Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το ειχα το g ,δεν γνωρίζω αν ηταν η οχι ετσι. Επιμένω μονο σε πράγματα που ξερω.

Η συγκριση που κανεις παντως ειναι ακυρη. Το g2 δεν ειχε τα προβλήματά του g3.

Και αυτό που εκανες edit, το έχω διαγράψει, γιατι τον περασα για αλλον. Δεν ισχυει, οπως και εχω διορθωσει.

 

Εκανες edit και το εκανες χειροτερο... τελος παντων....

Ουτε το G3 ειχες η εχεις, και οχι, δεν θα δεχτω καμια 40ρια μηνυματα εντελως αρνητικα για κινητο που δουλεψες 20 λεπτα και ειδες 20 βιντεακια... Και ουτε θεωρω οτι εχει τα τοοοσο τραγικα προβληματα! Ενταξει, ειπαμε, δεν εχει την φωτεινοτερη οθονη (και οχι, δεν ειναι κακη σε φωτεινοτητα η θεαση στον ηλιο, απλα ΟΧΙ κορυφαια), ισως εχει λιγα κολληματακια (που λυνονται γυρνοντας το σε ART απο οτι θυμαμαι απο κατι σελιδες πισω) και χαμηλωνει φωτεινοτητα (το οποιο φανταζομαι κλεινει οσο ευκολα εκλεινε στο G/G2)

 

Εχει αλλο σοβαρο θεμα; Μπαταρια πχ απο οτι ακουω απο χρηστες ειναι μια χαρα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανες edit και το εκανες χειροτερο... τελος παντων....

Ουτε το G3 ειχες η εχεις, και οχι, δεν θα δεχτω καμια 40ρια μηνυματα εντελως αρνητικα για κινητο που δουλεψες 20 λεπτα και ειδες 20 βιντεακια... Και ουτε θεωρω οτι εχει τα τοοοσο τραγικα προβληματα! Ενταξει, ειπαμε, δεν εχει την φωτεινοτερη οθονη (και οχι, δεν ειναι κακη σε φωτεινοτητα η θεαση στον ηλιο, απλα ΟΧΙ κορυφαια), ισως εχει λιγα κολληματακια (που λυνονται γυρνοντας το σε ART απο οτι θυμαμαι απο κατι σελιδες πισω) και χαμηλωνει φωτεινοτητα (το οποιο φανταζομαι κλεινει οσο ευκολα εκλεινε στο G/G2)

 

Εχει αλλο σοβαρο θεμα; Μπαταρια πχ απο οτι ακουω απο χρηστες ειναι μια χαρα

Δεν εχει νοημα να αρχίσω να ξανα γραφω αυτα που όπως λέτε έχω ξαναγραψει 100 φορες και εχω γινει κουραστικος. Ετσι και αλλιως φαίνεται οτι δεν τα διαβαζεις.

Το g3 πλεον το εχω δει πολυ οχι 20 λεπτα που γραφεις. Αμα θες να μαθεις για το art και το g3, υπάρχει πολυσελιδο threat στο xda. Βοηθαει, καλο ειναι. Αρκεί να μη χρειάζεσαι xposed.

Δεν εβγαλα το g3 αχρηστο.Εχει σοβαρα μειονέκτημα ομως. Έτσι και αλλιως ο πολυς ο κόσμος δε διαβαζει φορουμ. Μπαινει σε ενα μαγαζι και κοιταει εμφάνιση. Σε αυτο περνει αριστα. Μια χαρα θα πουλησει.

Το g3, σκοπευα να το αγορασω ομως και το εχω μελετησει οσο δε φανταζεσαι. Σε αντιθεση με το g.

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα αλλά κουράστηκα από κάποιο σημείο και μετά γιατί ήταν μια επανάληψη. Και δυστυχώς το art είναι υποχρεωτικό στην L...

 

Από κει και πέρα, αντί να γράφουν οι κάτοχοι στο θέμα, έχει κανιβαλιστει εντελώς

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Άντι να σκοτώνεστε καλό θα ήταν να κάνετε μια καλή συζήτηση για την ενημέρωση όσων ερχόμαστε εδώ και δεν έχουμε εμπειρία από τη συσκευή.

