Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Προκειται να το παρω μεταχειρισμενο.Μεταφορά εφαρμογών στην εξωτερικη καρτα υποστηριζει;Ποια είναι τα συνηθης προβληματα που παρουσιαζει;Πως ξεχωριζω οτι ειναι της ελληνικης αντιπροσωπειας;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση από που έχετε πάρει το τηλ μέσω Σκρουτζ και σας έχει βγει καλό ώστε να πάρω από εκεί??
Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν waterproof θήκες?

 

Το LG G3 δεν είναι αδιάβροχο όπως τα Sony Z-Z1-Z2 και το Galaxy S5. Οι επίσημες θήκες που κυκλοφορούν δεν το κάνουν αδιάβροχο όπως καταλαβαίνεις. Η μόνη θήκη που μπορείς να το βάλεις για να το προστατεύσεις από το νερό, είναι αυτού του στυλ:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/C5-Waterproof-Dive-Diving-Dry-Bag-Cover-Case-Pouch-For-LG-G2-G3-F240K-Nexus-5-/161395377786?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2593ea067a

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, είμαι καινούργιος στην ομάδα και θα ήθελα την άποψη σας σχετικά με κάποιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω και εγώ με το G3 και δεν έχω διαβάσει για αντίστοιχη περίπτωση. Όσα προβλήματα έχουν προαναφερθεί σε σχέση με την διάρκεια της μπαταρίας, τις επανεκκινήσεις, τις καθυστερήσεις, την υπερθέρμανση τα έχω παρατηρήσει και εγώ. Κάποια από αυτά διορθώθηκαν με τα update κάποια όχι ακόμα. Το δικό μου πρόβλημα έχει να κάνει με το γεγονός ότι στις περισσότερες εισερχόμενες κλήσεις αυτός που με καλεί δεν με ακούει. Εγώ τον ακούω καμπάνα, αυτός ελάχιστα έως καθόλου. Το πρόβλημα λύνεται αυτομάτως αν συνδέσω τη στιγμή εκείνη τo handsfree. Έχω ήδη αλλάξει με διαδικασία doa 2 συσκευές και το πρόβλημα εξακολουθεί και στην τρίτη που έχω τώρα στα χέρια μου. Μάλιστα προκειμένου να διασφαλίσω το θέμα της ελαττωματικής παρτίδας, τη τελευταία συσκευή τη πήρα με τα 3GB RAM πληρώνοντας τη διαφορά, σε σχέση με τις προηγούμενες 2 των 2GB RAM. Εγώ από πλευράς μου έκανα ότι δοκιμές μπορούσα μήπως και εντοπίσω το πρόβλημα αλλά τζίφος. Το σήμα τις περισσότερες φορές ήταν full, έκανα δοκιμή με άλλη microsim άλλης εταιρείας , απεγκατέστησα εφαρμογές, έκανα reset, το πρόβλημα όμως παρέμενε. Η lg μου λέει ότι δεν έχει ενημέρωση για κάποιο τέτοιο θέμα. Τα ίδια έλεγε όμως και με το θέμα του σβησίματος που τελικά ήταν πρόβλημά τους. Ελπίζω να μην κούρασα με το μακροσκελές μήνυμά μου. Κάθε άποψη σας θα με βοηθήσει πολύ. Ευχαριστώ.

Πως γίνεται και στις 3 συσκευές να υπάρχει το ίδιο πρόβλημα; Και παρ'όλα αυτά επιμένεις στο ίδιο κινητό. LOL.

Εγώ πάντως δεν έχω κάποιο πρόβλημα ούτε από εδώ που διαβάζω έχει ξανά αναφερθεί κάτι τέτοιο.

Δες αν είναι ενεργοποιημένο κιόλας μέσα στις ρυθμίσεις κλήσεων ή βελτίωση φωνής.

Edited by WolfRathmA
Link to comment
Share on other sites

Το LG G3 δεν είναι αδιάβροχο όπως τα Sony Z-Z1-Z2 και το Galaxy S5. Οι επίσημες θήκες που κυκλοφορούν δεν το κάνουν αδιάβροχο όπως καταλαβαίνεις. Η μόνη θήκη που μπορείς να το βάλεις για να το προστατεύσεις από το νερό, είναι αυτού του στυλ:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/C5-Waterproof-Dive-Diving-Dry-Bag-Cover-Case-Pouch-For-LG-G2-G3-F240K-Nexus-5-/161395377786?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2593ea067a

Waterproof δε σημαίνει ότι κολυμπάμε με την συσκευή :):)

Και οι αδιάβροχες ακόμα συσκευές απαγορεύεται να έρχονται σε επαφή με θαλασσινό νερό.

