Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα τηλέφωνο την lg για να στείλω την συσκευή να με την επισκευάσουν για το ράγισμα που έχει. Θα με στείλουν και άλλη συσκευή να έχω μέχρι να με το κάνουν. Με είπαν ότι θέλει και αποδηξη αγοράς. Έλα όμως που δεν το βρίσκω.. Τι κάνω; Χωρίς αποδηξει δεν το δέχονται λένε. Το είχα παραγγείλει ηλεκτρονικά. Από Αθήνα μέσω skroutz. Ψάχνω να βρω από που αλλά δεν θυμάμαι. Είναι απαραίτητη η απόδειξη;;

 

Λογικά το πάνε με ημερομηνία παραγωγής. Εφόσον το κινητό δεν κυκλοφορεί παραπάνω απο δυο χρόνια δεν μπορούν να μην σε καλύψουν. Το αν είναι ευρωπαικό φαίνεται απο το imei επίσης και το αν είναι κλεμμένο. Το οτι είναι κλεμμένο δεν μπορεί να το υποστηρίξει κανείς δεδομένου οτι δεν είναι δηλωμένο σε κάποια αστυνομία άρα νομίζω θα σε καλύψουν! :p

 

Η smartec τουλάχιστον για το s3 που είχα πάει χωρίς απόδειξη με είχε καλύψει κανονικότατα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω πιο είναι το φυσιολογικό εγώ έχω [ATTACH]61663[/ATTACH]αυτό τώρα

 

Περί φυσιολογικού: σε χώρο που καλύπτει το microcell της vodafone στο σπίτι μου η ένδειξη dBm είναι 65 ενώ σε χώρο που δεν καλύπτεται και το G3 λαμβάνει σήμα από κεραία είναι 100. Κάτι οι διαμαρτυρίες για τις κεραίες, κάτι οι υποδομές της κινητής στη χώρα μας γίνεται η συζήτηση για το σήμα :X

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο την lg για να στείλω την συσκευή να με την επισκευάσουν για το ράγισμα που έχει. Θα με στείλουν και άλλη συσκευή να έχω μέχρι να με το κάνουν. Με είπαν ότι θέλει και αποδηξη αγοράς. Έλα όμως που δεν το βρίσκω.. Τι κάνω; Χωρίς αποδηξει δεν το δέχονται λένε. Το είχα παραγγείλει ηλεκτρονικά. Από Αθήνα μέσω skroutz. Ψάχνω να βρω από που αλλά δεν θυμάμαι. Είναι απαραίτητη η απόδειξη;;

 

Βρήκα το μαγαζί που το είχα αγοραση και θα με στείλουν με email την αποδηξεί.

tokinito.gr

 

Πηγαινε στο καταστημα που το αγορασες και πες του εαν μπορει να σου κανει επανεκτυπωση της αποδειξης.

θυμησου τουλαχιστον ποτε περιπου το ειχες παρει.διαφορετικα δεν ξερω τι αλλο μπορεις να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο καταστημα που το αγορασες και πες του εαν μπορει να σου κανει επανεκτυπωση της αποδειξης.

θυμησου τουλαχιστον ποτε περιπου το ειχες παρει.διαφορετικα δεν ξερω τι αλλο μπορεις να κανεις.

 

εντάξει έκανε edit οτι θα του στείλουν με mail την απόδειξη οπότε μια χαρά θα είναι. Αλλά και πάλι νομίζω δεν θα είχε θέμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!::!:

Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν στις σωστές ενότητες αξεσουάρ και μπαταρία μπορείτε να συνεχίσετε την συζήτηση σας εκεί

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει κανενας σας, μεσα στην εγγυηση, οθονη στο g3 ; Ρωταω γιατι στο δικο μου εβγαλε μια κιτρινιλα πανω αριστερα, το εστειλα procordia, και απο τοτε που γυρισε το κινητο απο το service παρατηρω οτι η καινουρια οθονη ειναι πιο γυαλιστερη (reflective). Ρωταω γιατι νομιζω οτι η αρχικη οθονη του τηλεφωνου αντανακλουσε λιγοτερο το φως.....ξερει κανεις τιποτα;

 

Κανείς; Σε κανένα δεν παρουσιάστηκε το παραπάνω φαινόμενο;

Link to comment
Share on other sites

"Καλησπέρα.

Αγόρασα κι εγώ μεταχειρισμένο το G3,το οποίο ήθελα διακαώς τον τελευταίο καιρό αλλά δεν μου έβγαιναν τα "κουκιά"....:lol::lol:Τελικά άξιζε η αναμονή.

Έχω μόνο να ρωτήσω το εξής.Το τηλ έχει εγκατεστημένη την cloudy 2.2.Πολύ καλή ρομ.

Η συσκευή είναι ιταλική της tim.Μπορεί καποιος

που έχει την ίδια ιταλική συσκευή να μου πει εαν η στοκ ρομ έχει bloatware,bootanimation της tim,και γενικά εαν δουλεύει απροβλημάτιστα η στοκ lollipop.

Η ερώτηση εχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα.

Ευχαριστώ"

Επειδή στο συγκεκριμένο νήμα τα μηνύματα τρέχουν ποτάμι :),παραθετω την ερώτηση μου μήπως και κάποιος δεν την πρόσεξε και μπορεί να βοηθήσει.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο συγκεκριμένο νήμα τα μηνύματα τρέχουν ποτάμι :),παραθετω την ερώτηση μου μήπως και κάποιος δεν την πρόσεξε και μπορεί να βοηθήσει.

