Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε μένα μια χαρά δουλεύει η δόνηση σε όλες τις ειδοποιήσεις.

 

κόλλησε αναμμένο το φλας όταν πήγα να βγάλω φώτο

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι ρε φιλε μια χαρα δονειται στο viber και στις κλησεις...

στο mail δε δονειται αλλα απ οτι ξερω δε δονειται ετσι κ αλλιως

στο sms παντως οχι

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι για το sms γιατί πολύ σπάνια το χρησιμοποιώ

 

με κατατρομαξες ρε αδερφε ωστοσο θα το ψαξω...

Link to comment
Share on other sites

Στο g2 μόλις συνδέσεις ένα usb otg σου βγάζει ένα κάποιες επιλογές για χρήση εφαρμογών που μπορείς να τρέξεις, στο g3 δεν υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιλε μια χαρα δονειται στο viber και στις κλησεις...

στο mail δε δονειται αλλα απ οτι ξερω δε δονειται ετσι κ αλλιως

στο sms παντως οχι

Έλεγξε στις Ρυθμίσεις τηλεφωνου/ Ηχος

Και στις ρυθμίσεις των Μηνυμάτων, αυτες τις επιλογές:

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να φανει γελοιο αλλα δε βρισκω πως να βαλω δονηση οταν μου στελνουν sms?

Ανοιξε την εφαρμογη Μηνυματα...Μετα πατα εκει στις 3 τελειες στα δεξια επελεξε Ρυθμισεις -> Ρυθμισεις Ειδοποιησεων -> Δονηση

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε την εφαρμογη Μηνυματα...Μετα πατα εκει στις 3 τελειες στα δεξια επελεξε Ρυθμισεις -> Ρυθμισεις Ειδοποιησεων -> Δονηση

 

χιλια ευχαριστω ρε φιλε και λεω ειχε προβλημα...

επισης ξερεις γιατι η μπαταρια πεφτει τοσο γρηγορα? ειναι επειδη ειναι καινουργια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έλεγξε στις Ρυθμίσεις τηλεφωνου/ Ηχος

Και στις ρυθμίσεις των Μηνυμάτων, αυτες τις επιλογές:

 

επισης ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω ρε φιλε και λεω ειχε προβλημα...

επισης ξερεις γιατι η μπαταρια πεφτει τοσο γρηγορα? ειναι επειδη ειναι καινουργια?

Δεν εχει προβλημα η μπαταρια σου....Το G3 δεν φημιζεται και για την καλυτερη μπαταρια σε Smartphone....Εχεις περασει το το τελευταιο update 20Η;;Αν ναι ολα καλα αν οχι κανε την αναβαθμιση εχει βελτιωθει κυριως στην αναμονη μην φανταστεις τιποτα το τρομερο ομως....Επισης κανε 3-4 κυκλους φορτισης .....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς για αυτό η μπαταρία πέφτει γρήγορα επειδή είναι καινούργιο ....κάτσε να χάσει την δύναμη και μετά να δεις πώς θα πέφτει....
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε φιλε λenovo εσυ τι ρολο βαρας? Ενταξει ειχες το κινητο δεν σου αρεσε και το εδωσες. Παμε παρακατω! Τι γυρευεις ακομα εδωμεσα και συνεχιζεις να θαβεις ?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο αλλα βλεπω οτι εχει καποια θεματακια θα ηθελα να ρωτησω απο ποια παρτιδα και μετα εμφανιζονται τα λιγοτερα προβληματα? Βεβαια μετα απο ολα αυτα σλεφτομαι σοβαρα το G2 και το xiaomi redmi note(σαφως κατωτερο αλλα και φτηνοτερο) που εχω παρει για την αδερφη μου και πηγαινει σφαιρα χωρις προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με Πολωνικο G3 που να έχει πάρει OTA το Lolipop?

 

Φιλε και γω Πολωνέζικο έχω και επιδη δεν έπερνε Lolipop μεσω OTA, ειπα να περασω το update μεσω pcsuite... τωρα ειμαι στην V20h.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που δεν μπορείτε να κρατήσετε ένα επίπεδο στη συζήτηση... μεταφέρθηκε αυτούσια στον κάδο. Σας δίνω άλλη μια ευκαιρία για πολιτισμένη συζήτηση. Σε διαφορετική περίπτωση θα υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης στο φόρουμ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο αλλα βλεπω οτι εχει καποια θεματακια θα ηθελα να ρωτησω απο ποια παρτιδα και μετα εμφανιζονται τα λιγοτερα προβληματα? Βεβαια μετα απο ολα αυτα σλεφτομαι σοβαρα το G2 και το xiaomi redmi note(σαφως κατωτερο αλλα και φτηνοτερο) που εχω παρει για την αδερφη μου και πηγαινει σφαιρα χωρις προβληματα.

