Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει καταντήσει πολύ κουραστικό πλέον το thread, άχρηστα μηνύματα που αναπαράγουν τα ίδια και τα ίδια, χωρίς καμία λογική ....

Καμία ουσιαστική πληροφορία τον τελευταίο καιρό .....

Νομίζω κάποιοι χρήστες πρέπει να επαναπροσδιορίσουν τον ρόλο ενός forum, και να συνεχίσουν με ουσιαστικότερη συμβολή ... το να επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια, γεμίζοντας άσκοπα τις σελίδες, οδηγεί στο να χάνεται η ουσιαστική πληροφορία και να γίνεται το θέμα δύσχρηστο και στο τέλος κουραστικό και αδιάφορο.

Το forum δεν είναι χώρος ψυχοθεραπείας ούτε το ιδανικό μέρος για chat ...

Χαρείτε τη συσκευή σας και μην γίνεστε ψυχαναγκαστικοί,... βγείτε και καμία βόλτα για κανα ποτάκι .... ασχοληθείτε και με καμιά φίλη σας ... και θα ανακαλύψετε ξαφνικά ότι το τηλ. κάνει μια χαρά τη δουλειά του ..

 

Ευχαριστώ τους λίγους που έχουν συμβάλει σημαντικά και προσπαθούν να βοηθήσουν.... ας μην τους δυσκολεύουμε περισσότερο ...!!

Edited by greda
Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά καλό μεσημέρι ...έχω μια απορία ..

πως μπορούμε να κάνουμε βίντεο κλήση ??

όχι με άλλα προγράμματά ..απλά μέσο δικτύου κινητής ..γιατί όταν πάω να πάρω κάποιο αριθμό δεν βλέπω την ανάλογη εντολή

 

Μόνο τα Samsung κάνουν απευθείας από dialer βιντεοκληση... Για κάποιο λόγο θεωρείται απαρχαιομενο από τις εταιρίες... Δοκίμασε μέσω hangouts

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα Samsung κάνουν απευθείας από dialer βιντεοκληση... Για κάποιο λόγο θεωρείται απαρχαιομενο από τις εταιρίες... Δοκίμασε μέσω hangouts

 

 

Ή μέσω viber

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Απολογουμαι...

Αν και πιστευω πως και το παραμικρο πρεπει να αναφερεται ετσι ωστε να ξερουν οι υποψηφιοι αγοραστες τι μπορει να αντιμετωπησουν... Τελος παντων δεν θα συνεχισω τα πολλαπλα ποστ τα οποια συμφωνω πως μερικα καταληγουν χωρις νοημα γιατι διανυω ενα 10ημερο αγχους για αλλους λογους με αποτελεσμα να χρησιμοποιω το κινητο και θεματα που το αφορουν για να ξεφυγω λιγακι. Ευχαριστω για την οποια βοιληθεια συμφορουμιτες... (Οντως chat το καταντησα)

Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Απολογουμαι...

Αν και πιστευω πως και το παραμικρο πρεπει να αναφερεται ετσι ωστε να ξερουν οι υποψηφιοι αγοραστες τι μπορει να αντιμετωπησουν... Τελος παντων δεν θα συνεχισω τα πολλαπλα ποστ τα οποια συμφωνω πως μερικα καταληγουν χωρις νοημα γιατι διανυω ενα 10ημερο αγχους για αλλους λογους με αποτελεσμα να χρησιμοποιω το κινητο και θεματα που το αφορουν για να ξεφυγω λιγακι. Ευχαριστω για την οποια βοιληθεια συμφορουμιτες... (Οντως chat το καταντησα)

 

Ελπίζω να φύγει γρήγορα το άγχος σου φίλε μου, αλλά καλύτερα να πάρεις αυτά τα μπαλάκια που τα ζουλάς...Και το άγχος το δικό σου έχει περισσότερες πιθανότητες να φύγει, αλλά και θα σταματήσεις να αγχώνεις και τον καθένα εδώ μέσα.

Τα προβλήματα που αναφέρεις δεν υπάρχουν και καλό είναι να απολαύσεις την συσκευή σου.

Φιλικά στο λέω ότι έχεις ξεπεράσει τα όρια και οι moderators θα επέμβουν.

Ας συνεχίσουμε στο θέμα μας που έχει ξεφύγει εδώ και κάποιες μέρες...

