Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει δυνατότητα το κινητό να αναβοσβήνει το led...οταν σε καλούν η για SMS εστω με κάποια εφαρμογή.? Όσες και αν δοκίμασα ενώ στην αρχή δούλεψαν.... Όταν πέφτει σε sleep mode η οθόνη δεν δουλεύουν μετα. Έχετε να μου προτεινεται κάποια που να δουλεύει? Σωστά? Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει δυνατότητα το κινητό να αναβοσβήνει το led...οταν σε καλούν η για SMS εστω με κάποια εφαρμογή.? Όσες και αν δοκίμασα ενώ στην αρχή δούλεψαν.... Όταν πέφτει σε sleep mode η οθόνη δεν δουλεύουν μετα. Έχετε να μου προτεινεται κάποια που να δουλεύει? Σωστά?

 

Εμένα με ενεργοποιημένη την λειτουργία "φωτεινή ένδειξη" κάνει αυτά που ζητάς κανονικά.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

3 ωρες το εχω βγαλει απο τη φορτιση και 10 λεπτα οθονη και η μπαταρια ειναι στο 93%; Ειναι φυσιολογικο αυτο; Ειναι ολη την ωρα στο wifi.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας.. Ξανφνικα το κινητο εσβησε, του βαζω τον φορτιστη τπτ, το συνδεω στον υπολογιστη τπτ, ουτε καν οτι καποια συσκευη συνδεθηκε κ επισης εχει αρχισει κ ζεστενεται.. Αν καποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει.. Ειναι το L12

Update: Τελικα μετα απο πολλες προσπαθειες με το παουερ μπατον ανοιξε αλλα δεν μπορω να καταλαβω γτ εγινε αυτο.. Να φταιει η μπαταρια?

Edited by nik_fak
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενεργοποιημένη την λειτουργία "φωτεινή ένδειξη" κάνει αυτά που ζητάς κανονικά.

Ποτέ δεν έχει δουλέψει αυτή η λειτουργία σε μένα με καμία Ρομ. Τώρα έχω την b316 stable και δεν το κάνει γιαυτό έψαξα να βρω κάποιες εφαρμογές που να το κάνουν αλλά τίποτα. Καμια ιδέα τι να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν έχει δουλέψει αυτή η λειτουργία σε μένα με καμία Ρομ. Τώρα έχω την b316 stable και δεν το κάνει γιαυτό έψαξα να βρω κάποιες εφαρμογές που να το κάνουν αλλά τίποτα. Καμια ιδέα τι να φταίει?

 

Αν εχεις αλλες εφαρμογες για διαχειρηση ειδοποιησεων, ενδεχεται να απενεργοποιουν την εργοστασιακη. Με L12 και b316 stable που ειμαι εγω, μου δουλευει κανονικα η ειδοποιηση για το led. Φυσικα εχω ενεργοποιημενη την αντιστοιχη επιλογη απο τις ρυθμισεις που ειπε καποιος παραπανω. Τελος , δες στις ρυθμισεις - ασφαλεια - διαχειρηση ειδοποιησεων , αν εχεις δωσει δικαιωματα σε καποια απο αυτες τις εφαρμογες , μηπως και κανουν αυτες την ζημια.

[ATTACH]63299[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν δούλεψε ποτέ γιαυτό έψαξα για άλλες λύσεις. Έχω το L02 εγώ. Θα δω στην ασφάλεια αλλά θα βγάλω την τελευταία που έβαλα έτσι καθαρό δεν νομίζω να επηρεάζεται από κάτι άλλο. Μήπως πρέπει να αλλάξω και κάποια άλλη επιλογή από την διαχειρηση ειδοποιησεων η να κάνω κάποια εφαρμογή προστατευμενη?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει πιο είναι το προβλημα σου ακριβώς.

Απ'οτι καταλαβαίνω μπορείς να μπεις σε bootloader, οπότε περνάς τα 4 img από adb χειροκίνητα αν δεν δουλεύει το Multi-Tool.

Έχεις δοκιμάσει να περάσεις FullROM με 3κουμπια και παίρνεις fail?

 

μονο φαστμπουτ μπορω να μπω , εαν κανω φλας , μου λεει πως εγινε κομπλε αλλα δεν υπαρχει καμια αντιδραση απο το κινητο

recovery οχι δεν μπορω να πω + 3 κουμπια

εχω δοκιμασε και να φλασαρο χειροκινητα και με το μουλιτουλ σου

ΚΑΙ SDK εχω βαλει και ντριβερς , παλι ττπτ.

