Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι χρώμα είναι και πόσο την πουλάς

Ποστ 1039

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6216841#post6216841

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια!!Μια γνωστη μου θελει να παρει το 16αρι το g3 αλλα τα μονα σκρουτζομαγαζα που το εχουν σε λογικη τιμη εως 320.Το βρισκω στο phonegallery αλλα ειναι branded vodafone.Tι εχει μεσα οταν εννοει branded ρε παιδες?Ποια ειναι τα "αρνητικα"??Επισης παιζει με την εγγυηση τιποτα??Κ αν ειναι να το κανω unbranded και περασω την στοκ απo to lg flash tool θα αλλαξει το s/n και θα χασω εγγυηση??Αν μπορειτε απαντηστε μου οποιος ξερει γιατι θελει η κοπελα να παρει το κινητο αμεσα και αν μπορω να της πω τι να κανει αν ειναι να το παρει τελικα ή οχι.

 

Τα branded έχουν και κάποια προγράμματα μέσα από την εταιρία που είναι branded (vodafone). Σχετικά με την εγγύηση, ότι rom και να βάλεις με το flash tool χάνεις την εγγύηση, εκτός και αν είναι αυτή που θα σου ερχόταν με ΟΤΑ. Με λίγα λόγια, αν το κάνεις unbranded, χάνεις την εγγύηση, ακόμα και stock unbranded να βάλεις. Φυσικά, αν χρειαστείς service για οποιοδήποτε λόγο, μπορείς να ξαναπεράσεις την πρώτη "μαμά" rom και να το πας στο service χωρίς πρόβλημα, και χωρίς να φαίνεται αν έχεις κάνει root ή αλλαγή rom. Επίσης, το s/n ή το ΙΜΕΙ δεν αλλάζουν με αλλαγή της ROM.

 

Σχετικά με τη ρωγμή που συζητιέται παραπάνω, κι εγώ ήθελα να το πάω αυτή την εβδομάδα για αλλαγή γιατί άρχισε να φαίνεται αχνά στο κάτω μικρόφωνο, δίπλα από την USB, αλλά μου είπαν πως με την κατάσταση των τραπεζών δεν έχουν κανένα ανταλλακτικό αυτή τη στιγμή, οπότε και περιμένω από την επόμενη εβδομάδα... και αν....

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει τελικά κανείς αν μπορούμε με κάποια ρύθμιση κανουνε πιο ψυχρό το χρώμα της οθόνης η εξαρτάται αποκλειστικά από το πάνελ άρα δεν ρυθμίζεται?
Link to comment
Share on other sites

Ωραία...

Αν λοιπόν κι εφόσον γίνει αντικατάσταση του πλαισίου και της οθόνης όπως αναφέρθηκε παραπάνω και ξαναέχουμε τα ίδια, τι γίνεται;

 

Αν συμβεί κάτι τέτοιο εκτός εγγύησης;

Εγώ το έφτιαξα και ξαναέγινε. Οπότε το πούλησα με τη ρωγμή και για μένα έκλεισε η LG σαν εταιρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτά διαβάζω και με βάζεις σε σκέψεις... η ρωγμή που έχω ίσα που φαίνεται, και σκέφτομαι, τι θα γίνει αν το πάω για αλλαγή και το frame που βάλουν κάνει μεγαλύτερη ρωγμή;;;; Μήπως να το αφήσω ως έχει και να μην ασχοληθώ;... αχ...

 

θα έπρεπε τουλάχιστον σε όσα αντικαθηστούν να βάζουν καλύτερης ποιότητας υλικά, αφού το πρόβλημα είναι γνωστό και στην LG

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ στην λίστα της ρωγμής την τύχη μου γ@μ4! :cry:

 

Ακου, θα το κρατησεις μεχρι να ειναι το κινητο σου 1.5 χρονου περιπου. μετα θα πας procordia με την εγγυηση και θα σου δωσουν σχεδον ενα καινουριο κινητο. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να μάθω πως αντιγράφω τις επαφές του κινητού μου στο gmail μου;;; Ρωτάω γιατί έπαθα μια ζημιά νωρίτερα και έχασα όλες τις επαφές μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Είμαι στο τσακ για την αγορά του 16gb πως θα δω τι παρτίδα είναι το κινητό... Θυμάται κανείς ποιες παρτίδες είχαν πρόβλημα??
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Είμαι στο τσακ για την αγορά του 16gb πως θα δω τι παρτίδα είναι το κινητό... Θυμάται κανείς ποιες παρτίδες είχαν πρόβλημα??