Παρόλο που δεν έχω τη συγκεκριμένη έκδοση, είμαι σίγουρος όμως πως όπως όλες οι stock rom έχουν bloatware, έτσι θα έχει και αυτή.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν έχω τη συγκεκριμένη έκδοση, είμαι σίγουρος όμως πως όπως όλες οι stock rom έχουν bloatware, έτσι θα έχει και αυτή.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Κρατάω την cloudy,μιας και ο cloudyfa ετοιμάζει ρομ με ported apps του g4...:D

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Κρατάω την cloudy,μιας και ο cloudyfa ετοιμάζει ρομ με ported apps του g4...:D

 

Aμήν και πότε!!!!!!!!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

helpppp..παιδια εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξεχασα να παρω τις φωτογραφιες απο το κινητο.το google+ δεν το εχω συγχρονισμενο ωστε να περναει και εκει τις φωτο..οι φωτογραφιες ηταν περασμενες στην μνημη του κινητου και οχι σε καρτα sd μιας και δεν εχω βαλει ακομα..υπαρχει περιπτωση να τις ανακτησω παλι???
Link to comment
Share on other sites

helpppp..παιδια εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξεχασα να παρω τις φωτογραφιες απο το κινητο.το google+ δεν το εχω συγχρονισμενο ωστε να περναει και εκει τις φωτο..οι φωτογραφιες ηταν περασμενες στην μνημη του κινητου και οχι σε καρτα sd μιας και δεν εχω βαλει ακομα..υπαρχει περιπτωση να τις ανακτησω παλι???

Αισιόδοξος: δύσκολο αυτό που ζητάς

Ειλικρινής: ξέχασε το καλύτερα, πες πως δεν τις τραβήξεις ποτέ

:(

Link to comment
Share on other sites

helpppp..παιδια εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξεχασα να παρω τις φωτογραφιες απο το κινητο.το google+ δεν το εχω συγχρονισμενο ωστε να περναει και εκει τις φωτο..οι φωτογραφιες ηταν περασμενες στην μνημη του κινητου και οχι σε καρτα sd μιας και δεν εχω βαλει ακομα..υπαρχει περιπτωση να τις ανακτησω παλι???

 

Δοκίμασε με αυτό εδώ: http://www.krollontrack.com/data-recovery/recovery-software/windows/. Δεν ξέρω αν θα καταφέρεις κάτι, εγώ από σκληρό δίσκο τις ανέκτησα πάντως,

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα χρήσης σήμερα, με ένα βιντεάκι και ιντερνετ--> πίσω ψηλά κοντά στα πλήκτρα ήχου, ήταν λίγο ζεστό θα έλεγα. Έχω διαβάσει ότι ζεσταίνεται, αλλά μέχρι τι βαθμό;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να καιει...χαχα... Αν παιξεις κανενα βαρυ παιχνιδι με φουλ φωτεινοτητα θα καταλαβεις...

Ωστοσο μην το φοβασαι δεν παθαινει τιποτα...

Το μονο που σκεφτομαι ειναι ο φακος της καμερας που εκτιθεται σε αυτες τις θερμοκρασιες...

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα χρήσης σήμερα, με ένα βιντεάκι και ιντερνετ--> πίσω ψηλά κοντά στα πλήκτρα ήχου, ήταν λίγο ζεστό θα έλεγα. Έχω διαβάσει ότι ζεσταίνεται, αλλά μέχρι τι βαθμό;

 

το εχω φτασει 62... και φοβηθηκα μη σκασει και το αφησα απ τα χερια μου! επαιζα asfalt ενω φορτιζε.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχω φτασει 62... και φοβηθηκα μη σκασει και το αφησα απ τα χερια μου! επαιζα asfalt ενω φορτιζε.. ;)

62 δεν ειναι τιποτα. Φυσιολογικοτατο ειδικα σε games.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; Σε κανένα δεν παρουσιάστηκε το παραπάνω φαινόμενο;

 

Τρίτη στελνω το δικό μου στο σέρβις για ράγισμα πλαισίου και θα με αλλάξουν και οθόνη. Όταν τι παραλαβω θα δω αν έχει διαφορές. 411 το δικό μου.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη στελνω το δικό μου στο σέρβις για ράγισμα πλαισίου και θα με αλλάξουν και οθόνη. Όταν τι παραλαβω θα δω αν έχει διαφορές. 411 το δικό μου.

Πως ράγισε αλήθεια ; Για να καταλάβω το θεμα εγγύησης δλδ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Απο μονο του ραγιζει σε καποια τηλεφωνα...διπλα στην εισοδο των ακουστικων και το μικροφωνο συνηθως...

 

Εγω βλεπω καποιες ελαχιστες κιτρινιλες στην οθονη οταν βαζω ασπρη test screen... Αλλα μπορει να ειναι και η φαντασια μου γιατι γνωριζω οτι υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα ....μετα απο 2 απογοητευτικους μήνες με το LG G3, να σας πω οτι έβαλα Google launcher και Google keyboard αλλά επισης έκανα και καποιεςαλλαγές στο developer's menu. Το τηλέφωνο μεταμορφώθηκε σε μια νύχτα σε ένα απίστευτο τηλέφωνο. Ούτε κολλήματα , ούτε υψηλές θερμοκρασίες , ούτε παρακαλετά 5λεπτά να μου φέρει πληκτρολόγιο για να δουλέψω. Προτείνω ανεπιφύλακτα
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...