Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε παρει ολοι v20t? Εγω ειμαι με v20h ακομα...οχι οτι και να μου ερθει ειδοποιηση θα κανω την αναβαθμιση... Απλα ρωταω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχετε παρει ολοι v20t? Εγω ειμαι με v20h ακομα...οχι οτι και να μου ερθει ειδοποιηση θα κανω την αναβαθμιση... Απλα ρωταω

Από τη στιγμή που δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και κάποιοι είχαν και θεματάκια δεν χρειάζεται να τη βάλω. Άσε που αμα είσαι root δεν μπαίνει όποτε αν έρθει κάτι σοβαρό βλέπουμε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρει ολοι v20t? Εγω ειμαι με v20h ακομα...οχι οτι και να μου ερθει ειδοποιηση θα κανω την αναβαθμιση... Απλα ρωταω

Μου έχει έρθει ειδοποίηση πριν 2 βδομάδες περίπου, αλλά επειδή κάποια παιδιά αναφέρουν πως χειροτέρευσε η λειτουργία του τηλεφώνου, δεν την βάζω ακόμη. Περιμένω να βγεί η επόμενη (στο xda διαβάζω για v20u και v20w) και βλέπουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να "απενεργοποιησω" τελειως το long press του home button ετσι ωστε να μην κανει τιποτα οταν το παταω βρισκομενος στην αρχικη οθονη;

Το ειχα να μπαινει στο google search. Και ολεον δεν το θελω. Καθαρισα τα defaults του app του google για να σταματησει, αλλα συνεχιζει να μου ζητα καθε φορα που κανω long press να του ορισω καποια ενεργεια.

Καμια ιδεα;[ATTACH]64103[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει ειδοποίηση πριν 2 βδομάδες περίπου, αλλά επειδή κάποια παιδιά αναφέρουν πως χειροτέρευσε η λειτουργία του τηλεφώνου, δεν την βάζω ακόμη. Περιμένω να βγεί η επόμενη (στο xda διαβάζω για v20u και v20w) και βλέπουμε ...
Φιλε μην την βαλεις γιατι εγω που την εβαλα εμπλεξα και μερικες φορες το touch δεν δουλευει οπως πρεπει σε ενα συγκεκριμενο σημειο τις οθονης:mad:
Link to comment
Share on other sites

Θα συνδέσεις το κινητό σου στον υπολογιστή σου και θα ανοίξεις το PC Suite.Όταν σου αναγνωρίσει το κινητό θα πας πάνω στο PC Suite που γράφει κινητή συσκευή και θα πατήσεις αποκατάσταση σφαλμάτων αναβάθμισης.Μετά από εκεί θα το κάνει μόνο του.

Εμένα πάντως δεν είναι lag αλλά μάλλον θέμα ή της μπαταρίας ή της συσκευής.Όταν το χτυπάω ελαφρά στην πλάτη σε ορισμένα σημεία κάνει επανεκκίνηση. :worry:

 

Μπορείς να διευκρινήσεις τι κάνει ακριβώς η αποκατάσταση;

Βάζει προηγούμενη έκδοση,δηλ αν είχες την 5.0 σε γυρνάει στην 4.4 ή ξανακάνει εγκατάσταση από την αρχή την τελευταία που είχες;

Και αν επιλέξω να κάνω αποκατάσταση σφαλμάτων αναβάθμισης θα κάνει και factory reset;Θα τα διαγράψει όλα;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Για το g4 δεν ξερω αλλα ο κολλητος μου με g2 εχει το ιδιο προβλημα.

