Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσε που άμα χαλάσει η sd κάρτα τι θα κανείς; Θα χάσεις όλες τις εφαρμογές και τα αρχεία αυτών των εφαρμογών;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αμερικη (verizon) κυκλοφόρησε σημερα η 5.1.1 μαλλον εινα θεμα χρονου να ερθει και εδω :-)

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Αμερικη (verizon) κυκλοφόρησε σημερα η 5.1.1 μαλλον εινα θεμα χρονου να ερθει και εδω :-)

 

Μια χαρά και η 5.1.1 μέχρι να έρθει η 6.0, σας κρατάει ζεστούς. ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά οι πάροχοι της Αμερικής παίρνουν νέες εκδόσεις που οι υπόλοιπες αγορές δεν παίρνουν ποτέ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει υποθεί σε προηγουμένο ποστ αλλα είναι απίστευτα πολλές οι σελίδες...πόσο βγάζει από μπαταρία με "νορμαλ" χρήση τηλεφώνου,wifi και κανα μισάωρο σερφαρισμα ιντερνετ?Επίσης αξίζει καποιος που θα τ αγοράσει αυτές τις μέρες να κάνει αναβάθμιση σε loliopop ή να κρατήσει την 4.4 που ίσως εχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας?
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει υποθεί σε προηγουμένο ποστ αλλα είναι απίστευτα πολλές οι σελίδες...πόσο βγάζει από μπαταρία με "νορμαλ" χρήση τηλεφώνου,wifi και κανα μισάωρο σερφαρισμα ιντερνετ?Επίσης αξίζει καποιος που θα τ αγοράσει αυτές τις μέρες να κάνει αναβάθμιση σε loliopop ή να κρατήσει την 4.4 που ίσως εχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας?

Δεν ξέρω για πόσες ώρες κλησεων μιλάς και τι σήμα έχει η περιοχή που είσαι αλλά με μόνο ένα μισάωρο browsing και αυτό σε WiFi, χωρίς viber, fb και τέτοια θα έλεγα τριήμερο πολύ άνετα. Αλλά τώρα παίζει πόσες ώρες θα καλείς, αν στέλνεις πολλά sms.

Το "νορμαλ" είναι εντελώς αόριστο. Άλλο πράγμα θεωρώ εγώ νορμάλ άλλο εσύ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νεος χρηστης LG G3 32GB ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα που εχουν σχεση με την απουσια πλαινων ή μπροστινων πληκτρων.

Ειμαι στην δουλεια και εχω το κινητο πανω στο γραφειο.

 

1. Μπορω να σιγασω την εισερχομενη κληση χωρις να σηκωσω το κιν. ?

2. Μπορω να κλειδωσω την οθονη οταν ειμαι σε μια εφαρμογη ? Δεν εννοω το διπλο knock στην αρχικη οθονη που και παλι δουλευει μονο οταν υπαρχει κενος χωρος.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά οι πάροχοι της Αμερικής παίρνουν νέες εκδόσεις που οι υπόλοιπες αγορές δεν παίρνουν ποτέ.

 

συνηθως το αντιθετο συμβαινει. Στην ευρωπη παιρνουν εκδοσεις που στην αμερικη οι παροχοι αρνουνται να ενσωματωσουν

Link to comment
Share on other sites

Νεος χρηστης LG G3 32GB ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα που εχουν σχεση με την απουσια πλαινων ή μπροστινων πληκτρων.

Ειμαι στην δουλεια και εχω το κινητο πανω στο γραφειο.

 

1. Μπορω να σιγασω την εισερχομενη κληση χωρις να σηκωσω το κιν. ?

2. Μπορω να κλειδωσω την οθονη οταν ειμαι σε μια εφαρμογη ? Δεν εννοω το διπλο knock στην αρχικη οθονη που και παλι δουλευει μονο οταν υπαρχει κενος χωρος.

Για το δεύτερο: κάνεις διπλό κλικ στο πάνω μέρος της οθόνης, εκεί που είναι η μπάρα των ειδοποιήσεων, η ώρα κτλ. Κλείνει, ακόμα και να υπάρχει ανοικτή εφαρμογή.

Για το πρώτο: μπορείς να το γυρίσεις με την οθόνη προς τα κάτω.

Απλά πρέπει να ενεργοποιήσεις αυτή τη δυνατότητα.

