Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μου εμφάνισε ρωγμή το κινητό στο μικρόφωνο. το έχω αγοράσει από public. τι κάνω σε αυτή την περίπτωση ;

 

εαν εισαι στην εγγυηση στειλτο procordia:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μου εμφάνισε ρωγμή το κινητό στο μικρόφωνο. το έχω αγοράσει από public. τι κάνω σε αυτή την περίπτωση ;

 

Συμφωνώ το στέλνεις στη procordia και σου αλλάζουν πλαίσιο και οθόνη μαζί. Πες μας όμως παρτίδα συσκευής και χρώμα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα. Ξαναπηρα προχθες το κινητο, ειχα και παλαιοτερα. Γενικα ολα οκ. Το μονο που με παραξενευει ειναι εκει που εχω το κινητο σε αδρανεια τσακ ακουγεται η δονηση και αναβοσβηνει το λεντακι της ειδοποιησης. Κοιταζω τι μπορει να ναι αλλα δεν εχω καποια ειδοποιηση. Απο εφαρμογες εχω τις βασικες απλα εχω κατεβασει καποια παιχνιδια. Νοβα κτλ. Μηπως η εφαρμογη της lg για τρεξιμο, βαδισμα κτλ το κανει; γιατι σε σαμσυνγκ που ειχα αν ειχες αδρανεια για καποια ωρα σε ειδοποιουσαι αλλα το εμφανιζε στη μπαρα ειδοποιησεων. Τι μπορει να ναι;
Link to comment
Share on other sites

Οχι καμια. Δεν το κανει συνεχεια, μια στο τοσο. και το σπαστικο ειναι οτι το πιθανο ειναι ειτε να ειναι καποιο bug της lolipop ειτε κατι σαν αφυπνιση απο καμια εφαρμογη/παιχνιδι και αντε τωρα να τις ξηλωνεις μια μια να περιμενεις να δεις αν το ξανακανει, κτλ κτλ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα. Ξαναπηρα προχθες το κινητο, ειχα και παλαιοτερα. Γενικα ολα οκ. Το μονο που με παραξενευει ειναι εκει που εχω το κινητο σε αδρανεια τσακ ακουγεται η δονηση και αναβοσβηνει το λεντακι της ειδοποιησης. Κοιταζω τι μπορει να ναι αλλα δεν εχω καποια ειδοποιηση. Απο εφαρμογες εχω τις βασικες απλα εχω κατεβασει καποια παιχνιδια. Νοβα κτλ. Μηπως η εφαρμογη της lg για τρεξιμο, βαδισμα κτλ το κανει; γιατι σε σαμσυνγκ που ειχα αν ειχες αδρανεια για καποια ωρα σε ειδοποιουσαι αλλα το εμφανιζε στη μπαρα ειδοποιησεων. Τι μπορει να ναι;

Μου έχει τύχει και εμένα. Δεν βρήκα ποτέ από τι είναι. Με ένα restart επανέλθε :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μονο uk.. Εγω με γερμανικο δεν το εχω παρει παντως...

 

Πειτετο ρε παιδια και ειχα αρχισει να νομιζω οτι τρελαινομαι...Ακουγα ειδοποιηση στο κινητο το ανοιγα και δεν ειχε τιποτα...σπανια μεν το εκανε δε...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μονο uk.. Εγω με γερμανικο δεν το εχω παρει παντως...

 

Πειτετο ρε παιδια και ειχα αρχισει να νομιζω οτι τρελαινομαι...Ακουγα ειδοποιηση στο κινητο το ανοιγα και δεν ειχε τιποτα...σπανια μεν το εκανε δε...

