Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας.Σκεφτομαι να παρω(μεταχ/νο ψαχνω) ενα lg g3.Θελω να ρωτησω ομως για την ram παιδια.Το μοντελο με τις 2gb ram εναντι του 3gb εχει μεγαλη διαφορα;Οσοι εχετε με τις 2gb εχετε προβλημα με τις επιδοσεις;

 

Έχοντας χρησιμοποιήσει και τα δύο, θα έλεγα οτι δεν υπάρχει η παραμικρή διαφορά. Φυσικά αν έχεις τη δυνατότητα να πάρεις το μοντέλο των 3gb εννοείται οτι προτιμάς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

από το πρωί τους πέρνω τηλέφωνο στην procordia και δεν το σηκώνει κανείς. Μάλλον το κλείσανε το μαγαζί. Ούτε στα εσωτερικά δεν απαντάνε

 

edit... με το που το πόσταρα απάντησαν επιτέλους:)... αλλά ακόμα έχουν θέμα με τα ανταλλακτικά. Αν και για να πω την αλήθεια, δεν το καταλαβαίνω πια. Θα έπρεπε να είχαν δυνατότητα παραγγελίας.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να ρωτησω αν κάποιος έχει προσπαθήσει να στείλει μια φωτογραφία με sms.. Σήμερα προσπαθουσα να στείλω μια φωτό με sms κ δν έφευγε το μήνυμα..περίμενα πόση ώρα..τίποτα... Φοραω Ρομ του cloudy 2.5..

Έχετε δοκιμάσει να στείλετε??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να ρωτησω αν κάποιος έχει προσπαθήσει να στείλει μια φωτογραφία με sms.. Σήμερα προσπαθουσα να στείλω μια φωτό με sms κ δν έφευγε το μήνυμα..περίμενα πόση ώρα..τίποτα... Φοραω Ρομ του cloudy 2.5..

Έχετε δοκιμάσει να στείλετε??

Εγώ που είμαι stock στέλνω κανονικά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με λιγα λογια τι διαφορες εχουν το G2 απο το G3,εκτος της μεγαλυτερης οθονης κ μπαταριας; Για το 16GB ενοω.Ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

από το πρωί τους πέρνω τηλέφωνο στην procordia και δεν το σηκώνει κανείς. Μάλλον το κλείσανε το μαγαζί. Ούτε στα εσωτερικά δεν απαντάνε

 

edit... με το που το πόσταρα απάντησαν επιτέλους:)... αλλά ακόμα έχουν θέμα με τα ανταλλακτικά. Αν και για να πω την αλήθεια, δεν το καταλαβαίνω πια. Θα έπρεπε να είχαν δυνατότητα παραγγελίας.

Και εγω που τους πηρα σημερα τηλ.μου ειπανε οτι ηρθανε καποια ανταλακτικα αλλα θα κρατηθει σειρα προτεραιοτητας στις επισκευες...Χαιρετα μου τον πλατανο δηλαδη...Πεσαμε στην αναμπουμπουλα των τραπεζων.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν μου έχει σβήσει ακόμα και στο παμπριζ με πολύ ζέστη έξω και να δουλεύουν data και GPS. Ότι ήταν ζεστό ήταν, βασικά ζεματαγε, δεν κοίταξα cpu-z αλλά σίγουρα είχε ανεβάσει καμία 80αρια βαθμούς. Εννοείται είχε κατεβάσει φωτεινοτητες και τα συναφή μόνο του. Και το note πάντως που έχω σηκώνει 75αρια σε αυτές τις συνθήκες οπότε δεν μου κάνει εντύπωση. Το να αυτοπροστατευται δεν είναι κακό αλλά το να κλείνει είναι λίγο υπερβολή ρε lg...

