Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το 95% στο 100% δεν θεωρείται κύκλος φόρτισης. Αν το επαναλάβει 20 φορές (20x5%=100%) τότε έχεις ένα κύκλο φόρτισης απλό.

Καλύτερα το βράδυ στη πρίζα. Αλλάζει η μπαταρία στο G3 και δεν είναι πρόβλημα, οι περισσότεροι θα αλλάξουμε κινητό προτού δημιουργηθεί ζήτημα με αυτήν.

 

Στον χρόνο πάνω αν δεις ότι η μπαταρία θέλει αλλαγμα την αλλάζεις.. Έχω αλλάξει τόσα κινητά αλλά πιστεύω θα το πάω 2 χρόνια με το G3. Θα αργήσει να βγει κάτι που να κάνει την διαφορά...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω το lg g3 εδω και 2-3 ωρες.

 

Ειναι αληθεια οτι δεν μπορεις να βαλεις twrp απο Lollipop και πρεπει να κανεις revert σε Kitkat;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το lg g3 εδω και 2-3 ωρες.

 

Ειναι αληθεια οτι δεν μπορεις να βαλεις twrp απο Lollipop και πρεπει να κανεις revert σε Kitkat;

Όχι

Πλέον μπορείς και lollipop

Για root εδώ:

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/d855-one-click-root-twrp-recovery-t3072767

 

Μετά μπες play store και κατέβασε την εφαρμογή autorec για recovery και την εφαρμογή holo reboot για να bootάρεις σε recovery mode

Link to comment
Share on other sites

Όχι

Πλέον μπορείς και lollipop

Για root εδώ:

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/d855-one-click-root-twrp-recovery-t3072767

 

Μετά μπες play store και κατέβασε την εφαρμογή autorec για recovery και την εφαρμογή holo reboot για να bootάρεις σε recovery mode

 

Root ειχα κανει κανονικα, αλλα οτι/οπως και να εβαζα twrp, οταν εκανε reboot, μου αναβε μπλε/κοκκινο led και δεν εμπαινε.

Δοκιμασα με flashify/και με adb. Εδειχνε να μπαινει κανονικα, αλλα δεν εμπαινε.

 

Το εκανα οπως ειπα, γυρισα σε kk, και εβαλα απο εκει twrp, και πλεον τρεχω cloudy.

Link to comment
Share on other sites

Root ειχα κανει κανονικα, αλλα οτι/οπως και να εβαζα twrp, οταν εκανε reboot, μου αναβε μπλε/κοκκινο led και δεν εμπαινε.

Δοκιμασα με flashify/και με adb. Εδειχνε να μπαινει κανονικα, αλλα δεν εμπαινε.

 

Το εκανα οπως ειπα, γυρισα σε kk, και εβαλα απο εκει twrp, και πλεον τρεχω cloudy.

Δημιούργησα και θεμα στο g3 για το πως να περασετε recovery σε κιτκατ και λολλ

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επιμενετε να γραφετε για root, recoveries και λοιπα στο official thread. Προσωπικά δε με πειράζει απλα ετσι όπως γίνεται το thread εδω και μερικα pages δεν είναι καθόλου φιλικό προς τους νέους χρήστες. Φιλικά πάντα. :)
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον απο πανω. Καλο θα ηταν να δημιουργηθει ενα thread περι root στο g3 και τα αντιστοιχα μνμ να γραφονται εκει.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον απο πανω. Καλο θα ηταν να δημιουργηθει ενα thread περι root στο g3 και τα αντιστοιχα μνμ να γραφονται εκει.

Υπάρχει ήδη. Στις τροποποιήσεις για το LG G3. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω το g2 μπορει να αργησε να παρει update σε lollipop αλλα τωρα μας περασε κιολας !!! Latest Lollipop update 5.0.2 και εμεις ακομα παλευουμε με την 5.0 .... Δεν παραπονιεμαι απλα ρε γ@μωτο δεν υπαρχει λογικη σε αυτα που κανει .... Η συσκευη ειναι τρομερη και ενα update καλο να απογειωσει το κινητο δεν βγαζει ..... Δεν μπορω να πω οτι ειμαι δυσαρεστημενος με το τελευταιο update .... ψιλο καλα δουλευει αλλα δεν θα με χαλαγε να βλεπα και κανα 5.0.2 αντε και κανα 5.1 update..... νταξει για 5.1 ισως πιο μετα μιας και ειναι πιο προσφατο ..... Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

Παρελαβα κ εγω g3 16gb (1ος του 2015) προερχομενος απο iPhone..