Πηγαίνεις ρυθμίσεις, gestures (δεν μου έρχεται στα ελληνικά) και επιλέγεις το τρίτο.

Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο: κάνεις διπλό κλικ στο πάνω μέρος της οθόνης, εκεί που είναι η μπάρα των ειδοποιήσεων, η ώρα κτλ. Κλείνει, ακόμα και να υπάρχει ανοικτή εφαρμογή.

Για το πρώτο: μπορείς να το γυρίσεις με την οθόνη προς τα κάτω.

Απλά πρέπει να ενεργοποιήσεις αυτή τη δυνατότητα.

Πηγαίνεις ρυθμίσεις, gestures (δεν μου έρχεται στα ελληνικά) και επιλέγεις το τρίτο.

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις.

 

Προερχομενος απο ενα ταπεινο Moto G 2013 πρεπει να πω οτι στο ανοιγμα των βασικων εφαρμογων (επαφες, κλησεις, gmail) μερικες φορες το μοτορολα ειναι πιο γρηγορο.

Κριμα που φορτωνουν το αντροιντ με αλλα UI και καθυστερουν ολο το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αμερικη (verizon) κυκλοφόρησε σημερα η 5.1.1 μαλλον εινα θεμα χρονου να ερθει και εδω :-)

 

ας ελπίσουμε να λύσει τα χαζόκολληματα των 5.0!:wacko:...δεν τα έχω συχνά αλλα με χαλάνε να πω την αλήθεια!έχεις 2,5ghz επεξεργαστή μπαίνεις στο wi-fi να αλλάξεις το δίκτυο και περιμένεις!:mad:

Link to comment
Share on other sites

ας ελπίσουμε να λύσει τα χαζόκολληματα των 5.0!:wacko:...δεν τα έχω συχνά αλλα με χαλάνε να πω την αλήθεια!έχεις 2,5ghz επεξεργαστή μπαίνεις στο wi-fi να αλλάξεις το δίκτυο και περιμένεις!:mad:

 

Συμφωνω. 2 πραγματα θελουν φτιαξιμο.

Η καταναλωση μπαταριας λογω οθονης και το UI που λαγγαρει. Ειναι σαν να εχεις φερραρι και στην πρωτη ταχυτητα να κλοτσαει. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η εκτίμηση σας για την πορεία της τιμής του κινητού μέχρι τα Χριστούγεννα;
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά θα βάλουν επιτέλους στην 6 φακό στο drop down menu? Να ξεμπερδεύουμε με τις διάφορες εφαρμογές φακού;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η εκτίμηση σας για την πορεία της τιμής του κινητού μέχρι τα Χριστούγεννα;

 

αμα παρει την 6.0 και λυθουν καποια θεματα οτιδηποτε κατω απο 260 ειναι σφαγη.

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά θα βάλουν επιτέλους στην 6 φακό στο drop down menu? Να ξεμπερδεύουμε με τις διάφορες εφαρμογές φακού;

 

Την έλλειψη γενικώς από το android του tile ή toggle switch για την εναλλαγή των mode δικτύου που την πας?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS.

Το έπαθα πριν από λίγο. Θα σας κάνω λεπτομερή περιγραφή.

 

Έψαχνα να βρω μια λύση για τον rtifosi σχετικά με τον φακό στο drop down menu. Έχω το τηλέφωνο με θήκη quick circle. Εκεί είδα ότι υπάρχει η επιλογή να έχουμε άμεσα φακό στο menu της εφαρμογής του quick circle. Δηλαδή με κλειστό το καπάκι μπορούμε να ανοίξουμε τον φακό. Αλλά δεν έχουμε όλοι τέτοια θήκη. Μετά πήγα στην οθόνη κλειδώματος να δω τι παίζει από εκεί. Βρήκα λοιπόν ότι και εκεί υπάρχει επιλογή να βάλουμε τον φακό στις συντομεύσεις εφαρμογών με κλειδωμένο το τηλέφωνο. Τότε άρχισε η περιπέτειά μου. Έκλεισα το τηλέφωνο από το κουμπί power και μετά το άνοιξα. Μου έβγαλε την οθόνη κλειδώματος αλλά μετά δεν μπορούσα να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο και να μπω στην αρχική σελίδα. Μόνο όταν έκλεινα το καπάκι του quick circle άνοιγε. Πάω λοιπόν και απενεργοποιώ την εφαρμογή για το quick circle. Τότε την πάτησα εντελώς. Το τηλέφωνο κόλλησε στην οθόνη κλειδώματος χωρίς να μπορώ να το ανοίξω. Έκανα 2-3 επανεκκινίσεις, απενεργοποίηση και ενεργοποίηση, έβγαλα την μπαταρία. Μου έβγαζε συνέχεια το μήνυμα "το ui έχει σταματήσει". Ύστερα από πολλές προσπάθειες κατάφερα να βγάλω τον φακό από την οθόνη κλειδώματος και τώρα πλέον έστρωσε.