Καλησπέρα φίλε μου. Οι τρεις πρώτοι αριθμοί του sn είναι η παρτίδα. Από 408 και μετά υποτίθεται υπάρχουν τα λιγότερα προβλήματα. Θεωρητικά τελευταία παρτίδα που θα βρεις είναι 505-506

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει τελικά κανείς αν μπορούμε με κάποια ρύθμιση κανουνε πιο ψυχρό το χρώμα της οθόνης η εξαρτάται αποκλειστικά από το πάνελ άρα δεν ρυθμίζεται?

 

Εδω εισαι φιλε μου..αλλα νομιζω θελει root

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6048996#post6048996.com

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω !!! Βλεπω πως πολλοι "ραγισμενοι" μαζευτηκαμε... :worry: Αν καποιος μιλησει με procordia για το θεμα διαθεσιμοτητας του ανταλακτκου ας ριξει ενα σημα και εδω.Δευτερα πρωι που μιλησα μου εριξαν ακυρο ...και ουτε αυτοι δεν ξερουν ποτε θα εχουν για να το επισκευασουν...οχι τπτ αλλο διακοπες το θελω μαχιμο το G3 μου... και πιστευω ολοι... :D

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι φιλε μου..αλλα νομιζω θελει root

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6048996#post6048996.com

Ναι όντως θέλει root. Τεσπα μάλλον θα το συνηθίσω και πιο θερμό. Πάντως το ψυχρό είναι κλάσεις ανώτερο. Thanks φίλε μου..

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως θέλει root. Τεσπα μάλλον θα το συνηθίσω και πιο θερμό. Πάντως το ψυχρό είναι κλάσεις ανώτερο. Thanks φίλε μου..

 

Setting->Accesibility->colour adjistment ? χωρις ροοτ αυτο δεν ειναι ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Setting->Accesibility->colour adjistment ? χωρις ροοτ αυτο δεν ειναι ?

Αυτό απλά παίζει με την αντίθεση των χρωμάτων..δεν κάνει τίποτα όσο αφορά το θερμό ψυχρό...την κιτρινισμενη οθόνη δηλαδή..

Link to comment
Share on other sites

Setting->Accesibility->colour adjistment ? χωρις ροοτ αυτο δεν ειναι ?

Το παιδί θέλει να παίξει με τους πολλαπλασιαστεσ RGB και ουσιαστικά να δυναμώσει τη ισχύ του μπλε έναντι των άλλων έτσι ώστε το τελικό αποτέλεσμα να είναι πιο ψυχρό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν η ρωγμη δεν δημιουργησει αλλα προβληματα εκτος του αισθητικου, εγω δεν το στελνω γοα φτιαξιμο. Το πηρα αποφαση. Καταρχας το κινητο το χρειαζομαι και δεν εχω αλλο. Δευτερον αμα επαιρνα το κινητο οπως ηταν πριν οκ, θα το δεχομουν. Αλλα εδω διαβαζω οτι αλλαζει η οθονη κτλ. Τελος ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το νεο πλαισιο που βαζουν ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με το παλιο, ιδια κατασκευη κτλ. Οποτε και εκει θα σκασει η ρωγμη. Αρα ποιο το νοημα; Να στερηθω το κινητο για μερικες μερες, να αλλαξουν εστω και λιγο τα χαρακτηριστικα του (οθονη), να ειναι πλεον φτιαγμενο απο σερβις και οχι απο το εργοστασιο και στο τελος να καταληξω με τη ρωγμη. Πραγματικα δεν βλεπω το γιατι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει τελικά κανείς αν μπορούμε με κάποια ρύθμιση κανουνε πιο ψυχρό το χρώμα της οθόνης η εξαρτάται αποκλειστικά από το πάνελ άρα δεν ρυθμίζεται?

 

μπορεις να ανεβασεις καποιο screenshot η' κατι τετοιο για να παρω μια ιδεα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως αν η ρωγμη δεν δημιουργησει αλλα προβληματα εκτος του αισθητικου, εγω δεν το στελνω γοα φτιαξιμο. Το πηρα αποφαση. Καταρχας το κινητο το χρειαζομαι και δεν εχω αλλο. Δευτερον αμα επαιρνα το κινητο οπως ηταν πριν οκ, θα το δεχομουν. Αλλα εδω διαβαζω οτι αλλαζει η οθονη κτλ. Τελος ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το νεο πλαισιο που βαζουν ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με το παλιο, ιδια κατασκευη κτλ. Οποτε και εκει θα σκασει η ρωγμη. Αρα ποιο το νοημα; Να στερηθω το κινητο για μερικες μερες, να αλλαξουν εστω και λιγο τα χαρακτηριστικα του (οθονη), να ειναι πλεον φτιαγμενο απο σερβις και οχι απο το εργοστασιο και στο τελος να καταληξω με τη ρωγμη. Πραγματικα δεν βλεπω το γιατι.