Χεχεχχε και εμένα τώρα τελευταία μου το έχει κάνει 2-3 φορές

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

6 μηνες και δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο. Ουτε bootloop δεν μου εχει κανει.. ενω εχει περασει τα πανδεινα απο flasharismata αλλα και χωρις αυτα. Μαλλον πετυχα σπανια παρτιδα που λειτουργουν ολα αψογα. Και ενα screensaver να μην μπορει να αλλαξει καποιος κατα 90% θα μπει στο main thread του G3 και θα πει οτι φταιει το κινητο επειδη δεν αλλαζει screensaver, την ουσια ομως δεν θα την δει, το οτι πολυ απλα το προγραμμα του screensaver δεν εχει γινει ακομη compatible με android 5.x.. επιτοπου βγαινει αχρηστο το κινητο. tragik :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα 504Κ χθες, να ρωτησω κατι εχετε παρατηρησει οτι οι οθονες εχουν βελτιωθει στις καινουριες παρτιδες? γιατι αυτη η οθονη με ενα 410 που ειχα παλαιοτερα και 501 δεν εχουν και πολυ σχεση, στο νεο ειναι πιο φωτεινη και εχει πιο εντονα χρωματα. Μπορει και να ειναι ιδεα μου , για αυτο ρωταω και εσας...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και μήνες αναζητώ τι κινητό να αγοράσω και ακόμα δεν έχω αποφασίσει ... σήμερα πλησίαζα στο G3 αλλά διάβασα για κάτι μικρά lag που βγάζει πρόβλημα με τη μπαταρία κάποιες ειδοποιήσεις ανύπαρκτες και τώρα σκάλωσα και απομακρύνομαι. Θεωρούσα πως για τα 320€ σε σκρουτζομάγαζο με τα spec που έχει είναι πραγματικά VFM, αλλά τώρα δε ξέρω πραγματικά αν αξίζει. Εδώ και μήνες δε μπορώ να αποφασίσω και γι'αυτό κάθομαι με το W995 μου. Εσείς τι έχετε να πείτε? Προτείνετε αυτό ή κάποιο άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και μήνες αναζητώ τι κινητό να αγοράσω και ακόμα δεν έχω αποφασίσει ... σήμερα πλησίαζα στο G3 αλλά διάβασα για κάτι μικρά lag που βγάζει πρόβλημα με τη μπαταρία κάποιες ειδοποιήσεις ανύπαρκτες και τώρα σκάλωσα και απομακρύνομαι. Θεωρούσα πως για τα 320€ σε σκρουτζομάγαζο με τα spec που έχει είναι πραγματικά VFM, αλλά τώρα δε ξέρω πραγματικά αν αξίζει. Εδώ και μήνες δε μπορώ να αποφασίσω και γι'αυτό κάθομαι με το W995 μου. Εσείς τι έχετε να πείτε? Προτείνετε αυτό ή κάποιο άλλο?

 

Φίλε μου μικρόlag έχει ελάχιστα λόγω ui της lg και ως ένα σημείο όπως έχουν όλα τα Android τηλέφωνα. Τις περισσότερες φορές δεν θα το καταλάβεις καν. Τα bugs που πετάει δυστυχώς είναι θέμα lollipop και όσα τηλέφωνα την έχουν πάρει μέχρι τώρα βγάζουν αλλά μην νομίζεις ότι είναι καθημερινότητα επίσης είναι κάτι που αναμένεται να διορθωθεί με την έλευση της 5.1 που λογικά θα λάβουμε σε κανένα μήνα. Η μπαταρία με νορμάλ χρήση θα σε βγάλει την μέρα και αν είσαι απαιτητικός χρήστης μπορείς να πάρεις και μια δεύτερη, σίγουρα σε αυτό το κομμάτι θα μπορούσε να είναι καλύτερο το τηλέφωνο. Από κει και πέρα σε κάμερα, γρήγοραδα κτλ το τηλέφωνο είναι σούπερ και στα λεφτά του δεν θα βρεις καλύτερο εκτός και αν πας σε κάτι παλιότερο που για μένα δεν υπάρχει λόγος και κοιτάξεις το g2. Προσωπικά είμαι πλήρως ικανοποιημενος από το τηλέφωνο και στο προτείνω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και μήνες αναζητώ τι κινητό να αγοράσω και ακόμα δεν έχω αποφασίσει ... σήμερα πλησίαζα στο G3 αλλά διάβασα για κάτι μικρά lag που βγάζει πρόβλημα με τη μπαταρία κάποιες ειδοποιήσεις ανύπαρκτες και τώρα σκάλωσα και απομακρύνομαι. Θεωρούσα πως για τα 320€ σε σκρουτζομάγαζο με τα spec που έχει είναι πραγματικά VFM, αλλά τώρα δε ξέρω πραγματικά αν αξίζει. Εδώ και μήνες δε μπορώ να αποφασίσω και γι'αυτό κάθομαι με το W995 μου. Εσείς τι έχετε να πείτε? Προτείνετε αυτό ή κάποιο άλλο?

