Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντιμετωπίζει άλλος πρόβλημα με 4g?μέχρι κάρτα άλλαξα σε 4g και πάλι τίποτα.δεν λέει να παίξει.είχα cc4.2 με 3g κάρτα, δεν παίζει, βάζω cm12 δεν παίζει.στέλνω μήνυμα να το ανοίξουν όσο ήμουν στην cc4.2 το ενεργοποιούν αλλά και πάλι δεν παίζει.

 

τώρα είμαι σε cm12 με 4g κάρτα, από τον γερμανό είπαν πως είναι ενεργοποιημένο το 4g, στο μήνυμα που ήρθε λέει ότι όντως είναι ενεργοποιημένο, αλλά εγώ 4g δεν έχω

 

AN HD, Crash, CC, Resurrection και Blisspop τώρα παίζει κανονικότατα! Κανένα πρόβλημα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι γίνεται ρε ****το.δεν βγάζει ένδειξη 4g

Αφού έχεις custom rom πάρε ενα nandroid backup και δοκίμασε κάτι, μήπως γίνει τίποτα!

Κατέβασε απ' το Play αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.build.prop.editor

Και στο αρχείο build.prop λογικά κάπου θα δεις

ro.build.target_country -

Μετά το "country" θα έχει τα αρχικά κάποιας χώρας. Άλλαξε τα σε EUR ή καλύτερα GR!

Πάρε όμως πρώτα το backup.....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει αγορασει καποιος τη συγκεκριμενη μπαταρια?τη βρηκα στο e bay.uk.τι λετε αξιζει ?λεει ότι είναι και μεγαλυτερη από την αυθεντικη. < w/Tracking J119 Extended Battery / Charger / Cover For LG G3 D850 D851 D855 >

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λεει ότι είναι 7500ma.

Παρε μια δευτερη μπαταρια και 1 φορτιστή τοίχου με κοστος 10 ευρω απο ebay και εισαι οκ.δεν θα ξεμενεις ποτε

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις custom rom πάρε ενα nandroid backup και δοκίμασε κάτι, μήπως γίνει τίποτα!

Κατέβασε απ' το Play αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.build.prop.editor

Και στο αρχείο build.prop λογικά κάπου θα δεις

ro.build.target_country -

Μετά το "country" θα έχει τα αρχικά κάποιας χώρας. Άλλαξε τα σε EUR ή καλύτερα GR!

Πάρε όμως πρώτα το backup.....

 

δεν έχω αρχείο ro.build.target_country

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την ομορφη παρεα.Μια απορια ρε παιδια.Το backcover το κανονικο της συσκευης που εχει πανω 4 pins νομιζω πως τα δυο ειναι το nfc.τα αλλα δυο γιατι ειναι.Το κινητο με το καπακι το δικο του υποστηριζει ασυρματη φορτιση;Οποιος γνωριζει ας μου πει.ευχαριστω
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την ομορφη παρεα.Μια απορια ρε παιδια.Το backcover το κανονικο της συσκευης που εχει πανω 4 pins νομιζω πως τα δυο ειναι το nfc.τα αλλα δυο γιατι ειναι.Το κινητο με το καπακι το δικο του υποστηριζει ασυρματη φορτιση;Οποιος γνωριζει ας μου πει.ευχαριστω

 

Νομίζω κανένα δεν είναι για το nfc. Το nfc συνήθως είναι στην μπαταρία. Τα pins είναι για την ασύρματη φόρτιση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την ομορφη παρεα.Μια απορια ρε παιδια.Το backcover το κανονικο της συσκευης που εχει πανω 4 pins νομιζω πως τα δυο ειναι το nfc.τα αλλα δυο γιατι ειναι.Το κινητο με το καπακι το δικο του υποστηριζει ασυρματη φορτιση;Οποιος γνωριζει ας μου πει.ευχαριστω

 

Τα 2 πρώτα είναι για την αντένα του NFC, τα αλλα 2 για ασύρματη φόρτιση. Τα ευρωπαϊκά έχουν όλα καπάκι με 4 Pins, άρα μπορείς να τα φορτίσεις ασύρματα και έχεις και NFC. Υπαρχουν και καπάκια με 2 Pins (αυτά δεν μπορούν να φορτίσουν ασύρματα, μόνο έχουν nfc), ομως δεν υπάρχουν τέτοια σε ευρώπη.

 

Πάντως ρε παιδιά όταν είναι standby η κατανάλωση της μπαταρίας είναι φοβερή. Το έβγαλα απο τον φορτιστή στις 8 το πρωί και επειδή ήμουν απασχολημένος δεν το άγγιξα σχεδόν καθόλου. 9 ώρες μετά, και με 40 λεπτά οθόνης (μόνο για τα απαραίτητα), η μπαταρία είναι στο 95%. Σε 2G δίκτυο και ανοικτό Wifi.

