Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια τελικα αξιζει η αγορα του συγκεκριμενου κινητου η οχι? Ημουν ετοιμος να το παρω αλλα τωρα εχω ενδοιασμους... :( (για το 3/32gb μιλαω)

Κι εγώ είχα αλλά δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Μου έχει κάνει 4 επανεκκινήσεις κάτι το οποίο δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί ιδιαίτερα αφού δεν μου το έχει κάνει ποτέ όταν το χρησιμοποιώ και ελπίζω ότι θα λυθεί κιόλας.

 

Εξαρτάται βέβαια και από τι κινητό προέρχεσαι. Εγώ είχα S3 πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγώ είχα αλλά δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Μου έχει κάνει 4 επανεκκινήσεις κάτι το οποίο δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί ιδιαίτερα αφού δεν μου το έχει κάνει ποτέ όταν το χρησιμοποιώ και ελπίζω ότι θα λυθεί κιόλας.

 

Εξαρτάται βέβαια και από τι κινητό προέρχεσαι. Εγώ είχα S3 πριν.

 

Iphone 4s εχω και ελεγα να παω σε αυτο . Εχεις το 32gb?

Link to comment
Share on other sites

Μολις ελαβα τη v10h(213,90MB) για 32αρι. Λεει

1. Βελτιστοποιηση ισχυος

2.Εφαρμογες

3.Ιmproved Knock On

 

Εντωπισε καποιος διαφορες με πριν?

Link to comment
Share on other sites

Μολις ελαβα τη v10h(213,90MB) για 32αρι. Λεει

1. Βελτιστοποιηση ισχυος

2.Εφαρμογες

3.Ιmproved Knock On

 

Εντωπισε καποιος διαφορες με πριν?

 

Μόλις την πήρα και εγώ σε ελληνικό 32αρι. :)

Πρώτη αλλαγή που παρατήρησα είναι πως στην lock screen με swipe προς τα αριστερά ανοίγει η κάμερα και προστέθηκε και το σχετικό εικονίδιο. Τρέχω άλλον launche οπότε δεν ξέρω αν έγινε καμιά άλλη αλλαγή.

Edited by kax
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι γιατι γραφει 99,71mb -14 αυγ-2014;

 

edit: Αισθητη η διαφορα στην ταχυτητα... ! :)

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Την έχει βάλει κανένας με ρουτ να μας πει αν το επηρεάζει?

Δεν έχω πρόσβαση σε υπολογιστή αυτή την στιγμή σε περίπτωση που χρειαστεί να το ξαναπεράσω.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι γιατι γραφει 99,71mb -14 αυγ-2014;

 

edit: Αισθητη η διαφορα στην ταχυτητα... ! :)

 

Είναι η 10h η μήπως είναι άλλη γιατί η 10h έλεγε 5 Αυγούστου

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει με την εντύπωση πως αν στο μεταξύ έχεις αναβαθμίσει ή όχι τα apps της LG είναι μικρότερο ή αντίστοιχα μεγαλύτερο το μέγεθος του update όταν εκείνο περιλαμβάνει εφαρμογές. Επίσης, στο δικό μου πρώτο update είχα μονάχα εφαρμογές και τίποτε άλλο ενώ στο δεύτερο απ' όλα...
Link to comment
Share on other sites

Είναι η 10h η μήπως είναι άλλη γιατί η 10h έλεγε 5 Αυγούστου

 

10h-xx-eu

 

Μπορει να πηρε την v10i η v10j.

 

Οχι ειναι η 10h

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσα χρόνια και δεκάδες smartphones, μου έτυχε και μένα...καμμένα pixels στην οθόνη του G3, λίγες μόνο μέρες μετά την αγορά του :(

 

Το καλό με την LG είναι ότι το παίρνει και στο φέρνει στη πόρτα σου...το κακό είναι ότι κάνουν μόνο επισκευή, ενώ θέλουν και 5 εργάσιμες (που για τον χρήστη είναι 7 μέρες, αν προσθέσεις το backup/restore που δεν μπορείς να το κάνεις στο γραφείο).

