Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν εκανα. Πρεπει να κανω? Απλα θα πρεπει να ξανακατεβαζω ολες τις εφαρμογες και να ξανασεταρω το τηλεφωνο. Η ram η διαθεσιμη θεωρειται λιγη??

Υποχρεωτικο δεν ειναι να κανεις! Αλλα σιγουρα καλο κανει, κακο δεν κανει (μονο το ξανασεταρισμα :) ). Εγω θα ημουν της γνωμης να κανεις, για να εισαι σιγουρος οτι "πατησε" καλα το νεο λογισμικο! Βαλε αν θες και nova launcher (prime) και το κινητο θα 'ρθει στα ισια του:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο lollipop δεν είναι έντονη η ένδειξη πλέον. Εφόσον ανοίξεις το Bluetooth έκανες search από το Menu του Bluetooth για να βρεις το car kit και να συνδέθεις? Και εμένα με lolli στο screenshot που σου έβαλα θολό είναι το Bluetooth αλλά δουλεύει κανονικά

 

 

Ολα οκ τωρα,του περασα την συσκευη και δουλευει κανονικοτατα!

Ευχαριστω πολυ φιλε!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ τωρα,του περασα την συσκευη και δουλευει κανονικοτατα!

Ευχαριστω πολυ φιλε!:)

Good!!! ;)Και εμένα το δικό μου έτσι λειτουργεί ανοίγεις Bluetooth, κανείς search, μόλις βρει το car kit ή το Bluetooth του αυτοκινήτου πατάς σύνδεση και ζητάει ένα κωδικό συνήθως είναι το 1234 και είσαι κομπλέ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλος! Είναι μικρή αναβαθμιση lolli σε 5.01 εμένα ακόμα δεν μου έχει έρθει αλλά λογικά θα έρθει τις επόμενες ημέρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βάλει κανένας με χώρα προέλευσης NEU την 5.01?

Η 20f δηλαδή το μικρο update δεν είναι η 5.01(δεν υπάρχει 5.01,υπάρχει 5.0.1 έκδοση του λειτουργικού) άρα ακόμα είμαστε στην 5.0,ελέγχουμε πριν απαντήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Good!!! ;)Και εμένα το δικό μου έτσι λειτουργεί ανοίγεις Bluetooth, κανείς search, μόλις βρει το car kit ή το Bluetooth του αυτοκινήτου πατάς σύνδεση και ζητάει ένα κωδικό συνήθως είναι το 1234 και είσαι κομπλέ!

Εμένα πάλι δεν λέει να συνδεθεί με τίποτα με το car kit.Μάλλον είναι θέμα συμβατότητας πρωτοκόλλου του bt.

 

 

 

Άσχετο!Επειδή διαβάζω μόνο καλά λόγια για nova launcher prime σκέφτομαι να το αγοράσω.Κολλάω όμως στο ότι θα χάσω χρήσιμες λειτουργίες όπως το ξεκλείδωμα με διπλό χτύπημα κλπ.Υπάρχει λύση γι' αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν λέει να συνδεθεί με τίποτα με το car kit.Μάλλον είναι θέμα συμβατότητας πρωτοκόλλου του bt.

 

 

 

Άσχετο!Επειδή διαβάζω μόνο καλά λόγια για nova launcher prime σκέφτομαι να το αγοράσω.Κολλάω όμως στο ότι θα χάσω χρήσιμες λειτουργίες όπως το ξεκλείδωμα με διπλό χτύπημα κλπ.Υπάρχει λύση γι' αυτό?

 

δεν θα το χάσεις

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν λέει να συνδεθεί με τίποτα με το car kit.Μάλλον είναι θέμα συμβατότητας πρωτοκόλλου του bt.

 

 

 

Άσχετο!Επειδή διαβάζω μόνο καλά λόγια για nova launcher prime σκέφτομαι να το αγοράσω.Κολλάω όμως στο ότι θα χάσω χρήσιμες λειτουργίες όπως το ξεκλείδωμα με διπλό χτύπημα κλπ.Υπάρχει λύση γι' αυτό?