Υ.Γ.: δε χρειάζεται να απαντήσεις..απολογήθηκες πριν. Κι εγώ στα λέω αυτά για να μη δεις το ψευδώνυμο σου με μια μαύρη γραμμή, banned.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε με lollipop βλέπετε συχνά το force close των Settings? Νομίζω μου το κάνει τουλάχιστον 1 φορά την ημέρα. Κατά τα άλλα γουστάρω διαχείριση μπαταρίας, έχει βελτιωθεί αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έxω παρατηρήσει κάτι τέτοιο μέχρις στιγμής. Από την άλλη η διάρκεια ζωής της μπαταρίας σε μένα έχει μειωθεί με την lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε με lollipop βλέπετε συχνά το force close των Settings? Νομίζω μου το κάνει τουλάχιστον 1 φορά την ημέρα. Κατά τα άλλα γουστάρω διαχείριση μπαταρίας, έχει βελτιωθεί αρκετά.

Καλησπερα καλες γιορτες! εχω το κινητο ακριβως 1 βδομαδα, οτι και να πω ειναι λιγο! ταχυτατο, ουτε κοληματα, κλπ

Οσο για τη μπαταρια, ειναι αρκετα καλη, σε standby 10ωρο δεν πεφτει ουτε 1%. σε χρηση μου βγαζει ανετα τη μερα. (βαρια χρηση)

camera εξαισια. Πραγματικα εχω ξετρελαθει! :lol::lol:

ΑΑ! να επισημανω οτι εχω το 32αρι, rootαρισμενο με loli android now 7.5

διαβασα προσφατα ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο για τη ram που καποιοι να ειχαν μπερδευτει οπως και εγω. (3gb και μολις 500-650 ελευθερα)

You have to understand this is Linux based. If you're not using all your RAM then you're wasting RAM. Yes the initial amount is high and a heavily modded os theme, such as LG's mods, will use more than a stock aosp rom. You don't really want free ram because that means that apps are unloading then loading back up, the more you keep in RAM the less power is being used to reload them. This is a good thing as it will use less battery to use apps that you use a lot by keeping them loaded. Don't use a task manager, those work against Linux type os's and will make you use more battery than nessisary. Don't worry about RAM loads for Android, its good to use as much RAM as possible.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε με lollipop βλέπετε συχνά το force close των Settings? Νομίζω μου το κάνει τουλάχιστον 1 φορά την ημέρα. Κατά τα άλλα γουστάρω διαχείριση μπαταρίας, έχει βελτιωθεί αρκετά.

 

Ναι μου το κανει εμενα αρκετα συχνα. Το ειπα και απο την πρωτη μερα που το εβαλα εδω, αλλα κανεις δεν ειχε το προβλημα τοτε...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεψει σωστα η κατανάλωση της μπαταριας με λολλι πρεπει να γίνει hard reset. Μετα πετάει το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το κανει εμενα αρκετα συχνα. Το ειπα και απο την πρωτη μερα που το εβαλα εδω, αλλα κανεις δεν ειχε το προβλημα τοτε...

+1. Κυρίως μετα από restart το κάνει.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλες γιορτες! εχω το κινητο ακριβως 1 βδομαδα, οτι και να πω ειναι λιγο! ταχυτατο, ουτε κοληματα, κλπ

Οσο για τη μπαταρια, ειναι αρκετα καλη, σε standby 10ωρο δεν πεφτει ουτε 1%. σε χρηση μου βγαζει ανετα τη μερα. (βαρια χρηση)

camera εξαισια. Πραγματικα εχω ξετρελαθει! :lol::lol:

ΑΑ! να επισημανω οτι εχω το 32αρι, rootαρισμενο με loli android now 7.5

διαβασα προσφατα ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο για τη ram που καποιοι να ειχαν μπερδευτει οπως και εγω. (3gb και μολις 500-650 ελευθερα)

Το γενικό συμπέρασμα είναι ειδικά στο G3 με LP να μην ασχολούμαστε καθόλου με την διαχείρηση ram,προσωπικά εδώ και μια εβδομάδα δεν έχω κοιτάξει καν πόση ελεύθερη ram έχω,δεν με απασχολεί καθόλου αφού όλα τρέχουν νεράκι....:)

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεψει σωστα η κατανάλωση της μπαταριας με λολλι πρεπει να γίνει hard reset. Μετα πετάει το κινητό

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Μόλις το έκανα για να δούμε τώρα.

 

Με lollipop έχει επιχειρήσει κάποιος να μεταφέρει τους χάρτες του sygic στην κάρτα? Στην Kitkat το έκανα γιατί δεν θέλω να μου τρώνε οι μεγάλοι χάρτες τα ελεύθερα giga της μνήμης του g3.