μουχει φυγει η παναγια

 

edit:

και αφτο το προβλημα μουεχει γινει απο τοτε που πατησα για ενα update της EMUI μετα το τελικο reboot εμεινε bricked

Edited by Asdlolxd
Link to comment
Share on other sites

Vickmall - Honor 6 - 32 GB

Ήταν στα 309$ out of stock και σήμερα ξαναέγινε διαθέσιμο στα 329$. Η μετρατροπή βέβαια στο Paypal με χρέωσε 312Ε, ενώ περίμενα 299E από xe.com.

Anyway, το θέμα είναι να φτάσει!

 

*paypal με κάρτα εξωτερικού ;)

 

Παρέλαβα!! Αγορά 14 Ιουλίου, παραλαβή σήμερα 29! (από Vickmall με SG Post, εξωτερικό).

Καιρός να αντικαταστήσω το τιμιότατο Samsung Google Nexus S, αγορασμένο Ιούλιο 2011!!

 

Το ανοίγω τώρα να δω τι παίζει!

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Και ξυπνάω το πρωί, και τι να δω; ΜΠΛΕ ΚΗΛΙΔΕΣ στην οθόνη.. σε σκούρο φόντο κάνουν μπαμ. Κλαίω.

Εγώ μια έχω και κλαίω...Κουράγιο,φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια έχω και κλαίω...Κουράγιο,φίλε!

 

Μία ρημάδα, αποφράδα, να μην της πω, μέρα το άφησα χωρίς θήκη, επειδή δε χωρούσε το jack 3.5mm στο αυτοκίνητο, και έχω 4-5 κηλίδες κάτω δεξιά, ένα σπασμένο tempered glass και μια γρατζουνισμένη πλάτη. Το αποφάσισα πλέον, θα αρχίσω να γράφω cd. Τέρμα το spotify στο αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα!! Αγορά 14 Ιουλίου, παραλαβή σήμερα 29! (από Vickmall με SG Post, εξωτερικό).

Καιρός να αντικαταστήσω το τιμιότατο Samsung Google Nexus S, αγορασμένο Ιούλιο 2011!!

 

Το ανοίγω τώρα να δω τι παίζει!

 

Είχα ζητήσει να μου περάσουν τελευταία EMUI.

Το τηλέφωνο έχει τα εξής (συνημμένο):

Να πειράξω κάτι?

 

Έχω διαβάσει για την πρώτη σελίδα, αλλά μπορεί κάποιος να μου πει τα πρώτα 3-4 βασικά πράγματα που πρέπει να κάνω?

Και μετά τα σετάρω και τα υπόλοιπα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μία ρημάδα, αποφράδα, να μην της πω, μέρα το άφησα χωρίς θήκη, επειδή δε χωρούσε το jack 3.5mm στο αυτοκίνητο, και έχω 4-5 κηλίδες κάτω δεξιά, ένα σπασμένο tempered glass και μια γρατζουνισμένη πλάτη. Το αποφάσισα πλέον, θα αρχίσω να γράφω cd. Τέρμα το spotify στο αμάξι.

 

Εγώ με θήκη στη τσέπη,έκατσα πάνω ελαφρώς..Αποτέλεσμα: σπασμένη η t.glass και μπλε στίγμα στην οθόνη...Αν είχαμε απλή ζελατίνα,θα κλαιγαμε περισσότερο...Οπότε,υπάρχουν και χειρότερα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι τοσο κατανάλωση χθες το φορτισα πριν κοιμηθώ στις 1.30 το βραδυ στο 100% και σήμερα το πρωι ειχε 46% χωρίς να ανοιξω οθόνη σε sleep mode....Tι να τρώει τοσο πολυ...ετσι μου ρχετε να γυρίσω στην αρχική 3.0 εκδοση...δεν ειναι δυνατόν να βαζουμε νεες εκδόσεις rom και να συμπεριφέρεται χειρότερα η μπαταρία....Απαράδεκτα πράγματα....Καμία ιδέα κανείς τι τρωει τοσο πολυ ή πως μπορουμε να το ανακαλύψουμε???? Η πτωση αυτή κατακόρυφη οπως βλεπετε σε περίοδο με σβηστή οθόνη...το περισσότερο....http://prntscr.com/7z76p5 Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Είχα ζητήσει να μου περάσουν τελευταία EMUI.

Το τηλέφωνο έχει τα εξής (συνημμένο):

Να πειράξω κάτι?

 

Έχω διαβάσει για την πρώτη σελίδα, αλλά μπορεί κάποιος να μου πει τα πρώτα 3-4 βασικά πράγματα που πρέπει να κάνω?

Και μετά τα σετάρω και τα υπόλοιπα.

Ευχαριστώ!

