Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να αφαιρέσεις. Δεν επηρεάζει την εγγύηση το developer options. Το περιλαμβάνει κανονικά το κινητό.

 

ευχαριστω πολυ για την απάντηση φίλε!τελικά ψαχτηκα καλύτερα και κατάλαβα ποιες κλίμακες αλλάζεις και πάει πιο γρήγορα όντως έχει διαφορά ελπίζω σε βαθος χρόνου να μην προκαλέσει πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για την ακρίβεια και για να μην λέμε δεν πάει τίποτα πιο γρήγορα. Οι κλίμακες ουσιαστικά είναι πολλαπλασιαστές χρόνου. Ας θεωρήσουμε λοιπόν ότι ένα animation, effect ή οτιδήποτε τέτοιο διαρκεί 1sec. Η κλίμακα ανάλογα με την τιμή της θα του ορίσει πόσο χρόνο θέλει ο χρήστης να φαίνεται. Άρα επιλέγοντας το 0,5 απλά μειώνεις τα εφέ στα transition και σε ότι άλλο αφορούν.

Δεν είναι ότι πέιραξες κάτι και ξαφνικά πηγαίνουν όλα πιο γρήγορα. Και άρα δεν δημιουργεί και προβληματα. Ούτε το clock του επεξεργαστή πείραξες ούτε τίποτα τραγικό. Απλώς μείωσες τον χρόνο που εκτελέιται το εφέ. Ή αν τα βάλεις disabled τότε δεν έχεςι εφέ. Και άρα στο μάτι γρηγορότερη μετάβαση.

 

Που θέλω να καταλήξω? Μία εφαρμογή που θέλει από το πάτημα εκτέλεσης της χρόνο ίσο με:

 

Tsansition time * multiplier + Χρόνος ανοίγματος εφαμρογής, π.χ 1" + 4" τότε απλά εσύ μείωσες το 1" σε 0,5" ας πούμε. Τα νούμερα είναι τυχαία.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια και για να μην λέμε δεν πάει τίποτα πιο γρήγορα. Οι κλίμακες ουσιαστικά είναι πολλαπλασιαστές χρόνου. Ας θεωρήσουμε λοιπόν ότι ένα animation, effect ή οτιδήποτε τέτοιο διαρκεί 1sec. Η κλίμακα ανάλογα με την τιμή της θα του ορίσει πόσο χρόνο θέλει ο χρήστης να φαίνεται. Άρα επιλέγοντας το 0,5 απλά μειώνεις τα εφέ στα transition και σε ότι άλλο αφορούν.

Δεν είναι ότι πέιραξες κάτι και ξαφνικά πηγαίνουν όλα πιο γρήγορα. Και άρα δεν δημιουργεί και προβληματα. Ούτε το clock του επεξεργαστή πείραξες ούτε τίποτα τραγικό. Απλώς μείωσες τον χρόνο που εκτελέιται το εφέ. Ή αν τα βάλεις disabled τότε δεν έχεςι εφέ. Και άρα στο μάτι γρηγορότερη μετάβαση.

 

Που θέλω να καταλήξω? Μία εφαρμογή που θέλει από το πάτημα εκτέλεσης της χρόνο ίσο με:

 

Tsansition time * multiplier + Χρόνος ανοίγματος εφαμρογής, π.χ 1" + 4" τότε απλά εσύ μείωσες το 1" σε 0,5" ας πούμε. Τα νούμερα είναι τυχαία.

 

Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση με τόσο λεπτομέρεια:)!!τελικά έβγαλα τα εφέ και τουλάχιστον το νιώθεις πολυ πιο γρήγορο!:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση οταν πηρα το τηλ τσεκαρα την εκδοση με την γνωστη εφαρμογη και ειναι απο πορτογαλλια μπορω να φλασαρω με τα γνωστα εργαλεια την επίσημη ρομ καποιας αλλης χωρας????γιατι οταν το πηρα το τηλ πετουσε και μετα την 20τ άρχισε τα χαζα εκανα ξανα φλασαρισμα την 20Η αλλα τιποτα εκανα και repair αλλα τα ιδια ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ......ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ?????