Δεν το χάνεις μπορείς να κλειδωσεις την οθόνη με double tap στην notification Bar και να ξεκλειδωσεις με double tap οπουδήποτε χωρίς άλλο πρόγραμμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα! Εγώ το 32αρι από Ρουμανία παρτίδα 410. Έχω πάρει όλες τις αναβαθμίσεις κανονικά. Κάπου κάπου τρώει κόλλημα η αρχική οθόνη και οι ρυθμίσεις.. Σε άλλους το κάνει αυτό; Μήπως ξέρει κάποιος αν διορθώνεται;

Που και που το κάνει και σε μένα. Bug θα πρέπει να είναι.

:D
Link to comment
Share on other sites

Η 20f δηλαδή το μικρο update δεν είναι η 5.01(δεν υπάρχει 5.01,υπάρχει 5.0.1 έκδοση του λειτουργικού) άρα ακόμα είμαστε στην 5.0,ελέγχουμε πριν απαντήσουμε.

Σε παλιότερο post έχει αναφερθεί ότι είναι η 5.0.1 έγω δεν την έχω πάρει για αυτό και το έγραψα... Από εκεί και πέρα οκ δεν έβαλα μια τελεία. Ευχαριστώ για την διόρθωση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

 

Για την λειτουργία του dual window, επιτρέπονται μόνο συγκεκριμένες εφαρμογές?

Μπορώ να βλέπω όποιες εγώ θέλω? Αν ναι, πως το κάνω?

 

Ευχαριστώ

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο!Επειδή διαβάζω μόνο καλά λόγια για nova launcher prime σκέφτομαι να το αγοράσω.Κολλάω όμως στο ότι θα χάσω χρήσιμες λειτουργίες όπως το ξεκλείδωμα με διπλό χτύπημα κλπ.Υπάρχει λύση γι' αυτό?

Το διπλο χτυπημα, οπως προειπαν και τα παιδια, μπορεις να το κανεις να λειτουργει κανονικα (οπως και τωρα), με μια εφαρμογουλα. Το μονο που χανεις με τον nova, ειναι τα "μαμα" widget's της LG.

Link to comment
Share on other sites

Σε παλιότερο post έχει αναφερθεί ότι είναι η 5.0.1 έγω δεν την έχω πάρει για αυτό και το έγραψα... Από εκεί και πέρα οκ δεν έβαλα μια τελεία. Ευχαριστώ για την διόρθωση

 

Δε φταις και ΄συ απλώς έχει αναφερθεί λάθος από κάποιους που ξέχασαν να βάλουν μπροστά στην πρόταση τους την λέξη "υποθέτω,νομίζω,εικάζω...." είτε από κεκτημένη ταχύτητα ή από άγνοια;)

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε εντύπωση η ελευθερη μνήμη 740 mb με lolipop σε 2gb μοντέλο

Ποσο περιπου ελευθερη ram ειναι καλο να βλεπουμε μετα απο αναβαθμιση σε lollipop στην εκδοση των 2 gb. Εγω οπως εγραψα και πιο πριν παιζω απο 670-700 mb. Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια! Σκεφτομαι για αγορα του g3 32gb.

Θα ηθελα να ρωτησω με τα g3 εχει παρατηρηθει κανενα προβλημα με σκουρες καθετες γραμμες στην οθονη οπως ειχε το g2;

Και τελος διαβαζα για διαφορα lagαρισματακια ισχυει κατι τετοιο; με την τελευταια αναβαθμιση που εγινε (lollipop 5.0) υπαρχουν κολληματα;

μιλαω μονο για την εκδοση 32gb/3gb ram.

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια! Σκεφτομαι για αγορα του g3 32gb.

Θα ηθελα να ρωτησω με τα g3 εχει παρατηρηθει κανενα προβλημα με σκουρες καθετες γραμμες στην οθονη οπως ειχε το g2;

Και τελος διαβαζα για διαφορα lagαρισματακια ισχυει κατι τετοιο; με την τελευταια αναβαθμιση που εγινε (lollipop 5.0) υπαρχουν κολληματα;

μιλαω μονο για την εκδοση 32gb/3gb ram.