 

Βέβαια ακόμα δεν έχω δει τι θα γίνει, αφού σήμερα το παρέδωσα...αλλά ήδη έχω καταλάβει από τα λεγόμενα του τεχνικού (?) στο support line της LG...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσα χρόνια και δεκάδες smartphones, μου έτυχε και μένα...καμμένα pixels στην οθόνη του G3, λίγες μόνο μέρες μετά την αγορά του :(

 

Το καλό με την LG είναι ότι το παίρνει και στο φέρνει στη πόρτα σου...το κακό είναι ότι κάνουν μόνο επισκευή, ενώ θέλουν και 5 εργάσιμες (που για τον χρήστη είναι 7 μέρες, αν προσθέσεις το backup/restore που δεν μπορείς να το κάνεις στο γραφείο).

 

Βέβαια ακόμα δεν έχω δει τι θα γίνει, αφού σήμερα το παρέδωσα...αλλά ήδη έχω καταλάβει από τα λεγόμενα του τεχνικού (?) στο support line της LG...

 

Το είδες δια γυμνου οφθαλμού η με γυαλιά/μεγεθυντικό φακό το καμένο pixel,δηλαδή έκανε μπαμ και φαινόταν σχετικά εύκολα?

Ενας γνωστός μου επίσης βρήκε ένα dead pixel στην μέση περίπου της οθόνης και σκέφτεται να το στείλει στην LG Hellas,ευτυχώς εγώ στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Λογικά και εδώ όπως στις TV ισχύει το zero pixel στην εγγύηση.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά :)

 

Είχα στο G, Τρίτη μεσημέρι το έδωσα, Παρασκευή πρωί το είχα (τέτοια εποχή πέρσι)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσα χρόνια και δεκάδες smartphones, μου έτυχε και μένα...καμμένα pixels στην οθόνη του G3, λίγες μόνο μέρες μετά την αγορά του :(

 

Το καλό με την LG είναι ότι το παίρνει και στο φέρνει στη πόρτα σου...το κακό είναι ότι κάνουν μόνο επισκευή, ενώ θέλουν και 5 εργάσιμες (που για τον χρήστη είναι 7 μέρες, αν προσθέσεις το backup/restore που δεν μπορείς να το κάνεις στο γραφείο).

 

Βέβαια ακόμα δεν έχω δει τι θα γίνει, αφού σήμερα το παρέδωσα...αλλά ήδη έχω καταλάβει από τα λεγόμενα του τεχνικού (?) στο support line της LG...

 

Και εγω ενα καμμενο πιξελ. Το ειχα δει στις διακοπες σε σκοταδι μεσα . Με το που το πηγα χυες στη προκορντια το ειδε η κοπελα και μου πε αλλαγη οθονης ισχυει εγγυηση . Περιπιυ 3 με 4 εργασιμες θελει. Να πω την αληθεια το πιξελ μονο σε μαυρο φοντο και σε σκοταδι το εβλεπες αλλα αφου εχει εγγυηση γιατι να μην το παω.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το παρω η όχι με αυτά που διαβάζω εδώ λόγο προβλημάτων? Έχω το galaxy s5 και λέω να πάω g3. ....τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε άνθρωπε στο αυγά σ, έχεις ήδη κινητό τελευταίας κοπής και απροβλημάτιστο. Για να ρωτάς σημαίνει οτι έχει αμφιβολίες που δημιουργούνται για κάποιο λόγο.

Πανε σ ένα πλαίσιο και παίξε με το g3. Αν δεις διάφορα στο οτιδήποτε στο αγοράζω εγω :lol:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Κάτσε βρε άνθρωπε στο αυγά σ, έχεις ήδη κινητό τελευταίας κοπής και απροβλημάτιστο. Για να ρωτάς σημαίνει οτι έχει αμφιβολίες που δημιουργούνται για κάποιο λόγο.

Πανε σ ένα πλαίσιο και παίξε με το g3. Αν δεις διάφορα στο οτιδήποτε στο αγοράζω εγω :lol:

Οκ ευχαριστώ τουλάχιστον Να μείνω εδώ που είμαι ....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το παρω η όχι με αυτά που διαβάζω εδώ λόγο προβλημάτων? Έχω το galaxy s5 και λέω να πάω g3. ....τι λέτε?

 

Εγω ημουν note 3 πριν και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το g3. Αλλα στη δικη σου περιπτωση δεν βλεπω το λογο να αλλαξεις. Εγω ηθελα να φυγω απι samsung λιγο γιατι απο s2 και μετα ειχα μονο samsung .

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...