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση οταν πηρα το τηλ τσεκαρα την εκδοση με την γνωστη εφαρμογη και ειναι απο πορτογαλλια μπορω να φλασαρω με τα γνωστα εργαλεια την επίσημη ρομ καποιας αλλης χωρας????γιατι οταν το πηρα το τηλ πετουσε και μετα την 20τ άρχισε τα χαζα εκανα ξανα φλασαρισμα την 20Η αλλα τιποτα εκανα και repair αλλα τα ιδια ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ......ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ?????

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940 με φλαστουλ επανερχεσαι στην ρομ που φορουσες,και για να βρεις ποια ακριβως κατεβασε lg g3 phone from απο playstore κατω κατω εχει ling με την ρομ που ειχε αρχικα σε μορφηkdz. οποια ρομ θελεις επισημη ευρωπαικη μπορεις,αλλα βαλε την οριτζιναλ και μην κανεις την αναβαθμηση (20τ)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εδώ βάζω το imei για να κατεβάσω το σωστό firmware?

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

 

Σε αυτό το λινκ βγάζει το τηλ είναι από Αγγλία και το LG phone from βγάζει Ελβετία. Εγώ πέρασα το firmware από το λινκ παραπάνω για να το στείλω για εγγύηση, θα έχω θέμα λέτε και ποιο να εμπιστευτω να περάσω?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το λινκ βγάζει το τηλ είναι από Αγγλία και το LG phone from βγάζει Ελβετία. Εγώ πέρασα το firmware από το λινκ παραπάνω για να το στείλω για εγγύηση, θα έχω θέμα λέτε και ποιο να εμπιστευτω να περάσω?

 

Δες απο ποια χωρα γραφη το κουτι του g3 αν το εχεις ακομα. Και κατεβαστε το αντιστοιχο Kdz καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

411 kpu βγάζει το LG phone from

 

Το λινκ που κατέβασα το kdz είναι από τον οδηγό εδώ του φόρουμ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

411 kpu βγάζει το LG phone from

 

Το λινκ που κατέβασα το kdz είναι από τον οδηγό εδώ του φόρουμ

 

Εμενα παντως το site μου λεει αλλη χωρα Vodafone UK... πριν ενα μηνα εδειχνε αλλη χωρα... ενω παλια ελεγε την σωστη. Το lg phone from μου λεει την σωστη 6RS. Ελβετια

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

411 kpu βγάζει το LG phone from

 

Το λινκ που κατέβασα το kdz είναι από τον οδηγό εδώ του φόρουμ

 

το ιδιο θεμα ειχα κι εγω... το lg phone from μου λεει οτι ειναι FRA που αυτο γραφει και το κουτι και το link μου λει VIP/VIP CROATIA καμια σχεση.. εγω εβαλα το kdz απο το lg phone from.

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνω είναι το θέμα, ποιο να εμπιστευτω. Τώρα έχει την v20t-eur-xx και αυτή βγάζει το LG phone from αλλά δεν ξέρω από ποια χώρα έχω και ποια πρέπει να έχω
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνω είναι το θέμα, ποιο να εμπιστευτω. Τώρα έχει την v20t-eur-xx και αυτή βγάζει το LG phone from αλλά δεν ξέρω από ποια χώρα έχω και ποια πρέπει να έχω

Τσέκαρε αν θες και 'δω το ΙΜΕΙ, να δεις τι χώρα θα βγάλει:

http://sndeep.info/en

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αν θες και 'δω το ΙΜΕΙ, να δεις τι χώρα θα βγάλει:

http://sndeep.info/en

 

Ότι και το LG phone from, ελβετικό

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

και εμενα ελβετικο και εδω και στο Lg phone from και ειναι ελβετικο. οκ ειναι λογικα να κατεβασεις. hf
Link to comment
Share on other sites

