Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στους άλλους κρατάει όμως. :p

 

Επίσης το βάλε-βγάλε δεν ξέρω κατά ποσό είναι καλό για το καπάκι και την μέτρια κατασκευή του.

 

Μέτρια κατασκευή? Δεν θα το έλεγα!

Και όχι δεν κρατάει σε όλους.. Απ Οσα έχουν περάσει απ τα χέρια μου, (είναι πολλά) καλύτερη αυτονομία είδα στα note (ειδικα στο 2) και στο z3.

Μωρέ, αν ήμουν γυναικα θα χα +2 στην τσάντα μου! Τωρα που να τις βαλω? :lol: :lol: :X

Μέγεθος, κατ εμέ πάντα είναι όσο πιο ιδανικό γίνεται..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω ένα θέμα με την διαχείριση των εφαρμογών είμαι σκυπε μιλαω κανονικά πατάω το κουμπί του κεντρικού μενού μου βγάζει το συνομηλητη σε ενα παραθυράκι μιλάμε κανονικά και μετά απο 1 λεπτό περίπου μου κλείνει την εφαρμογή μετά μιλάω στο mesager στο fb και εκεί που γράφω μ κλείνει την εφαρμογη είμαι root εχω το 16gb υπάρχει κάποιος τρόπος να τις κραταω ανοιχτές; και να μην τις κλείνει το κινητο οπότε θέλει; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με την διαχείριση των εφαρμογών είμαι σκυπε μιλαω κανονικά πατάω το κουμπί του κεντρικού μενού μου βγάζει το συνομηλητη σε ενα παραθυράκι μιλάμε κανονικά και μετά απο 1 λεπτό περίπου μου κλείνει την εφαρμογή μετά μιλάω στο mesager στο fb και εκεί που γράφω μ κλείνει την εφαρμογη είμαι root εχω το 16gb υπάρχει κάποιος τρόπος να τις κραταω ανοιχτές; και να μην τις κλείνει το κινητο οπότε θέλει; :worry:

 

Στο developer option υπαρχει επιλογη background process limit.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με την διαχείριση των εφαρμογών είμαι σκυπε μιλαω κανονικά πατάω το κουμπί του κεντρικού μενού μου βγάζει το συνομηλητη σε ενα παραθυράκι μιλάμε κανονικά και μετά απο 1 λεπτό περίπου μου κλείνει την εφαρμογή μετά μιλάω στο mesager στο fb και εκεί που γράφω μ κλείνει την εφαρμογη είμαι root εχω το 16gb υπάρχει κάποιος τρόπος να τις κραταω ανοιχτές; και να μην τις κλείνει το κινητο οπότε θέλει; :worry:

 

Αυτό μου το έκανε και μένα. Το πληκτρολόγιο της LG φταίει. Καταναλώνει παρά πολύ RAM και κλείνει το μεσεντζερ απο, τι κατάλαβα. Κατέβασε άλλο πληκτρολόγιο γιατί θα σου σπάσει τα νεύρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι λες οτι καποιοι μισησαν το μεγεθος? Εχει το καλυτερο μεγεθος οθονης by far για μενα και πολλους αλλους.

 

Στη συσκευή αναφέρομαι ιδιαίτερα τώρα που είναι μπροστά μας το καλοκαίρι δεν με βλέπω να βολεύομαι και προβληματίζομαι.

Το χειμώνα παίζει σακάκι καθημερινά γραφείο, καλοκαίρι είναι χαλαρότερα τα πράγματα.

Από οθόνη ουδέν παράπονο άψογη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Η είναι η τελευταία ενημέρωση που έχουμε πάρει...

 

Αν θυμάμαι καλά μετά την Lollipop 20h πήρε άμεσα μέσα σε μια βδομάδα μια επιπλέον (συμπληρωματική) στην ίδια την 20h εκτός κι αν τα έχω μπερδέψει. Μάλιστα πως μου είχε έρθει και την έκανα χειροκίνητα και απόρησα που μου έβγαλε τόσο σύντομα καινούργια.

Αλλά πάλι ίσως και να θυμάμαι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει LG G3 32gb προέλευσης Ρουμανίας?? Φίλος μου βρήκε για να το πάρει ένα 32αρι(παρτίδα 410), μήπως έχει κάποια θέματα, βγήκαν προβλήματα? Περνει αναβάθμιση κανονικά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Μέτρια κατασκευή? Δεν θα το έλεγα!