 

Waterproof θήκες λοιπόν υπάρχουν για προστασία καθαρά απ το νερό.

 

Τώρα αν μιλάμε για θήκες για βουτιές και υποβρυχιες λήψεις, ε, μη γινόμαστε υπερβολικοί στις απαιτήσεις μας... Με 50 ευρώ παίρνουμε πλέον κάμερα για τέτοια δουλειά και αφήνουμε τους πειραματισμους με τη συσκευή μας :o

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν μιλάμε για θήκες για βουτιές και υποβρυχιες λήψεις, ε, μη γινόμαστε υπερβολικοί στις απαιτήσεις μας... Με 50 ευρώ παίρνουμε πλέον κάμερα για τέτοια δουλειά και αφήνουμε τους πειραματισμους με τη συσκευή μας :o

 

Ναι αλλα εγω θελω να ποσταρω σε φέισμπουκ και τουιτερ υποβρυχιως!!!!

Και να παιζω φρουτ νιντζα ενω κανω απλωτες

))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εγω θελω να ποσταρω σε φέισμπουκ και τουιτερ υποβρυχιως!!!!

Και να παιζω φρουτ νιντζα ενω κανω απλωτες

))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Κανένα πρόβλημα, το βάζεις στη θήκη και είσαι πρώτος. Το πρόβλημα θα ήταν άμα ήθελες να μιλάς κιόλας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, είμαι καινούργιος στην ομάδα και θα ήθελα την άποψη σας σχετικά με κάποιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω και εγώ με το G3 και δεν έχω διαβάσει για αντίστοιχη περίπτωση. Όσα προβλήματα έχουν προαναφερθεί σε σχέση με την διάρκεια της μπαταρίας, τις επανεκκινήσεις, τις καθυστερήσεις, την υπερθέρμανση τα έχω παρατηρήσει και εγώ. Κάποια από αυτά διορθώθηκαν με τα update κάποια όχι ακόμα. Το δικό μου πρόβλημα έχει να κάνει με το γεγονός ότι στις περισσότερες εισερχόμενες κλήσεις αυτός που με καλεί δεν με ακούει. Εγώ τον ακούω καμπάνα, αυτός ελάχιστα έως καθόλου. Το πρόβλημα λύνεται αυτομάτως αν συνδέσω τη στιγμή εκείνη τo handsfree. Έχω ήδη αλλάξει με διαδικασία doa 2 συσκευές και το πρόβλημα εξακολουθεί και στην τρίτη που έχω τώρα στα χέρια μου. Μάλιστα προκειμένου να διασφαλίσω το θέμα της ελαττωματικής παρτίδας, τη τελευταία συσκευή τη πήρα με τα 3GB RAM πληρώνοντας τη διαφορά, σε σχέση με τις προηγούμενες 2 των 2GB RAM. Εγώ από πλευράς μου έκανα ότι δοκιμές μπορούσα μήπως και εντοπίσω το πρόβλημα αλλά τζίφος. Το σήμα τις περισσότερες φορές ήταν full, έκανα δοκιμή με άλλη microsim άλλης εταιρείας , απεγκατέστησα εφαρμογές, έκανα reset, το πρόβλημα όμως παρέμενε. Η lg μου λέει ότι δεν έχει ενημέρωση για κάποιο τέτοιο θέμα. Τα ίδια έλεγε όμως και με το θέμα του σβησίματος που τελικά ήταν πρόβλημά τους. Ελπίζω να μην κούρασα με το μακροσκελές μήνυμά μου. Κάθε άποψη σας θα με βοηθήσει πολύ. Ευχαριστώ.

 

Χαράς το κουράγιο σου ανεχομενος τα καπρίτσια της lg.

Στη θέση σου,επιστροφή,απαίτηση χρημάτων και άντε γεια.

Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ειμουν πολυ κοντα να παρω το g3 αλλα με αυτα που διαβαζω εδω μεσα(επανεκκινησεις-υπερθερμανση οχι πολυ καλη μπαταρια)τελικα μαλλον θα παω πρως Ζ2
Link to comment
Share on other sites

lad μην πας σε z2 πήγαινε καλύτερα σε m8 δεν θα το μετανοιώσεις. Και επειδή είμαστε off-topic ότι άλλο θες σε πμ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε Γαλλικό G3 μόλις μου ήρθε το 10g update

 

Τοσο πολυ αργησε;Στο Ελληνικο εχει 2 εβδομαδες.