 

Ερωτήσεις:

- Ο Updater μου βγάζει ειδοποίηση για Β313-Β316. Τη κατεβάζω ε? Δε νομίζω να είναι χειρότερη.

- Να αφήσω τον stock launcher? Είναι καλός ή να βάλω Nova Launcher?

- Είχα ζητήσει από Vickmall να μου αφαιρέσουν κινέζικες εφαρμογές. Υπάρχει όμως κάποια λίστα από εφαρμογές που μπορώ άφοβα να απεγκαταστήσω?

- Τα default πληκτρολόγια σας βολεύουν? Να βάλω άλλα?

- Αν έχεις απενεργοποιημένα τα data, υπάρχει νόημα να έχεις το δίκτυο σε Auto (4G/3G/2G)? Δε καταλώνει μπαταρία? Εγώ μεχρί τώρα στο Nexus, το είχα πάντα 2G και το άλλαζα σε 3G μόνο όταν άνοιγα τα data.

- Κάνω πολύ κακό στην μπαταρία αν το φορτίζω με τον αντάπτορα Chinese-EU που μου έστειλαν? (μέχρι να παραγγείλω EU φορτιστή)

 

Ευχαριστώ!

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

- Ο Updater μου βγάζει ειδοποίηση για Β313-Β316. Τη κατεβάζω ε? Δε νομίζω να είναι χειρότερη.

- Να αφήσω τον stock launcher? Είναι καλός ή να βάλω Nova Launcher?

- Είχα ζητήσει από Vickmall να μου αφαιρέσουν κινέζικες εφαρμογές. Υπάρχει όμως κάποια λίστα από εφαρμογές που μπορώ άφοβα να απεγκαταστήσω?

- Τα default πληκτρολόγια σας βολεύουν? Να βάλω άλλα?

- Αν έχεις απενεργοποιημένα τα data, υπάρχει νόημα να έχεις το δίκτυο σε Auto (4G/3G/2G)? Δε καταλώνει μπαταρία? Εγώ μεχρί τώρα στο Nexus, το είχα πάντα 2G και το άλλαζα σε 3G μόνο όταν άνοιγα τα data.

- Κάνω πολύ κακό στην μπαταρία αν το φορτίζω με τον αντάπτορα Chinese-EU που μου έστειλαν? (μέχρι να παρακείλω EU φορτιστή)

 

Ευχαριστώ!

 

1. Εννοειται πως την κανεις...κλασεως ανωτερη

2. Stock for ever

3. Αστα ολα μαζεμενα σε ενα κουτι και μη τα πειραζεις

4. Συμφωνω τρωει μπαταρια αστο 2g ή 3g

5. Φυσικα και οχι ,εγω με τον δικο του φορτιστη το φορτιζω και χω το κεφαλι μου ησυχο.

 

Εννοειται πως ολα τα παραπανω ειναι οι προσωπικες μου αποψεις,μη παρεξηγηθω..:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια γιατι τοσο κατανάλωση χθες το φορτισα πριν κοιμηθώ στις 1.30 το βραδυ στο 100% και σήμερα το πρωι ειχε 46% χωρίς να ανοιξω οθόνη σε sleep mode....Tι να τρώει τοσο πολυ...ετσι μου ρχετε να γυρίσω στην αρχική 3.0 εκδοση...δεν ειναι δυνατόν να βαζουμε νεες εκδόσεις rom και να συμπεριφέρεται χειρότερα η μπαταρία....Απαράδεκτα πράγματα....Καμία ιδέα κανείς τι τρωει τοσο πολυ ή πως μπορουμε να το ανακαλύψουμε???? Η πτωση αυτή κατακόρυφη οπως βλεπετε σε περίοδο με σβηστή οθόνη...το περισσότερο....http://prntscr.com/7z76p5

 

 

 

Κατι εμεινε ανοιχτο δεν εξηγειτε αλλιως εκτος κι αν ειναι bug της lollipop.

Οι emui 3.1 ειναι beta πραγμα που σημαινει πως ειναι υπο δοκιμη.

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκατεστημένο μέσα ένα Google Installer με εφαρμογές Google (Contacts, Maps, κλπ). Τα εγκαθιστώ από εκεί έτσι? Δε χρειάζεται ο συγχρονισμός της 1ης σελίδας, σωστά?

Ή θα είναι κινέζικα? Το έχει κάνει κάποιος?

 

Edit: Οκ, τα εγκατέστησα!

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

1. Εννοειται πως την κανεις...κλασεως ανωτερη

2. Stock for ever

3. Αστα ολα μαζεμενα σε ενα κουτι και μη τα πειραζεις

4. Συμφωνω τρωει μπαταρια αστο 2g ή 3g

5. Φυσικα και οχι ,εγω με τον δικο του φορτιστη το φορτιζω και χω το κεφαλι μου ησυχο.

