Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσεξτε ολοι τιε εκδοσεις .....εμεις θελουμε την H60-L02

 

- H60-L01:TD-LTE,TD-SCDMA,GSM,Single Sim

- H60-L02:FDD-LTE,TD-LTE,WCDMA,GSM,Dual Sim

Network :

H60-L01:

TDD-LTE:B38(2570-2620MHz)/B39(1880-1920MHz)/B40(2300-2400MHz)

GSM:850/900/1800/1900MHz;

H60-L02:

FDD-LTE:B1(2100MHz)/B3(1800MHz);TDD-LTE:B41(2496-2690MHz);

UMTS(WCDMA):B1(2100MHz)/B8(900MHz);

Main GSM:850/900/1800/1900;SUB GSM:900/1800/1900

Data:

H60-L01:TDD-LTE/TD-SCDMA/EDGE/GPRS

H60-L02:FDD-LTE/TDD-LTE/UMTS(WCDMA)/EDGE/GPRS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μάλλον θα είμαι ο πρώτος κάτοχος!

Το δικό μου σήμερα έγινε shipped!

Μου ήρθε και tracking number!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον θα είμαι ο πρώτος κάτοχος!

Το δικό μου σήμερα έγινε shipped!

Μου ήρθε και tracking number!

 

Mε το καλό ,και φυσικά να μας πεις τις εντυπώσεις όταν έρθει η ώρα!!!Πάντως έχε υπομονή σχετικά με το shipping.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον θα είμαι ο πρώτος κάτοχος!

Το δικό μου σήμερα έγινε shipped!

Μου ήρθε και tracking number!

 

απο που και ποσο δεν μας ειπες?

Link to comment
Share on other sites

απο που και ποσο δεν μας ειπες?

 

Ναι. Από που?

 

http://www.oiostore.com/huawei-honor-6-50inch-octacore-4g-fddlte-mobile-p-317.html

388dollars με paypal και δώρο θήκη, ζελατίνα, αντάπτορα με SG Post.

 

Μιλάω 3 μέρες με το μαγαζί και είναι πολύ okay σε όλα.

Αν θέλετε παραθέτω και κομμάτια από την επικοινωνία μας.

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

http://www.oiostore.com/huawei-honor-6-50inch-octacore-4g-fddlte-mobile-p-317.html

388dollars με paypal και δώρο θήκη, ζελατίνα, αντάπτορα με SG Post.

 

Μιλάω 3 μέρες με το μαγαζί και είναι πολύ okay σε όλα.

Αν θέλετε παραθέτω και κομμάτια από την επικοινωνία μας.

 

Μια ερώτηση, παραγγένουμε με freeshiping και όχι dhl πχ ,για λόγους τελωνείου?

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση που έχει ειπωθεί ξανά μιας και διάβασα όλο το thread αλλά ουσιαστικά απάντηση δεν είδα...εν τέλει ο hisilicon kirin 920 είναι ανώτερος του 801?(για 805 δεν κάνω νύξη διότι αν και η huawei ισχυρίζεται ότι είναι γρηγορότερος του δεν το πιστεύω)...και κάτι ακόμη....αν ήσασταν ανάμεσα σε αυτό και το xiaomi mi4 ποιό θα επιλέγατε..?
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση που έχει ειπωθεί ξανά μιας και διάβασα όλο το thread αλλά ουσιαστικά απάντηση δεν είδα...εν τέλει ο hisilicon kirin 920 είναι ανώτερος του 801?(για 805 δεν κάνω νύξη διότι αν και η huawei ισχυρίζεται ότι είναι γρηγορότερος του δεν το πιστεύω)...και κάτι ακόμη....αν ήσασταν ανάμεσα σε αυτό και το xiaomi mi4 ποιό θα επιλέγατε..?

 

είναι ανώτερος ναι και εφάμμιλος του 805. Εγώ το honor

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση που έχει ειπωθεί ξανά μιας και διάβασα όλο το thread αλλά ουσιαστικά απάντηση δεν είδα...εν τέλει ο hisilicon kirin 920 είναι ανώτερος του 801?(για 805 δεν κάνω νύξη διότι αν και η huawei ισχυρίζεται ότι είναι γρηγορότερος του δεν το πιστεύω)...και κάτι ακόμη....αν ήσασταν ανάμεσα σε αυτό και το xiaomi mi4 ποιό θα επιλέγατε..?