Έχει πάθει κανείς κάτι ανάλογο;

 

Υ.Γ. Δεν το συνδυάζω απαραίτητα με το φακό στην οθόνη κλειδώματος. Μπορεί να έτυχε να μου το κάνει εκείνη την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Την έλλειψη γενικώς από το android του tile ή toggle switch για την εναλλαγή των mode δικτύου που την πας?

Σωστος. Το έχει κανένας άλλος αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η εκτίμηση σας για την πορεία της τιμής του κινητού μέχρι τα Χριστούγεννα;

 

πολυ καλή..αν έψαχνα τώρα θα προτιμούσα τo 32αρι(οχι οτι έχει και τρελή διαφορά με το δικό μας στην ταχύτητα κ.τ.λ.π για ν α κρατήσει λιγο παραπάνω στο χρόνο_!εγω πηγα στο 16αρι λογο τιμής ηδη υπερβεί το χρηματικο ποσό που μπορούσα να διαθέσω τότε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνω. 2 πραγματα θελουν φτιαξιμο.

Η καταναλωση μπαταριας λογω οθονης και το UI που λαγγαρει. Ειναι σαν να εχεις φερραρι και στην πρωτη ταχυτητα να κλοτσαει. :confused:

η κατανάλωση της μπαταρίας μου φαίνεται νορμάλ οι 4ωρες μικτά οθόνη προσωπικά δεν τις υπερβαίνω την ημερα ασε που κάθε φορά που κοιτάω την κατανάλωση βλέπω ποσες ωρες έφαγα απο την ημερα μου ξενερώνω(ποτε δεν το αφήνω κατο απο 20%)...Οντώς το UI που λαγγάρει που και που..και πεισματικά δεν αλλάζω launcher ειναι πολυ όμορφος..χωρια που αμα κατεβάσεις άλλον με ενοχλούν οι διαφημισεις του!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε καφετέρια Θεσσαλονίκη και στο δίπλα μου τραπέζι είναι ένα παιδί με G3. Ο συγκεκριμένος τι κάνει. Το ανοίγει ανοίγει εκείνη την στιγμή Wi-Fi και ανεβάζει φωτεινότητα στην οθόνη. Μόλις τελειώσει κλείνει Wi-Fi και κατεβάζει τέρμα την φωτεινότητα. Μόλις είδα κάτοχο G3 που του πάει η μπαταρία 3 μέρες... Χαχαχαχαχαχαχα.

 

φέτος στις τριήμερες διακοπές μου σε καμπινγκ λογο φόβου μην δεν έχουμε ρεύμα ..έκανα οτι έκανε το παλικάρι..αλλα μονο με data..τριημερο 74ωρες με 2ωρες και ενα τέταρτο οθόνη!!μια φορά και έτυχε!:lol:

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]64220[/ATTACH]

Άλλο και πάλι τούτο. Τι έγινε ρε παιδιά; Που πήγε το ψαχτήρι του γούγλη;

 

Έσβησες την εφαρμογή Google μήπως?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι για 5 λεπτά, αλλά τη ξαναεβαλα.

Έκανα hard reset κτλ.

Δούλεψε κανονικά 2-3 μέρες, και σήμερα μου έβγαλε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για 5 λεπτά, αλλά τη ξαναεβαλα.

Έκανα hard reset κτλ.

Δούλεψε κανονικά 2-3 μέρες, και σήμερα μου έβγαλε αυτό.

 

μου το ειχε βγαλει και εμενα μετα το update .Καταλαθος ειχα απενεργοποιησει καποια εφαρμογη της google απο τις ρυθμισεις.Απο τοτε δεν μου το εχει ξανακανει

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...