 

Ενα σκηνικο εχω δει μεχρι τωρα στο φορουμ..και γενικα ολοι λενε καλα λογια για το εν λογο service ..το θεμα ειναι πως αμα το εριχνα κατω το κινητο και εκανα την ρωγμη θα ελεγα "καλα να παθω αστο ετσι" .αλλα αφου φταιει η lg σε αυτο και εχω δωσει καποια λεφτα ειναι αμαρτια ...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό καλοκαίρι είμαι νέος κάτοχος του κινητού μόλις χθες το μεσημέρι το παρέλαβα. περάσανε πολλά κινητά αλλά για πρώτη φορά πήρα lg φαίνεται καταπληκτικό κινητό ελπίζω όπως είχαμε την αλληλοβοήθεια και στα προηγούμενα να υπάρχει και τώρα. Σε ότι πρόβλημα θα μου παρουσιαστή θα ζητήσω την βοήθεια ευχαριστώ Τάσος από Πλαταμώνα
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ανεβασεις καποιο screenshot η' κατι τετοιο για να παρω μια ιδεα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ενα σκηνικο εχω δει μεχρι τωρα στο φορουμ..και γενικα ολοι λενε καλα λογια για το εν λογο service ..το θεμα ειναι πως αμα το εριχνα κατω το κινητο και εκανα την ρωγμη θα ελεγα "καλα να παθω αστο ετσι" .αλλα αφου φταιει η lg σε αυτο και εχω δωσει καποια λεφτα ειναι αμαρτια ...

Φίλε thanouri δεν θα καταλάβεις πολλά πράγματα. Απλά σε σχέση με το μαμά πάνελ που είχα πριν την αντικατάσταση είναι πιο κιτρινοπο με αποτέλεσμα την μείωση της φωτεινωτητας..βρήκα ένα app και έπαιξα με το μπλε αλλά πιο πολύ σε ξεθωριασμενο βγάζει πάρα σε ψυχρο

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ανεβασεις καποιο screenshot η' κατι τετοιο για να παρω μια ιδεα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ενα σκηνικο εχω δει μεχρι τωρα στο φορουμ..και γενικα ολοι λενε καλα λογια για το εν λογο service ..το θεμα ειναι πως αμα το εριχνα κατω το κινητο και εκανα την ρωγμη θα ελεγα "καλα να παθω αστο ετσι" .αλλα αφου φταιει η lg σε αυτο και εχω δωσει καποια λεφτα ειναι αμαρτια ...

Στο δικό μου το αλλαγμενο πλαίσιο πάντως φαίνεται διάφορα ποιότητας...ούτε αχνοφαίνεται γραμμή ούτε τίποτα...βέβαια ο χρόνος θα δείξει..πάντως είναι εκνευριστικό όλα τα πάνελ να μην βγαίνουν με την ίδια θερμοκρασία χρώματος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο δικό μου το αλλαγμενο πλαίσιο πάντως φαίνεται διάφορα ποιότητας...ούτε αχνοφαίνεται γραμμή ούτε τίποτα...βέβαια ο χρόνος θα δείξει..πάντως είναι εκνευριστικό όλα τα πάνελ να μην βγαίνουν με την ίδια θερμοκρασία χρώματος..

Φίλε thanouri δεν θα καταλάβεις και πολλά. Απλά είναι πολύ πιο θερμο(κιτρινιλα) σε σχέση με το μαμά που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό καλοκαίρι είμαι νέος κάτοχος του κινητού μόλις χθες το μεσημέρι το παρέλαβα. περάσανε πολλά κινητά αλλά για πρώτη φορά πήρα lg φαίνεται καταπληκτικό κινητό ελπίζω όπως είχαμε την αλληλοβοήθεια και στα προηγούμενα να υπάρχει και τώρα. Σε ότι πρόβλημα θα μου παρουσιαστή θα ζητήσω την βοήθεια ευχαριστώ Τάσος από Πλαταμώνα

 

καλορίζικο και απροβλημάτιστο φίλος! οτι χρειαστεί μπορούμε να βοηθήσουμε , ευχαρίστως!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα. ... s/n λέει 409 :-/ την πάτησα? ?? Δεν το έχω ανοίξει ακόμα.... Θέλω να δείτε πρώτα το κουτί πως είναι εξωτερικά να μου πείτε αν είναι όλα οκ... πως βάζω εδώ φωτογραφίες?

 

Παιδιά πήγα να δω την μπαταρία και φαίνεται το πρώτο αυτοκόλλητο της ότι είναι σκισμένο... και έχουν βάλει από πάνω κάποιο διαφανές σαν ζελοτέιπ.... Τι κάνουμε σ'αυτή την περίπτωση??? εγώ πιστεύω ότι έχει ανοιχτεί το κινητό

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...