Αν η συσκευή έχει προβλήματα ΤΑ ΛΕΜΕ. Δε δουλεύουμε για καμιά εταιρία και δε θα κερδίσουμε τίποτα αν αυτοί πουλάνε κάτι που δεν αξίζει. Αν η συσκευή κάνει reboot ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ. Αν τελικά είναι παραμύθι η υπέρτατη οθόνη και πρέπει να χαμηλώνει η φωτεινότητα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ. Ομοίως θα πρέπει να ξέρω και τα θετικά της συσκευής (διαβάζω για την καλή αυτονομία στην αναμονή ας πούμε).

Δεν είναι αντιμετώπιση σωστού καταναλωτή η δημιουργία ελπίδων για μελλοντικά update. Πρώτα τα δίνουν και μετά λέμε ευχαριστώ, όπως κι αυτοί πρώτα παίρνουν τα λεφτά μας και μετά μας δίνουν το προϊόν. Δηλαδή εγώ που έχω το gpad και με την 4.2.2 είχε αισχρό ήχο, έπρεπε να προτρέπω τους πάντες να το αγοράσουν με την ελπίδα του update ή να το λέω ξανά και ξανά μέχρι να το δουν όλοι; Όπως ήμουν και ο πρώτος που το φώναζε παντού όταν το έφτιαξαν.

Δεν είμαστε εκπρόσωποι εταιριών εδώ μέσα. Ούτε βρίζοντας και υποβιβάζοντας τους συνομιλητές μας δυναμώνουμε τις επιλογές μας. Λέμε αυτά που βλέπουμε για την ενημέρωση όλων μας.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τα είπαμε εκατοντάδες φορές τα θέματα, και είπαμε και την λύση αρκετών από αυτών. Όχι, δε πρέπει να το φωνάζεις συνέχεια, το αναφέρεις μια δύο τρεις, και εγώ που θέλω να αγοράσω την συσκευή θα κάτσω και θα διαβάσω το θέμα από την αρχή και θα μου λυθούν πιστεύω όλες οι απορίες

 

ΑΝ έχω κάποια απορία στο τέλος, κάνω μια ερώτηση και μου απαντάνε

 

Εκτός Και αν στο θέμα του one μιλούσατε ΚΆΘΕ μέρα μόνο για την μωβ κάμερα και την μέτρια αυτονομία ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος, λοιπόν, για δύο εβδομάδες θα ήθελα να προσθέσω στην προβληματική μας... Τουλάχιστον στα κύρια σημεία που φαίνεται πως απασχολούν.

 

Δεν έχω shutdown ούτε μία φορά. Βέβαια με όλα όσα έχουν γραφτεί εδώ μόνο που δεν το σταυρώνω το κινητό κάθε μέρα. Από την άλλη πλευρά, το πρόβλημα είναι υπαρκτό και στο xda ενοχοποιείται άλλοτε η μπαταρία, άλλοτε η οθόνη, άλλοτε οι εφαρμογές και τελευταία οι κάρτες sim. Παρά το γεγονός αυτό, στο ίδιο forum και συγκεκριμένα στο help & troubleshooting, το θέμα που άνθρωποι εδώ παραπέμπουν, είναι λιγότερο σημαντικό από το εάν θα λειτουργεί το G3 στο δίκτυο της AT&T. Δεν το αναφέρω για να υποβαθμίσω το πρόβλημα (που φτου φτου δεν έχω και συνάμα τσαντίζομαι που υπάρχει) αλλά για να δώσω μια εικόνα διαφορετική από εκείνη που έχει όλο το xda να ασχολείται νύχτα μέρα.

