Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα το συγκεκριμένο είναι αγορασμένο 4/7 αν κάτσει καμία στραβή με την οθόνη να είναι καλά η εγγύηση. Motorola δεν είχα ποτέ και λέω να το κάνω το βήμα. Από όσο διαβάζω στο νήμα του 6 είναι λίγο καλύτερη η μπαταρία από το δικό μας σε επίπεδα note 4 αλλά δεν περιμένω και τίποτα εντυπωσιακό τύπου g2, Z3, ascend mate 7.

Για note 4 πήγαινα αλλά μάλλον θα μου κάτσει nexus

 

Το χεις δει απο κοντα;Το χεις πιασει στα χερια σου;Γιατι εγω που το εκανα μου φανηκε ψιλοχαλια η οθονη του.Δεν ξερω γγιατι αλλα μου θυμισε note 2 πολυ..Επισης πιστευω θα σε κουρασει το pure android.Βεβαια οπως και να χει το πουλας αν δεν σ'αρεσει και πας σε κατι καλυτερο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το χεις δει απο κοντα;Το χεις πιασει στα χερια σου;Γιατι εγω που το εκανα μου φανηκε ψιλοχαλια η οθονη του.Δεν ξερω γγιατι αλλα μου θυμισε note 2 πολυ..Επισης πιστευω θα σε κουρασει το pure android.Βεβαια οπως και να χει το πουλας αν δεν σ'αρεσει και πας σε κατι καλυτερο.

 

Το έχω δουλέψει λίγο σε puclic. Η οθόνη καλή μου φάνηκε. Όσο για το pure Android με κανένα launcher η καμία άλλη rom λογικά δεν θα θα είναι πιο ευχάριστο? Τεσπα θα δω δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω είμαι σε σκέψη.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκιες πως γινεται να μην βγαζει στην οθονη κλειδωματος τα pop up μηνυματα ???sms viber messenger κτλ???τα εχω κανει απενεργοποιηση αλλα παλι τα βγαζει σ μπαρες και οχι τιποτα αλλο δειχνει και τι γραφουν και θα γινουμαι και ρεζιλι και κατι ακομα στις αρχικες οθονες γιατι τα βγαζει ποιο μικρα καποια που εχω οπως το καιρο ας πουμε η το εορτολογιο που βγαζει gadget και διαλεγεις ποιο θες???στο xperia sp ας πουμε ειχα το ρολοι με το καιρο μαζι απο την fancy widgets και το βαζω το μεγαλο αλλα πιανει τα 3/4 σε πλατος την οθονη ειναι μονο για 4,7 οθονες???και αν ναι εχει καποια εφαρμογη για 5.5 οθονες? Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δουλέψει λίγο σε puclic. Η οθόνη καλή μου φάνηκε. Όσο για το pure Android με κανένα launcher η καμία άλλη rom λογικά δεν θα θα είναι πιο ευχάριστο? Τεσπα θα δω δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω είμαι σε σκέψη.

 

Το μέγεθος δεν σε ενοχλεί?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος δεν σε ενοχλεί?

Δεν έχω θέμα μέχρι 6" ούτως ή άλλως δεν έχει και τεράστια διαφορά από το note. Θα δω τι θα κάνω το πολύ πολύ να τρέχω να παίρνω g3 μετά πάλι! Δεν νομίζω να έχω θέμα στο να βρω να δώσω το nexus.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκιες πως γινεται να μην βγαζει στην οθονη κλειδωματος τα pop up μηνυματα ???sms viber messenger κτλ???τα εχω κανει απενεργοποιηση αλλα παλι τα βγαζει σ μπαρες και οχι τιποτα αλλο δειχνει και τι γραφουν και θα γινουμαι και ρεζιλι και κατι ακομα στις αρχικες οθονες γιατι τα βγαζει ποιο μικρα καποια που εχω οπως το καιρο ας πουμε η το εορτολογιο που βγαζει gadget και διαλεγεις ποιο θες???στο xperia sp ας πουμε ειχα το ρολοι με το καιρο μαζι απο την fancy widgets και το βαζω το μεγαλο αλλα πιανει τα 3/4 σε πλατος την οθονη ειναι μονο για 4,7 οθονες???και αν ναι εχει καποια εφαρμογη για 5.5 οθονες?