Και όχι δεν κρατάει σε όλους.. Απ Οσα έχουν περάσει απ τα χέρια μου, (είναι πολλά) καλύτερη αυτονομία είδα στα note (ειδικα στο 2) και στο z3.

Μωρέ, αν ήμουν γυναικα θα χα +2 στην τσάντα μου! Τωρα που να τις βαλω? :lol: :lol: :X

Μέγεθος, κατ εμέ πάντα είναι όσο πιο ιδανικό γίνεται..

 

Συμφωνώ, η κατασκευή είναι πολύ καλή. Από το Σεπτέμβριο έχω δεύτερη μπαταρία και εξωτερικό φορτιστή και το βάλε-βγάλε είναι παιχνιδάκι. Αντίθετα, στο Note 2, το να ταιριάξεις τις εγκοπές ήθελε προσπάθεια.

 

Πάντως, είναι τρομερή ευκολία η αλλαγή μπαταρίας. Έχω πάψει να κοιτάω τη διάρκειά της, αφού πρακτικά με τις δύο μπαταρίες έχεις άπειρη διάρκεια, ενώ επίσης δεν 'δεσμεύεις' το κινητό σε μια πρίζα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Δυνατη προσφορα απο τον Γερμανο λογω πασχαλινου φυλλαδιου , το 16αρι με εκπτωση 225 ευρω απο την "επισημη" τιμη με τελικη τιμη τα 324.

Πιο φθηνο αυτη την στιγμη που γραφω και απο skroutzoμαγαζο http://www.skroutz.gr/s/4929883/LG-G3-16GB.html?keyphrase=g3+16gb

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει LG G3 32gb προέλευσης Ρουμανίας?? Φίλος μου βρήκε για να το πάρει ένα 32αρι(παρτίδα 410), μήπως έχει κάποια θέματα, βγήκαν προβλήματα? Περνει αναβάθμιση κανονικά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το δικό μου είναι 32άρι 410 με χώρα προορισμού διάθεσης/διανομής Ρουμανία,από τα πρώτα που πήραν τον Δεκέμβριο την LP,μια χαρά και μηδεν προβλήματα.:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει LG G3 32gb προέλευσης Ρουμανίας?? Φίλος μου βρήκε για να το πάρει ένα 32αρι(παρτίδα 410), μήπως έχει κάποια θέματα, βγήκαν προβλήματα? Περνει αναβάθμιση κανονικά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Το δικό μου είναι Ρουμανίας, 410 παρτίδα. Δεν έχει κανένα από τα γνωστά προβλήματα που ταλαιπώρησαν μερικούς. Πήρε κανονικά Lollipop ταυτόχρονα με όλα τα μοντέλα, δε καθυστέρησε καθόλου!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει LG G3 32gb προέλευσης Ρουμανίας?? Φίλος μου βρήκε για να το πάρει ένα 32αρι(παρτίδα 410), μήπως έχει κάποια θέματα, βγήκαν προβλήματα? Περνει αναβάθμιση κανονικά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κανένα πρόβλημα εδώ. 32αρι 411

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με στοκ κιτκατ εβαλα youtube και επαιζε απο το μπροστινο μεγαφωνακι κλησεων... Οταν πατουσα αυξομείωση ηχου μου εβγαζε το ιδιο που βγαζει οταν μιλαω...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την φόρτιση τον τελευταίο καιρό.Στην αρχή από το 20% ως το 100% μου φορτιζε σε 1 1/2 με 2 ώρες. Τώρα στην καλύτερη περίπτωση σε 2 1/2 ώρες και αν μουλαρωσει μπορεί να κάνει αρκετές ώρες. Να φταίει η υποδοχή? Μου φαίνεται ότι θα πάω σε ασύρματο φορτιστή για να είμαι εντάξει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την φόρτιση τον τελευταίο καιρό.Στην αρχή από το 20% ως το 100% μου φορτιζε σε 1 1/2 με 2 ώρες. Τώρα στην καλύτερη περίπτωση σε 2 1/2 ώρες και αν μουλαρωσει μπορεί να κάνει αρκετές ώρες. Να φταίει η υποδοχή? Μου φαίνεται ότι θα πάω σε ασύρματο φορτιστή για να είμαι εντάξει.