 

Το κινητό θερμαίνεται αλλά τα περί υπερθέρμανσης δεν τα έχω δει. Η φωτεινότητα που έχω είναι 70 ή 80 και auto - να την πω επαρκή κι όποιος δει το κινητό live ας πει πως ήμουν συντηρητικός... Χαμήλωμα φωτεινότητας από εκεί δεν έχω δει. Βεβαίως και θα ήθελα να μην θερμαίνεται. Από αυτό όμως να συμπεραίνεται ότι το κινητό δεν μπορεί και τα φτύνει έχει τεράστια διαφορά. Μακάρι να έρθει ένα update που θα κάνει κάτι για το θέμα, στο βαθμό όμως που υπάρχει θέμα. Αν κάποιος διαβάζει αυτό το νήμα θα νομίζει ότι έχουμε φούρνο στα χέρια μας αλλά αφού μας έχει χαρίσει η εταιρία το κινητό μαζί με air condition (ξέρετε, το τετράγωνο) δεν μιλάμε.

 

Η μπαταρία του... Όταν λέμε ότι αντέχει δίχως εντατική χρήση μιλάμε για 84 ώρες στο 17% με SOT σχεδόν 5. Έτυχε όπως έτυχε και το antutu που ανέβασα κάποια προηγούμενη μέρα με 37.227; Μπορεί και δεν το υπερασπίζομαι καθόλου. Εγώ πλήρωσα την LG και όχι εκείνη εμένα. Όμως το κινητό μπορεί να δώσει πράγματα όπως μπορεί να πέσεις στο λεμόνι και να χτυπιέσαι. Τώρα να χτυπιέσαι γιατί ακούμπησες, είδες, άκουσες ότι η μπαταρία με αυτή την οθόνη είναι για πέταμα δεν δικαιολογείται.

 

Συμπερασματικά, για τα τρία αυτά σημεία και μόνο, θα ήθελα να πω ότι αν κάποιος έχει την ατυχία να έχει συνεχόμενα shutdown ή/και το κινητό του να καίει απροσδόκητα 'η/και μπαταρία κάτω από 3 ώρες SOT (χωρίς να του ΄χει βγάλει τα μάτια) να χρησιμοποιήσει την εγγύησή του. Όταν κάτι πάει τόσο στραβά δεν είναι απλώς να τα λέμε μεταξύ μας. Το κράξιμο η εταιρία να το φάει δημοσίως αλλά να ξέρουμε και τι είπε - αν είπε - η εταιρία. Να ξέρουμε και οι υπόλοιποι: θα υπάρχει update, θα έχει νόημα, δεν τρέχει τίποτε; Δεν θα είναι ούτε το πρώτο ούτε το τελευταίο κινητό μας και χρήσιμο είναι να γνωρίζουμε πραγματικές χρήσεις, δράσεις & αντιδράσεις και όχι τι διάβασα από κάποιον που έγραψε τι έκανε ένας τρίτος κάπου, κάπως, κάποτε.

 

Αντιστέκομαι στον πειρασμό να γράψω γιατί διάλεξα το G3 έναντι άλλων "ναυαρχίδων" καθώς δεν έχουν πέσει και λίγες κατάρες εδώ μέσα και με πιάνω να γίνομαι προληπτικός με το λεπτό. Είμαι βέβαιος, πάντως, πως αν έψαχνα να το αγοράσω και διάβαζα μονάχα αυτό το νήμα και το προηγούμενό του δεν...

Edited by xsad
Link to comment
Share on other sites

Άντι να σκοτώνεστε καλό θα ήταν να κάνετε μια καλή συζήτηση για την ενημέρωση όσων ερχόμαστε εδώ και δεν έχουμε εμπειρία από τη συσκευή.

Αν η συσκευή έχει προβλήματα ΤΑ ΛΕΜΕ. Δε δουλεύουμε για καμιά εταιρία και δε θα κερδίσουμε τίποτα αν αυτοί πουλάνε κάτι που δεν αξίζει. Αν η συσκευή κάνει reboot ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ. Αν τελικά είναι παραμύθι η υπέρτατη οθόνη και πρέπει να χαμηλώνει η φωτεινότητα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ. Ομοίως θα πρέπει να ξέρω και τα θετικά της συσκευής (διαβάζω για την καλή αυτονομία στην αναμονή ας πούμε).

