Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ recovery δεν μπορείς να πάρεις τέτοιο back up πάρα μόνο μέσω adb

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

άρα την πάτησα ?

 

Όχι και την πάτησες στειλτο στο σέρβις της LG και θα σ το φτιάξουν τα ίδια νομίζω έχει πάθει ο user ταξιδιώτης22 το πήγε στην προκορντια και του το φτιάξουν μέσα στην εγγύηση κ ολας δεν είναι τπτ 5 λεπτά υπόθεση είναι απλά μην πεις τι έχεις κάνει :D

Edited by mirrorofsorrow
αφαίρεση παράθεσης

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Όχι και την πάτησες στειλτο στο σέρβις της LG και θα σ το φτιάξουν τα ίδια νομίζω έχει πάθει ο user ταξιδιώτης22 το πήγε στην προκορντια και του το φτιάξουν μέσα στην εγγύηση κ ολας δεν είναι τπτ 5 λεπτά υπόθεση είναι απλά μην πεις τι έχεις κάνει :D

 

επειδη ειναι μακρια μου και δουλεύω μου ειπαν θα μου στείλουν κουριερ δωρεάν να το πάρουν , αλλα θα πάρει 4 εργάσιμες να μου το στείλουν πισω, γμτ .. αντι για 5 λεπτα θα παρει βδομαδα ε?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αμα υπαρχει μεμβρανη φιμε???

Μας τρολλαρεις ???:blink:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, να ρωτησω κατι τελειως θεωρητικο.

Ας πουμε παω στο σερβις για τις ρωγμες και μου το βγαζουν εκτος εγγυησης για αλλο λογο. Πχ οτι ειμαι ρουτ ή οτι εχει βραχει ή κατι αλλο.. Αν μου το βγαλουν εκτος εγγυησης για ασχετο λογο, μπορουν να μην μου φτιαξουν τις ρωγμες που τις εγκρινει η LG;

Δηλαδη το πας για εξωτερικη βλαβη και στο βγαζουν αυτοι με βλαβη πλακετας πχ απο το πουθενα εκτος εγγυησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, να ρωτησω κατι τελειως θεωρητικο.

Ας πουμε παω στο σερβις για τις ρωγμες και μου το βγαζουν εκτος εγγυησης για αλλο λογο. Πχ οτι ειμαι ρουτ ή οτι εχει βραχει ή κατι αλλο.. Αν μου το βγαλουν εκτος εγγυησης για ασχετο λογο, μπορουν να μην μου φτιαξουν τις ρωγμες που τις εγκρινει η LG;

Δηλαδη το πας για εξωτερικη βλαβη και στο βγαζουν αυτοι με βλαβη πλακετας πχ απο το πουθενα εκτος εγγυησης.

 

καλα τι περιμενεις και δεν το πηγες ακομα? εγω τρεχοντας θα πηγαινα...απο εξω θα τους περιμενα..!!να ανοιξουν το μαγαζι...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ακόμα δεν το έχεις πάει ??

 

καλα τι περιμενεις και δεν το πηγες ακομα? εγω τρεχοντας θα πηγαινα...απο εξω θα τους περιμενα..!!να ανοιξουν το μαγαζι...

Παιδες, συνεπεσε με τη γεννηση του ανηψιου μου και δεν γινεται να μεινω χωρις κινητο.. Φωτογραφιες, βιντεο και βαιμπερ για συνεννοηση ειναι απαραιτητα σε τετοια γεγονοτα.. :p

Αλλα τους πηρα τηλ, μου ειπαν οτι η LG αναγνωριζει μονο τις ρωγμες περιμετρικα του μικροφωνου και σκεφτηκα οτι μπορουν ετσι πολυ απλα να το βγαλουν εκτος εγγυησης γιατι το δικο μου εχει και σε αλλα σημεια. Εκτος αυτου μπορουν να επικαλεστουν οποιοδηποτε προβλημα στο σερβις για να το βγαλιυν εκτος και εκεινη τη στιγμη αντε να βρω το δικιο μου και να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας. Γιαυτο ρωταω αν εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο ωστε να ξερω τι να απαντησω επειδη δεν ακουω και τα καλυτερα για τα σερβις και επειδη η LG τελευταια εχει πολυ G3 για φτιαξιμο, φοβαμαι μην επικαλεστουν ασχετους λογους για να το αποφυγουν..