 

Εννοειται πως ολα τα παραπανω ειναι οι προσωπικες μου αποψεις,μη παρεξηγηθω..:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Κατι εμεινε ανοιχτο δεν εξηγειτε αλλιως εκτος κι αν ειναι bug της lollipop.

Οι emui 3.1 ειναι beta πραγμα που σημαινει πως ειναι υπο δοκιμη.

 

Τι εννοείς bug της lollipop.... Kit Kat φοράω b316. Μα νομίζω ακόμα δεν βγήκε lollipop για το κινητό μας. Το θέμα είναι πως θα βρω τι ρουφαει την μπαταρία? Με κάποια εφαρμογή; η μήπως από τις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς bug της lollipop.... Kit Kat φοράω b316. Μα νομίζω ακόμα δεν βγήκε lollipop για το κινητό μας. Το θέμα είναι πως θα βρω τι ρουφαει την μπαταρία? Με κάποια εφαρμογή; η μήπως από τις ρυθμίσεις?

Μπορεις να δεις και απο τις ρυθμισεις καποιες πληροφοριες, αλλα νομιζω οτι αν εισαι ρουτ, αυτη η εφαρμογη θα σε βοηθησει να δεις τι τρεχει στο παρασκηνιο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dwakelock+detector&pcampaignid=APPU_1_lfO7VaT_FcXvUqrshOAM

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι τοσο κατανάλωση χθες το φορτισα πριν κοιμηθώ στις 1.30 το βραδυ στο 100% και σήμερα το πρωι ειχε 46% χωρίς να ανοιξω οθόνη σε sleep mode....Tι να τρώει τοσο πολυ...ετσι μου ρχετε να γυρίσω στην αρχική 3.0 εκδοση...δεν ειναι δυνατόν να βαζουμε νεες εκδόσεις rom και να συμπεριφέρεται χειρότερα η μπαταρία....Απαράδεκτα πράγματα....Καμία ιδέα κανείς τι τρωει τοσο πολυ ή πως μπορουμε να το ανακαλύψουμε???? Η πτωση αυτή κατακόρυφη οπως βλεπετε σε περίοδο με σβηστή οθόνη...το περισσότερο....http://prntscr.com/7z76p5

 

 

Φυσικα υπαρχει και 3.1 lollipop για το τηλ μας γι αυτο μπερδευτηκα με αυτο που εγραψες οτι " ...ετσι μου ρχετε να γυρίσω στην αρχική 3.0 εκδοση.." δες post 6795 απλα ειναι beta και χει τα θεματακια της.

Στο θεμα σου τωρα...δες στις ρυθμισεις—>προστατευομενες εφαρμογες αν και ποσες εχεις ανοιχτες... και φυσικα κλειστες

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα υπαρχει και 3.1 lollipop για το τηλ μας γι αυτο μπερδευτηκα με αυτο που εγραψες οτι " ...ετσι μου ρχετε να γυρίσω στην αρχική 3.0 εκδοση.." δες post 6795 απλα ειναι beta και χει τα θεματακια της.

Στο θεμα σου τωρα...δες στις ρυθμισεις—>προστατευομενες εφαρμογες αν και ποσες εχεις ανοιχτες... και φυσικα κλειστες

 

Ευχαριστώ για την απάντηση....Εγω εχω 3.0 emui b.316 εκδοση stable. Και δεν το εκανε αυτο τελευταία αρχισε να μου το κανει....στα καλα καθούμενα....Δεν αλλαζω σε lolipop μονο αν ειναι οκ. Γενικά δεν ειμαι του να αλλαζω συνεχως rom. Μόνο αν υπαρχουν σοβαρές διαφορες..τοτε...αλλαζω..Στις προστατευόμενες ήταν καποιες ανοιχτες τις εκλεισα θα δοκιμασω και βλεπουμε....Νομίζω εχω μια υπονοια οτι γίνονται ολα απο τον συχρονισμό...του Google...Υπαρχει τρόπος να το ρυθμίσεις καθε ποτε να κανει συχρονισμό στα google apps..??? Γιατι αν κανει καθε τοσο και λιγάκι η μπαταρία κανει φτερα...λεω αν ειναι αυτο τελικα...υποθεση κανω...

..

Link to comment
Share on other sites

μια απορια παιδια, παρηγγειλα απο εδω http://www.banggood.com/Anti-Explosion-Tempered-Glass-Back-Cover-Film-For-Huawei-Honor-6-p-976400.html προστασια για το πισω μερος του κινητου, αυτο πως κολλαει? γνωριζει κανεις? ειναι σαν το screen protector?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...