Στο thread του g3 είσαι, άρα είναι λίγο άτοπο να σου προτείνουμε ποιό να αγοράσεις. Αυτό θα τι κρίνεις εσύ φίλε από αυτά που έχεις διαβάσει όχι μόνο γι αυτό το κινητό αλλά και για όλα τα υπόλοιπα. Δυστυχώς το τέλειο κινητό δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα, όλα έχουν τα προβλήματα τους, αλλά μεγαλύτερα και άλλα μικρότερα! Προσωπικά για τη τιμή του το θεωρώ τίμιο, γι αυτό και το αγόρασα για δεύτερη φορά. Κάποιος άλλος ενδεχομένως να μη το θεωρεί, σεβαστό και αυτό. Προσωπικά σε συμβουλεύω να διαβάσεις και τα υπόλοιπα thread των κινητών και αναλόγως τα χρήματα τα οποία διαθέτεις να κινηθείς!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το κιν απο τον σεπτεμβρη, σχεδον ολα μια χαρα αυτουσ τουσ μηνες. εχω τωρα 2-3 μερες ξεκινησε το κιν στο ασχετο να κανει restart οταν πηγαινανα να ανοιξο το αλμπουμ να παρω τηλ κλπ. αφου σκεφτικα αρχιζει κολαει ασ το κανω και ροοτ κατεβαζω και 2-3 προγραμματα. ξαφνικα οι επανακινησεις 3πλασιαστηκαν. κανω επαναφορα εργοστασιακων, τπτ ισα ισα εκανε επανακινησεις ( δλδ εκει που εβλεπα βιντεο τσουπ ρεσταρτ) και το θεμα ειναι οτι δεν ανοιγε,μπουταρε και ξανα τα ιδια.εκανε δλδ 5-6 ρεσταρτ και μετα με αφηνε να μπω.λεω χθες το σαββατο καποια %#%$ παιζει. φλασαρω την 4.2.2 και βαζω ενα ενα τα update. φτανς στην ν20 την βαζω ανοιγει το κιν και κρασαρει συνεχεια στην αρχικη οθονη ( πραγματικα δν μπορουσα να κανω τπτ) βρισκω και φλασαρω την ν20ι για 14 ωρες ολα μια χαρα αλλα απο χθες το βραδυ ξανα τα ιδια. με μπαταρια 60+ στο ασχετο restart και επαναλαμβανωμενα αλλα 7 μεχρι να με αφισει να μπω η μπαταρια εν το μεταξη εχει φτασει στο 18%. αν μπορει καποιος να σκεφτει κατι ας με πει. αρχιζω και σκεφτωμε οτι τα εχει παιξει ο επεξεργαστης λογο θερμοτητας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το κιν απο τον σεπτεμβρη, σχεδον ολα μια χαρα αυτουσ τουσ μηνες. εχω τωρα 2-3 μερες ξεκινησε το κιν στο ασχετο να κανει restart οταν πηγαινανα να ανοιξο το αλμπουμ να παρω τηλ κλπ. αφου σκεφτικα αρχιζει κολαει ασ το κανω και ροοτ κατεβαζω και 2-3 προγραμματα. ξαφνικα οι επανακινησεις 3πλασιαστηκαν. κανω επαναφορα εργοστασιακων, τπτ ισα ισα εκανε επανακινησεις ( δλδ εκει που εβλεπα βιντεο τσουπ ρεσταρτ) και το θεμα ειναι οτι δεν ανοιγε,μπουταρε και ξανα τα ιδια.εκανε δλδ 5-6 ρεσταρτ και μετα με αφηνε να μπω.λεω χθες το σαββατο καποια %#%$ παιζει. φλασαρω την 4.2.2 και βαζω ενα ενα τα update. φτανς στην ν20 την βαζω ανοιγει το κιν και κρασαρει συνεχεια στην αρχικη οθονη ( πραγματικα δν μπορουσα να κανω τπτ) βρισκω και φλασαρω την ν20ι για 14 ωρες ολα μια χαρα αλλα απο χθες το βραδυ ξανα τα ιδια. με μπαταρια 60+ στο ασχετο restart και επαναλαμβανωμενα αλλα 7 μεχρι να με αφισει να μπω η μπαταρια εν το μεταξη εχει φτασει στο 18%. αν μπορει καποιος να σκεφτει κατι ας με πει. αρχιζω και σκεφτωμε οτι τα εχει παιξει ο επεξεργαστης λογο θερμοτητας

 

Που βρήκες 4.2.2 Ρομ????? Εχεις κανει wipe τα παντα πριν περάσεις Ρομ; Δοκιμασες με lg pc suite να κανεις διορθώσει μάλλον του εχεις πετάξει τα ματια εξω!!δοκίμασε να περάσεις την τελεευτεα επίσημη Ρομ για το κινητό σου και αν δεν λειτουργήσει εχεις εγγύηση στείλε το στο σερβίς παλι καλά να λες που δεν εχεις κάνα κινεζικό και να μη μπορείς να το στεειλεις σε σερβίς!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 απο xda που εχει για επιστροφη σε στοκ. σε lollipop ειχε μονο cosmote. οποτε περασα την europe common ν10 με lg flashtool δεν εκανα νορμαλ αλλα cse flash.αρα πρεπει να εκανε και wipe
Link to comment
Share on other sites

4.2.2 απο xda που εχει για επιστροφη σε στοκ. σε lollipop ειχε μονο cosmote. οποτε περασα την europe common ν10 με lg flashtool δεν εκανα νορμαλ αλλα cse flash.αρα πρεπει να εκανε και wipe