 

Επισης, για οποιον ενδιαφερεται, ειναι 7 ευρω το κοστος ελεγχου αν η συσκευη βγει εκτος εγγυησης. (Και κερατας και δαρμενος. :p)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλα τους πηρα τηλ, μου ειπαν οτι η LG αναγνωριζει μονο τις ρωγμες περιμετρικα του μικροφωνου και σκεφτηκα οτι μπορουν ετσι πολυ απλα να το βγαλουν εκτος εγγυησης γιατι το δικο μου εχει και σε αλλα σημεια. Εκτος αυτου μπορουν να επικαλεστουν οποιοδηποτε προβλημα στο σερβις για να το βγαλιυν εκτος και εκεινη τη στιγμη αντε να βρω το δικιο μου και να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.

 

αν δεν έχει εμφανή σημάδια κακομεταχείρισης (πτώση, υγρασίες κτλ) δεν μπορούν να στο βγάλουν εκτός εγγύησης. Τώρα για το root ναι μεν είναι άσχετο αλλά γνώμη μου είναι να το επαναφέρεις στοκ πριν το πας. Αν σου πουν τίποτα περίεργο ζήτα τους να στο δώσουν γραπτά και πες ότι θα γνωστοποιήσεις την περίπτωση σε ινκα, στον κατασκευαστή και σε όλα τα φόρα που είσαι μέλος (έτσι είχα κάνει μια φορά στο πλαίσιο και συμμορφώθηκαν αμέσως).

Χωρίς να έχω καμία εμπειρία με το service της Lg πιστεύω ότι δεν θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα.

Ελληνικό είναι το τηλ ή ευρωπαϊκό παραεισαγωγής ;

Link to comment
Share on other sites

Καλα κοροιδευετε εσεις ,ειδα σε iphone και ηταν πολυ ωραια...

 

βαλε ενα γυαλακι αδερφε και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε ρε παιδιά μια βοήθεια στη σκέψη μου.....

Ετοιμάζομαι να κάνω την μετάβαση από το S3 (i9305 2GB) στο G3, το δίλημμα είναι να πάω στο 2GB ή στο 3GB ? To σκεπτικό είναι ότι έτσι και αλλιώς θα παίξει Greenify (που στο S3 έκανε θαυμάσια δουλειά) όχι για λόγους μνήμης αλλά για λόγους μπαταρίας περισσότερο, οπότε έτσι και αλλιώς μάλλον δεν θα τρέχουν άχρηστες εφαρμογές στη μνήμη, μήπως τα 2GB τελικά υπ' αυτή τη συνθήκη είναι αρκετά ??

 

Κάποιος με την έκδοση των 2GB και Greenify μπορεί να μου μεταφέρει την εμπειρία του?

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με την έκδοση των 2GB και Greenify μπορεί να μου μεταφέρει την εμπειρία του?

 

Εγω με greenify χωρίς ρουτ όμως, έβγαζα περίπου 4-5 ώρες οθόνη με wifi κυρίως και 2,5 ώρες ομιλίας με bluetooth.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγω με greenify χωρίς ρουτ όμως, έβγαζα περίπου 4-5 ώρες οθόνη με wifi κυρίως και 2,5 ώρες ομιλίας με bluetooth.

 

Thanks! αλλά περισσότερο με ενδιαφέρει το θέμα της smooth λειτουργίας και όχι τόσο της μπαταρίας, υπάρχουν στιγμές που προβληματίζεσαι και σκέφτεσαι οτι θα ήταν καλύτερα να έχεις τα 3GB?