Δεν είναι αντιμετώπιση σωστού καταναλωτή η δημιουργία ελπίδων για μελλοντικά update. Πρώτα τα δίνουν και μετά λέμε ευχαριστώ, όπως κι αυτοί πρώτα παίρνουν τα λεφτά μας και μετά μας δίνουν το προϊόν. Δηλαδή εγώ που έχω το gpad και με την 4.2.2 είχε αισχρό ήχο, έπρεπε να προτρέπω τους πάντες να το αγοράσουν με την ελπίδα του update ή να το λέω ξανά και ξανά μέχρι να το δουν όλοι; Όπως ήμουν και ο πρώτος που το φώναζε παντού όταν το έφτιαξαν.

Δεν είμαστε εκπρόσωποι εταιριών εδώ μέσα. Ούτε βρίζοντας και υποβιβάζοντας τους συνομιλητές μας δυναμώνουμε τις επιλογές μας. Λέμε αυτά που βλέπουμε για την ενημέρωση όλων μας.

 

Σωστοτατος ο φίλος.Ειδικά με το μελλοντικό update,αν ήμουν ένας απλός καταναλωτής μπορεί και να το πίστευα.Διαβάζοντας xda άλλα κατάλαβα (η LG Σουηδίας παίρνει πελάτες τηλέφωνο και προσπαθεί να καταλάβει με βάση τη χρήση που κάνουν τί κάνει trigger τα shutdowns.Πραγματικά όποιος έχει κάποια διαφορετική επίσημη τοποθέτηση της LG ας παραθέσει το link.Όχι τις ευχολογιες των τύπων στο xda)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ηταν όσοι σκοπεύουν να πάρουν το κινητό να το αναβάλλουν εώς λύσει το θεμα η lg.

Και άντε πες εμείς στα φόρουμ γνωρίζουμε το σοβαρότατο θεμα με τα shut down,τι γίνεται με την πλοιοψηφια του κόσμου που απλα παει στο μαγαζί του αρέσει και το τσιμπάει.

Δεν θα έπρεπε η lg να σταματήσει την κυκλοφορία του εώς ότου βρεθεί λύση.

Επιεικώς απαράδεκτα πράγματα και μάλιστα απορώ με τους ήδη κατόχους που το μόνο που κάνουν ειναι ειναι να παίζουν με ευχολογια και Άγιος ο Θεός.

 

Επίσης απορώ πως και δεν το έχουν επιστρέψει πίσω.

Μια φορά μου έτυχε σε καινούργια συσκευη κάτι παρόμοιο(restart) με το one x και μετά μια εβδομάδα πήρε πόδι κανονικά και με το νομό.

 

Εγώ τις επανεκκινήσεις η τα ξαφνικά shut down μου κάνουν περιςςοτερο για hardware failure και οχι software και δεν κάνω τη χάρη με τα λεφτά μου σε κανέναν κατασκευαστή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

τοτε δεν ξερεις απο κινητα, και κακως προτεινεις σε αλλους. Και αυτο ειναι δεδομενο και οποιος διαφωνεί απλα παραπληροφορει.

Παψτε να βγαζετε χαζους οποιος γράφουν την αληθεια γιατι ειναι πολυ εκνευριστικό.

Γραψτε για τα πλεονέκτηματα που οντως εχει, sd, μεγεθος, καμερα, ηχος κλπ

 

Έχεις θέμα τελικά φίλε μου.... Γράφεις ότι σου κατέβει χωρίς να τα σκεφτείς.... Τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύουν και απορώ μαζί σου...

Δεν έχω καμία διάθεση πλέον για συζήτηση μαζί σου.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρέπει λογικά να είναι παρτίδες που το κάνουν αυτό...

Σε 10 μέρες που το έχω δεν είδα τέτοια προβλήματα πάντως εγώ...

