Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα και θα σας πω,κατι τελευταιο κ σορυ για τις ερωτησεις,στο Pc suite τι επιλεγω?Αντιμετωπιση σφαλματων αναβαθμισης ή κατι άλλο?Και το kdz που το βαζω?

Το kdz θα το φλασάρεις με flash tool:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Μακάρι να βγω ψεύτης, αλλά το βλέπω λίγο δύσκολο να επανέλθει το ΙΜΕΙ φλασάροντας kdz.....

EDIT: Με πρόλαβε ο φίλος....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το kdz θα το φλασάρεις με flash tool:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Μακάρι να βγω ψεύτης, αλλά το βλέπω λίγο δύσκολο να επανέλθει το ΙΜΕΙ φλασάροντας kdz.....

EDIT: Με πρόλαβε ο φίλος....

 

Ναι δεν επανηλθε το ιμει..Ευχαριστω παντως παιδια

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

http://www.droidviews.com/how-to-backup-and-restore-lost-imei-on-lg-g2/

Τελευταία λύση αν θες δοκιμσσε.στην παράγραφο restore.λογικά δουλεύει κ για g3

Link to comment
Share on other sites

http://www.droidviews.com/how-to-backup-and-restore-lost-imei-on-lg-g2/

Τελευταία λύση αν θες δοκιμσσε.στην παράγραφο restore.λογικά δουλεύει κ για g3

 

δεν γινεται με αυτο, δεν εχει καποιο παλιο emei buckup για να κανει restore, αμα ειχε το εκανε και απο twrp.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν επανηλθε το ιμει..Ευχαριστω παντως παιδια

 

δες με pc suite. Μηπως ειχες παρει παλιοτερα κανα buckup του συστηματος και εχει ξεμεινει, και κανεις resotre απο εκει. κατι αλλο δεν μου ερχεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γίνεται στη παράγραφο παρακατω

 

πως θα κανει restore κατι που δεν εχει παρει backup, δοκιμασετε ολα αμα το επαναφερει καλο θα είναι, αμα κανει converte.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Nikaki71 υπάρχει και αυτή η λύση αλλά μου φαίνεται πολύπλοκη. Φυσικά δε χάνεις να δοκιμάσεις. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2701861

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Nikaki71 υπάρχει και αυτή η λύση αλλά μου φαίνεται πολύπλοκη. Φυσικά δε χάνεις να δοκιμάσεις. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2701861

 

Το δοκιμασα κι αυτο.Τιποτα..Βασικα ενω βλεπει το port,δεν το βλεπει σαν τηλεφωνο!!Τελος παντων ευχαριστω ολους σας παιδια για την βοηθεια και τον χρονο σας..Εγω προσωπικα φευγω απο την Lg και δεν ξαναγυρναω κι ας βγαλει και κινητο με 50mp καμερα και 12 πυρηνο!!Πολυ δυστροπα τηλεφωνα κ ολο προβληματα.Τωρα να μου πεις σε ετρωγε κι εσενα ο κ@λος σου κ το σκαλιζες,αλλα δεν το περιμενα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σε οσους σας εβγαλε ρωγμες μετα απο ποσο καιρο χρησης το εκανε;

Σιγουρα υπαρχει τροπος να επαναφερεις το imei... Σε ενα galaxy nexus ειχα βρει 1-2 τροπους... Οταν αλλαζουν πλακετα πως περνανε το imei της συσκευης; Τεχνικος της samsung στο τηλεφωνο μου ειχε πει οτι μπορει να το αλλαξει...αν δεν βρεις ακρη πηγαινε σε κανενα μικρομαγαζο μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους σας εβγαλε ρωγμες μετα απο ποσο καιρο χρησης το εκανε;

Σιγουρα υπαρχει τροπος να επαναφερεις το imei... Σε ενα galaxy nexus ειχα βρει 1-2 τροπους... Οταν αλλαζουν πλακετα πως περνανε το imei της συσκευης; Τεχνικος της samsung στο τηλεφωνο μου ειχε πει οτι μπορει να το αλλαξει...αν δεν βρεις ακρη πηγαινε σε κανενα μικρομαγαζο μπας και...

 

οταν αλλαζει πλακετα, αλλαζει και το ΙΜΕΙ;)

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα κι αυτο.Τιποτα..Βασικα ενω βλεπει το port,δεν το βλεπει σαν τηλεφωνο!!Τελος παντων ευχαριστω ολους σας παιδια για την βοηθεια και τον χρονο σας..Εγω προσωπικα φευγω απο την Lg και δεν ξαναγυρναω κι ας βγαλει και κινητο με 50mp καμερα και 12 πυρηνο!!Πολυ δυστροπα τηλεφωνα κ ολο προβληματα.Τωρα να μου πεις σε ετρωγε κι εσενα ο κ@λος σου κ το σκαλιζες,αλλα δεν το περιμενα...

 

αυτο με το imei σε ολα τα κινητα μπορει να τυχει, γι αυτο λενε παντα buckup πριν περασεις κατι, οταν flasharis υπαρχει το ενδεχομενο κατι να παει στραβα, οτιδηποτε ειτε το emei ειτε Bootloop κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

οταν αλλαζει πλακετα, αλλαζει και το ΙΜΕΙ;)

Με τον τεχνικο που ειχα μιλησει μου ειχε πει οτι μπορει νε περασει οποιο ιμει θελει στην πλακετα... Επισης υπηρχε μεθοδος σε galaxy nexus να αλλαξεις το ιμει... Για το g3 δεν το εχω ψαξει...

