Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος ρε μαγκιες αλλα κανω τα παντα τουλαχιστον να ξερω οτι το παλεψα διαβασα καπου τωρα πως μπορω να δηλώσω στην εταιρια την κλοπη με το s/n μου και σε περιπτωση που παει αυτος να το δωσει για φτιαξιμο η ξεκλειδωμα γενικα η εταιρια βλεπει οτι ειναι κλεμμένο αυτο μπορω να το κανω στην procordia????

 

Υπάρχει περίπτωση και να γίνεται αν και δεν νομίζω κάποιος να είναι τόσο μπουφος να το πάει για ξεκλέιδωμα στο επίσημο σερβις... Αλλά για φτιάξομο παίζει...! Κάνε ένα τηλέφωνο και ρώτα! 21 0699 7060 procordia

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα έχω ένα θέμα με το κινητό. Το αγόρασα μεταχειρισμενο. Πηγαίνω να το βάλω το titanium και μου γράφει ότι το κινητό δεν είναι root και δεν μπορεί να δουλέψει. Θέλω να βάλω εγκατάσταση νέου λογισμικού που έρχεται στο κέντρο ενημέρωσης και μου γράφει ότι το κινητό είναι root και δεν μπορεί να εγκατασταθεί. Τελικά τι είναι; και αν είναι όντως root όταν έρθει η 6 θα μπορώ να την πάρω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θέμα με το κινητό. Το αγόρασα μεταχειρισμενο. Πηγαίνω να το βάλω το titanium και μου γράφει ότι το κινητό δεν είναι root και δεν μπορεί να δουλέψει. Θέλω να βάλω εγκατάσταση νέου λογισμικού που έρχεται στο κέντρο ενημέρωσης και μου γράφει ότι το κινητό είναι root και δεν μπορεί να εγκατασταθεί. Τελικά τι είναι; και αν είναι όντως root όταν έρθει η 6 θα μπορώ να την πάρω;

Κατεβάσε αρχικά το root checker να δεις τι είναι η συσκευή. Μπορεί να το έχει γυρίσει σε στοκ και να έχει μέσα περασμένη TWRP και να το αντιλαμβανεται το λογισμικό σαν root ενώ δεν είναι

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση και να γίνεται αν και δεν νομίζω κάποιος να είναι τόσο μπουφος να το πάει για ξεκλέιδωμα στο επίσημο σερβις... Αλλά για φτιάξομο παίζει...! Κάνε ένα τηλέφωνο και ρώτα! 21 0699 7060 procordia

 

νταξει τους πηρα τακαρε με εδωσαν ενα τηλ της LG μίλησα και το δήλωσα απλα θελει την αποδειξη και την μηνυση στην αστυνομια σε μαιλ να τους τα στειλω και μου ειπαν πως οι ιδιοι ενημερωνουν ολα τα επίσημα service σε περίπτωση που αργοτερα το παει για φτιάξιμο να γινει η δουλεια.....ΠΑΝΤΩΣ επειδη υπαρχει η περιπτωση να μπει εδω και να ψαξει κατι το κλεφτρονι για να το ξεκλειδωσει και να διαβασει τα μηνυματα ''''επειδη δεν θα μπορεσεις να το δουλεψεις το τηλ και θα ειναι αχρηστο για σενα κανε μια καλη πραξη να σωσεις το λαθος σου και απλα δωσε το τηλ η ταχυδρομισε το ανωνυμα η βρες ενα τροπο και δωστο στο μαγαζι που εγινε το σκηνικο και αυτοι θα με παρουν τηλ.......χωρις μπελαδες χωρις τιποτα εγω θελω απλα την συσκευη!!!'''''συγνωμη για το offtopic σχολιο απο τους admin αλλα ειναι θεμα απογνωσης και εχει συμβει να μπαινει ατομο που ψυρισε σε φορουμ για να βρει λυση να το ξεκλειδωσει!!!

