Όσον αφορά την υποστήριξη, εκτός και αν είσαι sportsman και θέλεις να φλασαρεις ρομ και kernel συνέχεια, αυτή χρειάζεται κατά τη γνώμη μου όταν το software του κινητού δεν μπορει να εκμεταλλευτεί στο έπακρο τις δυνατοτητες του hardware. Τον τελευταίο ειδικά χρόνο κινητά όπως τα v10 και Huawei mate είναι bugless σε βαθμό που σου σπάνε τα νεύρα με στοκ ρομ αρκετά παραμετροποιησιμες, οπότε δεν ξέρω τι παραπάνω μπορούν να προσφέρουν custom roms.

Anyway, για να κλείσω γιατί ειμαστε off-topic, θα συμφωνήσω μαζί ότι για να αλλάξεις κινητό θα πρέπει το καινούργιο να σου κάνει κλικ, αλλιώς μείνε με το g3. Αλλά όπως σου είπα, με κινητό >300€ θεωρώ ότι αναβαθμίζεσαι και ανανεώνεσαι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

εγγύηση πλέον χάνεις και στα lg, το τελευταίο lg που γινόταν αυτό που λες ήταν το g3.το g4 ούτε ρουτ δεν γίνεται με κλειδωμένο bl, το ίδιο και το v10 και g5 αν δεν κάνω λάθος.πέρα από τις κάστομ ρομ που δεν με καίνε, θέλω οπωσδήποτε και ρουτ και twrp.δεν μπορώ να είμαι χωρίς adaway, titanium back up, xposed, wakelock detector.είναι εφαρμογές που τις θέλω και αν δεν τις έχω είναι deal broker.επειδή είπες για v10 και mate 8 ότι είναι απροβλημάτιστα.ε ακόμα και εκεί το μισό google Θέλω να το σουτάρω γιατί προκαλεί battery drain.δεν υπάρχει για εμένα στοκ κινητό, το έχω γράψει άπειρες φορές και κινητό κλειδωμένο είναι για πέταμα.

 

φιλοι τετοιες συζητησεις για επιλογη συσκευης εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145 ας μεινουμε στα του lg g3.

 

μια χαρά χωράει η συζήτηση εδώ γιατί η ερώτηση πήγαινε σε χρήστες του g3, από περιέργεια τι πήραν ή θα έπαιρναν μετά.αν ήθελα να ανοίξω άλλο θέμα θα το έκανα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Γύρω στους 3 μήνες που χω το g3 χάλασαν τα ακουστικά μου.... πιάνονται στην εγγύηση ? μου άρεσαν πολύ σαν ακουστικά και παρόλα την άριστη χρήση που τους έκανα χάλασαν......

 

κανεις ρε παιδιά??

Link to comment
Share on other sites

κανεις ρε παιδιά??

Έχουν ένα 6μηνο φίλε μου νομίζω τα παρελκόμενα. Κάνε ένα τηλέφωνο αύριο στη procordia

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος προβλήματα συνδεσιμότητας με το wifi; Ξαφνικά συνδέεται πολύ πιο δύσκολα με κάποιο ρούτερ, και το γυρνάει υπερβολικά εύκολα σε 3g. (Έχω επιλεγμένη την αυτόματη αλλαγή σε data αν το WiFi δεν είναι διαθέσιμο).

Το σήμα του wifi είναι καλό και δεν γίνεται για αυτό.

 

Live to ride, ride to live

 

Παιδιά εχω και γω το ιδιο προβλημα κυριως ομως με το wifi του σπιτιου μου.εχω σκασει τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω και γω το ιδιο προβλημα κυριως ομως με το wifi του σπιτιου μου.εχω σκασει τι μπορει να φταιει;

Νομίζω ότι λόγω της M είναι πολύ επιθετικό στην αλλαγή σε data και για κάποιο λόγο θεωρεί ότι το WiFi δεν είναι "δυνατό" ενώ αυτό δεν ισχύει. Η πλάκα είναι που δεν το κάνει πάντα. Το κάνει μερικές ώρες και μετά το ξεχνάει σαν συμπεριφορά ίσως και για μέρες.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

σε φίλο με g3 πέφτει συνέχεια σε bootloop, το κάνουμε hard reset με vol down + power μετά απο 1-2-3 μέρες ξανά.υπάρχει ελπίδα να ισιώσει με cse flash ή να πάει για σέρβις?

