Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να το θεσω καλυτερα... Βγαινει πολυ ευκολα εκτος δικτυου. Και της αδερφης μου ειναι ρυθμισμενο σε 4g αλλα δεν βηαινει απο το δικτυο. Τωρα που γραφω ειχα σημα μια γραμμη και χωρις να κουνηθω αλλαξε σε 4 γραμμες... Θα δοκιμασω να το γυρισω σε gsm να δω αν θα εχει διαφορα

 

Η περιοχη που μενω γενικα δεν εχει καλο σημα οποτε μια τετοια αλλαγη θα με βοηθησει και στην αυτονομια της μπαταριας

Μεταπήδησε από 3g που είχε μια μπάρα σε 2g που είχε 4.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεταπήδησε από 3g που είχε μια μπάρα σε 2g που είχε 4.

Αυτό εννοούσα αλλά το εξηγησες καλύτερα! Άρα είναι λογικό αυτό έτσι? Γιατί το κάνει και το δικό μου αλλά το θεωρώ φυσιολογικό. Και όσες φορές έχω επιχειρήσει να κάνω κλήση ακόμα και με μια μπάρα είναι οκ. Να αλλάξω κάτι στο δίκτυο είναι το αφήσω ως έχει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχει πολυ ασθενες σημα το g3..σε περιοχες που εχει ασθενες σημα θα σου ανεβοκατεβαινει ακομα και σε gsm..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μεταπήδησε από 3g που είχε μια μπάρα σε 2g που είχε 4.

Τσουκ γιατι το ειχα γυρισει σε gsm για να δω τι παιζει... Απλα εχει πολλα σκαμπανεβασματα.

Link to comment
Share on other sites

εχει πολυ ασθενες σημα το g3..σε περιοχες που εχει ασθενες σημα θα σου ανεβοκατεβαινει ακομα και σε gsm..

 

Το αυτο. Το πιο ασθενες σημα που ειχα ποτε απο κινητο. Σε σημειο που αλλα κινητα εχουν 3 στα 5 αυτο δεν πιανει καν και μου ερχονται μηνυματα οτι με καλεσανε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να εχεις το χαμηλοτερο SAR θελει και καποιες μικρο‛ποχωρησεις

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να εχεις το χαμηλοτερο SAR θελει και καποιες μικρο‛ποχωρησεις

Το προτιμώ από το να ψήνεται ο εγκέφαλος μου. Ούτως ή άλλως όπως προείπα δεν με έχει αφήσει από σήμα ακόμα και μια γραμμή να έχει οι κλήσεις γίνονται γρήγορα, απροβληματιστα και χωρίς διακοπές.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το προτιμώ από το να ψήνεται ο εγκέφαλος μου. Ούτως ή άλλως όπως προείπα δεν με έχει αφήσει από σήμα ακόμα και μια γραμμή να έχει οι κλήσεις γίνονται γρήγορα, απροβληματιστα και χωρίς διακοπές.

Στο πηλιο με κρεμασε 2-3 φορες και χρειαστηκε να το βαλω σε flight mode και να ανοιξω τη δευτερη συσκευη με τον ιδιο αριθμο για να τηλεφωνησω...

 

Αρα εχουμε μικρη αυτονομια...κακο σημα...βουητο-παρεμβολες οταν μιλας...software με lag...Αλλα ακομα το θεωρω ενα πολυ καλο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Ξεχάσεις τα ράγισματα και τις επανεκκινήσεις.. :p

 

Εγώ προσωπικά δεν είχα θέμα με το σήμα του κινητού αν και σαν Αθήναιος λογικό να έχω καλό σήμα στα περισσότερα σημεία. Απλά μερικές φορές το σήμα του wifi ηταν ασθενέστερο. Κυρίως αν είχα δίπλα κάποιο Samsung, αυτό θα έπιανε σήμα και το δικό μου όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γύρισα σε lg based rom κυρίως λόγο xcam.πέρασα cloudy 2.2 και πάει πολύ καλά, δεν το περίμενα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εδώ ανάμεσα σε G3 16gb και G2 32gb ποιο προτείνετε?