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το εξής θέμα. Έστειλα το κινητό για σέρβις στην procordia και μου είπαν ότι η συσκευή είναι Root και ότι λείπει το αυτοκόλλητο που έχει το IMEI της συσκευής και μου το έβγαλαν εκτός εγγύησης. Εγώ το κινητό ούτε Root το έχω κάνει ούτε το αυτοκόλλητο έβγαλα ποτέ, πάντα χωρίς αυτοκόλλητο ήταν. Το κινητό αγορασμένο από Γερμανό. Τι μπορώ να κάνω ? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το εξής θέμα. Έστειλα το κινητό για σέρβις στην procordia και μου είπαν ότι η συσκευή είναι Root και ότι λείπει το αυτοκόλλητο που έχει το IMEI της συσκευής και μου το έβγαλαν εκτός εγγύησης. Εγώ το κινητό ούτε Root το έχω κάνει ούτε το αυτοκόλλητο έβγαλα ποτέ, πάντα χωρίς αυτοκόλλητο ήταν. Το κινητό αγορασμένο από Γερμανό. Τι μπορώ να κάνω ? Ευχαριστώ

 

είχες ποτέ άλλη συσκευή σου root και είχες κατεβάσει κανένα σχετικό πρόγραμμα απο play store?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

είχες ποτέ άλλη συσκευή σου root και είχες κατεβάσει κανένα σχετικό πρόγραμμα απο play store?

 

Όχι ποτέ, είναι η πρώτη μου συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδια για καλύτερα πάω στο 32αρι.Η θήκη που βρισκω από d850 είναι συμβατή??

 

Απόλυτα.Είναι η η ίδια ακριβώς συσκευή που βγαίνει με διαφορετικούς κωδικούς ανάλογα τη χώρα διάθεσης.

Δες εδώ:

LG G3 D855 for Europe

LG G3 D850 for AT&T (αυτό δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση)

LG G3 D851 for T-Mobile

LG G3 D852 for Canada

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Όχι ποτέ, είναι η πρώτη μου συσκευή

 

Περίεργο... δεν το αγόρασες μεταχειρισμένο σωστά? Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι να εχεις κατεβάσει καμία εφαρμοφή που να είναι για root τηλέφωνα κάποτε και να νομίζουν οτι το είχες ρουτάρει. Την έχουν πατήσει και άλλοι. Κυνήγησε το λίγο και πες τους για ποιό λογό είναι root

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το εξής θέμα. Έστειλα το κινητό για σέρβις στην procordia και μου είπαν ότι η συσκευή είναι Root και ότι λείπει το αυτοκόλλητο που έχει το IMEI της συσκευής και μου το έβγαλαν εκτός εγγύησης. Εγώ το κινητό ούτε Root το έχω κάνει ούτε το αυτοκόλλητο έβγαλα ποτέ, πάντα χωρίς αυτοκόλλητο ήταν. Το κινητό αγορασμένο από Γερμανό.

 

Γιατί όμως δεν είχε το αυτοκόλλητο;:!::!:Όλα το έχουν.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... δεν το αγόρασες μεταχειρισμένο σωστά? Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι να εχεις κατεβάσει καμία εφαρμοφή που να είναι για root τηλέφωνα κάποτε και να νομίζουν οτι το είχες ρουτάρει. Την έχουν πατήσει και άλλοι. Κυνήγησε το λίγο και πες τους για ποιό λογό είναι root

 

Έχω μιλήσει με την Procordia και τους ζήτησα αυτό το πράγμα να μου πουν γιατί τη βγάλανε root τη συσκευή και μου είπαν ότι όταν ένα κινητό τους έρχεται για service το ελέγχουν με κάποιο πρόγραμμα της Lg για το αν έχει γίνει root. Και μου είπαν ότι έτσι δείχνει και για την δικιά μου, μου είπε αυτή που μίλησα ότι η έκδοση android που έχει το κινητό δεν είναι της Lg και ότι δεν είναι αυθεντική. Ωστόσο είχα κατεβάσει μία εφαρμογή που ήταν μόνο για ρουταρισμένα (χωρίς να το ξέρω) και απλά όταν πήγα να την τρέξω δεν με άφηνε και μου έλεγε ότι πρέπει να είναι ρουτ η συσκευή και αμέσως την απεγκατέστησα..

Edited by maxmouts
Link to comment
Share on other sites

Έχω μιλήσει με την Procordia και τους ζήτησα αυτό το πράγμα να μου πουν γιατί τη βγάλανε root τη συσκευή και μου είπαν ότι όταν ένα κινητό τους έρχεται για service το ελέγχουν με κάποιο πρόγραμμα της Lg για το αν έχει γίνει root. Και μου είπαν ότι έτσι δείχνει και για την δικιά μου, μου είπε αυτή που μίλησα ότι η έκδοση android που έχει το κινητό δεν είναι της Lg και ότι είναι "μαϊμού"..