 

Κοιταξε αν φτεει καμια εφαρμογη...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω και εγω ενα Θέμα το πήρα την παρασκευή απο σκρουτζομαγαζο στην ομηρου titan black 16αρι , χθες πήγα και άλλαξα την sim μου σε micro την βαζω πάνω και μου γράφει δίκτυο κλειδώθηκε ( network locked ) και σημα μηδέν... Παω πάλι στην vodafone τους λεω την ιστορία δοκιμάζουμε την σιμ σε αλλο τηλ και λειτουργούσε βάζουμε άλλη σιμ στο g3 ...τα ιδια. Μου λενε ειναι κλειδωμένο το κινητό πήγαινε το πίσω.. Ήμαρτον είναι δυνατόν να πουλάνε κλειδωμένα κινητά και να μην σου λένε τίποτα τι να το κάνω το κινητό αν δεν δουλεύει η σιμ ; Αύριο πρωί θα το παω απο εκει... Είχε αντιμετωπίσει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα; συγνώμη για το μακροσκελές ποστ
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την φόρτιση τον τελευταίο καιρό.Στην αρχή από το 20% ως το 100% μου φορτιζε σε 1 1/2 με 2 ώρες. Τώρα στην καλύτερη περίπτωση σε 2 1/2 ώρες και αν μουλαρωσει μπορεί να κάνει αρκετές ώρες. Να φταίει η υποδοχή? Μου φαίνεται ότι θα πάω σε ασύρματο φορτιστή για να είμαι εντάξει.

Μπορεί..δες όταν το βάζεις για φόρτιση αν γράφει αργή φόρτιση στην οθόνη κλειδώματος

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί..δες όταν το βάζεις για φόρτιση αν γράφει αργή φόρτιση στην οθόνη κλειδώματος

Συνηθως αυτο το γραφει με τους ασυρματους φορτιστες διοτι δεν μπορουνε να δωσουνε πολυ ρευμα.

Καλο θα ητανε να δοκιμασει ενα αλλο καλωδιο και μετα καποιον αλλο φορτιστη απο κανα φιλο πριν μπει σε διαδικασια να δεχθει οτι ειναι θεμα hardware. Στην τελικη μπορει να φταιει και η μπαταρια. Λιγο ψαξιμο θελει.

Link to comment
Share on other sites

Αργή φόρτιση γράφει και όταν το φορτίζεις από την θύρα usb του laptop ή του pc.

Αν δεν βιάζεσαι είναι το καλύτερο είδος φόρτισης και θα δεις οτι θα βγάζει καλύτερους χρόνους η μπαταρία σου. Επίσης θα ζήσει περισσότερο:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Το λέω διότι το έπαθα κ εγώ με έναν άλλο φορτιστή.Από ταμπλετ..

Δεν είχε κουμπωσει σωστά.Μόλις τον έβγαλα και τον ξανα έβαλα, εμφάνισε κανονική φόρτιση.

Άρα να δοκιμάσει με άλλον νομίζω έχει να κάνει με τον φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας παρακαλω.Προσπαθησα να κανω κλεισιμο και επανεκιννηση συσκευης με το κουμπι και εμεινε κολλημενο στο λογοτυπο της Lg με το λεντ να αναβοσβηνει πρασινο.Τι κανουμε τωρα?Ειμαι με απειραχτη συσκευη ,ουτε καν ρουτ δεν εχω...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα . Σήμερα αντάλλαξε το ζ2 μ με το 16αρι . Τελικά όσα διάβαζα για το λαγκ ισχύουν δυστυχώς. Από το βελούδινο ζ2 υπάρχει τεράστια διαφορά. Θα δείξουν οι επόμενες μέρες :-) πάντως το μέγεθος σαν συσκευή δεν υπάρχει είναι τρομερό
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας παρακαλω.Προσπαθησα να κανω κλεισιμο και επανεκιννηση συσκευης με το κουμπι και εμεινε κολλημενο στο λογοτυπο της Lg με το λεντ να αναβοσβηνει πρασινο.Τι κανουμε τωρα?Ειμαι με απειραχτη συσκευη ,ουτε καν ρουτ δεν εχω...

Έβγαλες μπαταρία και να προσπαθήσεις να το ξανανοιξεις?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες μπαταρία και να προσπαθήσεις να το ξανανοιξεις?

 

Ναι,τα ιδια κανει...Και φυσικα δεν το βλεπει και το Lg pc suite αφου δεν ανοιγει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...