 

Αν και πρέπει να "έφαγε" γύρω στο 8% γιατί πρόσεξα ότι αργεί να πέσει απ το 100%.

Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω ενα πριεργο προβλημα με το τηλεφωνο. για να φορτισει η μπαταρια πανω απο ενα ποσοστο πρεπει να το σβησω, να τη βγαλω και να τη ξαναβαλω. αλλιως μενει μεχρι ενα σημειο η φορτιση, πχ 44%. εχετε ιδεα τι μπορει να φταιει; δοκιμασα αλλο φορτιστη, δοκιμασα να το φορτισω απ το λαπτοπ και παλι το ιδιο.
Link to comment
Share on other sites

Για αφησε την να ξεφορτισει πληρως μεχρι να σου κλεισει και δοκιμασε παλι κλειστο
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος επί 7 μήνες του G2 το οποίο θα πουλήσω μεθαύριο, αγόρασα σήμερα το G3. Τρελάθηκα με την απολαυστική, χορταστική οθονάρα του!! Ιδανικό μέγεθος φοβερή ανάλυση εντυπωσιασμένος! Η αλήθεια είναι ότι στην kitkat είχε αρκετό lag πλέον στην lolipon όλα ρολάρουν μια χαρά. Τσίμπησα και την quick circle και το έκανα τούμπανο :D... Είμαι πολύ ευχαριστημένος ελπίζω να μη μου εμφανίσει κάποιο πρόβλημα το επόμενο διάστημα... Πλέον δηλώνω φανατικός της LG τι να πω συγχαρητήρια...
Link to comment
Share on other sites

το θέμα με το 4g είναι δεν έχει κάλυψη η cosmote στα τρίκαλα.χαχαχα τραγικοί.ειδικά στο γερμανό που είναι εντελώς άσχετοι.έπρεπε να το γνωρίζουν ότι η εταιρία που πουλάνε δεν έχει κάλυψη 4g.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος επί 7 μήνες του G2 το οποίο θα πουλήσω μεθαύριο, αγόρασα σήμερα το G3. Τρελάθηκα με την απολαυστική, χορταστική οθονάρα του!! Ιδανικό μέγεθος φοβερή ανάλυση εντυπωσιασμένος! Η αλήθεια είναι ότι στην kitkat είχε αρκετό lag πλέον στην lolipon όλα ρολάρουν μια χαρά. Τσίμπησα και την quick circle και το έκανα τούμπανο :D... Είμαι πολύ ευχαριστημένος ελπίζω να μη μου εμφανίσει κάποιο πρόβλημα το επόμενο διάστημα... Πλέον δηλώνω φανατικός της LG τι να πω συγχαρητήρια...

Καλορίζικο και απροβληματιστο!

το θέμα με το 4g είναι δεν έχει κάλυψη η cosmote στα τρίκαλα.χαχαχα τραγικοί.ειδικά στο γερμανό που είναι εντελώς άσχετοι.έπρεπε να το γνωρίζουν ότι η εταιρία που πουλάνε δεν έχει κάλυψη 4g.

Φίλε μου πέρασε από το μυαλό να το πω αλλά λέω δεν μπορεί...βασικά δεν ήξερα και σε τι περιοχή είσαι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος επί 7 μήνες του G2 το οποίο θα πουλήσω μεθαύριο, αγόρασα σήμερα το G3. Τρελάθηκα με την απολαυστική, χορταστική οθονάρα του!! Ιδανικό μέγεθος φοβερή ανάλυση εντυπωσιασμένος! Η αλήθεια είναι ότι στην kitkat είχε αρκετό lag πλέον στην lolipon όλα ρολάρουν μια χαρά. Τσίμπησα και την quick circle και το έκανα τούμπανο :D... Είμαι πολύ ευχαριστημένος ελπίζω να μη μου εμφανίσει κάποιο πρόβλημα το επόμενο διάστημα... Πλέον δηλώνω φανατικός της LG τι να πω συγχαρητήρια...