Όπως και να έχει πρέπει να το δουν όλοι όσοι έχουν τέτοια θέματα ακόμα και για doa αν είναι μέσα στον χρόνο που γίνεται

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η LG Σουηδίας που έχει τις επιστρεφόμενες συσκευές και σε άλλες χώρες το ψάχνουν πολύ,ας πούμε πως θα ξεκινήσουν από το system error log της κάθε συσκευής-τα repeating patterns κλπ. σίγουρα θα βρουν την αιτία,αν είναι hw πάμε για αντικατάσταση μέσω αντιπροσωπείας(όχι άμεσα τότε αλλά όταν υπάρξει το νέο hw από την γραμμή παραγωγής),αν είναι θέμα finetuning στο sw θα βγάλει αναβάθμιση σύντομα πριν εξαπλωθεί αυτό και την βλάψει σε επίπεδο marketing με άμεση συνέπεια στις πωλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα είμαι κι εγώ κάτοχος G3 εδω και 10 μέρες περίπου. Η συσκευή μου είναι 32/3 λευκή, εισαγωγή από Ελβετία. Σχετικά με το ξαφνικό σβήσιμο του κινητού, μου έτυχε πριν μια εβδομάδα περίπου. Έκτοτε δε μου έχει ξανασυμβεί. Βέβαια, κάθε βράδυ, αναβαθμίζω τυχόν εφαρμογές, ρίχνω ένα καθάρισμα με το clean master και του κάνω μετά μια επανεκκίνηση, για να είναι το σύστημα ’’φρεσκαρισμένο’’. Το πρόβλημα πιστέυω οτι είναι θέμα λογισμικού είτε του λειτουργικού είτε κάποιας εφαρμογής που το προκαλεί. Ψάχνοντας για κάποια πιθανή εξήγηση επέσα πάνω σε αυτό το φόρουμ https://productforums.google.com/forum/#!topic/nexus/p6ZK48yOTsY όπου ανάλογα προβλήματα αντιμετώπισαν και χρήστες nexus 4 και 5, μετά από αναβαθμίσεις ή από εφαρμόγες. Προτείνονται και διάφορες λύσεις όπως καθαρισμός της cache, boot me safe mode klp... προσωπικά πιστέυω οτι είναι θέμα software και θα αντιμετωπιστεί αναλόγως από την LG. Οπότε, αναμένουμε...
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το thread από την αρχή και πραγματικά θα ήθελα να βλέπω χρήστες να μιλούν περισσότερο περί του θέματος G3...

Στην αρχή αποδεκτό ότι σχολίαζε ο καθένας από εμάς τα τι και πως μπορεί να είναι και αν είναι έτσι και αν είναι αλλιώς...και αν και αν!!

 

Παρ' όλα αυτά στις τελευταίες σελίδες,αν έχουν γράψει 2-3 χρήστες είναι ζήτημα...σεντόνια επί σεντονιών να γράφονται και να αναλύονται ως προς τι διαβάσαμε στο τάδε φόρουμ,τι είδαμε στο youtube κλπ κλπ!

 

κινητά απροβλημάτιστα day one απλά δεν υπάρχουν,όλα έχουν βγάλει τα προβληματάκια τους,στην πορεία διορθώνονται συνήθως (πχ στο g2 κάποια είχαν πρόβλημα με τον δέκτη του GPS,δεν ήταν ποτέ θέμα s/w βέβαια,έτσι λοιπόν πήγαινες είτε για αντικατάσταση είτε αργότερα για επισκευή) οι καινούργιες παρτίδες δεν είχαν πλέον θέμα...τώρα ας μην μιλήσουμε και για Samsung,ούτε ακόμη και για Nexus,ούτε για HTC!!

 

οπότε εγω πχ που είμαι σε αναζήτηση κινητού αυτή την περίοδο,παρ' όλο που γνωρίζω 5 πράγματα με κάνετε να έχω αναθεματίσει το G3 πριν καν το δω live,αντί να διαβάζω τις αναλύσεις κατόχων,διαβάζω αναλύσεις άσχετες-σχετικές,αλλά που στην τελική δεν έχουν και νόημα,γιατί και εγω διαβάζω XDA και εγω έχω δει εκατοντάδες reviews αλλά σαν το real life και in use δεν υπάρχει...κοροϊδεύουν το νήμα αυτό από τα γειτονικά,για το μπάχαλο που επικρατεί εδω μέσα..