 

Σε θέμα επιδόσεων φίλε μου,οι διαφορές είναι απειροελάχιστες (δεν χρειάζεται να κάνουμε την τρίχα τριχιά αν με πιάνεις;).Όσο αφορά σε ανωτερότητα ο 805 είναι σαφώς καλύτερος αλλά δεν τον φοράει το Mi4 όπως αρχικά έλεγαν αλλά 801.Είναι καθαρά επιλογή δική σου ποιο σε φτιάχνει καλύτερα στο "μάτι".

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση, παραγγείλουμε με freeshiping και όχι dhl πχ ,για λόγους τελωνείου?

 

Μιλάω από πρώτο χέρι μιας και είμαι σε στάδιο shipping για το δικό μου honor 6.Μετά απο κουβέντα μαζί τους στο dhl είναι μεν ποιο γρήγορο αλλά γίνεται έλεγχος απο τελωνείο.Με την SGpost αργείς έως και 30 ημέρες αλλά λόγω του ότι είναι ταχυδρομείο απλό δεν μπαίνουν στην διαδικασία να ελέγξουν.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω από πρώτο χέρι μιας και είμαι σε στάδιο shipping για το δικό μου honor 6.Μετά απο κουβέντα μαζί τους στο dhl είναι μεν ποιο γρήγορο αλλά γίνεται έλεγχος απο τελωνείο.Με την SGpost αργείς έως και 30 ημέρες αλλά λόγω του ότι είναι ταχυδρομείο απλό δεν μπαίνουν στην διαδικασία να ελέγξουν.

 

Εσυ φιλε μου απο που το πηρες ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, παραγγένουμε με freeshiping και όχι dhl πχ ,για λόγους τελωνείου?

Με SG post! Θα σου ερθει με ελτα. Με dhl κατα 99% θα σου κατσει τελωνειο και θα σου ερθει ο κουκος αηδονι. Φυσικα και με ελτα υπαρχει η πιθανοτητα κατσει τελωνειο, αλλα ειναι μικρη.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις και από μένα

1. Πιο είναι το επίσημο site της εταιρείας

2. Υπάρχει αντιπρόσωπος εδώ στην Ελλάδα?

3. Το honor 6 θα έρθει στα ελληνικά μαγαζιά.?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1.http://www.huawei.com/gr/

2.Απο ότι ξέρω είναι μέσα στο Φθινόπωρο να ανοίξει επίσημα και στην Ελλάδα.

3.Σίγουρα μέχρι το χειμώνα τα σκρουτζομάγαζα θα το έχουν.Γίνεται χαμός στο εξωτερικό απο ζήτηση του συγκεκριμένου μοντέλου λόγω χαρακτηριστικών και τιμής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

TalkBand B1 smartwatch.Δείτε το βίντεο στο site της huawei !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντιπρόσωπος υπάρχει στη Ελλάδα και υπάρχει ξεχωριστό τμήμα Δημοσίων Σχέσεων.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν ....

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα παρέλαβα και screenshots από την συσκευή μου (ζήτησα να ελεγχθεί τεχνικώς πριν φύγει για περίπτωση defect).

 

Μου δείχνει αριθμό IMEI, αριθμό S/N και μοντέλο Η60-L02. Στο αυτοκόλλητο φαίνoνται κανονικά οι θύρες για 2 micro-sim (sim1: 4g/3g/2g & sim2:2g) και 1 sd-card slot ακριβώς κάτω από την sim2.

 

Έκδοση 4.4.2 και EmotionUI 2.3 και phone storage 11.28gb free / 16.00 gb total.

 

Πολύ ευχαριστημένος από το κατάστημα μέχρι τώρα αν και στην αρχή φοβήθηκα για το ρίσκο που πήρα...

