Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω, η μετάβαση απο το wifi στο 3g κτλ είχε πάντα ένα θεματάκι ή τώρα τελευταία έχει πάθει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα καλορίζικο! περιμένεις και μόλις δοθεί ΟΤΑ για τα Γαλλικά θα σου έρθει! Αν αναφέρεσαι στη ρωγμή στη θύρα ακουστικων είναι αυτό http://i1.wp.com/techmaniacs.gr/wp-content/uploads/2014/08/LG-G3-units-show-cracks-near-the-microphone-opening-1.png?resize=163%2C218

Ωχ την εχω κ εγω αυτη τη ρωγμη.Αυτη ειναι η περιβοητη ρωγμη που εμφανιζεται σε πολλους;Εαν την αφησουμε τι επιπτωση μπορει να εχει αργοτερα;Στην εγγυηση εαν ειναι η συσκευη τι αλλαζουν;:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

VORTEX 78 Ναι, αυτό το αυτοκόλλητο εννοούσα. Τίποτα παιδιά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Τέσπα, δεν αξίζει να φάω παραπάνω χρόνο από τη ζωή μου για μ****ες. Το θέμα μου είναι ότι η κάμερα βγάζει θολές φώτο. Το κινητό δεν μου έχει πέσει, δεν το έχω χτυπήσει κάπως για να πάθει βλάβη η κάμερα. Λέτε να ήταν προβληματική η κάμερα εξαρχής, συνεπώς να την αντικαταστήσω ή παίζει να φταίει και το android 5.0 και πηγαίνοντας σε android 6 να φτιάξει?
Link to comment
Share on other sites

Ωχ την εχω κ εγω αυτη τη ρωγμη.Αυτη ειναι η περιβοητη ρωγμη που εμφανιζεται σε πολλους;Εαν την αφησουμε τι επιπτωση μπορει να εχει αργοτερα;Στην εγγυηση εαν ειναι η συσκευη τι αλλαζουν;:(

 

Εμφανισιακά μονο φιλε, δεν αλλαζει κατι στο κινητο.. Κατα την γνωμη μου ειναι ενα πραμα οπως την samsung με το ξεφλούδισμα.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

VORTEX 78 Ναι, αυτό το αυτοκόλλητο εννοούσα. Τίποτα παιδιά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Τέσπα, δεν αξίζει να φάω παραπάνω χρόνο από τη ζωή μου για μ****ες. Το θέμα μου είναι ότι η κάμερα βγάζει θολές φώτο. Το κινητό δεν μου έχει πέσει, δεν το έχω χτυπήσει κάπως για να πάθει βλάβη η κάμερα. Λέτε να ήταν προβληματική η κάμερα εξαρχής, συνεπώς να την αντικαταστήσω ή παίζει να φταίει και το android 5.0 και πηγαίνοντας σε android 6 να φτιάξει?

Πάντως φίλε,πολύ περίεργο αυτό με το αυτοκόλλητο.Να το έχουμε στα υπόψη μας:!:

Περίμενε αν θες την 6,αλλά μπορεί να αργήσει αρκετά.Ως τότε;Δε δοκιμάζεις να φλασάρεις καμία άλλη ρομ να αποκλεισεις το software;Ούτως ή άλλως σου έχουν αποκλείσει την κάλυψη της εγγύησης.

Αν αποκλείσεις το software,βρες στο σκρουτζ μια πίσω κάμερα με 23€ και δωστη σε έναν ηλεκτρονικό να σου την περάσει.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά μονο φιλε, δεν αλλαζει κατι στο κινητο.. Κατα την γνωμη μου ειναι ενα πραμα οπως την samsung με το ξεφλούδισμα.