 

Welcome to the family ;)

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πόσες μέρες πηρατε πίσω τη συσκευή σας απο την Procordia όσοι είχατε θέμα με ρωγμή στο bezel;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πόσες μέρες πηρατε πίσω τη συσκευή σας απο την Procordia όσοι είχατε θέμα με ρωγμή στο bezel;

Εμένα Δευτέρα θα έρθουν να το πάρουν για την αλλαγή. Χώρα προορισμού ήταν η Ρουμανία. Τώρα το είδα. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση; Και κάτι τελευταίο. Τι αλλάζουν? Αλλάζει μόνο το bezel ή πάει όλο με την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πόσες μέρες πηρατε πίσω τη συσκευή σας απο την Procordia όσοι είχατε θέμα με ρωγμή στο bezel;

 

Αυτο ειναι λοττο. Σου λενε μια εβδομαδα. Ομως ειναι τουλαχιστον 15 μερες. Και με τη δικαιολογια οτι περιμενουν πλαστικα απο τη χωρα προορισμου του κινητου για να περασουν. Δηλαδη εχεις ενα ασπρο πορτογαλικο G3 και σου εβγαλε ρωγμη; Ε, θα περιμενεις να ερθει το ανταλλακτικο απο το σερβις/αντιπροσωπεια της Πορτογαλιας για να στο φτιαξουν!! Τραγικο για μενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο, δηλαδή να έρχεται το ανταλλακτικό από εκεί που προοριζόταν το τηλ.Το σέρβις εδώ έχει κάποια ανταλλακτικά αν έχουν στοκ το αλλάζουν αν όχι περιμένεις.συγκριτικά με άλλες εταιρίες (sony) το service της lg είναι καλό.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο, δηλαδή να έρχεται το ανταλλακτικό από εκεί που προοριζόταν το τηλ.Το σέρβις εδώ έχει κάποια ανταλλακτικά αν έχουν στοκ το αλλάζουν αν όχι περιμένεις.συγκριτικά με άλλες εταιρίες (sony) το service της lg είναι καλό.

Σου λεω τι μου ειχε πει ο ιδιος ο υπαλληλος μετα αο 10 τηλεφωνα που τους ειχα παρει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σου λεω τι μου ειχε πει ο ιδιος ο υπαλληλος μετα αο 10 τηλεφωνα που τους ειχα παρει

 

δυσκολεύομαι να πιστέψω πως ισχύει κάτι τέτοιο, όλα τα τηλ ίδια είναι, για πιο λογο να περιμένει ανταλλακτικό από την πορτογαλία.

 

μην δίνετε βάση τι λένε οι τεχνικοί, λένε μπούρδες να ξεφορτωθούν πελάτες που τους πιέζουν.το έκανα και εγώ :lol:

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δυσκολεύομαι να πιστέψω πως ισχύει κάτι τέτοιο, όλα τα τηλ ίδια είναι, για πιο λογο να περιμένει ανταλλακτικό από την πορτογαλία.

 

μην δίνετε βάση τι λένε οι τεχνικοί, λένε μπούρδες να ξεφορτωθούν πελάτες που τους πιέζουν.το έκανα και εγώ :lol:

Ακομα και αυτο να ισχυει οτι ηθελε να με ξεφορτωθει, σημαινει οτι μπορω να κατηγορησω το σερβις τους ή το after sales support τους τεσπα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι καλά εννοείτε αυτό.μόνο η dell έχει αξιόλογο σερβις, όλοι οι άλλοι είναι για τα πανηγύρια.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εγώ που το έστειλα σέρβις από Θεσσαλονίκη γιατί έκανε επανεκινησεις το τηλέφωνο ακόμα και με λολλιποπ έκανε 10 μέρες να γυρίσει

μου άλλαξαν πλακέτα με φυσικά νέο εμει και παρτίδα 412 και μου βάλανε και καινούργια μπαταριά...

πλέον το τηλέφωνο πετάει πραγματικά και με την μπαταρία είμαι μια χαρά (μιάμιση μέρα με πάνω από 4 ώρες οθόνη...)

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω παιδιά. Εγώ από προτροπή μέλους εδώ τους πήρα τηλέφωνο. Στην αρχή είπα οτι θα γελάνε. Με εντυπωσίασε που θα στείλουν να το πάρουν να το φτιάξουν και να το φέρουν. Είναι η πρώτη φορά που στέλνω κατι για σέρβις. Να δούμε και όλη τη διαδικασία πως θα πάει. Υο μόνο που με φοβίζει είναι μην αρχίσουν τα κουλά τύπου δεν είναι ελληνικό κλπ. Επειδή δε θυμάμαι τι μου είπε. Στέλνω μόνο τη συσκευή χωρίς μπαταρία και πλαστικό πίσω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχω το g3 32gb περίπου δυο βδομάδες. Μετά την αναβάθμιση σε Lolipop μου βγάζει μήνυμα όταν έχω ανοικτό το wifi ,, δυστυχώς ρυθμίσεις έχει σταματήσει,, όταν κάνω επανεκίνηση στο κινητό. Τι λέτε να συμβαίνει?

 

Κάνε επανεκινηση και θα φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...