Link to comment
Share on other sites

μετά τις απαντήσεις που είδα αλλά και το μήνυμα του χρήστη ergan....(τον οποίο και ευχαριστώ) είμαι 100% σίγουρος πλέον ότι θα πουλήσω το g2 για το κινεζικό κτήνος...αξίζει η μετάβαση?είναι ανώτερο σαν κινητό?
Link to comment
Share on other sites

μετά τις απαντήσεις που είδα αλλά και το μήνυμα του χρήστη ergan....(τον οποίο και ευχαριστώ) είμαι 100% σίγουρος πλέον ότι θα πουλήσω το g2 για το κινεζικό κτήνος...αξίζει η μετάβαση?είναι ανώτερο σαν κινητό?

 

Φίλε μου εξαρτάται από τις ανάγκες που έχεις ως χρήστης. Για παράδειγμα εγώ από τότε που αγόρασα κάποτε το Lenovo A820 ΔΕΝ μπορώ πλέον να ξαναγυρίσω σε single sim συσκευή. Είναι βασική μου προτεραιότητα ως χρήστης. Αλλά και με βάση τα τεχνικά χαρακτηριστικά να το δεις είναι πάρα πολύ καλό vfm για όλα αυτά που προσφέρει. Ο Kirin 920 δεν έχει καμμία σχέση με τον προηγούμενο hisilicon που έχει το ascend p7. Και με βάση τα benchmarks είναι πάρα πολύ δυνατό.. Αλλά δεν είναι πάντα τα benchmarks αυτά που λένε την αλήθεια, για μένα μετράει και η εμπειρία χρήσης πως σε βολεύει ένα κινητό και αν τρέχει απροβλημάτιστα..Το LG G2 το πήρα πρόσφατα δώρο σε έναν πολύ καλό μου φίλο και θεωρώ πως είναι εξαιρετική περίπτωση και αυτός είναι ξετρελαμένος. Εγώ δεν παίζω παιχνίδια αλλά είμαι πορωμένος με τα τεχνολογικά χαρακτηριστικά και είναι η πρώτη φορά που δίνω τόσα για κινέζικο κινητό για τον απλό λόγο ότι θέλω να έχω ένα από τα καλύτερα κινητά της season αλλά και όχι να ξηλωθώ (πχ lg g3, htc one, galaxy) και τα λοιπά.

Για μένα σχετικά με αυτό που ρωτάς λέω Honor6:

1) καλύτερη μπροστινή κάμερα για skype

2)sd-card slot γιατί την ενσωματώμενη 16gb δεν μου φτάνει

3)1gb ram παραπάνω

4)καλύτερο LTE (αν έχεις 4g)

5)καλύτερο διάφραγμα πίσω φακού

6)το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ για μένα dual-sim (για σένα μπορεί να μην λέει τπτ αλλά εγώ δεν μπορώ να κυκλοφορώ πάλι με 2 συσκευές. θέλω όλα σε ένα νοικοκυρεμένα..)

Αυτά ελπίζω να βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

Για μένα σχετικά με αυτό που ρωτάς λέω Honor6:

1) καλύτερη μπροστινή κάμερα για skype

2)sd-card slot γιατί την ενσωματώμενη 16gb δεν μου φτάνει

3)1gb ram παραπάνω

4)καλύτερο LTE (αν έχεις 4g)

5)καλύτερο διάφραγμα πίσω φακού

6)το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ για μένα dual-sim (για σένα μπορεί να μην λέει τπτ αλλά εγώ δεν μπορώ να κυκλοφορώ πάλι με 2 συσκευές. θέλω όλα σε ένα νοικοκυρεμένα..)

Αυτά ελπίζω να βοήθησα..

Για μένα κάποια μειονεκτήματα: Τα soft keys και τι παίζει με τις μπαταρίες λιθίου πολυμερούς που έχουν max 500 κύκλους φόρτισης, πράγμα που σημαίνει ότι με καθημερινή φόρτιση ζήτημα είναι να βγάλει 2 χρόνια... θα μπορεί να αντικατασταθεί η μπαταρία;

 

Λογικά OTG υποστηρίζει από την άλλη καλό θα ήταν και ένα OIS στην κάμερα... μιας και δεν έχω δει να υπάρχει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό με τα soft keys μπορεί να είναι ένα θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία όντως είναι li-pol και δεν έχει προχωρήσει τεχνολογικά θα υπάρχει θέμα.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες για την μπαταρία έχουμε? Γιατί στην χειρότερη ούτε χρόνο δεν βγάζει με μίνιμουμ 300 φορτισης.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...