 

Άλλο firmware δεν έχεις περάσει manual πχ την 6.0 ή να ήταν branded και να πέρασες unbrabded?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όχι, τίποτα τέτοιο

 

Δεν ξέρω τι να σου πω φίλε μου... Την συσκευή όπως είπες την αγόρασες απο γερμανό... απευθύνσου και εκεί να δεις τι γίνεται... ελπίζω να μην έχουν μπλέξει την συσκευή σου με κανενός αλλού μιας και δεν έχει αυτοκόλλητο ιμει...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όχι, τίποτα τέτοιο

 

Δηλαδή πήγες Γερμανό,έδωσες τα ωραία σου λεφτουδακια,ήταν (θεωρώ) σφραγισμένο.

Του έκοψες εσύ την ταινία γνησιότητας,έβγαλες καπακι για να βάλεις την μπαταρία και είδες από την αρχή ότι δεν είχε το αυτοκόλλητο με το imei;

Για θυμισου λίγο τη διαδικασία.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....χτες αγορασα κ εγω κ εγω το 32αρι χτες...μια χαρα μεχρι στιγμης τα παγματα κ προσπαθω να το σεταρω καπως....λοιπον διαβαζοντας το θρεντ εχω 2 απορροιες που προφανως εχουν απαντηθει απλα εαν εχει καποιος την καλη διαθεση ας ξανα απαντησει....1)κατεβαζω το lg from και βλεπω....provider france κ release date 08/2015 μου εκανε κανα δυο update (το ενα γυρω στα 250 μβ περιπου) και εχω εκδοση 5.0 με V21a----.....προφανως την 6.0 δν την περασε...επειδη ειναι απο Γαλλια εκει εχει γινει μεσο ΟΤΑ ή περιμενω να βγει εκει;; 2)Κατι διαβαζω περι γρατζουνιaς στο ηχειο....μπορει καποιος να ανεβασει μια φωτο να δουμε πως ειναι κ εαν υπαρχει κ σε εμενα καπου αυτο;; Σας ευχαριστω...:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....χτες αγορασα κ εγω κ εγω το 32αρι χτες...μια χαρα μεχρι στιγμης τα παγματα κ προσπαθω να το σεταρω καπως....λοιπον διαβαζοντας το θρεντ εχω 2 απορροιες που προφανως εχουν απαντηθει απλα εαν εχει καποιος την καλη διαθεση ας ξανα απαντησει....1)κατεβαζω το lg from και βλεπω....provider france κ release date 08/2015 μου εκανε κανα δυο update (το ενα γυρω στα 250 μβ περιπου) και εχω εκδοση 5.0 με V21a----.....προφανως την 6.0 δν την περασε...επειδη ειναι απο Γαλλια εκει εχει γινει μεσο ΟΤΑ ή περιμενω να βγει εκει;; 2)Κατι διαβαζω περι γρατζουνιaς στο ηχειο....μπορει καποιος να ανεβασει μια φωτο να δουμε πως ειναι κ εαν υπαρχει κ σε εμενα καπου αυτο;; Σας ευχαριστω...:)

 

Καλησπέρα καλορίζικο! περιμένεις και μόλις δοθεί ΟΤΑ για τα Γαλλικά θα σου έρθει! Αν αναφέρεσαι στη ρωγμή στη θύρα ακουστικων είναι αυτό http://i1.wp.com/techmaniacs.gr/wp-content/uploads/2014/08/LG-G3-units-show-cracks-near-the-microphone-opening-1.png?resize=163%2C218

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πήρα χθές ενα απο Kaizershop στην Ομόνοια 16άρι.

Μου έκανε εντύπωση που μου το άνοιξαν να μου δείξουν την οθόνη οτι δεν έχει γρατζουνιές.. (ήταν σφραγισμένο το κουτάκι του)

Παίζει να πουλάνε Refurbished?

Ρωτάω γιατί σε σχέση με το G4 μου η οθόνη του G3 μου φαίνετε θολή..

καμια ιδέα ή φαντασία μου είναι?

 

δες εδώ ;) διάβασε τα ποστ 13337 & 13341

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6481080#post6481080

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πήγες Γερμανό,έδωσες τα ωραία σου λεφτουδακια,ήταν (θεωρώ) σφραγισμένο.

Του έκοψες εσύ την ταινία γνησιότητας,έβγαλες καπακι για να βάλεις την μπαταρία και είδες από την αρχή ότι δεν είχε το αυτοκόλλητο με το imei;

Για θυμισου λίγο τη διαδικασία.