 

Σήμερα πήγα στην πισίνα στο χωριό μου. Ζεστός ο καιρός Και ο ήλιος να βαράει καλά. Κάθισα να πάρω χρωματακι το κινητό κλασικά ζεστό. Πάω να μπω Facebook να στείλω μήνυμα σε κανένα μωρό με σήμα G 2 γραμμές. Δλδ τίποτα. Μονο το Ε δεν με άνοιξε. Άρχισε να ανεβάζει θερμοκρασία το καημένο και σε 5 λεπτά έσβησε για να μην γίνει τηγανιτη πατάτα.... Αν είσαι σε περιοχή με καλό σήμα και πιάνεις για πλάκα LTE Τότε ανεβάζει θερμοκρασία;;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στην πισίνα στο χωριό μου. Ζεστός ο καιρός Και ο ήλιος να βαράει καλά. Κάθισα να πάρω χρωματακι το κινητό κλασικά ζεστό. Πάω να μπω Facebook να στείλω μήνυμα σε κανένα μωρό με σήμα G 2 γραμμές. Δλδ τίποτα. Μονο το Ε δεν με άνοιξε. Άρχισε να ανεβάζει θερμοκρασία το καημένο και σε 5 λεπτά έσβησε για να μην γίνει τηγανιτη πατάτα.... Αν είσαι σε περιοχή με καλό σήμα και πιάνεις για πλάκα LTE Τότε ανεβάζει θερμοκρασία;;

Και πάλι ανεβάζει θερμοκρασία όταν δουλεύεις data. Εγώ σκέψου Μοσχάτο πιάνω 4g 3 γραμμές που είναι η δουλειά μου και πάλι κάτι 75αρια τα βαράω κατεβάζει φωτεινοτητες κτλ μέχρι τώρα δεν έχει κλείσει. Αλλά μπαταρία νομίζω πάνω από 39 βαθμούς δεν μου έχει ανεβάσει.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με λιγα λογια τι διαφορες εχουν το G2 απο το G3,εκτος της μεγαλυτερης οθονης κ μπαταριας; Για το 16GB ενοω.Ευχαριστω.

 

Με λιγα λογια απειροελαχιστες περα απο αυτα τα 2.Ισως λιγο καλυτερη καμερα,η αποσπωμενη μπαταρια και η καρτα sd(μεγαλο συν αυτο)

Σαν εμπειρια χρησης δεν θα καταλαβεις τιποτα,αν εξαιρεσεις την λιγο μεγαλυτερη οθονη.

Εγω προσωπικα δεν το θεωρω καλυτερο τηλεφωνο απο το G2.Το θεωρω ιδιο με καρτα μνημης και μεγαλυτερη οθονη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια απειροελαχιστες περα απο αυτα τα 2.Ισως λιγο καλυτερη καμερα,η αποσπωμενη μπαταρια και η καρτα sd(μεγαλο συν αυτο)

Σαν εμπειρια χρησης δεν θα καταλαβεις τιποτα,αν εξαιρεσεις την λιγο μεγαλυτερη οθονη.

Εγω προσωπικα δεν το θεωρω καλυτερο τηλεφωνο απο το G2.Το θεωρω ιδιο με καρτα μνημης και μεγαλυτερη οθονη.

 

Συμφωνώ απόλυτα... Και να προσθέσω ότι απλά είναι πιο φρέσκο σαν συσκευή εμφανισιακά. Κατά τα άλλα είμαι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα... Και να προσθέσω ότι απλά είναι πιο φρέσκο σαν συσκευή εμφανισιακά. Κατά τα άλλα είμαι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα

Ενταξει παιδια.Ενα τελευταιο: Ξερετε εαν θα παρει αλλη αναβαθμιση εκτος lolipop στο μέλλον;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια.Ενα τελευταιο: Ξερετε εαν θα παρει αλλη αναβαθμιση εκτος lolipop στο μέλλον;