 

Μήπως να μαζευόμασταν λιγάκι (χωρίς παρεξήγηση) και οι χρήστες να έδιναν ένα πιο δυναμικό παρόν,γιατί διαφορετικά πάω να πάρω Μ8 χθες :p

 

ΥΓ:ήμουν από τις πρώτους που πήρα το G2 και ναι,είχα πρόβλημα με το GPS και ναι πήγε για αντικατάσταση....κανονικά κανείς δεν θα έπρεπε να αγοράζει τον 1ο μήνα,αλλά έλα που δεν γίνεται....οπότε ωσάν σκεπτόμενοι users και gadget freaks,ας ηρεμήσουμε λίγο μπας και δούμε τι πραγματικά παίζει και αν όλα αυτά που γράφονται σηκώνουν διόρθωσης....τα μπινελίκια μετά

 

Συγνώμη για το σεντόνι,αλλά με σκάσατε λιγάκι :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι καποιοι το εχουν παρακανει. Μπαινω εδω να δω για updates κτλ ετσι ωστε τελικα να αποφασισω να το παρω ή οχι και καταληγω στο οχι. Μετα μπαινω στο xda και διαβαζω τα comments των τελευταιων ημερων (και οχι των πρωτων πριν 2 βδομαδες) και βλεπω το ακριβως αντιθετο. Ακομα και developers ή users με αρκετα μηνυματα στο ενεργητικο τους εχουν μεινει πολυ ικανοποιημενοι. Καλο θα ειναι να ριξετε και μια ματια στο General section. Ακομα και το Step Backward from the LG G2 topic που καποιος ειχε παραθεσει χτες/προχτες εδω περα, πλεον εχει μονο θετικα σχολια. Παρ οτι με αγχωνει πολυ το θεμα με τα shutdowns τελικα θα παω να το παρω σημερα. Το πολυ πολυ να γινει αντικατασταση αν ειναι θεμα hardware αργοτερα (φανταζομαι οτι δεν θα εχει θεμα η ελληνικη αντιπροσωπεια να το αντικαταστησει, σωστα ? ας μας πει καποιος απο τους πιο παλιους lg users).

 

Τελος να αναφερω οτι στο Πλαισιο Πατρας μονο το δικο μου 32αρι εχουν φερει. Επισης στην σελιδα τους ειναι μονιμα σαν Παραδοση σε 72 ωρες (δλδ οχι ετοιμοπαραδοτο). Αν συν-υπολογισουμε οτι κανενα αλλο σκρουτζομαγαζο ή μεγαλη αλυσιδα (κωστοβολος, ηλεκτρονικη κτλ) ουτε καν σαν 72 ωρες δεν το εχει, τοτε μαλλον ισχυει οτι λενε στην LG. Οτι μονο κατοπιν παραγγελιας. Αυτο σημαινει οτι μαλλον δεν θα πεσει τοσο ευκολα η τιμη. Απλα απορω. Δεν υπαρχει ζητηση για 32αρια ? Ή μηπως τωρα που το σκεφτομαι, ισως κατι αλλο να συμβαινει ??? (πχ η LG να εχει αναγνωρισει hardware προβλημα και να μην κανει εισαγωγες μεχρι να λυθει το θεμα????)

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Το πολυ πολυ να γινει αντικατασταση αν ειναι θεμα hardware αργοτερα (φανταζομαι οτι δεν θα εχει θεμα η ελληνικη αντιπροσωπεια να το αντικαταστησει, σωστα ? ας μας πει καποιος απο τους πιο παλιους lg users).

 

να αναφερθώ στο θέμα επισκευής ή αντικατάστασης..το δικό μου G2 το αντικατέστησαν (το είχα ένα δίμηνο περίπου),σε άλλους έκαναν αλλαγή πλακέτας (μιλάμε για το GPS πάντα)...εξαρτάται...πχ στην αρχή δεν είχαν ανταλλακτικά οπότε σε κάποιους τα αντικατέστησαν...άρα εξαρτάτε!

Πάντως η LG έχει από τα καλύτερα service και σίγουρα αν υπάρξει πρόβλημα δεν θα έχεις θέμα!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η LG έχει από τα καλύτερα service και σίγουρα αν υπάρξει πρόβλημα δεν θα έχεις θέμα!