Το g4 δεν έχει απολύτως κανένα θέμα όσων αφορά αυτό το θεματάκι του g3...Το είχα το g3 και μου έσπαγε Και μένα τα νεύρα ώρες ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διευκρινήσεις τι κάνει ακριβώς η αποκατάσταση;

Βάζει προηγούμενη έκδοση,δηλ αν είχες την 5.0 σε γυρνάει στην 4.4 ή ξανακάνει εγκατάσταση από την αρχή την τελευταία που είχες;

Και αν επιλέξω να κάνω αποκατάσταση σφαλμάτων αναβάθμισης θα κάνει και factory reset;Θα τα διαγράψει όλα;

 

ξαναπερναει την υπαρχουσα ρομ που εχει το τηλ χωρις να χασεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερναει την υπαρχουσα ρομ που εχει το τηλ χωρις να χασεις τιποτα

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερναει την υπαρχουσα ρομ που εχει το τηλ χωρις να χασεις τιποτα

 

δηλαδη εμεις που εχουμε την v20h την αφηνει ετσι η περναει την v20τ??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το εβαλα και στο pc suite και δεν μου βρηκε αναβαθμιση αν και εχω τη v20h. Το κινητο ειναι γερμανικο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια σας παρακαλω εχω το lg g3 32gb 7μηνων ... Οταν με παιρνουν τηλεφωνο μου βγαζει να το σηκωσω χωρις να ακουγεται ο ηχος κλησης και δν μπορω να το σηκωσω παταω το πρασινο και με βγαζει στν αρχικη οθονη αλλα ακομα μου βγαζει το πρασινο φωτακι οτι χτυπαει το τηλεφωνο και δν μπορω να το σηκωσω ουτε να το κλεισω και αμα παρω εγω τηλ. οταν παω να το κλεισω ουτε το τοτε μπορω και δοκιμασα και πηρα εγω τηλ. το δικο μου και το κλεινει μονο του ... τι να κανω?? Edited by dbalaba
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν βρίσκει την 20t, έχω την v20h , και είναι ελληνικό το αγόρασα από την Cosmote, και είναι με συμβόλαιο Wind.
Link to comment
Share on other sites

Με Γερμανικο και την περασα πριν απο λιγες μερες, ολα καλα.

Δεν ειδα απολυτως καμια διαφορα.

Καποιος παιδια που να εχει καμια ιδεα για την ερωτηση λιγο πανω;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εμεις που εχουμε την v20h την αφηνει ετσι η περναει την v20τ??

 

θα σου περασει την τελευταια που υπαρχει.. στην ουσια "ξαναπερναει" την πιο προσφατη ρομ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια βοηθεια σας παρακαλω εχω το lg g3 32gb 7μηνων ... Οταν με παιρνουν τηλεφωνο μου βγαζει να το σηκωσω χωρις να ακουγεται ο ηχος κλησης και δν μπορω να το σηκωσω παταω το πρασινο και με βγαζει στν αρχικη οθονη αλλα ακομα μου βγαζει το πρασινο φωτακι οτι χτυπαει το τηλεφωνο και δν μπορω να το σηκωσω ουτε να το κλεισω και αμα παρω εγω τηλ. οταν παω να το κλεισω ουτε το τοτε μπορω και δοκιμασα και πηρα εγω τηλ. το δικο μου και το κλεινει μονο του ... τι να κανω??

 

εκανες καποια αναβαθμιση ή κατι πειραξες στο τηλ τον καιρο που στο παρουσιασε?

για εμενα βαλτο στο pc suite κανε μια "αποκατασταση σφαλματων αναβαθμισης" κατι δεν παει καλα με το λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια σας παρακαλω εχω το lg g3 32gb 7μηνων ... Οταν με παιρνουν τηλεφωνο μου βγαζει να το σηκωσω χωρις να ακουγεται ο ηχος κλησης και δν μπορω να το σηκωσω παταω το πρασινο και με βγαζει στν αρχικη οθονη αλλα ακομα μου βγαζει το πρασινο φωτακι οτι χτυπαει το τηλεφωνο και δν μπορω να το σηκωσω ουτε να το κλεισω και αμα παρω εγω τηλ. οταν παω να το κλεισω ουτε το τοτε μπορω και δοκιμασα και πηρα εγω τηλ. το δικο μου και το κλεινει μονο του ... τι να κανω??