Το serial number

 

Ναι ξέρω αλλά τα 3 πρώτα γράμματα δεν είναι το απο που προέρχεται?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Τα πρώτα 3 γράμματα του SN είναι η σειρά παραγωγής. Δηλαδή εσένα είναι 2014 11ος

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το G3 μου πριν καν κλείσει ένα χρόνο μας αποχαιρετά.... Μου εμφάνισε μπλε οθόνη και δεν ανοίγει με τίποτα.... Το έστειλα στο σέρβις... Ελπίζω να μου το αντικαταστήσουν και να μην φτιάξουν αυτό, γιατί φοβάμαι μην ξαναπάθει τα ίδια... Γενικά μου έχει βγει μια απογοήτευση... Να δίνεις τόσα λεφτά για ένα κινητό και να μην κρατάει ούτε ένα χρόνο...!!
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά αυτά είναι τυχαία... Δεν λέει κάτι. Και mercendes παίρνεις και βγάζουν ποσά θέματα ή ακόμα και επίσημες ανακλησεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940 με φλαστουλ επανερχεσαι στην ρομ που φορουσες,και για να βρεις ποια ακριβως κατεβασε lg g3 phone from απο playstore κατω κατω εχει ling με την ρομ που ειχε αρχικα σε μορφηkdz. οποια ρομ θελεις επισημη ευρωπαικη μπορεις,αλλα βαλε την οριτζιναλ και μην κανεις την αναβαθμηση (20τ)

 

ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ειναι αυτα που αναλυω Σταυρο για αυτο νευριαζω που παρολο που γυρισα στην αρχικη παλι κανει αυτα τα μικρα λαγκαρισματα...και οχι τιποτα αλλο φοβαμαι μηπως οταν βγει η 6.0 παιζει κανενα ρολο στο καθησει και εκεινη στραβα επανω σε αυτη.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ειναι αυτα που αναλυω Σταυρο για αυτο νευριαζω που παρολο που γυρισα στην αρχικη παλι κανει αυτα τα μικρα λαγκαρισματα...και οχι τιποτα αλλο φοβαμαι μηπως οταν βγει η 6.0 παιζει κανενα ρολο στο καθησει και εκεινη στραβα επανω σε αυτη.....

Μήπως είναι κάποια εφαρμογή που σου κάνει τη ζημιά ?

Το έχεις κρατήσεις καθαρό για 2-3 μέρες μετά το φλασάρισμα, να το τεστάρεις ?

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ειναι αυτα που αναλυω Σταυρο για αυτο νευριαζω που παρολο που γυρισα στην αρχικη παλι κανει αυτα τα μικρα λαγκαρισματα...και οχι τιποτα αλλο φοβαμαι μηπως οταν βγει η 6.0 παιζει κανενα ρολο στο καθησει και εκεινη στραβα επανω σε αυτη.....

 

Βαλε μια γρηγορη aosp rom και δεν θα κολαι. Τοσες υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μια γρηγορη aosp rom και δεν θα κολαι. Τοσες υπαρχουν.

δεν κανω ροοτ ειμαι κατα......

Μήπως είναι κάποια εφαρμογή που σου κάνει τη ζημιά ?

Το έχεις κρατήσεις καθαρό για 2-3 μέρες μετά το φλασάρισμα, να το τεστάρεις ?

 

οχι αδερφε με το που την περασα το αφησα λιγο να τρεξει κανενα 10λεπτο μετα το εκλεισα και το ξανανοιξα και αρχησα το στυσιμο......δεν ξερω μου φαινεται πολυ χαζο ολο αυτο......δεν κανει λαγκαρισματα τρελα αλλα εχει εκεινο το σπαστικο στο scroll που με 3 ραμ πριν δεν το εκανε πριν τα ετρεχε ολα χωρις ουτε ενα λαγκ 505 ειναι το τηλ και μου ηρθε με 5.0.2 προ εγκατεστημενη

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...