Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πριν λιγο εκανα αναζαητηση και μου βρηκε την 10Ε ειμαι με ελβετικο 32αρι

 

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε 10e ελβετικό.

Το κινητό είναι πιο γρήγορο πιο φωτεινό με καλύτερη κάμερα, καλύτερη Αυτονομία πιο κρύο, πιο ελαφρύ με μικρότερα bezel και καλύτερο επεξεργαστή.

:D:D:D:D:D:)

Παιδιά μόλις μου ήρθε κι εμενά, ελβετικό 32/3 ΟΤΑ. Εσείς το πήγατε ΟΤΑ 'η απ το PC? Απορώ αν διορθώνει το γνωστό κουσούρι του ξαφνικού σβησήματος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το διορθώνει. Τώρα βγήκε και το 10g (Ιταλία)
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Εγινε η αναβαθμιση.. Για να δουμε..!
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε 10e ελβετικό.

Το κινητό είναι πιο γρήγορο πιο φωτεινό με καλύτερη κάμερα, καλύτερη Αυτονομία πιο κρύο, πιο ελαφρύ με μικρότερα bezel και καλύτερο επεξεργαστή.

:D:D:D:D:D:)

Ουαου αυτη ειναι αναβαθμιση.... οχι για να μη λενε για την LG μερικοι-μερικοι!!!

Φιλε dimkit ωραιος... απλα κλαιω :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πήραν την αναβάθμιση σε ελληνικό ήταν 6GR unbranded(αυτό έχω εγώ) ? Από το μεσημέρι το βάζω να ψάξει αλλά τίποτα ακόμα....:confused:...ελπίζω σύντομα γιατί είδα που και κάποιοι που το πήραν από ΠΛΑΙΣΙΟ τους ήρθε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Τα G3 από Καιζερ και διάφορα τέτοια μαγαζιά έχουν εγγύηση στην Ελλάδα?

 

Αν είναι ευρωπαϊκή η συσκευή και όχι στο χρυσό χρώμα έχουν εγγύηση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οσοι πήραν την αναβάθμιση σε ελληνικό ήταν 6GR unbranded(αυτό έχω εγώ) ? Από το μεσημέρι το βάζω να ψάξει αλλά τίποτα ακόμα....:confused:...ελπίζω σύντομα γιατί είδα που και κάποιοι που το πήραν από ΠΛΑΙΣΙΟ τους ήρθε κανονικά.

 

Εγώ το έχω πάρει από Πλαίσιο και ακόμα δεν μου βγάζει την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αγχώνεστε, δεν χάνετε κάτι το σημαντικό, ένα μικρό update είναι με ελαφρώς άγνωστο περιεχόμενο (βελτιστοποιήσεις μπαταρίας ??). Δεν είναι κοσμογονία, ούτε φαίνεται να λύνει το πρόβλημα με τα shutdowns, άρα απλά περιμένετε να σας έρθει :happy:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αγχώνεστε, δεν χάνετε κάτι το σημαντικό, ένα μικρό update είναι με ελαφρώς άγνωστο περιεχόμενο (βελτιστοποιήσεις μπαταρίας ??). Δεν είναι κοσμογονία, ούτε φαίνεται να λύνει το πρόβλημα με τα shutdowns, άρα απλά περιμένετε να σας έρθει :happy:

 

οποτε δεν γνωριζουμε τι παιζει με τα shutdowns?καλησπερα!

Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν γνωριζουμε τι παιζει με τα shutdowns?καλησπερα!

 

Ναι, ξέρουμε ότι δεν τα διορθώνει, καθώς έφαγα και εγώ μόλις τώρα το πρώτο μου (με την v10e)....:rolleyes:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέρουμε ότι δεν τα διορθώνει, καθώς έφαγα και εγώ μόλις τώρα το πρώτο μου (με την v10e)....:rolleyes:

κριμα,πιστευω να δοθει μια απαντηση απο την Lg.

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, παίζοντας με τις δύο ρυθμίσεις για την θερμοκρασία στο κρυφό menu, το G3 παίρνει ΠΟΛΥ τα πάνω του, αφού ξεπερνάει όλα τα υπόλοιπα ναυαρχοκινητά σε όλα τα benchmarks, και μειώνονται δραματικά τα όποια lags έχει....Προφανώς η LG ήταν ΠΟΛΥ περιοριστική στις ρυθμίσεις ασφαλείας του G3 και έκανε τον 801 να κόβει αμέσως, εύκολα και πολύ τη συχνότητα λειτουργίας....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, παίζοντας με τις δύο ρυθμίσεις για την θερμοκρασία στο κρυφό menu, το G3 παίρνει ΠΟΛΥ τα πάνω του, αφού ξεπερνάει όλα τα υπόλοιπα ναυαρχοκινητά σε όλα τα benchmarks, και μειώνονται δραματικά τα όποια lags έχει....Προφανώς η LG ήταν ΠΟΛΥ περιοριστική στις ρυθμίσεις ασφαλείας του G3 και έκανε τον 801 να κόβει αμέσως, εύκολα και πολύ τη συχνότητα λειτουργίας....