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα η ρωγμη εγινε μετα απο 3-4 μηνες σταδιακα. Τωρα τελευταια εχει σταματησει να ανοιγει. Αν μεσα στο καλοκαιρι δεν ανοιξει και αλλο, δεν το στελνω για σερβις. Εκτος του οτι δεν θα εχω κινητο μια εβδομαδα, ποιος μου εγγυαται οτι δεν θα ξαναγινει..;
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα η ρωγμη εγινε μετα απο 3-4 μηνες σταδιακα. Τωρα τελευταια εχει σταματησει να ανοιγει. Αν μεσα στο καλοκαιρι δεν ανοιξει και αλλο, δεν το στελνω για σερβις. Εκτος του οτι δεν θα εχω κινητο μια εβδομαδα, ποιος μου εγγυαται οτι δεν θα ξαναγινει..;

Αν του πεις ότι δεν έχεις συσκευή να κάνεις την δουλειά σου θα σου στείλουν ένα g3 όσο καιρό θα χρειαστεί η επισκευή... Δεν σου εγγυάται κάνεις ότι δεν θα ξαναγίνει αλλά όσοι το έχουν πάει μέχρι τώρα δεν ανέφεραν ότι τους ξαναγινε και είναι κρίμα να το αφήσεις έτσι! Άσε που σε περίπτωση που θες να το πουλήσεις θα χάσεις σε ευρώ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα η ρωγμη εγινε μετα απο 3-4 μηνες σταδιακα. Τωρα τελευταια εχει σταματησει να ανοιγει. Αν μεσα στο καλοκαιρι δεν ανοιξει και αλλο, δεν το στελνω για σερβις. Εκτος του οτι δεν θα εχω κινητο μια εβδομαδα, ποιος μου εγγυαται οτι δεν θα ξαναγινει..;

 

Αν του πεις ότι δεν έχεις συσκευή να κάνεις την δουλειά σου θα σου στείλουν ένα g3 όσο καιρό θα χρειαστεί η επισκευή... Δεν σου εγγυάται κάνεις ότι δεν θα ξαναγίνει αλλά όσοι το έχουν πάει μέχρι τώρα δεν ανέφεραν ότι τους ξαναγινε και είναι κρίμα να το αφήσεις έτσι! Άσε που σε περίπτωση που θες να το πουλήσεις θα χάσεις σε ευρώ

 

Εμένα μου ξαναέγινε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ξαναέγινε.

Δεν το θυμόμουν Κωνσταντίνε! Όπως και να χει νομίζω δεν αξίζει να μην το πάει για επιδιόρθωση!

Η αντικατασταση γινεται με τη procardia;;

Ναι στην procordia γίνεται!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έλα να ανταλλαγή το nexus 5 με το g3 αυτό φοράει την 4.4.2 kit Kat μου ήρθε αναβάθμιση για τη 5 lollipop και όταν την κάνω όλα δουλεύουν κανονικά αλλά δεν μου ανοίγει το WiFi καθόλου και ξανά γύρισα στην 4.4.2. Έχει τύχη σε κανένα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Έλα να ανταλλαγή το nexus 5 με το g3 αυτό φοράει την 4.4.2 kit Kat μου ήρθε αναβάθμιση για τη 5 lollipop και όταν την κάνω όλα δουλεύουν κανονικά αλλά δεν μου ανοίγει το WiFi καθόλου και ξανά γύρισα στην 4.4.2. Έχει τύχη σε κανένα αυτό;

 

όταν πέρασες την lollipop έκανες factory reset μετά? μετά τις αναβαθμίσεις καλό είναι να κάνεις ενα factory reset για να αποφύγεις το ενδεχόμενο οτι κάτι δεν σου έχει κάτσει καλά και αυτό σε όλα τα τηλέφωνα. Ξανακάνε το update και μετά factory reset. Σε αρκετούς έχουνε τύχει διάφορα αλλα με το reset έχουν διορθωθεί.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιο site είναι καλό για να βάλουμε το ΙΜΕΙ μας και να μας πει πια είναι η τελευταία official ROM που κυκλοφορεί;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

στην προηγούμενη σελίδα το έχουν βάλει.

 

Αυτό με το imei είναι τελείως κουλό.έχω φλασάρει 200 φορές και είναι ακόμα ίδιο.μήπως έκανες κάτι άλλο και δεν άλλαξε από τα φλασαρίσματα?

 

 

τώρα που έχω custom μέσα μπορώ να το πάρω μπακαπ το imei?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ποιο site είναι καλό για να βάλουμε το ΙΜΕΙ μας και να μας πει πια είναι η τελευταία official ROM που κυκλοφορεί;

Κατέβασε από playstore το lg phone from, τρέξε το και θα σου βγάλει τη τελευταία ενημέρωση που έχει κυκλοφορήσει για το κινητό σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στην προηγούμενη σελίδα το έχουν βάλει.

 

Αυτό με το imei είναι τελείως κουλό.έχω φλασάρει 200 φορές και είναι ακόμα ίδιο.μήπως έκανες κάτι άλλο και δεν άλλαξε από τα φλασαρίσματα?

 

 

τώρα που έχω custom μέσα μπορώ να το πάρω μπακαπ το imei?

Μπορείς με το EFS backup.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

δεν πειράζει που έχω κάστομ?

Όχι καθόλου, το imei δεν αλλάζει, παραμένει το ίδιο.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

όταν πέρασες την lollipop έκανες factory reset μετά? μετά τις αναβαθμίσεις καλό είναι να κάνεις ενα factory reset για να αποφύγεις το ενδεχόμενο οτι κάτι δεν σου έχει κάτσει καλά και αυτό σε όλα τα τηλέφωνα. Ξανακάνε το update και μετά factory reset. Σε αρκετούς έχουνε τύχει διάφορα αλλα με το reset έχουν διορθωθεί.

 

Έλα να factory reset και μου τα έσβησε όλα από μέσα. Δεν μου διάβαζε ούτε την κάρτα SIM ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...