 

Απολογουμαι παιδια... Φιλε οι παρτιδες ειναι θεμα τυχης δεν πολυσχετιζονται με θεματακια. Λιγη εννοια να εχεις εαν ειναι άσπρο και παρτιδα καλοκαιριου

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

πριν τη lollipop υπηρχε....λειτουργια επισκεπτη

 

Και τώρα έχει λειτουργία επισκέπτη. Κατέβαζεις το notification bar και πάνω δεξιά πατάς το εικονίδιο με το ανθρωπάκι δίπλα από το εικονίδιο settings. Εκεί μπορείς να ρυθμίσεις guest mode.

Πλέον είναι μέρος του λειτουργικού η συγκεκριμένη λειτουργία : http://www.cnet.com/how-to/getting-started-with-user-accounts-on-android-5-0-lollipop/

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν μπορείτε να κρατήσετε ένα επίπεδο στη συζήτηση... μεταφέρθηκε αυτούσια στον κάδο. Σας δίνω άλλη μια ευκαιρία για πολιτισμένη συζήτηση. Σε διαφορετική περίπτωση θα υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης στο φόρουμ.

 

Σωστος διοτι ξεφυγε η κατασταση.

Λοιπον εγω θα πω 2 λογια για το κινητο για αυτους που σκεφτονται μελλοντικη αγορα.

Σαν τηλεφωνο πλεον την στιγμη που μιλαμε ειναι εξαιρετικο και η τιμη του ειναι ανταγωνιστικοτατη.

Απο καμερα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτην την στιγμη.

Απο software λειτουργικα κτλ ειναι αρκετα καλο αν και ακομα εχει καποια μικροθεματακια οσων αφορα το lag το οποιο ειναι ελαχιστο σε σχεση με την αρχικη του κυκλοφορια.Οπως εχω ξαναπει υπαρχουν σιγουρα περιθωρια πληρης εξαλειψης διοτι ακομα το κινητο δεχεται αναβαθμισεις. Το θετικο ειναι οτι απο καποια αλλα μοντελα με δικο τους UI και οχι καθαρο android ειναι αρκετα ποιο υποφερτο. Δεν θελω να ονομασω εταιριες διοτι θα δημιουργησω αντιπαραθεσεις.

Τωρα το θεμα της μπαταριας πραγματικα ειναι κατι το οποιο αρκετοι παρεξηγησαν. Ρε παιδια εχουμε να κανουμε με ενα κινητο στο οποιο η οθονη ειναι quandHD που σημαινει οτι τρωει πολυ περισσοτερο απο τις FullHD.

Επισης η συγκριση του με αλλα κινητα ειναι δυσκολη διοτι και παλι δεν υπαρχουν πολλα με τετοια αναλυση.

Εγω ειχα να λεω για το GFLEX και την μπαταρια του αλλα ποτε μα ποτε δεν συγκρινα το G3 με το Flex σε αυτο το θεμα.

Η συγκριση που ειχα κανει ηταν καθαρα lag που ειχε το G3 πριν την 20Η διοτι μια ναυαρχιδα θα πρεπει να στεκεται ισαξια του ονοματος της χωρις καθυστερησεις κτλ. Και τελικα η Lg εδειξε οτι μπορει να το κανει ακομη καλυτερο και μπραβο της.

Εγω σαν τηλ το προτεινω ανεπιφυλαχτα σε οποιους σκεφτονται την αγορα του διοτι αξιζει πραγματικα.

Τωρα καποιοες κακοτυχιες σε σκαρτα ανταλαχτικα που δημιουργησαν προβληματα κακος υπηρξαν και υπαρχουν αλλα πειτε μου εσεις μια εταιρια εκτος apple που δεν εβγαλε καποια ελλατωματα. Αυτο μπορει να τυχει παντου αλλα πιστευω οτι και εδω ακομα το service της Lg τα παει πολυ καλα σε σχεσεη με αλλες εταιριες.

Ελπιζω να μην κουρασα.

 

 

Σ

Link to comment
Share on other sites

Σωστος διοτι ξεφυγε η κατασταση.

Λοιπον εγω θα πω 2 λογια για το κινητο για αυτους που σκεφτονται μελλοντικη αγορα.

Σαν τηλεφωνο πλεον την στιγμη που μιλαμε ειναι εξαιρετικο και η τιμη του ειναι ανταγωνιστικοτατη.

Απο καμερα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτην την στιγμη.

Απο software λειτουργικα κτλ ειναι αρκετα καλο αν και ακομα εχει καποια μικροθεματακια οσων αφορα το lag το οποιο ειναι ελαχιστο σε σχεση με την αρχικη του κυκλοφορια.Οπως εχω ξαναπει υπαρχουν σιγουρα περιθωρια πληρης εξαλειψης διοτι ακομα το κινητο δεχεται αναβαθμισεις. Το θετικο ειναι οτι απο καποια αλλα μοντελα με δικο τους UI και οχι καθαρο android ειναι αρκετα ποιο υποφερτο. Δεν θελω να ονομασω εταιριες διοτι θα δημιουργησω αντιπαραθεσεις.