Δηλαδη να μην το στειλω για αντικατασταση;Εχω διαβασει οτι αλλαζουνε κ οθονη που τα χρωματα διαφερουν κτλ.Να μην το κανω χειροτερα δε θελω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες θα κάνω. Επειδή όμως δεν έχω ξανά ασχοληθεί με ρουτ, έχεις να μου προτείνεις οδηγό για αρχάριους και κάποια ρομ που να είναι δοκιμασμενη; Αν είναι να αντικαταστήσω την κάμερα, να μην το κάνω μόνος; Είδα βίντεο και φαίνεται πολύ ευκολο. Το δοκίμασα και σε ένα κλώνο σάμσουνγκ που έχω και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες θα κάνω. Επειδή όμως δεν έχω ξανά ασχοληθεί με ρουτ, έχεις να μου προτείνεις οδηγό για αρχάριους και κάποια ρομ που να είναι δοκιμασμενη; Αν είναι να αντικαταστήσω την κάμερα, να μην το κάνω μόνος; Είδα βίντεο και φαίνεται πολύ ευκολο. Το δοκίμασα και σε ένα κλώνο σάμσουνγκ που έχω και όλα καλά.

 

Όντως είναι πολύ εύκολο το G3 στην επισκευή.Αν το "έχεις" άλλαξε τη εσύ.

Για ρουτ και ρομ ρώτησε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6517784#post6517784 θα σου απαντήσουν.Εγώ έχω καιρό να ασχοληθώ με καστομιές,είμαι με στοκ.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάσε αρχικά το root checker να δεις τι είναι η συσκευή. Μπορεί να το έχει γυρίσει σε στοκ και να έχει μέσα περασμένη TWRP και να το αντιλαμβανεται το λογισμικό σαν root ενώ δεν είναι

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck

 

Φίλε καλημέρα κατέβασα όπως μου γράφεις το root checker και μου γράφει δεν είναι root (sorry root access is not properly installed on this device) αποτέλεσμα, root access Νο, διάγνωση συσκευής,(σφάλμα:ΙΟException:Java.io.IOException:Σφάλμα εκτέλεσης exec.Εντολή:[su] κατάλογος εργασίας null, περιβάλλον null. Αυτά τα ολίγα, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι μπορώ να κάνω να φύγει το ροοτ παντελώς; Όσο ποιο ευκολά γίνεται δεν το κατέχω και πολύ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα κατέβασα όπως μου γράφεις το root checker και μου γράφει δεν είναι root (sorry root access is not properly installed on this device) αποτέλεσμα, root access Νο, διάγνωση συσκευής,(σφάλμα:ΙΟException:Java.io.IOException:Σφάλμα εκτέλεσης exec.Εντολή:[su] κατάλογος εργασίας null, περιβάλλον null. Αυτά τα ολίγα, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι μπορώ να κάνω να φύγει το ροοτ παντελώς; Όσο ποιο ευκολά γίνεται δεν το κατέχω και πολύ

 

Root δεν είσαι, πιθανότατα έχει περασμένο twrp το είχα πάθει με το nexus και δεν μπορούσα να περάσω OTA αναβαθμίσεις . Ρώτα καλύτερα τα παιδιά εδώ πώς θα το αφαιρέσεις γιατί με το G3 δεν είχα ασχοληθεί με πείραγμα μην σου πω κάτι λάθος.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα κατέβασα όπως μου γράφεις το root checker και μου γράφει δεν είναι root (sorry root access is not properly installed on this device) αποτέλεσμα, root access Νο, διάγνωση συσκευής,(σφάλμα:ΙΟException:Java.io.IOException:Σφάλμα εκτέλεσης exec.Εντολή:[su] κατάλογος εργασίας null, περιβάλλον null. Αυτά τα ολίγα, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι μπορώ να κάνω να φύγει το ροοτ παντελώς; Όσο ποιο ευκολά γίνεται δεν το κατέχω και πολύ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940 ακολουθησε αυτον τον οδηγο.πριν κατεβασε το lg phone from απο play store για να δεις ποια ρομ ειχε αρχικα και κατεβασε την σε αρχειο kdz,σε παραπεμπει το προγραμμα απο που θα το κατεβασεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Root δεν είσαι, πιθανότατα έχει περασμένο twrp το είχα πάθει με το nexus και δεν μπορούσα να περάσω OTA αναβαθμίσεις . Ρώτα καλύτερα τα παιδιά εδώ πώς θα το αφαιρέσεις γιατί με το G3 δεν είχα ασχοληθεί με πείραγμα μην σου πω κάτι λάθος.