Φαντάζομαι ότι θα έχεις κάνει επανεκκίνηση της συσκευής. Δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία και αν δεν λυθεί κάνε υποχρεωτική διακοπή της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Παιδιά πρέπει να έκανα πατάτα, εκεί που κοίταγα τα γραφικά (δίπλα από τις εφαρμογές,) είδα κάτι εικονίδια με καιρό κ.λ.π. και λέω τι την χρειάζομαι εγώ την σαβούρα;, και άρχισα την διαγραφή, κάτι εφαρμογές που έσβησα δεν με έννοιαξε και πολύ γιατί λες και ξέρω και τι κάνουν; Όμως πρέπει να έσβησα και το ραδιόφωνο, γιατί δεν το βρίσκω και εάν αγόρασα αυτό το τηλέφωνο το πήρα για το ραδιόφωνο. Εάν γνωρίζει κανείς πως επανέρχεται θα του είμουν ευγνώμων.
Link to comment
Share on other sites

Ρε Παιδιά πρέπει να έκανα πατάτα, εκεί που κοίταγα τα γραφικά (δίπλα από τις εφαρμογές,) είδα κάτι εικονίδια με καιρό κ.λ.π. και λέω τι την χρειάζομαι εγώ την σαβούρα;, και άρχισα την διαγραφή, κάτι εφαρμογές που έσβησα δεν με έννοιαξε και πολύ γιατί λες και ξέρω και τι κάνουν; Όμως πρέπει να έσβησα και το ραδιόφωνο, γιατί δεν το βρίσκω και εάν αγόρασα αυτό το τηλέφωνο το πήρα για το ραδιόφωνο. Εάν γνωρίζει κανείς πως επανέρχεται θα του είμουν ευγνώμων.

Κάπου έχει ένα εικονίδιο μπλε με το ρομποτακι του Android που λέει κέντρο εφαρμογών. Εκεί πας και το ξανακατεβαζεις

Από όσο θυμάμαι γιατί το έχω δώσει το κινητό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ρομποτάκι που λές φίλε μου, λέει Κέντρο ενημέρωσης και όταν το άνοιξα έχει δύο επιλογές, α)Ενημέρωση εφαρμογής, β)Ενημέρωση λογισμικού, δεν έχει κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ρομποτάκι που λές φίλε μου, λέει Κέντρο ενημέρωσης και όταν το άνοιξα έχει δύο επιλογές, α)Ενημέρωση εφαρμογής, β)Ενημέρωση λογισμικού, δεν έχει κάτι άλλο.

Αν μπεις στο ενημέρωση εφαρμογής νομίζω σου έχει αυτές που είναι για ενημέρωση και αυτές που μπορείς να εγκαταστήσεις. Κοίτα μήπως έχει πουθενά το ράδιο

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σε έχει ο Θεός καλά, είχε 3 εφαρμογές για εγκατάσταση, μαζί με το ραδιόφωνο, μάλλον αυτές θα είχα σβήσει. Σε Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σε έχει ο Θεός καλά, είχε 3 εφαρμογές για εγκατάσταση, μαζί με το ραδιόφωνο, μάλλον αυτές θα είχα σβήσει. Σε Ευχαριστώ.

Να είσαι καλά φίλε μου! Τελικά καλά το θυμόμουν!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το θυμόσουν, και σε ευχαριστώ και πάλι, είχα μια εφαρμογή που μιλούσες και σου τα έλεγε στα αγγλικά, μήπως ξέρεις ποιά είναι;, γιατί μάλλον θα την έφαγε το σκοτάδι.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το θυμόσουν, και σε ευχαριστώ και πάλι, είχα μια εφαρμογή που μιλούσες και σου τα έλεγε στα αγγλικά, μήπως ξέρεις ποιά είναι;, γιατί μάλλον θα την έφαγε το σκοτάδι.

Voice mate νομίζω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...