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Thanks! αλλά περισσότερο με ενδιαφέρει το θέμα της smooth λειτουργίας και όχι τόσο της μπαταρίας, υπάρχουν στιγμές που προβληματίζεσαι και σκέφτεσαι οτι θα ήταν καλύτερα να έχεις τα 3GB?

 

Με art σε εμενα ηταν το ιδιο ομαλο οσο ηταν με greenify και root χωρις art:)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο σημαντική η ομαλότητα απλά πηγαίνετε στα 3gb. Ο Γιάννης που είδε το δικό μου με στοκ launcher σε σχέση με το 16αρι που είχε του έκανε εντύπωση που πήγαινε τοσο γρήγορα και ομαλά το 32αρι καο νομιζε ότι είχα Nova. Απλή λογική είναι παιδιά. Εχω ελεύθερα 800-900 mb ελεύθερα μνήμης, σκεφτείτε πόσες εφαρμογές είναι σε ετοιμότητα σε σχέση με το 2 gb. Με τη χρήση που κανω το 16αρι θα ειχε ήδη κλείσει διάφορες εφαρμογές. Για μένα αφού δεν έχει το software της HTC ή σχεδόν pure Android όπως η Motorola θα έπρεπε να βγει μόνο το μοντέλο με τα 3 gb.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχει εμφανή σημάδια κακομεταχείρισης (πτώση, υγρασίες κτλ) δεν μπορούν να στο βγάλουν εκτός εγγύησης. Τώρα για το root ναι μεν είναι άσχετο αλλά γνώμη μου είναι να το επαναφέρεις στοκ πριν το πας. Αν σου πουν τίποτα περίεργο ζήτα τους να στο δώσουν γραπτά και πες ότι θα γνωστοποιήσεις την περίπτωση σε ινκα, στον κατασκευαστή και σε όλα τα φόρα που είσαι μέλος (έτσι είχα κάνει μια φορά στο πλαίσιο και συμμορφώθηκαν αμέσως).

Χωρίς να έχω καμία εμπειρία με το service της Lg πιστεύω ότι δεν θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα.

Ελληνικό είναι το τηλ ή ευρωπαϊκό παραεισαγωγής ;

Παραεισαγωγης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τις κάρτες micro sd ποιες είναι οι μέγιστες ταχύτητες ανάγνωσης/εγγραφής που μπορεί να περάσει το κινητό και αν πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις πριν βάλω τη μνήμη πάνω του γιατί από ότι βλέπω τώρα το DCIM είναι σε ένα φάκελο /storage/emulated/0/DCIM δεν έχω πειράξει το κινητό αλλά αυτό το emulated μου ανάβει τη περιέργεια έψαξα αλλά απάντηση κατανοητή δεν βρήκα.

 

Πάντως στο 16αρη μου με 18 ανοιχτές εφαρμογές (επιτηδευμένα τόσο πολλές νομίζω παραπάνω δεν κρατάει) όταν ανοίγει ο google earth ξεκινάει από την αρχή αν και τον έχω βάλει στο μεσαίο μέγεθος προσωρινής μνήμης και η ελεύθερη μνήμη του κινητού στα 498MB σχεδόν όλες οι εφαρμογές δείχνουν να καθυστερούν να ανοίξουν.

Σαφώς κατά την προσωπική μου εμπειρία (20ημερο) αν προέχει η ομαλότητα καλύτερα τα 3gb εκτός κι αν πάει μόνο για 18μηνο με λογική χρήση όποτε μπορεί και με το απλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλα κοροιδευετε εσεις ,ειδα σε iphone και ηταν πολυ ωραια...

 

αυτή που είδες ήταν μάλλον matte screen protector και όχι cristal clear,γνώμη μην τη βάλεις γιατί αλλοιώνει πάρα πολύ την ευκρίνεια της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...