 

Συμφωνώ 100%... Αρκεί να τους κάνεις ένα τηλέφωνο στο 80111200900 & από κινητό 2104800564 (αστική χρέωση) και στέλνουν courier (speedex) παραλαμβάνουν την χαλασμένη συσκευή και στην επιστρέφουν επισκευασμένη ή αντικατάσταση στον χώρο σου χωρίς καμία χρέωση...

 

Φοβερή υπηρεσία!! Το έχω κάνει χρήση αρκετές φορές... Επίσης εάν για κάποιο λόγο δεν θέλεις να δώσεις για πολλές μέρες την συσκευή σου, μπορείς να πας στην Procordia που στο επισκευάζει επί τόπου σε λίγη ώρα....

 

Πολλά μπράβο στην LG!!!

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

... Ο άλλος μπαίνει εδω να μαθει 5 πράγματα, και οχι να τον παραπληροφορειτε. Συστηματικα και επανηλημενα, αλλα γραφω και οτι ναναι απανταντε...

 

Δηλαδή τα 5 πράγματα θα τα μάθουμε από εσένα που δεν έχεις το τηλέφωνο και όχι από εκείνον που το έχει πάρει και συμβιώνει καθημερινά με τα καλά του και τα στραβά του :rolleyes:;

 

Οκ, είπαμε ως ειδήμονες κάποιοι μπορούν να αναλύσουν τα τεχνικά χαρακτηριστικά και να βρουν δυσλειτουργίες αλλά μην παραμερίζουμε και την εμπειρία του τελικού χρήστη γιατί αυτός στην τελική είναι που περνάει την καθημερινοτητά του με το τηλέφωνο μαζί.

Edited by aptaliko
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να κάνω το συνήγορο του διαβολου αλλα αυτά τα πέντε πράματα που μάθαμε ως τωρα απο τους κατόχους ειναι πως σχεδόν όλοι έχουν random reboots, η οθόνη δεν ειναι και η πιο φωτεινή, το τηλέφωνο ζεσταίνεται και η μπαταρία ειναι χειρότερη απο το s5 και πως το λειτουργικό λαγκαρει...

Αυτά ειναι γεγονότα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά, επειδη βαρεθηκα ηλικρινα, ειναι το καλύτερο τηλέφωνο του πλανήτη. Ευχαριστημενοι ολοι, μέτοχοι της lg και μη?
Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά, επειδη βαρεθηκα ηλικρινα, ειναι το καλύτερο τηλέφωνο του πλανήτη. Ευχαριστημενοι ολοι, μέτοχοι της lg και μη?

 

Όλοι και περισσότερο οι κάτοχοι έχουν καταλάβει ότι υπάρχουν θέματα. Όμως αν κάθε 2 ποστ τα επαναλαμβάνουμε τους αγχωνουμε. Ειναι πλεον γνωστά και πολλά απ αυτά τα περιμέναμε εξ αρχής. Δεν χρειάζεται να συνεχίζουμε.

 

Υπαρχει σχετικό συγκριτικό στο gsmarena μεταξύ των δγο συσκευών που διαθέτουν QHD οθόνη.

Εκεί θα δει όποιος ενδιαφέρεται τα καλά και κακά της συσκευης.

 

Όποιος θέλει κάμερα, design, άριστη εκμετάλλευση χώρου μπορεί να υπομείνει κάποια πιθανώς προσωρινά προβλήματα.

Οι άλλοι ας πάνε αλλού. Τέλος

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά, επειδη βαρεθηκα ηλικρινα, ειναι το καλύτερο τηλέφωνο του πλανήτη. Ευχαριστημενοι ολοι, μέτοχοι της lg και μη?

 

Ξεκινάω από το γεγονός ότι δεν έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης-τσακωμού.