4.4.2 εννοεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το κιν απο τον σεπτεμβρη, σχεδον ολα μια χαρα αυτουσ τουσ μηνες. εχω τωρα 2-3 μερες ξεκινησε το κιν στο ασχετο να κανει restart οταν πηγαινανα να ανοιξο το αλμπουμ να παρω τηλ κλπ. αφου σκεφτικα αρχιζει κολαει ασ το κανω και ροοτ κατεβαζω και 2-3 προγραμματα. ξαφνικα οι επανακινησεις 3πλασιαστηκαν. κανω επαναφορα εργοστασιακων, τπτ ισα ισα εκανε επανακινησεις ( δλδ εκει που εβλεπα βιντεο τσουπ ρεσταρτ) και το θεμα ειναι οτι δεν ανοιγε,μπουταρε και ξανα τα ιδια.εκανε δλδ 5-6 ρεσταρτ και μετα με αφηνε να μπω.λεω χθες το σαββατο καποια %#%$ παιζει. φλασαρω την 4.2.2 και βαζω ενα ενα τα update. φτανς στην ν20 την βαζω ανοιγει το κιν και κρασαρει συνεχεια στην αρχικη οθονη ( πραγματικα δν μπορουσα να κανω τπτ) βρισκω και φλασαρω την ν20ι για 14 ωρες ολα μια χαρα αλλα απο χθες το βραδυ ξανα τα ιδια. με μπαταρια 60+ στο ασχετο restart και επαναλαμβανωμενα αλλα 7 μεχρι να με αφισει να μπω η μπαταρια εν το μεταξη εχει φτασει στο 18%. αν μπορει καποιος να σκεφτει κατι ας με πει. αρχιζω και σκεφτωμε οτι τα εχει παιξει ο επεξεργαστης λογο θερμοτητας

 

Άλλαξε μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε μπαταρία

 

τωρα το εκανα hard reset και το ξαναφτιαχνω.η μπαταρια ειναι το επομενο που σκεφτωμε.

 

4.2.2 λαθος.....:X 4.4.2 ητανε

αλλα τωρα ουτος η αλλος ν20ι εχω περασμενη

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες που έχω την 20i μπορώ να πω ή κατανάλωση της μπαταρίας είναι καλύτερη. Έβαλα και go launcher το οποίο χώρια που έκανε πιο ωραίο το περιβάλλον του κινητού σταμάτησε να ανεβάζει θερμοκρασία σε επικίνδυνους βαθμούς. Τελικά ο μαμά launcher έχει θέμα.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

τωρα το εκανα hard reset και το ξαναφτιαχνω.η μπαταρια ειναι το επομενο που σκεφτωμε.

 

4.2.2 λαθος.....:X 4.4.2 ητανε

αλλα τωρα ουτος η αλλος ν20ι εχω περασμενη

 

σου κάνει restart όσο είναι στην φόρτιση;

αν όχι η μπαταρία έχει χάσει την τάση της και θέλει αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες που έχω την 20i μπορώ να πω ή κατανάλωση της μπαταρίας είναι καλύτερη. Έβαλα και go launcher το οποίο χώρια που έκανε πιο ωραίο το περιβάλλον του κινητού σταμάτησε να ανεβάζει θερμοκρασία σε επικίνδυνους βαθμούς. Τελικά ο μαμά launcher έχει θέμα.

 

Kαλημέρα, εκτός από σένα, το έχει παρατηρήσει κι άλλος για το launcher της lg ότι ζεσταίνεται το κινητό; Θα προτείνατε όντως αλλον launcher; Εγώ καλοβλέπω και τον nova launcher που το φορούσα στο S2 και πήγαινε σούπερ.

 

υ.γ. Πραγματικά πολύ κράξιμο, δεν μπορώ να έχω τρελή άποψη για 1 εβδομάδα σχεδόν χρήσης, αλλά ήδη το αγάπησα. Το θεωρώ φοβερό κινητό.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω εάν, μακριά από εμάς, χρειαστεί να πάει σέρβις το κινητό. Στην αγορά που έκανα, η απόδειξη γράφει ότι πηγαίνει στην arvato. Διάβασα τα χειρότερα γι' αυτήν. Δεν έχω άλλη επιλογή και μόνο αυτήν; Γιατί έχω διαβάσει και για την procordia και ότι είναι άριστη.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω εάν, μακριά από εμάς, χρειαστεί να πάει σέρβις το κινητό. Στην αγορά που έκανα, η απόδειξη γράφει ότι πηγαίνει στην arvato. Διάβασα τα χειρότερα γι' αυτήν. Δεν έχω άλλη επιλογή και μόνο αυτήν; Γιατί έχω διαβάσει και για την procordia και ότι είναι άριστη.

 

Στην ARVATO??? γιατι? απο πού το πήρες? το επίσημο σερβις της lg είναι η procordia. Αν και εγώ μια εμπειρία είχα απο arvato και σπασμένη οθόνη σε htc και δεν είχα κανένα θέμα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...