Θεωρητικά ναι. Κάτι επίσημο ακόμα δεν έχουμε νομίζω αλλά μέχρι τώρα η lg με τις αναβαθμίσεις καλά τα πάει αν εξαιρέσεις το flex 1 που δυστυχώς το παράτησε.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Δωστε τα φωτα σας αν θελετε, μου χαλασε το G2 μου και επειδη δεν ειχε μεινει stock, μου εστειλαν ενα G3 32GB. Εχω ακουσει πολλα αρνητικα γι αυτο το τηλεφωνο(θερμοκρασιες, lag, χαλια μπαταρια κτλ) Σκεφτομαι να το πουλησω σφραγισμενο οπως ειναι και να παρω ενα G4. Απο τις εμπειριες σας, θα την κανατε αυτη την κινηση;
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και το g4 είναι καλύτερο τηλέφωνο. Όχι ότι το g3 έχει θέμα ή είναι τοσο χειρότερο. Σίγουρα όμως το g4 είναι βελτιωμενο και ανώτερο όχι να δικαιολογεί κάποιον να πουλήσει μεταχειρισμένο g3 και να δώσει διάφορα. Αλλά εσένα το g3 είναι καινούριο οπότε θα το δώσεις και σε πολύ καλύτερη τιμή και τότε θα δικαιολογείται η δαπανη για το g4

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους φίλους του φόρουμ.

Έχω άλλη μια ερώτηση για το G3,υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί ο ήχος κλείστρου,όταν πατάμε για φωτογραφία;

 

edit: πάντως απο λίγες φωτογραφίες που εχω βγάλει,σε φουλ ανάλυση,δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσιάζει η κάμερα,οταν τις μεγεθύνω παραμορφώνονται.Την Κυριακη εβγαλα κάτι φωτο στην παραλια με ηλιοβασίλεμα και χωρίς φλας ηταν σκοτεινο το πρόσωπο που τράβαγα και με φλας στο αυτόματο,εβγαινε πολύ φωτεινή και το χρώμα της φωτογραφίας κιτρίνιζε, σαν το χρώμα του κεριού.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους φίλους του φόρουμ.

Έχω άλλη μια ερώτηση για το G3,υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί ο ήχος κλείστρου,όταν πατάμε για φωτογραφία;

 

edit: πάντως απο λίγες φωτογραφίες που εχω βγάλει,σε φουλ ανάλυση,δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσιάζει η κάμερα,οταν τις μεγεθύνω παραμορφώνονται.Την Κυριακη εβγαλα κάτι φωτο στην παραλια με ηλιοβασίλεμα και χωρίς φλας ηταν σκοτεινο το πρόσωπο που τράβαγα και με φλας στο αυτόματο,εβγαινε πολύ φωτεινή και το χρώμα της φωτογραφίας κιτρίνιζε, σαν το χρώμα του κεριού.

Με Την εφαρμογή xcam μπορείς να απενεργοποιήσεις τον ήχο του κλείστρου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα το βάλεις τελείως αθόρυβο νομίζω δεν έχει ήχο κλείστρου είχε αναφέρει ένα παιδί παλαιότερα. Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα το βάλεις τελείως αθόρυβο νομίζω δεν έχει ήχο κλείστρου είχε αναφέρει ένα παιδί παλαιότερα.

Ακριβως ετσι ειναι...και εγω δεν εχω βρει αλλον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι ειναι...και εγω δεν εχω βρει αλλον τροπο.

Yeap ισχύει!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω τρελαθει. Εχω να ανοιξω το gps σχεδον μια εβδομαδα. Τη εφαρμογη του maps δε ενα τριημερο.

Αλλα αυτο συνεχιζει να εχει ανοικτο το gps, 3 ωρες σημερα, αλλο τοσο εχθες και προχθες. Εκανα restarts, ανοιξα και εκλεισα το gps, εβγαλα και εβαλα τη μπαταρια. Τιποτα εκει συνεχιζει να δουλευει ακομα και μετα που του κανω force stop.

Καποιος καμια ιδεα για βοηθεια; Εχω χασει το μυαλο μου με αυτο. [ATTACH]63081[/ATTACH][ATTACH]63082[/ATTACH]

Το έχω κι εγώ αυτό. Αλλά δεν το θεωρώ πρόβλημα.