 

Τι είναι αυτό το twrp? Λέτε στην Procordia για αυτόν το λόγο να τους έβγαζε ότι η συσκευή μου είναι ρουταρισμένη?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το twrp? Λέτε στην Procordia για αυτόν το λόγο να τους έβγαζε ότι η συσκευή μου είναι ρουταρισμένη?

Ναι αν έχει περασμένη την twrp, σίγουρα για αυτό Στο έβγαλαν εκτός. Για να φύγει κανεις flash την official rom απο flash tool.

Μπορεί και να την πέρασες μόνος σου κατά καθώς όπως είχες πει. Αν είχες κατεβάσει το 1click root και το autorec απο play store.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το twrp? Λέτε στην Procordia για αυτόν το λόγο να τους έβγαζε ότι η συσκευή μου είναι ρουταρισμένη?

 

Εσύ καινούργιο δεν το είχες πάρει? Αν δεν είχες κανει κάποια ενέργεια εσύ δεν υπάρχει περίπτωση να είχε μεσα περασμένη twrp. Ο EGANI το είχε πάρει μεταχειρισμένο και ήταν και root πριν οπότε μάλλον το παιδί που το είχε ασχολούταν με φλασαρίσματα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μόλις έγινα μέλος. Παρακολουθώ εδώ και μερικές μέρες τις συζητήσεις σας και συγχαρητήρια για την ποιότητα της επικοινωνίας, υποστήριξης και ενημέρωσης.

Παρήγγειλλα το G3 από τοπικό συνεργάτη της Cosmote και θα το έχω στα χέρια σε κανα2 ημέρες. Θα ήθελα τις συμβουλές σας για μια διαδικασία ‘σωστής’ παραλαβής (τι να προσέξω κατά την παραλαβή του) καθώς σε διάσπαρτα μηνύματα βλέπω σχόλια για ρωγμές, αυτοκόλλητα κλπ.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μόλις έγινα μέλος. Παρακολουθώ εδώ και μερικές μέρες τις συζητήσεις σας και συγχαρητήρια για την ποιότητα της επικοινωνίας, υποστήριξης και ενημέρωσης.

Παρήγγειλλα το G3 από τοπικό συνεργάτη της Cosmote και θα το έχω στα χέρια σε κανα2 ημέρες. Θα ήθελα τις συμβουλές σας για μια διαδικασία ‘σωστής’ παραλαβής (τι να προσέξω κατά την παραλαβή του) καθώς σε διάσπαρτα μηνύματα βλέπω σχόλια για ρωγμές, αυτοκόλλητα κλπ.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Με το καλό να το παραλάβεις και μόνο καλά νέα να έχεις!

 

Δεδομένου οτι μιλάμε για μια καινούργια συσκευή και απο επίσημο αντιπρόσωπο για μένα δεν έχεις να προσέξεις κάτι ιδιαίτερο!

 

Οι ρωγμές κτλ εμφανίζονται μετά απο χρήση και μέχρι τώρα δεν έχει πάρει κάνεις καινούργια συσκευή και να έχει ήδη ρωγμη στο άνοιγμα κτλ.

 

Αρχικά βεβαιώσου για την καλή λειτουργιά της συσκευής ειδικά τις πρώτες μέρες που έχεις και την δυνατότητα DOA και γενικά σκάλισε το!

 

Μην σε αγχώνουν αυτά που διαβάζεις και κοίτα να χάρεις την συσκευή σου! ;);)

 

Οτι χρειαστείς στέλνεις! Καλώς ήρθες στην ενότητα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την ρωγμη παντως ακομα δεν το ειδα σε εμενα με δυο συσκευες αγορασμενες απο αυγουστο 15 και μετα..και ελπιζω να μην το δω:p
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν εχω ρωγμη και το εχω ενα χρονο. Αλλα πιστεω ειναι και θεμα χρησης. Εγω το βαζω σπανια σε τσεπη παντελονιου και δεν καθομαι ποτε μα ποτε με το κινητο στην τσεπη. Σιγουρα παιζει ρολο η μηχανικη καταπονηση του πλαισιου στην εμφανιση η οχι της ρωγμης.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν έχει περασμένη την twrp, σίγουρα για αυτό Στο έβγαλαν εκτός. Για να φύγει κανεις flash την official rom απο flash tool.