Καλησπέρα και καλή χρονιά μέχρι τώρα δεν έχει ακουστεί κάτι για την οθόνη. Εγώ έχω το 32αρι και είμαι πλήρως ικανοποιημενος.. Από κολλήματα και τέτοια δόξα το θεό δεν έχουμε πλέον θέματα. Αν δεις μερικά ποστ παραπάνω έχω ανεβάσει και βίντεο με το δικό μου 32αρι ρίξε μια ματιά... Για μένα προχωρά άφοβα στην αγορά

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω ένα προβληματάκι με τον ήχο για τα notifications. Ενώ είναι όλα στο φουλ δεν ακούγεται πολύ λίγο. Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω ένα προβληματάκι με τον ήχο για τα notifications. Ενώ είναι όλα στο φουλ δεν ακούγεται πολύ λίγο. Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;

Μήπως καταλαθος έχεις πατήσει ενεργοποιηση στο μην ενοχλειται ή το προτεραιότητα"?

Αν και δεν ξέρω αν έχει σχέση αυτό απλά λέω μήπως :)

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο απενεργοποίηση είναι. Όταν πάω μέσα από το file browser και βρω τον ήχο και πατάω για να τον ακούσω παίζει κανονικά. Απο τις ρυθμίσεις οταν πάω να τον βάλω παίζει πολύ χαμηλά. Να κάνω επαναφορά;
Link to comment
Share on other sites

Όχι στο απενεργοποίηση είναι. Όταν πάω μέσα από το file browser και βρω τον ήχο και πατάω για να τον ακούσω παίζει κανονικά. Απο τις ρυθμίσεις οταν πάω να τον βάλω παίζει πολύ χαμηλά. Να κάνω επαναφορά;

Δεν ξέρω περίμενε μήπως είναι κάτι άλλο και μπορεί να βοηθήσει κάποιος άλλος

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,αυριο μου ερχεται το lg g3 16gb και θελω να σας ρωτησω για τις 2-3 πρωτες φορτισεις

 

λογικα μολις το εχω στα χερια θα χει καμποση μπαταρια μεσα,φυσικα θα το τσεκαρω πως λειτουργει και αυτα,να το αφησω να φτασει η μπαταρια 10-15% η να το αφησω να κλεισει τελειως και μετα να το φορτισω?διαβαζω και αλλα σχολια αλλα δεν εχω καταληξη ακομα καπου...μπορει να βοηθησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, βρήκα αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yoavst.quickapps για όσους έχουν την Quick circle θηκη. Έχει ωραία πραγματάκια.
:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια....συμβαινει σε κανενα σας να μην παιζει τα previews των παιχνιδιων μεσα απο το google play; Ενω παει να ξεκινησει σταματαει μετα απο 1 δλπ . Απο youtube τα παιζει μια χαρα....δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται

 

Το ιδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ. το πρόβλημα το εχω απο τοτε που που αναβαθμιστηκα σε Lollipop.

Αν ξερει κανεις πως να το λυσουμε ας μας πει. Τωρα το οτι φταιει η υπηρεσια που ειπε ενα παληκαρι ποιο πανω, φιλε μου απο που το συμπερανες αυτο? διαβασες κατι σχετικο σε καποιο φορουμ?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ. το πρόβλημα το εχω απο τοτε που που αναβαθμιστηκα σε Lollipop.

Αν ξερει κανεις πως να το λυσουμε ας μας πει. Τωρα το οτι φταιει η υπηρεσια που ειπε ενα παληκαρι ποιο πανω, φιλε μου απο που το συμπερανες αυτο? διαβασες κατι σχετικο σε καποιο φορουμ?

Η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα παρατηρήσει και εγω το ίδιο πρόβλημα έχω... Βέβαια δεν ξέρω αν το είχα και με κιτ κατ.. Θα το δοκιμάσω και σε note 3, s4,g2 και θα σας πω

 

Edit :Τα υπόλοιπα κινητά παίζουν κανονικά

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...