Εμένα έχεις η γυναίκα μου το το g2. Είναι και τα δύο πολύ καλά τηλέφωνα. Αν θες παραπάνω αυτονομία και λίγο παραπάνω φωτεινότητα πήγαινε σε g2. Εγώ θα σου πρότεινα g3 χαλαρά κατά την δική μου άποψη είναι σε όλα λίγο καλύτερο εκτός από τα δύο που σου προανέφερα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να δώσει κανείς επιπλέον χρήματα για να αγοράσει το 32αρι για το 1GB ram επιπλέον;;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

αν και είναι μικρή η διαφορά στην απόδοση, πιστεύω με την διαφορά στα 50 ευρώ αξίζει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αν και είναι μικρή η διαφορά στην απόδοση, πιστεύω με την διαφορά στα 50 ευρώ αξίζει.

 

ειναι οντως μικρη?

εγω θα το εθετα ως εξης: αν καποιος το παιρνει και θα το αλλαξει σε 2-3-4 μηνες που θα βγει το g4 η οτιδηποτε αλλο, και το 16αρι μια χαρα ειναι..

αν το παρει και το αλλαξει σε 2 χρονια μονοδρομος το 32αρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γύρω στο 5% λένε πως είναι.ε νταξ και το 16αρι μια χαρά βγάζει 2 χρόνια
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να δώσει κανείς επιπλέον χρήματα για να αγοράσει το 32αρι για το 1GB ram επιπλέον;;;

Εξαρτάται τι multitasking κανεις και τι εφαρμογές τρέχεις. Επειδή τα έχω δουλέψει και τα δύο η διαφορα φαίνεται οταν ανοίξεις 4-5 εφαρμογές μαζί και προσπαθείς να αλλάξεις απο τη μια στην άλλη. Στο 32αρι είναι αισθητή η διαφορά σε τέτοιες περιπτώσεις. Αυτό που σου λένε όλοι... Αν σκοπεύεις να το κρατήσεις καιρό τότε 32GB γιατί με τον καιρό θα γίνουν πιο απαιτητικές οι εφαρμογές...

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά Χριστός Ανέστη! Θέλω την βοήθεια σας. θέλω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν θέλω να χάσω το save ενός παιχνιδιού ( plants vs zombie 2) . πως μπορώ να κρατήσω το save ? Δεν έχω και pc έχει χαλάσει . υπάρχει τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά Χριστός Ανέστη! Θέλω την βοήθεια σας. θέλω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν θέλω να χάσω το save ενός παιχνιδιού ( plants vs zombie 2) . πως μπορώ να κρατήσω το save ? Δεν έχω και pc έχει χαλάσει . υπάρχει τρόπος?

 

titanium back up? ή κάποιο άλλο παρόμοιο...ψάξτο όμως να υποστηρίζει αρχεία απο παιχνίδια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ροοτ και ναι το helium το ξέρω αυτό χρησιμοποιούσα αλλά τώρα χωρίς pc δεν μπορώ . τα SAVE τον παιχνιδιών τι αρχείο είναι ?για να ξερω ποια εφαρμογή να ψαξω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνει κάνεις αυτές τις αλλαγές στο κρυφό μενού;

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/mod-root-rid-lag-g3-t2819365

Τους έκανα στο δικό μου Και πράγματι βλέπω αισθητή διάφορα στη λειτουργία του τηλ

Πράγματι εξαφανίστηκε τελείως το lag και το κινητό πηγαίνει σφαίρα

Εξαφανίστηκαν και τα redraw της αρχικής οθόνης

Δεν ξέρω βέβαια αν διατρέχει κάποιο κίνδυνο το τηλ

Link to comment
Share on other sites

τελικα δε θα βαλω custom rom θα το αφησω ετσι το κινητο

 

 

κανω και εγω αυτα που εγραψε το παλικαρι απο πανω να δω αν αλλαζει κατι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνει κάνεις αυτές τις αλλαγές στο κρυφό μενού;

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/mod-root-rid-lag-g3-t2819365

Τους έκανα στο δικό μου Και πράγματι βλέπω αισθητή διάφορα στη λειτουργία του τηλ

Πράγματι εξαφανίστηκε τελείως το lag και το κινητό πηγαίνει σφαίρα

Εξαφανίστηκαν και τα redraw της αρχικής οθόνης

Δεν ξέρω βέβαια αν διατρέχει κάποιο κίνδυνο το τηλ

Για το High Temperature Property ειδαι ενταξει αλλα για το Mitigation θα σου έλεγα μα μην το πειραξεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...