 

ειλικρινά η lg τέλος από μένα με τόσα θέματα σε τόσες συσκευές

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

σε φίλο με g3 πέφτει συνέχεια σε bootloop, το κάνουμε hard reset με vol down + power μετά απο 1-2-3 μέρες ξανά.υπάρχει ελπίδα να ισιώσει με cse flash ή να πάει για σέρβις?

 

ειλικρινά η lg τέλος από μένα με τόσα θέματα σε τόσες συσκευές

αν η ρομ που περασε ειχε προβλημα εξαρχης και hardreset να γινει επανερχεται και το προβλημα,τοφλασαρισμα απο αρχη με ξανακατεβασμα της ρομ με cseflash ειναι η τελευταια πραξη πριν το σερβις αν δεν στρωσει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

επισης θα προτεινα να το στειλεις το προγραμμα απο εκει που ηρθε,αποψι μου αυτοι που φτιαχνουν antivirus κατα 40% φτιαχνουν και virus:mad:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

την πήρε οτα την αναβάθμιση της 6

η ιδια η lg εκοψε την οτα λογω σοβαρων προβληματων,οποτε δοκιμασε αυτο που εγραψα ποιο πανω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 18 απροβλημάτιστους μήνες με το g3 άρχισε και μου εμφανίζει τις γνωστές ρωγμές στο μικρόφωνο και στη θύρα ακουστικών.Ειναι πολύ μικρές ακόμα και τις διακρινεις δύσκολα

Ξέρει κάποιος που είχε το αντίστοιχο πρόβλημα να με ενημέρωση αν θα το καλύψει η εγγύηση η αν το αφήσω ετσι θα εχει πρόβλημα στο μέλλον η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

θα στο καλύψει η εγγύηση ναι.εγώ το έχω 6+ μήνες έτσι δεν έπαθε κάτι, μια χαρά δουλεύει
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 18 απροβλημάτιστους μήνες με το g3 άρχισε και μου εμφανίζει τις γνωστές ρωγμές στο μικρόφωνο και στη θύρα ακουστικών.Ειναι πολύ μικρές ακόμα και τις διακρινεις δύσκολα

Ξέρει κάποιος που είχε το αντίστοιχο πρόβλημα να με ενημέρωση αν θα το καλύψει η εγγύηση η αν το αφήσω ετσι θα εχει πρόβλημα στο μέλλον η συσκευή

Φυσικά και θα στο καλύψει αν δεν το στειλεις ρουταρισμενο.

 

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τις ειχε και τις έχει. Στην αρχή δύσκολα τις έβλεπες τις ρωγμές, μετά ήταν εμφανείς εύκολα. Αλλά λόγο του ότι η οθόνη που θα περάσουν έχει περίεργο λευκό χρώμα δεν αποφάσισα να την αλλάξω. Δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Λειτουργικά δεν έχει κανένα θέμα.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τις ειχε και τις έχει. Στην αρχή δύσκολα τις έβλεπες τις ρωγμές, μετά ήταν εμφανείς εύκολα. Αλλά λόγο του ότι η οθόνη που θα περάσουν έχει περίεργο λευκό χρώμα δεν αποφάσισα να την αλλάξω. Δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Λειτουργικά δεν έχει κανένα θέμα.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμένα δεν με ενδιαφέρει η εμφάνιση και εχω δει εδω στο νήμα οτι πολλοί παραπονιούνται για τις οθόνες αντικατάστασης

Εσυ πληροφοριακά πόσο καιρό το έχεις με τις ρωγμές?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα μεταχειρισμενο από άλλο μέλος και τις ειχε ήδη σε πρωιμο στάδιο, κοντά δηλαδή 5 μήνες.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν με ενδιαφέρει η εμφάνιση και εχω δει εδω στο νήμα οτι πολλοί παραπονιούνται για τις οθόνες αντικατάστασης

Εσυ πληροφοριακά πόσο καιρό το έχεις με τις ρωγμές?

 

Εγώ το έχω ένα χρόνο περίπου με ρωγμές, πάνω και κάτω. Σκέφτηκα να το αλλάξω, αλλά μόλις έμαθα για την οθόνη αντικατάστασης δεν το πήγα. Τώρα που μου το θύμισες και το κοίταξα βλέπω ότι η κάτω ρωγμή έχει μεγαλώσει αρκετά. Αλλά δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...