 

Δλδ;; τι ακριβως κανεις;

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αγχώνεστε, δεν χάνετε κάτι το σημαντικό, ένα μικρό update είναι με ελαφρώς άγνωστο περιεχόμενο (βελτιστοποιήσεις μπαταρίας ??). Δεν είναι κοσμογονία, ούτε φαίνεται να λύνει το πρόβλημα με τα shutdowns, άρα απλά περιμένετε να σας έρθει :happy:

Καλά εννοείται δεν χρειάζεται να αγχωνόμαστε απλά λέω πότε γιατί μου αρέσει σαν διαδικασία το ΟΤΑ...:lol:;),ευτυχώς εγώ εδώ και 10 μέρες που το έχω περίπου δεν μου έχει κάνει το παραμικρό και εννοείται ούτε shutdown....:)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κατάστημα που να πουλάει γνήσια quick circle case γνωρίζεται; δεν μπορώ να βρω πουθενά
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα και εγώ ειδοποίηση για την v10e.....Γράφει για ζωή μπαταρίας,βελτιστοποίηση ισχύος κ κvάμερα....είναι γαλλικό 16αρι Edited by harislg
Link to comment
Share on other sites

Κανένα κατάστημα που να πουλάει γνήσια quick circle case γνωρίζεται; δεν μπορώ να βρω πουθενά

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.LG-G3-D855-THiki-Flip-Quick-Circle-Case-Titan-Black-CCF-345G.1024588.html

 

δες εδω πηρα χθες εγω απο κει

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Δλδ;; τι ακριβως κανεις;

 

Hidden Menu και απενεργοποιείς (δηλαδή κάνεις ON) στο Temperature και το Mitigation daemon. Πρακτικά απενεργοποιείς τα δύο safety features που κάνουν underclock και μειώνουν τη μέγιστη συχνότητα και φωτεινότητα λόγω θερμοκρασίας. Προσοχή μετά, βάλτε max 60-70% τη φωτεινότητα και αφήστε τη στο Auto, έτσι καλού-κακού...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, η LG μας ενημέρωσε εχτές σε επίσημο service που δουλεύω ότι από εχτές καλύπτει όλες τις συσκευές που προορίζονται για την Ευρωπαϊκή αγορά ακόμα και για μοντέλα που δεν έχουν κυκλοφορήσει καθόλου στην Ελλάδα. Όπως είπε ο υπεύθυνος που μας ενημέρωσε αυτό γίνεται λόγο νομοθεσίας.

 

Μην σας πάρω στο λαιμό μου αλλά αυτήν την ενημέρωση είχαμε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, η LG μας ενημέρωσε εχτές σε επίσημο service που δουλεύω ότι από εχτές καλύπτει όλες τις συσκευές που προορίζονται για την Ευρωπαϊκή αγορά ακόμα και για μοντέλα που δεν έχουν κυκλοφορήσει καθόλου στην Ελλάδα. Όπως είπε ο υπεύθυνος που μας ενημέρωσε αυτό γίνεται λόγο νομοθεσίας.

 

Μην σας πάρω στο λαιμό μου αλλά αυτήν την ενημέρωση είχαμε.

Αυτο ισχύει και για g2?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχύει και για g2?

 

Για όλα είπαν όποτε λογικά ναι. Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με lg αν θες να σιγουρευτείς.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κατάστημα που να πουλάει γνήσια quick circle case γνωρίζεται; δεν μπορώ να βρω πουθενά

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=104264

Από εκεί την πήρα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, η LG μας ενημέρωσε εχτές σε επίσημο service που δουλεύω ότι από εχτές καλύπτει όλες τις συσκευές που προορίζονται για την Ευρωπαϊκή αγορά ακόμα και για μοντέλα που δεν έχουν κυκλοφορήσει καθόλου στην Ελλάδα. Όπως είπε ο υπεύθυνος που μας ενημέρωσε αυτό γίνεται λόγο νομοθεσίας.

 

Μην σας πάρω στο λαιμό μου αλλά αυτήν την ενημέρωση είχαμε.

Χθες το πρωί έκανα επώνυμη καταγγελία στην προστασία καταναλωτή και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί τους και θα κυνηγήσουν νομικά το θέμα.Λες να δρασανε τόσο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...