 

Γενικά πιστεύω ότι έχεις γράψει σωστά πράγματα, τα οποία ψιλοδιαπίστωσα παίζοντας με το συγκεκριμένο κινητό στο πλαίσιο (η αλήθεια είναι ότι lag δεν είδα και η φωτογραφική του ήταν super γρήγορη (ειδικά σε σχέση με το g2)). Να σου θυμήσω ότι όταν είχε βγεί το s4 και το είχα πάρει από τους πρώτους, καραλάγκαρε και το είχα γράψει εδώ.Σε πληροφορώ λοιπόν ότι κάποιοι κόντεψαν να με βγάλουν τρελό. Τι θέλω να πώ? Προφανώς δέχομαι ότι δεν έχεις μετοχές σε άλλη κατασκευάστρια εταιρεία, ούτε πολλοί από τους κατόχους. Έχεις την άνεση να λες τα πράγματα με το όνομα τους ως μη κάτοχος και ίσως πιο αντεικειμενικά από τους κατόχους (η αλήθεια είναι ότι λίγα άτομα έχω δεί που είναι και κάτοχοι και αντικειμενικοί), απλά σε κάποια ποστ υπερβάλλεις ευατόν και αυτό φαίνεται ως εμπάθεια. Γράψε την άποψη σου και άσε τους να βγάλουν τα μάτια τους (το ξέρεις το άσμα του Βασίλη Παπακωνσταντίνου "Άσε με να κάνω λάθος") Και κάτι άλλο, πού είναι οι κάτοχοι της συσκευής να γράψουν εντυπώσεις? Ψάχνω posts με εντυπώσεις αλλά μάλλον έχετε ανα χείρας τα ποπ κορν :ninja:

 

 

@Κώστας

Αγχώνονται?΄Έ όχι δα βρε Κώστα.Τί είναι εξετάσεις? interview για δουλειά ?Ένα gadget είναι

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το G3 32gb είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε συσκευή αυτή την στιγμή. Είναι στο σύνολο του ένα άφταστο κινητό τουλάχιστον ένα σκαλί πάνω από τον ανταγωνισμό... Ίσως τα έχουν κάνει λίγο μαντάρα στο λειτουργικό του αλλά με μελλοντικές αναβαθμίσεις θα διορθωθούν όλα... Εξάλλου ποιος θα ξεχάσει τόσα και τόσα λανσαρίσματα συσκευών (iphone, samsung, htc...) που είχαν τεράστια θέματα αλλά με τον καιρό διορθώθηκαν.

 

Για θύμησέ μου, τί θέματα είχε/έχει πχ. το Note 3/32 ???

 

Μπαταρία, οθόνη, μνήμη, lag, benchmarks, κάμερα, gps, κάτι άλλο ???

 

Ντάξει πολύ καλό κινητό και με γειά φίλε μου, αλλά ας μην υπερβάλλουμε και τσουβαλιάζουμε.

 

Φιλικά.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

@afilopou έχεις δικιο σε ολα. Όντως υπερεβάλα εαυτο και βγηκε ως εμπαθεια. Αυτο να ξερεις ομως οτι καπου οφείλεται. Οταν ασχολεισαι πααρα πολυ με smartphone και πανε να σε βγαλουνε τρελο στα αυτονοητα, καπου εκνευριζεσαι. Το ιδιο συμβαίνει με ολες τις εταιρείες. Το εχω διαπιστώσει και εγω.

Και οποιος θελει να δει αν ξερω ή δεν ξερω απο smarphone, ας χτυπησει sosimple στο xda, θα δει απο τα ποστ μου ποσα χρονια ασχολούμαι και τι λέω.

Τελος απο μενα, ας γραψουν οντως αυτοι που το εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Για θύμησέ μου, τί θέματα είχε/έχει πχ. το Note 3/32 ???

 

Το Note 3 εννοείς αυτό που η Samsung από τα 3GB RAM δεσμεύει τα 1,5GB και βάλε?

 

Εδώ ΌΜΩΣ δεν είναι το σωστό τόπικ για συγκριτικά... Ούτε διαγωνισμός γίνεται... Άνοιξε ένα τοπικ G3 vs Note 3 εαν σε ενδιαφέρει να μάθεις τι θέματα είχε/έχει π.χ. το Note 3

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...