Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ειναι σίγουρο ότι δεν βαζει ταινιες? Και πως ξερεις αν δεν ειναι μεταχειρισμένο ?

 

Καλημέρα, εγώ που το αγόρασα χτες από kaizerstore το κουτί είχε 2 αυτοκόλλητα. Να επισημάνω μόνο ότι η συσκευή είναι από Ιταλία οπότε μάλλον έχει και να κάνει από πού τα αγοράζεις

Edited by fostirop
Διόρθωση καταστήματος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εφυγε η παραγγελια απο kaizershop κι εγω.32 gb .ελπιζω να μην ειναι καινουργια συσκευη να μην υπαρχουν οι αμφιβολιες που αναφερονται πιο πανω .Τεσπα 410 παρτιδατωρα δεν ξερω αν θεωρειται παλια ή 《φρεσκια》.Το περιμενω ...
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Εφυγε η παραγγελια απο kaizershop κι εγω.32 gb .ελπιζω να μην ειναι καινουργια συσκευη να μην υπαρχουν οι αμφιβολιες που αναφερονται πιο πανω .Τεσπα 410 παρτιδατωρα δεν ξερω αν θεωρειται παλια ή 《φρεσκια》.Το περιμενω ...

 

Μια χαρά θα είσαι :) το 410 σημαίνει πως βγήκε απο το εργοστάσιο τον Οκτώβριο του 2014. Δεν είναι ψωμί για να χαλάσει αν μείνει λίγες μέρες στο ράφι. 408, 409, 410, 411, 412, 501 το ίδιο πράγμα είναι για μένα. Εξάλλου δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα που απευθύνονται σε κάποια συγκεκριμένη παρτίδα ούτε έχει αλλάξει κάτι στην γραμμή παραγωγής. Περισσότερο είναι για ψυχολογικούς λόγους η αναζήτηση τελευταίας παρτίδας. Η πιθανότητα όμως να βρεθεί κάποιο κομμάτι ελαττωματικό είναι η ίδια για όλες τις παρτίδες. Τώρα εντάξει τις πρώτες 2 παρτίδες 406,407 κάποιοι τις αποφεύγουν επειδή ήταν οι πρώτες.

Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται με nova launcher prem να κλειδώνει με διπλό χτύπημα.το πάλεψα λίγο αλλά δεν το πέτυχα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται με nova launcher prem να κλειδώνει με διπλό χτύπημα.το πάλεψα λίγο αλλά δεν το πέτυχα

 

ο ένας τρόπος είναι με διπλό tap στην notification bar πάνω εκει που εχει τα wifi κτλ... τον 2ο δεν τον ξέρω με το προγραμματάκι! :lol::lol::lol: θα πρέπει να βοηθήσει κάποιος άλλος! ο 1ος πάντως είναι χωρίς πρόγραμμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται με nova launcher prem να κλειδώνει με διπλό χτύπημα.το πάλεψα λίγο αλλά δεν το πέτυχα

Κατεβαζεις απ' το Play αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Mετα πας στις Ρυθμισεις του Nova και στα Gestures (ή Χειρονομίες και κουμπιά) βαζεις στην ενεργεια διπλου tab αυτη την εφαρμογη!

Δουλευει ακριβως οπως το "μαμα" ;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

410 32 gb εχω και εγω τσεχικο(czc)..οτι και να σου τυχει μν αγχωνεσαι!!!Σε ασπρο η titan grey ???
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις απ' το Play αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Mετα πας στις Ρυθμισεις του Nova και στα Gestures (ή Χειρονομίες και κουμπιά) βαζεις στην ενεργεια διπλου tab αυτη την εφαρμογη!

Δουλευει ακριβως οπως το "μαμα" ;)

 

είσαι άρχοντας, χίλια ευχαριστώ :cool:

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφεροντε ανοίχτηκε θέμα για ρομς... Μπείτε ψηφίστε και σχολιαστε την επιλογή σας παρακαλώ...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στην κουβέντα.Ανοιγοντας το wifi μου εκανε 3 μαζεμενες αναβαθμίσεις.Ημουν στην 4.4.2 και μετα πηρα την 20e , μετα την 20f και τέλος την 20h. Αν θυμαμαι σωστα.Αυτη ειναι η τελευταια;

Τωρα κατι αποριες. Οταν γραφω πχ. εδω στο φορουμ δεν μου βαζει τονους η προτεινομενη λεξη του λεξικου.ενω την εχει διπλα τονισμενη, επιλεγει την λεξη χωρις τονο.Γιατί?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

ναι η 20h είναι η τελευταία.με το πληκτρολόγιο ποτέ δεν έβγαλα άκρη πως λειτουργεί, μιας και έχω swiftkey που είναι φοβερό
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Πηρα το G3 σειρα 411 Ιταλικο απο Keizerstore το Σαββατο... και απο τοτε μονο προβληματα. Εχει lollipop 5.0 και καθε 2-3 ωρες σβηνει μονο του, και ξαναεπανερχεται... μονο του. Το βραδυ, σβηνει μονο του, και παει για υπνο...το πρωι πρεπει να βγαλω μπαταρια για να ξυπνησει.