Αν δεν κάνω λάθος έχει να κάνει με το Google now που θέλει τον εντοπισμό τοποθεσίας ανοικτό για καλύτερη πληροφόρηση, ανάλογα με την τοποθεσία μας.

Δες λίγο στις ρυθμίσεις του Google now. Υπάρχει κάπου η δυνατότητα να το απενεργοποιήσεις.

 

Υ.Γ. Υπάρχουν και διάφορα άλλα apps που το ανοίγουν αυτόματα, αλλά σου ζητούν την έγκριση (π.χ. Facebook) ή πρώτα το ανοίγουν και μετά σου λένε ότι αν θες το απενεργοποιείς (π.χ. Twitter). Άλλα πάλι που επιλέγεις να ενημερώνονται μόνο με wifi (π.χ. κάποια για τον καιρό).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω τρελαθει. Εχω να ανοιξω το gps σχεδον μια εβδομαδα. Τη εφαρμογη του maps δε ενα τριημερο.

Αλλα αυτο συνεχιζει να εχει ανοικτο το gps, 3 ωρες σημερα, αλλο τοσο εχθες και προχθες. Εκανα restarts, ανοιξα και εκλεισα το gps, εβγαλα και εβαλα τη μπαταρια. Τιποτα εκει συνεχιζει να δουλευει ακομα και μετα που του κανω force stop.

Καποιος καμια ιδεα για βοηθεια; Εχω χασει το μυαλο μου με αυτο. [ATTACH]63081[/ATTACH][ATTACH]63082[/ATTACH]

 

Κατέβασε τη μπάρα ειδοποιήσεων άγγιξε παρατεταμένα το εικονίδιο τοποθεσία αν δεν είναι ενεργοποιημένο ενεργοποίησε το, μπορεί να σου βγάλει ένα παράθυρο προειδοποίηση για βελτίωση ακρίβειας τοποθεσίας (αυτό είναι που χρειάζεσαι!!!) με την αποδοχή συναινείς στην υπηρεσία της Google να διευκολύνει εφαρμογές για να προσδιορίζουν την τοποθεσία σου γρήγορα και με ακρίβεια ακόμα κι όταν οι εφαρμογές δεν εκτελούνται επίσης ότι στέλνει ανώνυμα δεδομένα τοποθεσίας στη google ανά τακτά χρονικά διαστήματα, αναφέρει ακόμα ότι αυτό μπορεί να περιορίσει τη κατανάλωση μπαταρίας!!!

Αν δεν σου βγάλει το παράθυρο πήγαινε στις εφαρμογές και κάνε εκκαθάριση προεπιλογών για να σου βγάλει το παράθυρο αποδοχής ή μη της διευκόλυνσης αυτής.

Πάτησε το λειτουργία και επέλεξε μόνο αισθητήρες συσκευής μόνο GPS τρίτη επιλογή για να έχεις αποκλειστικά τον έλεγχο που και πότε υπάρχει επικοινωνία εφαρμογών και τοποθεσίας ανάλογα με το πότε έχεις ενεργοποιημένο το GPS με αποκλειστικά δική σου βούληση εύκολα ελέγξιμη.

Προσωπικά δεν έχω συναινέσει και το έχω μόνιμα στο GPS όταν επιθυμώ μετάδοση δεδομένων γεωδαισίας ανοίγω το GPS.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας σας ευχαριστω ολους.

Επισης το google now το εχω απενεργοποιημενο.