Μπορεί και να την πέρασες μόνος σου κατά καθώς όπως είχες πει. Αν είχες κατεβάσει το 1click root και το autorec απο play store.

 

Κάποιος σχετικός οδηγός?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρωτα να μπεις στον recovery και να δεις ποιον εχεις; Επειδη δεν εχω βαλει custon recovery στο δικο μου ισχυει οτι πρωτα σε βαζει στον μαμα recovery και πρεπει να πατησεις factory reset για να μπεις στον custom? Ωστοσο αν δεν εχεις custom θα σ κανει factory reset.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σχετικός οδηγός?

επανω σε τι θες οδηγο,αν θες να ξαναπερασεις στοκ διαβασε αυτο http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=406940 ακολουθησε αυτον τον οδηγο.πριν κατεβασε το lg phone from απο play store για να δεις ποια ρομ ειχε αρχικα και κατεβασε την σε αρχειο kdz,σε παραπεμπει το προγραμμα απο που θα το κατεβασεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παραλάβεις και μόνο καλά νέα να έχεις!

 

Δεδομένου οτι μιλάμε για μια καινούργια συσκευή και απο επίσημο αντιπρόσωπο για μένα δεν έχεις να προσέξεις κάτι ιδιαίτερο!

 

Οι ρωγμές κτλ εμφανίζονται μετά απο χρήση και μέχρι τώρα δεν έχει πάρει κάνεις καινούργια συσκευή και να έχει ήδη ρωγμη στο άνοιγμα κτλ.

 

Αρχικά βεβαιώσου για την καλή λειτουργιά της συσκευής ειδικά τις πρώτες μέρες που έχεις και την δυνατότητα DOA και γενικά σκάλισε το!

 

Μην σε αγχώνουν αυτά που διαβάζεις και κοίτα να χάρεις την συσκευή σου! ;);)

 

Οτι χρειαστείς στέλνεις! Καλώς ήρθες στην ενότητα!

Καλέ μου Τάκαρε σε ευχαριστώ για το καλοσόρισμα και τις 'παρηγοριτικές' συμβουλές σου!

Ερώτηση α: το μόνο DOA που ξέρω είναι 'Dead On Arrival' (κι αν είναι να μου έρθει έτσι **** τα κι άφησέ τα...). Εσύ τι εννοείς;

ερώτηση β: τι εννοείς με σκαλιστίρια και φρέζες;

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σήμερα το πείραζα λίγο το κινητό (στο θέμα της κάμερας με τις θολές φώτο) και εκεί που όλα ήταν θολά, ξαφνικά όλα έγιναν τέλεια, μετά από λίγα δευτερόλεπτα πάλι θολά. Λέτε να έχει πρόβλημα εστίασης και να μην φταίει η κάμερα τελικά? Πως μπορώ να το μάθω αυτό, αν ξέρετε..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σήμερα το πείραζα λίγο το κινητό (στο θέμα της κάμερας με τις θολές φώτο) και εκεί που όλα ήταν θολά, ξαφνικά όλα έγιναν τέλεια, μετά από λίγα δευτερόλεπτα πάλι θολά. Λέτε να έχει πρόβλημα εστίασης και να μην φταίει η κάμερα τελικά? Πως μπορώ να το μάθω αυτό, αν ξέρετε..

κανε δοκιμη χωρις aytofocus μηπως φταιει αυτο.αλλα αν φταιει τοτε εχει προβλημα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σήμερα το πείραζα λίγο το κινητό (στο θέμα της κάμερας με τις θολές φώτο) και εκεί που όλα ήταν θολά, ξαφνικά όλα έγιναν τέλεια, μετά από λίγα δευτερόλεπτα πάλι θολά. Λέτε να έχει πρόβλημα εστίασης και να μην φταίει η κάμερα τελικά? Πως μπορώ να το μάθω αυτό, αν ξέρετε..

 

Για Κάνε καθάρισμα στο cache της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...