Σε αυστριακό ακόμα...θυμάμαι και την προηγούμενη τελευταία την πήρα...

χαχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

με συγκεκριμμενο 3μετρο καλωδιο δεν φορτιζει το G3 ουτε σε φορτιστη LG ουτε samsung και στο pc φορτιζει κανονικα τι μπορει να παιζει μου φαινεται κουλο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Όταν λέτε sudden death εννοείται ότι πχ. το αφήνεται το βράδυ ανοικτό και το πρωί που το παίρνεται στα χέρια σας είναι σβηστό; Και μετά το ανοίγετε κι όλα ΟΚ ;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Όταν λέτε sudden death εννοείται ότι πχ. το αφήνεται το βράδυ ανοικτό και το πρωί που το παίρνεται στα χέρια σας είναι σβηστό; Και μετά το ανοίγετε κι όλα ΟΚ ;

Ή έχει κάνει reset και περιμένει για κωδικό πρόσβασης.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Όταν λέτε sudden death εννοείται ότι πχ. το αφήνεται το βράδυ ανοικτό και το πρωί που το παίρνεται στα χέρια σας είναι σβηστό; Και μετά το ανοίγετε κι όλα ΟΚ ;

 

καπως ετσι γινοταν και σε καποιες περιπτωσεις να βγαλεις την μπαταρια και να την ξαναβαλεις. τωρα με την αναβαθμιση αυτο εγινε επανεκινησεις.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι γινοταν και σε καποιες περιπτωσεις να βγαλεις την μπαταρια και να την ξαναβαλεις. τωρα με την αναβαθμιση αυτο εγινε επανεκινησεις.

Εμένα μου το κάνει στο gpad από τότε που μας έδωσαν την αναβάθμιση με το knock code. Δεν είχα δώσει σημασία την πρώτη/ες φορές (μια - δύο φορές μου το έχει κάνει), αλλά σήμερα που ξύπνησα και το βρήκα σβηστό έκανα μια σύνδεση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το κάνει στο gpad από τότε που μας έδωσαν την αναβάθμιση με το knock code. Δεν είχα δώσει σημασία την πρώτη/ες φορές (μια - δύο φορές μου το έχει κάνει), αλλά σήμερα που ξύπνησα και το βρήκα σβηστό έκανα μια σύνδεση.

 

εμενα shut down δεν μου ειχε κανει. οταν πηρα την αναβαθμιση μου εκανε 2 επανεκινησεις χωρις να μου ζητησει pin στην καρτα. το εχω 1 μηνα τωρα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

εμενα shut down δεν μου ειχε κανει. οταν πηρα την αναβαθμιση μου εκανε 2 επανεκινησεις χωρις να μου ζητησει pin στην καρτα. το εχω 1 μηνα τωρα.

 

Καλημερα.Επσης ετσι ελεγα και εγω.Το εχω 1 μηνα και 2 εβδομαδες αναβαθμισμενο με την v10g εχω το 32αρι ελληνικο αλλα μολις πριν 5 λεπτα μου εκανε την πρωτη επανεκκινηση αλλα οταν ανοιξε ενω εχω επιλογη για pin δεν μου ζητησε να βαλω μπηκε απευθειας στο menu.Εχω αρχισει να πιστευω οτι ειναι θεμα hardware και οχι software.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερος τροπος για να δειτε αν κανε επανεκινηση ειναι στα στατιστικα της μπαταριας.

 

ναι απο εκει το κοιαταω αν εχει κανει και απο κει ειδα την μια απο τις 2 φορες οτι εκανε. στο xda εχουν βγει αλλες 2 αναβαθμισεις οπου η 10i αν δεν κανω λαθος λενε οτι ειναι η μονη που δειχνει να μην κανει επανεκινησεις αλλα ακομα στο τεστ ειναι.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Βαζω κωδικο με Κnock Code στο κατω δεξια τετραγωνο 4 φορες κ μετα οπου κ να πατησω στην οθονη 4 φορες ξεκλειδωνει. Μπορει καποιος να κανει μια δοκιμη μηπως συμβαινει κ ειναι bug?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...