Τωρα το θεμα της μπαταριας πραγματικα ειναι κατι το οποιο αρκετοι παρεξηγησαν. Ρε παιδια εχουμε να κανουμε με ενα κινητο στο οποιο η οθονη ειναι quandHD που σημαινει οτι τρωει πολυ περισσοτερο απο τις FullHD.

Επισης η συγκριση του με αλλα κινητα ειναι δυσκολη διοτι και παλι δεν υπαρχουν πολλα με τετοια αναλυση.

Εγω ειχα να λεω για το GFLEX και την μπαταρια του αλλα ποτε μα ποτε δεν συγκρινα το G3 με το Flex σε αυτο το θεμα.

Η συγκριση που ειχα κανει ηταν καθαρα lag που ειχε το G3 πριν την 20Η διοτι μια ναυαρχιδα θα πρεπει να στεκεται ισαξια του ονοματος της χωρις καθυστερησεις κτλ. Και τελικα η Lg εδειξε οτι μπορει να το κανει ακομη καλυτερο και μπραβο της.

Εγω σαν τηλ το προτεινω ανεπιφυλαχτα σε οποιους σκεφτονται την αγορα του διοτι αξιζει πραγματικα.

Τωρα καποιοες κακοτυχιες σε σκαρτα ανταλαχτικα που δημιουργησαν προβληματα κακος υπηρξαν και υπαρχουν αλλα πειτε μου εσεις μια εταιρια εκτος apple που δεν εβγαλε καποια ελλατωματα. Αυτο μπορει να τυχει παντου αλλα πιστευω οτι και εδω ακομα το service της Lg τα παει πολυ καλα σε σχεσεη με αλλες εταιριες.

Ελπιζω να μην κουρασα.

 

 

Σ

 

Γιατι να μην υπαρχει ενα ριμαδι Like!! Τεσπα θα δημιουργήσει κανείς δημοσκόπηση για Ρομς?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Σωστος διοτι ξεφυγε η κατασταση.

Λοιπον εγω θα πω 2 λογια για το κινητο για αυτους που σκεφτονται μελλοντικη αγορα.

Σαν τηλεφωνο πλεον την στιγμη που μιλαμε ειναι εξαιρετικο και η τιμη του ειναι ανταγωνιστικοτατη.

Απο καμερα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτην την στιγμη.

Απο software λειτουργικα κτλ ειναι αρκετα καλο αν και ακομα εχει καποια μικροθεματακια οσων αφορα το lag το οποιο ειναι ελαχιστο σε σχεση με την αρχικη του κυκλοφορια.Οπως εχω ξαναπει υπαρχουν σιγουρα περιθωρια πληρης εξαλειψης διοτι ακομα το κινητο δεχεται αναβαθμισεις. Το θετικο ειναι οτι απο καποια αλλα μοντελα με δικο τους UI και οχι καθαρο android ειναι αρκετα ποιο υποφερτο. Δεν θελω να ονομασω εταιριες διοτι θα δημιουργησω αντιπαραθεσεις.

Τωρα το θεμα της μπαταριας πραγματικα ειναι κατι το οποιο αρκετοι παρεξηγησαν. Ρε παιδια εχουμε να κανουμε με ενα κινητο στο οποιο η οθονη ειναι quandHD που σημαινει οτι τρωει πολυ περισσοτερο απο τις FullHD.

Επισης η συγκριση του με αλλα κινητα ειναι δυσκολη διοτι και παλι δεν υπαρχουν πολλα με τετοια αναλυση.

Εγω ειχα να λεω για το GFLEX και την μπαταρια του αλλα ποτε μα ποτε δεν συγκρινα το G3 με το Flex σε αυτο το θεμα.

Η συγκριση που ειχα κανει ηταν καθαρα lag που ειχε το G3 πριν την 20Η διοτι μια ναυαρχιδα θα πρεπει να στεκεται ισαξια του ονοματος της χωρις καθυστερησεις κτλ. Και τελικα η Lg εδειξε οτι μπορει να το κανει ακομη καλυτερο και μπραβο της.

Εγω σαν τηλ το προτεινω ανεπιφυλαχτα σε οποιους σκεφτονται την αγορα του διοτι αξιζει πραγματικα.

Τωρα καποιοες κακοτυχιες σε σκαρτα ανταλαχτικα που δημιουργησαν προβληματα κακος υπηρξαν και υπαρχουν αλλα πειτε μου εσεις μια εταιρια εκτος apple που δεν εβγαλε καποια ελλατωματα. Αυτο μπορει να τυχει παντου αλλα πιστευω οτι και εδω ακομα το service της Lg τα παει πολυ καλα σε σχεσεη με αλλες εταιριες.

Ελπιζω να μην κουρασα.

 

 

Σ

 

Ποιος σου είπε πως η apple δεν έβγαλε ελαττωματικά τηλέφωνα; εδώ μετά από δικαστικές διαμάχες αναγκάστηκε να επιδιορθώσει δωρεάν υπολογιστές της από το 11 και μετά....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...