Link to comment
Share on other sites

Σαν καινουργιος κατοχος του G3 εχω ξεκινησει να διαβαζω το συγκεκριμενο τοπικ,κι ευελπιστω συντομα να το διαβασω ολο!

Ευτυχως που δεν εδωσα το κινητο διαβαζοντας τις περιπου 50 πρωτες σελιδες,και το εχω και το χαιρομαι!

Πληροφοριακα εντελως στοκ το κινητο μου εκανα το Antutu Benchmark (πρωτη μου φορα) και μου εβγαλε 41403,οχι κι ασχημα νομιζω!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το κανει εμενα αρκετα συχνα. Το ειπα και απο την πρωτη μερα που το εβαλα εδω, αλλα κανεις δεν ειχε το προβλημα τοτε...

 

Όσοι έχετε πρόβλημα με force close εχετε κανει hard reset? Προσωπικα το κινητο το'χω 1μηνα+ ποτέ δεν μου εχει κανει FC στα settings

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε με lollipop βλέπετε συχνά το force close των Settings? Νομίζω μου το κάνει τουλάχιστον 1 φορά την ημέρα. Κατά τα άλλα γουστάρω διαχείριση μπαταρίας, έχει βελτιωθεί αρκετά.

Έχω το έχω περίπου δύο εβδομάδες δεν μου το έχει κάνει ποτέ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οταν βγηκε lolipop μου ηρθε μεσω OTA η επιλογη για update 2 φορες αλλα δεν το εκανα γιατι ημουν στην δουλεια και το αμελησα τελως παντων , σημερα δοκιμαζω για να το εγκαταστησω και δεν μου βρισκει update...... κουφοο εχετε καμια ιδεα?

Φίλε μου επειδή το ίδιο έχει πάθει και ο κολλητός μου, τελικά έβγαλες άκρη ή ακόμη περιμένεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με force close εχετε κανει hard reset? Προσωπικα το κινητο το'χω 1μηνα+ ποτέ δεν μου εχει κανει FC στα settings

Κι εμενα εγινε factory reset μολις περαστηκε το γλειφιτζουρι. Μη φανταστειτε τρελη συχνότητα... 1 φορα τη βδομαδα και αν. Συνολο να μου το εχει κανει 2-3 φορες.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή το ίδιο έχει πάθει και ο κολλητός μου, τελικά έβγαλες άκρη ή ακόμη περιμένεις;;;

Στις εφαρμογές έχει ένα μπλε εικονίδιο με το ρομποτακι του Android που λέει κέντρο ενημέρωσης αν μπει εκεί θα την βρει την αναβάθμιση. Το δεύτερο κάτω δεξιά σε εμένα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικά με την μπαταρία μετά το lollipop τι λέει; καλύτερα ή χειρότερα από τη 4.4;
Link to comment
Share on other sites

τελικά με την μπαταρία μετά το lollipop τι λέει; καλύτερα ή χειρότερα από τη 4.4;

 

Όπως λένε οι περισσότεροι δίνει καλύτερα αποτελέσματα.

Απλά καλό είναι την αναβάθμιση να γίνει ένα factory reset μιας και μιλάμε για ένα εντελώς καινούριο λειτουργικό από τη βάση του και ίσως το dirty install να δημιουργήσει κάποια προβληματακια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και γω του G3. Είναι απο Πολωνία έκδοση 6P4. Με OTA δεν βρίσκει την αναβάθμιση σε lollipop. Ξέρει κανείς γιατί? Από έρευνα στο ίντερνετ διάβασα ότι εχει βγει η αναβάθμιση στην Πολωνία. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Υ.Γ. το κινητό είναι πολυ καλό για τα λεφτά του(338 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και γω του G3. Είναι απο Πολωνία έκδοση 6P4. Με OTA δεν βρίσκει την αναβάθμιση σε lollipop. Ξέρει κανείς γιατί? Από έρευνα στο ίντερνετ διάβασα ότι εχει βγει η αναβάθμιση στην Πολωνία. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Υ.Γ. το κινητό είναι πολυ καλό για τα λεφτά του(338 ευρώ)

Καλορίζικο! Και μένα όταν το πήρα δεν μου έβγαζε την αναβάθμιση (ρουμανικο) και το συνδέσω με το LG pcsuit, την έβγαλε και έκανε το update από το πισι.

:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...