Αυτο μπορεις να το ρυθμισεις μεσα απο τη εκαστοτε εφαρμογη. Pop up notifocations η κατι τετοιο. Δεν θυμαμαι αν ρυθμιζεται κεντρικα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το συγκεκριμένο είναι αγορασμένο 4/7 αν κάτσει καμία στραβή με την οθόνη να είναι καλά η εγγύηση. Motorola δεν είχα ποτέ και λέω να το κάνω το βήμα. Από όσο διαβάζω στο νήμα του 6 είναι λίγο καλύτερη η μπαταρία από το δικό μας σε επίπεδα note 4 αλλά δεν περιμένω και τίποτα εντυπωσιακό τύπου g2, Z3, ascend mate 7.

Για note 4 πήγαινα αλλά μάλλον θα μου κάτσει nexus

 

Αυτη τη στιγμη εχω Nexus 6 και LG G3.

 

Καλυτερη μπαταρια σιγουρα το 6 και απο μονος του ειναι λογος αναβαθμισης. Το G3 ειναι απλα αθλιο σε αυτον τον τομεα.

Αν ασχοληθεις και λιγο με κανα κερνελ κλπ πας ακομα καλυτερα.

 

Και η αποδοση του 6 ειναι σαφως καλυτερη απο το λαγκο-G3, απλα δεν ειναι και Lightning fast σαν το 5ρι. Ειναι ενα κλικ πιο κατω.

 

Ηχεια, πιοοτητα κατασκευης και feeling στο χερι καλυτερα στο 6.

Καμερα ισως καλυτερο το G3.

Aφου ειχες και samsung αποτι καταλαβα, δεν θα εχεις και προβλημα με την amoled.

 

Γενικα, δεν υπαρχει κανενας λογος να προτιμησεις το G3, αν δεν εχεις προβλημα με το μεγεθος. Εγω το λατρευω.

 

Μονο σοβαρο μειον, η ελειψη tap to wake, που σωνεται καπως με το active display.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη εχω Nexus 6 και LG G3.

 

Καλυτερη μπαταρια σιγουρα το 6 και απο μονος του ειναι λογος αναβαθμισης. Το G3 ειναι απλα αθλιο σε αυτον τον τομεα.

Αν ασχοληθεις και λιγο με κανα κερνελ κλπ πας ακομα καλυτερα.

 

Και η αποδοση του 6 ειναι σαφως καλυτερη απο το λαγκο-G3, απλα δεν ειναι και Lightning fast σαν το 5ρι. Ειναι ενα κλικ πιο κατω.

 

Ηχεια, πιοοτητα κατασκευης και feeling στο χερι καλυτερα στο 6.

Καμερα ισως καλυτερο το G3.

Aφου ειχες και samsung αποτι καταλαβα, δεν θα εχεις και προβλημα με την amoled.

 

Γενικα, δεν υπαρχει κανενας λογος να προτιμησεις το G3, αν δεν εχεις προβλημα με το μεγεθος. Εγω το λατρευω.

 

Μονο σοβαρο μειον, η ελειψη tap to wake, που σωνεται καπως με το active display.

 

Κοίτα και με το g3 μέχρι τώρα ικανοποιημενος είμαι από κει και πέρα ένα που βρηκα nexus είχε λίγο φουσκωμενη πλάτη οπότε το ακυρωσα. Ωστόσο συνεχίζω και το ψάχνω. Η μπαταρία έχει άρχισε και μου τα χαλάει πολύ στο g3 ίσως και λόγω αυξημενης ζεστης αλλά και πάλι δηλώνω γενικά ικανοποιημενος από το τηλέφωνο απλά θέλω να αλλάξω για να δω και κάτι άλλο. Το μέγεθος δεν με ενοχλεί ούτως ή άλλως είμαι πάντα με τσάντα λόγω δύο συσκευών, καπνού, πορτοφόλι κτλ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι κάνω και εγώ. Περίμενε το oneplus 2.