Ηρθε με 4.4.2(V10d-202-01)...

Περναω "αφοβα" την τελευταια που μου βγαζει διαθεσιμη (V20e-DEC-06-2014) ?

 

με ενδιαφερει να εγκαταστησω την εφαρμογη XCam settings..

 

ΥΓ το μονο που εχω πειραξει μεχρι τωρα ειναι animation off (στα developer settings)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή έχω μπλεχτεί με το θέμα βίντεο , θέλω να ρωτήσω αν μπορεί να παίξει βίντεο 4k από Youtube το κινητό.

Μέχρι 1440p παίζει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 1440p παίζει

 

Παίζει να βγει αναβάθμιση στο μέλλον και να παίζει 4Κ από το κινητό;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να βγει αναβάθμιση στο μέλλον και να παίζει 4Κ από το κινητό;

Για ποιο λόγο, αφού η οθόνη του μέχρι 1440 (2k)μπορεί να υποστηρίξει...:confused:

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

Παρελαβα κ εγω g3 16gb (1ος του 2015) προερχομενος απο iPhone..

Ηρθε με 4.4.2(V10d-202-01)...

Περναω "αφοβα" την τελευταια που μου βγαζει διαθεσιμη (V20e-DEC-06-2014) ?

 

με ενδιαφερει να εγκαταστησω την εφαρμογη XCam settings..

 

ΥΓ το μονο που εχω πειραξει μεχρι τωρα ειναι animation off (στα developer settings)

Πέρνα την άφοβα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο, αφού η οθόνη του μέχρι 1440 (2k)μπορεί να υποστηρίξει...:confused:

 

Σωστά , παραπάνω ανάλυση δεν θα δωσει περισσότερα pixels λεπτομέρειας, απλά θα κατεβάζει και θα επεξεργάζεται περισσότερα pixels χωρίς να τα βλέπεις.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , είμαι νέος σχετικα με το τηλέφωνο και χρειάζομαι την βοήθεια σας. Eχω τον chrome και εχω επιλεξει απο τις ρυθμίσεις να μου εμφανίζονται τα πλήκτρα αφης λευκα στην αρχικη οθόνη. Μεχρι εδω ολα καλά αφου το κανει σωστα. Ομως στο chrome τα δειχνει με την μαυρη αποχρωση τα πληκτρα . Υπαρχει καποια ρυθμιση να τα κανω και αυτα λευκα η εχει σκαλωσει το τηλέφωνο??? Edited by George316
Link to comment
Share on other sites

Τhanks!

κ ενα λινκ για την σωστη διαδικασια?

Ποια διαδικασία? Αναβάθμισης? Αναβάθμιση και μετά factory reset.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες ένα 16αρι με 5.0. Έχει βγεί update ?

 

20h είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού. Αναμονή για update δεν ξέρουμε κάτι ακόμα. Καλορίζικο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

20h είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού. Αναμονή για update δεν ξέρουμε κάτι ακόμα. Καλορίζικο!

 

Σε ευχαριστώ πολύ. 2.0 λες ?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. 2.0 λες ?

 

Έκδοση Android 5.0 και έκδοση λογισμικού V20h είναι η τελευταία η δική μας. εννοείς ποια θα πάρει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποια διαδικασία? Αναβάθμισης? Αναβάθμιση και μετά factory reset.

ναι...

α δεν χρειαζεται back up κτλ?

ΟΤΑ να την κανω?

δεν ειναι πιο "σωστη" η συνδεση με pc?

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση Android 5.0 και έκδοση λογισμικού V20h είναι η τελευταία η δική μας. εννοείς ποια θα πάρει?

 

Ναι.Ποιά και πότε ?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...