Πηρα τον Keizer, λειε "φερε μου χαρτι απο αντιπροσωπια οτι εχει προβλημα, και ελα."

Του λεω "ειναι 5 ημερων το τηλεφωνο, ειναι DOA".

"Εγω δεν πουλαω με DOA" λεει "σιγα μην τα αντικαθιστω για οποιον λεει οτι εχει προβλημα" .

Παιρνω την LG λενε: "εμεις δεν δινουμε τετοια χαρτια, να το φτιαξουμε ΑΝ φτιαχνεται, αλλα χαρτι οτι εχει βλαβη ΔΕΝ παιρνεις."

Ωραια ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Πηρα το G3 σειρα 411 Ιταλικο απο Keizerstore το Σαββατο... και απο τοτε μονο προβληματα. Εχει lollipop 5.0 και καθε 2-3 ωρες σβηνει μονο του, και ξαναεπανερχεται... μονο του. Το βραδυ, σβηνει μονο του, και παει για υπνο...το πρωι πρεπει να βγαλω μπαταρια για να ξυπνησει.

Πηρα τον Keizer, λειε "φερε μου χαρτι απο αντιπροσωπια οτι εχει προβλημα, και ελα."

Του λεω "ειναι 5 ημερων το τηλεφωνο, ειναι DOA".

"Εγω δεν πουλαω με DOA" λεει "σιγα μην τα αντικαθιστω για οποιον λεει οτι εχει προβλημα" .

Παιρνω την LG λενε: "εμεις δεν δινουμε τετοια χαρτια, να το φτιαξουμε ΑΝ φτιαχνεται, αλλα χαρτι οτι εχει βλαβη ΔΕΝ παιρνεις."

Ωραια ?

 

Έμπλεξες. Καλή υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

στείλε το στην lg ή κατήγγειλε το κατάστημα στο http://www.inka.gr/ και θα δεις για πότε στο αλλάζει.πες του το, η το αλλάζεις η έφυγες για καταγγελία, δεν υπάρχει σιγά μην το αλλάζω σε όποιον έχει πρόβλημα.

 

εγώ προσωπικά θα του τραβούσα καταγγελία

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχω το σουπερ g3 απο εχτες το βραδυ μεχρι σημερα το πρωι η μπαταρια ανεβηκε απο 38 % σε 41% ?!?!?

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σε ολους

Πηρα το G3 σειρα 411 Ιταλικο απο Keizerstore το Σαββατο... και απο τοτε μονο προβληματα. Εχει lollipop 5.0 και καθε 2-3 ωρες σβηνει μονο του, και ξαναεπανερχεται... μονο του. Το βραδυ, σβηνει μονο του, και παει για υπνο...το πρωι πρεπει να βγαλω μπαταρια για να ξυπνησει.

Πηρα τον Keizer, λειε "φερε μου χαρτι απο αντιπροσωπια οτι εχει προβλημα, και ελα."

Του λεω "ειναι 5 ημερων το τηλεφωνο, ειναι DOA".

"Εγω δεν πουλαω με DOA" λεει "σιγα μην τα αντικαθιστω για οποιον λεει οτι εχει προβλημα" .

Παιρνω την LG λενε: "εμεις δεν δινουμε τετοια χαρτια, να το φτιαξουμε ΑΝ φτιαχνεται, αλλα χαρτι οτι εχει βλαβη ΔΕΝ παιρνεις."

Ωραια ?

Μπορει να ειναι καμια εφαρμογη... εχει κανεις ιδεα τι προκαλεσε 38->41??

Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Πηρα το G3 σειρα 411 Ιταλικο απο Keizerstore το Σαββατο... και απο τοτε μονο προβληματα. Εχει lollipop 5.0 και καθε 2-3 ωρες σβηνει μονο του, και ξαναεπανερχεται... μονο του. Το βραδυ, σβηνει μονο του, και παει για υπνο...το πρωι πρεπει να βγαλω μπαταρια για να ξυπνησει.

Πηρα τον Keizer, λειε "φερε μου χαρτι απο αντιπροσωπια οτι εχει προβλημα, και ελα."

Του λεω "ειναι 5 ημερων το τηλεφωνο, ειναι DOA".

"Εγω δεν πουλαω με DOA" λεει "σιγα μην τα αντικαθιστω για οποιον λεει οτι εχει προβλημα" .

Παιρνω την LG λενε: "εμεις δεν δινουμε τετοια χαρτια, να το φτιαξουμε ΑΝ φτιαχνεται, αλλα χαρτι οτι εχει βλαβη ΔΕΝ παιρνεις."

Ωραια ?

 

stad καλημέρα.