Θα είναι δύναμη.

 

Αν την παλεύεις με το g3, γιατί να πας σε nexus 6?

Περίμενε επόμενη γενιά.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι κάνω και εγώ. Περίμενε το oneplus 2.

Θα είναι δύναμη.

 

Αν την παλεύεις με το g3, γιατί να πας σε nexus 6?

Περίμενε επόμενη γενιά.

 

το μόνο που φοβάμαι με κίνα μεριά και γι αυτό δεν έχω κάνει και κάποια αγορά μέχρι τώρα είναι οι εγγυήσεις κτλ.

 

Θέλω απλά να δω και κάτι άλλο, μόλις βγει η επόμενη γενιά βλέπουμε!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι κάνω και εγώ. Περίμενε το oneplus 2.

Θα είναι δύναμη.

 

Αν την παλεύεις με το g3, γιατί να πας σε nexus 6?

Περίμενε επόμενη γενιά.

 

Γνωστός μου πήρε το one plus 1.

Κάτι έπαθε μετά από 6 μήνες και δεν άνοιγε.

Το έστειλε ιαπωνία.

πλήρωσε 80 ευρώ μεταφορικά.

Τον είπαν δεν το καλύπτη η εγγύηση και ζητήσαν 160 ευρώ +80 ευρώ για μεταφορικά επιστροφή.

Το παράτησε εκεί.

Πάρτε κινητό που έχει εκπρώσοπο Ελλάδα.....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

τωρα που εδωσε η vodafone το hd voice πρεπει να το ενεργοποιησουμε απο το service menu?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τις τελευταίες μέρες που κάνει πολλή ζέστη έχω παρατηρήσει ότι το G3 μου ανεβάζει πολύ υψηλές θερμοκρασίες σε κάποιες φάσεις (πάνω από 60) και με CPU cooler δεν κατεβαίνει και πολύ... Μέχρι πόσο είναι φυσιολογικό να θερμαίνεται??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τις τελευταίες μέρες που κάνει πολλή ζέστη έχω παρατηρήσει ότι το G3 μου ανεβάζει πολύ υψηλές θερμοκρασίες σε κάποιες φάσεις (πάνω από 60) και με CPU cooler δεν κατεβαίνει και πολύ... Μέχρι πόσο είναι φυσιολογικό να θερμαίνεται??

Καταρχας, προσωπικη μου γνωμη ειναι να απεγκαταστησεις το CPU cooler. Πιστευω πως πρόκειται περι μπουρδας και "βαραινει" και το τηλεφωνο. Δευτερον, μην ανησυχείς για την θερμοκρασια. Εμενα έχει φτασει μεχρι και 80°C και δεν ειχε παθει τιποτα. Σε αλλα παιδια εδω απλα εκλεισε λογω της υψηλης θερμοκρασίας. Αν εισαι σπιτι σου η σε χώρο που υπαρχει ψυγειο, ριχνε το για λιγο μεσα να ερθει στα ισα του. Αν οχι, αστο να ηρεμησει η κλειστο για 5 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι σπιτι σου η σε χώρο που υπαρχει ψυγειο, ριχνε το για λιγο μεσα να ερθει στα ισα του. Αν οχι, αστο να ηρεμησει η κλειστο για 5 λεπτα.

 

:lol::lol::lol::lol::lol: Ενταξει με εκανες κι ελιωσα στο γελιο!

 

Βασικα αν εισαι root κι εχεις custom recovery μπορεις να φλασαρεις το thermal mod http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/thermal-mod-t2907363

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Ενταξει με εκανες κι ελιωσα στο γελιο!