Λοιπον το θεμα μαλλον λυθηκε με εναν απλο τροπο. Πηγα μεσω play store εκανα unistall το google maps και το ξαναεβαλα. Αλλα το προβλημα μου ειναι γιατι εγινε ολο αυτο; Εγω δεν αλλαξα κατι στο κινητο οποτε απο που και εως που εγινε αυτο;;

Η λυση στο προβλημα ουσιαστικα δοθηκε απο εναν φιλο που εχει και αυτος g3 και ειχε και αυτος το ιδιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τη μπάρα ειδοποιήσεων άγγιξε παρατεταμένα το εικονίδιο τοποθεσία αν δεν είναι ενεργοποιημένο ενεργοποίησε το, μπορεί να σου βγάλει ένα παράθυρο προειδοποίηση για βελτίωση ακρίβειας τοποθεσίας (αυτό είναι που χρειάζεσαι!!!) με την αποδοχή συναινείς στην υπηρεσία της Google να διευκολύνει εφαρμογές για να προσδιορίζουν την τοποθεσία σου γρήγορα και με ακρίβεια ακόμα κι όταν οι εφαρμογές δεν εκτελούνται επίσης ότι στέλνει ανώνυμα δεδομένα τοποθεσίας στη google ανά τακτά χρονικά διαστήματα, αναφέρει ακόμα ότι αυτό μπορεί να περιορίσει τη κατανάλωση μπαταρίας!!!

Αν δεν σου βγάλει το παράθυρο πήγαινε στις εφαρμογές και κάνε εκκαθάριση προεπιλογών για να σου βγάλει το παράθυρο αποδοχής ή μη της διευκόλυνσης αυτής.

Πάτησε το λειτουργία και επέλεξε μόνο αισθητήρες συσκευής μόνο GPS τρίτη επιλογή για να έχεις αποκλειστικά τον έλεγχο που και πότε υπάρχει επικοινωνία εφαρμογών και τοποθεσίας ανάλογα με το πότε έχεις ενεργοποιημένο το GPS με αποκλειστικά δική σου βούληση εύκολα ελέγξιμη.

Προσωπικά δεν έχω συναινέσει και το έχω μόνιμα στο GPS όταν επιθυμώ μετάδοση δεδομένων γεωδαισίας ανοίγω το GPS.

Αυτο λες ε;[ATTACH]63138[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λες ε;[ATTACH]63138[/ATTACH]

 

Ναι με αυτό ενεργοποιήσεις κατά βούληση τα δεδομένα θέσης χωρίς να αφήνεις περιθώριο άντλησης από άλλες πηγές όπως πομπούς κινητής ή κοντινά WiFi.

Για το τελευταίο υπάρχει και επιλογή στο τμήμα του WiFi εκεί που λέει "να επιτρέπεται η σάρωση του wifi" λογικά αν δεν το έχεις αλλάξει θα είναι επιλεγμένο από το Google για ευνόητους λόγους. Το προκαθορισμένο είναι επιλεγμένο από όσο θυμάμαι, στο χέρι σου είναι να το μεταβάλεις.

Αλλά για να μη λειτουργεί ή συνεχείς (ανά διαστήματα άγνωστο κάθε ποτέ ) επικοινωνία με το Google όπως γράφω και στο προηγούμενο σχόλιο πρέπει να "μη συμφωνείς" με το παράθυρο που σου πετάει όταν ενεργοποιηείς το wifi, αν δεν σου το πετάει κάνε εκκαθάριση προεπιλεγμένων εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας σας ευχαριστω ολους.

Επισης το google now το εχω απενεργοποιημενο.

Λοιπον το θεμα μαλλον λυθηκε με εναν απλο τροπο. Πηγα μεσω play store εκανα unistall το google maps και το ξαναεβαλα. Αλλα το προβλημα μου ειναι γιατι εγινε ολο αυτο; Εγω δεν αλλαξα κατι στο κινητο οποτε απο που και εως που εγινε αυτο;;

Η λυση στο προβλημα ουσιαστικα δοθηκε απο εναν φιλο που εχει και αυτος g3 και ειχε και αυτος το ιδιο θεμα.

 

Προφανώς δεν χρειαζόταν αυτό υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις του Google maps για το ίδιο θέμα με την αποστολή δεδομένων θέσης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...