Αγόρασα την ίδια συσκευή (411 - 32Gb) από το ίδιο μαγαζί την Δευτέρα. Δεν έκανα την αναβάθμιση που μου ζήτησε από ΟΤΑ αλλά από τον υπολογιστή γιατί γενικά έχω κακή εμπειρία από της κοπέλας μου που το κάναμε ΟΤΑ (άλλη παρτίδα μεν). Έχεις δοκιμάσει να κατεβάσεις το PC suit της LG και να ξανά περάσεις το λογισμικό? Αυτό ίσως και να το στρώσει και δεν έχεις τίποτα να χάσεις πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μετά από τησ παρτίδες 408 και μετά δεν τρέχει τίποτα και ότι με λολιποπ έχουν φτιάξει τα πράγματα δεν νομίζω.όσο για οποίους ισχυρίζεται ότι του τύπου πήγαινε αγόρασε προχωρα άφοβα..καλά θάλ ήταν να κάνουν έλεγχο πρώτα.εγώ τα έλεγα γιατί το είχα.τώρα οποίος με άκουσε με άκουσε.
Link to comment
Share on other sites

Οι παρτίδες είναι καθαρά θέμα τύχης. Ωστόσο όπως συμβαίνει σε όλα τα προϊόντα είναι πολύ πιθανό να είναι πιο ελλατωματικές οι πρώτες σε σχέση με μεταγενέστερες. Αυτό δεν σημαίνει ότι κάποια μεταγενέστερη δεν θα βγάλει πρόβλημα. Αλλά είναι απόλυτα λογικό αν παρουσιαστούν προβλήματα να είναι σε αρχικές παρτίδες τα περισσότερα.

Το ίδιο ισχύει και στο λογισμικό. Το λογισμικό χρειάζεται feedback. Έτσι στην αρχή προφανώς και δεν είναι τόσο καλό και όσο βγαίνουν καινούρια updates τόσο λογικά διορθώνονται προβλήματα και γίνεται καλύτερη η λειτουργία του προγραμμάτος. Τίποτα δεν φτιάχτηκε εξαρχής τέλειο.

Οπότε το να πάρεις μεταγενέστερη παρτίδα απλά έχεις λιγότερες στατιστικές πιθανότητες να πέσεις σε defective part και βάζοντας τα τελευταία update της LG, ειδικά την 20H, το κινητό έχει βελτιωθεί αισθητά. Τουλάχιστον στο κομμάτι της απόδοσης.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μετά από τησ παρτίδες 408 και μετά δεν τρέχει τίποτα και ότι με λολιποπ έχουν φτιάξει τα πράγματα δεν νομίζω.όσο για οποίους ισχυρίζεται ότι του τύπου πήγαινε αγόρασε προχωρα άφοβα..καλά θάλ ήταν να κάνουν έλεγχο πρώτα.εγώ τα έλεγα γιατί το είχα.τώρα οποίος με άκουσε με άκουσε.

 

ενδεχόμενο ελλατωματικού υπάρχει στα πάντα εκτος και αν ξέρεις κάτι αποδεδειγμένα για το αντίθετο. Απο εκεί και πέρα έλεγχο να κάνουμε στο τι? να ανοίξουμε μια μια τις συσκευές να δούμε ποιά έχει θέμα? λογικό είναι ένα ποσοστό απο τις χιλιάδες συσκευές που πωλούνται ανα τον κόσμο να παρουσιάσουν και προβλήματα. Τα τύπου όποιος σε άκουσε σε άκουσε αστα για κάπου άλλου και επειδή πάλι θα αρχίσουν οι διαγραφές καθότι όπως είναι φανερό οτι προκαλείς εκνευρισμό καλημέρα απο εμένα και το κόβω εδώ.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό βρε παιδιά από που έως που προκαλεί ο λενοβο???Την άποψη του λέει.μήπως προκαλείται εσείς?Έχετε ισοπέδωσει τα πάντα για ήρεμα
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις ενα hard reset πρωτα..και αν δεν περνα με flash tool παλι το filmware το ιταλικο..δεν πρεπει να εχει κατσει καλα η ρομ
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό βρε παιδιά από που έως που προκαλεί ο λενοβο???Την άποψη του λέει.μήπως προκαλείται εσείς?Έχετε ισοπέδωσει τα πάντα για ήρεμα

 

μάλλον δεν έχεις δει όλες τις συζητήσεις καθώς έχουν διαγραφεί οι περισσότερες. Δεκτή η γνώμη του ωστόσο όταν γενικευείς τα πράγματα μόνο κακό κάνεις. Δεν είπε κανένας ποτέ οτι το κινητό δεν είχε ή δεν έχει προβήματα σε κάποιες συσκευές αλλά ακριβώς επειδή τα έχουμε ισοπεδώσει όλα και το έχουμε γενικεύσει σε σημείο που κάποιοι θέλουν να βγάζουν μονίμως το τηλέφωνο μουφα υπάρχει εκνευρισμός γιατί λέμε συνέχεια τα ίδια πράγματα. Όποιος δεν το θέλει ας μην το πάρει και όποιος το έχει και δεν είναι ικανοποιημένος ας το αλλάξει οι εμμονές είναι αυτό που εκνευρίζει. Simplement.... :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την άποψη σου την λες 1 φορά, όχι κάθε σελίδα σε όλα τα θέματα του g3.

 

2 g3 έχω αγοράσει και τα 2 είναι άψογα χωρίς το παραμικρό θέμα σε Τίποτα, ούτε λαγκ.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...