 

Βασικα αν εισαι root κι εχεις custom recovery μπορεις να φλασαρεις το thermal mod http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/thermal-mod-t2907363

Εγω που δεν ασχολουμαι με root, custom κλπ το πεταω στην καταψυξη για 5' και ειμαι ενταξει :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το έδωσα τελικά και πήρα το nexus. Εντυπώσεις αύριο. Εγώ πάντως από το g3 έμεινα φουλ ικανοποιημενος ότι και αν λένε!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το έδωσα τελικά και πήρα το nexus. Εντυπώσεις αύριο. Εγώ πάντως από το g3 έμεινα φουλ ικανοποιημενος ότι και αν λένε!

Καλοριζικο! Ελπιζω να μην σε χασουμε απο εδω.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο! Ελπιζω να μην σε χασουμε απο εδω.

Να είσαι καλά φίλος! Δεν με χάνεται άσε γιατί έχω αρχίσει και τρελαίνομαι και μου φαίνεται θα δώσω το Note να πάρω g3 πάλι! :p:p:p ούτως ή άλλως στην άκρη το έχω το Note.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια.Έχει χρησιμοποιήσει κανείς σας το LG Backup?Σκέφτομαι να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν μπορώ πάλι να κάνω backup τα αρχεία παιχνίδια μηνύματα ρυθμίσεις κλπ και σκέφτηκα αν το backup της LG τα επαναφέρει όπως τα είχα να το κάνω τελικά επαναφορά.Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς και ξέρει? :wacko: Edited by Themis2004

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλος! Δεν με χάνεται άσε γιατί έχω αρχίσει και τρελαίνομαι και μου φαίνεται θα δώσω το Note να πάρω g3 πάλι! :p:p:p ούτως ή άλλως στην άκρη το έχω το Note.

Και εγω τρωγομαι να γυρισω σε nexus...αλλη χαρη το pure android... Ειναι το πρωτο σου νεξους; θα βαρεθεις να φλασαρεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια.Έχει χρησιμοποιήσει κανείς σας το LG Backup?Σκέφτομαι να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν μπορώ πάλι να κάνω backup τα αρχεία παιχνίδια μηνύματα ρυθμίσεις κλπ και σκέφτηκα αν το backup της LG τα επαναφέρει όπως τα είχα να το κάνω τελικά επαναφορά.Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς και ξέρει? :wacko:

Και εγω ειμαι λιγο χαμενος με το back up της lg. Οποιος φιλος μπορει να απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω σμρ στην Procordia και μετα απο 3 βδομαδες αναμονη για ενα πλαισιο για αντικατασταση της ρωγμης που εξ αρχης ειναι θεμα της LG ακουω το απιθανο " δεν εχει διαθεσιμοτητα η ιδια η lg " .Παμε καλα ρε παιδια ? τι ...κιες ειναι αυτες ? Ολοκληρο καλοκαιρι με την ρωγμη θα την βγαλω ? φταιω εγω να παρω τηλεφωνο στην LG να ζητησω αντικατασταση ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που έπιασες γραμμή. Εγώ τους έπερνα το πρωί πολλές ώρες και είχαν τα τηλέφωνα κατεβασμένα. Εγώ πάντως αύριο πέρνω lg για παράπονα και να δούμε τι θα γίνει. Ακόμη και η δικαιολογία περι capitol controls είναι μούφα, γιατί άλλες αντιπροσωπείες είναι full ανταλλακτικά με πίστωση.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που έπιασες γραμμή. Εγώ τους έπερνα το πρωί πολλές ώρες και είχαν τα τηλέφωνα κατεβασμένα. Εγώ πάντως αύριο πέρνω lg για παράπονα και να δούμε τι θα γίνει. Ακόμη και η δικαιολογία περι capitol controls είναι μούφα, γιατί άλλες αντιπροσωπείες είναι full ανταλλακτικά με πίστωση.

 

Απο τις 10:30 προσπαθουσα και εγω και δεν μου αρεσε οταν ρωτησα τι θα γινει με τα ανταλακτικο και η κοπελα μου ειπε "ξαναμιλαμε" ... χωρις να φταιω εχω μια γαζωμενη συσκευη και τσαντιζομαι διοτι δεν βρισκεται λυση ... υπο αλλες συνθηκες η συσκευη ειχε πουληθει και ειχα γυρισει σε samsung

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...