 

Το αυτοκολλητο του κουτιου ενοης? Εμενα δεν εiχε κανενα αυτοκόλλητο στο καπακι της μπαταριας οταν το πρωτο ανοιξα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γενική ερώτηση, έχετε καμιά ιδέα πόσες μέρες θέλει να έρθει ένα spare part στη procordia? Το χω δώσει εδώ και 1 βδομάδα το κινητό και είναι σε αυτό το status τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκολλητο του κουτιου ενοης? Εμενα δεν εiχε κανενα αυτοκόλλητο στο καπακι της μπαταριας οταν το πρωτο ανοιξα.

 

Δε μπορώ να βάλω τη φώτο.

Δες εδώ https://www.google.gr/search?q=lg+g3+battery+photos&client=tablet-android-om-lge&biw=600&bih=960&prmd=inv&tbm=isch&tbo=u&source=univ&fir=yOnHXO4den6a1M%253A%252CHX6jhiD7c2DsYM%252C_%253B9RaXbtl7zWt3aM%253A%252C4qQgIwUrnY9bIM%252C_%253BB51TFlrQaZ5mxM%253A%252CINHMK_5FHUoO9M%252C_%253B0UGmRTMZobPkrM%253A%252CuyS8G-uakmF_xM%252C_%253ByAleb-OZX6crWM%253A%252CL2X00kAN71h14M%252C_%253Bh_i7DgL1dXlKeM%253A%252CND2ZgdWLm8Hi9M%252C_&sa=X&ved=0ahUKEwi42rbDxbbKAhUEkywKHU3ZA84Q7AkIKA&usg=__NFap5HIjILME-lGUPTmCBbLU6ho%3D#imgrc=C9s_ZQRFD8c-PM%3A&usg=__NFap5HIjILME-lGUPTmCBbLU6ho%3D

Αυτό το αυτοκόλλητο εννοώ και αυτό το αυτοκόλλητο κατάλαβα οτι λείπει στο φίλο και του το έβγαλαν εκτός εγγύησης.Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μια διαφανη θήκη ψάχνω τύπου σιλικόνης s line.Όχι όμως ultra thin.Αν με βοηθούσε κάποιος θα το εκτιμούσα :)

 

Δες εδώ http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l2632.R2.TR5.TRC2.A0.H0.Xlg+g3+silicon.TRS0&_nkw=lg+g3+silicone+case&_sacat=9394

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να βάλω τη φώτο.

Δες εδώ https://www.google.gr/search?q=lg+g3+battery+photos&client=tablet-android-om-lge&biw=600&bih=960&prmd=inv&tbm=isch&tbo=u&source=univ&fir=yOnHXO4den6a1M%253A%252CHX6jhiD7c2DsYM%252C_%253B9RaXbtl7zWt3aM%253A%252C4qQgIwUrnY9bIM%252C_%253BB51TFlrQaZ5mxM%253A%252CINHMK_5FHUoO9M%252C_%253B0UGmRTMZobPkrM%253A%252CuyS8G-uakmF_xM%252C_%253ByAleb-OZX6crWM%253A%252CL2X00kAN71h14M%252C_%253Bh_i7DgL1dXlKeM%253A%252CND2ZgdWLm8Hi9M%252C_&sa=X&ved=0ahUKEwi42rbDxbbKAhUEkywKHU3ZA84Q7AkIKA&usg=__NFap5HIjILME-lGUPTmCBbLU6ho%3D#imgrc=C9s_ZQRFD8c-PM%3A&usg=__NFap5HIjILME-lGUPTmCBbLU6ho%3D

Αυτό το αυτοκόλλητο εννοώ και αυτό το αυτοκόλλητο κατάλαβα οτι λείπει στο φίλο και του το έβγαλαν εκτός εγγύησης.Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δες εδώ http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l2632.R2.TR5.TRC2.A0.H0.Xlg+g3+silicon.TRS0&_nkw=lg+g3+silicone+case&_sacat=9394

 

σωστος υπαρχει imei εκει σε χαρτακι omg τωρα το παρατηρησα μετα απο ενα χρονο+ xaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια διαφανη θήκη ψάχνω τύπου σιλικόνης s line.Όχι όμως ultra thin.Αν με βοηθούσε κάποιος θα το εκτιμούσα :)

Ειχε το πλαισιο. Αυτην εχω απο τοτε που πηρα το κινητο. Δες μηοως εχει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...