Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι φίλε αυτό εννοώ, πρώτα θα κάνεις αυτήν την διαδικασία και μετά τα άλλα και μακάρι να σου κάτσει η αναβάθμιση.

Με συγχωρεις για την ασχετη ερωτηση αλλα πρεπει να ρωτησω για να ειμαι σιγουρος. Πρωτα κανω wipe cache, μετα factory reset και μετα την διαδικασια για ολικη επαναφορα σε στοκ κατασταση. Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Πες πρώτα τι μοντέλο έχεις. Οτι χρειάζεται έχει στην πρωτη σελίδα και όλες επίσημες Ρομ. Δεν χρειάζεται να ψαχνεις αλλού.

 

Πώς βλέπω το μοντελο που έχω;

 

Στις πληροφορίες λέει έκδοση μοντέλου

Η60 - L12 Έχει 32GB μνήμη και 3 GB Ram.

 

Το ξερω ότι έχει τα πάντα στην πρώτη σελίδα.. Αλλα δεν ξέρω τι από αυτά χρειάζομαι και γιατί.. Δηλαδή για να πάρω την επίσημη lolipop τι πρέπει να κάνω;

Γενικά υπάρχει κάποιος που μετά από τη συμβίωση που έχει με το κινητό του έχει να κάνει κάποιες προτάσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Δυο μερες κρατησε η χαρα μου με το tempered glass.

Σημερα ξύπνησα βρίσκοντας την συσκευή με την παρακατω εικονα.

Και τωρα τι κανω;

Παταω μηπως κολλήσει αλλα μάταια.

Δεν.μπορω να καταλαβω πως γινεται δυο μερες να ειναι υελεια τοποθετημένο και μετα να φωσκωνει απο κατω.

Αν την βγαλω και την ξαναπερασω γινεται η καταστρέφεται εντελως;

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/15/edfa2983646b72c0a38a2067793ab21a.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/15/2ec1f2d7a36c76d78b1123507cfcee71.jpg

 

Ακριβως και εγω τα ιδια με το tempered. Απο το πρώτο 24ωρο χρήσης. Δυστυχώς το πρόβλημα δεν ειναι στο tempered αυτό καθαυτό αλλά στην TPU θήκη του κινητού που του ασκεί οριζόντια πίεση και το ξεκολλάει στα άκρα. Το δοκιμασα χωρίς θήκη και δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα. Προς το παρόν το έχω με θήκη καθώς την θεώρω πιο σημαντική (προαστία απο πτώσεις) Θα δοκιμάω και με μια πιο μαλακή θήκη που περιμένω και θα βάλω το δέυτερο tempered να δω αν υπαρχει διαφορά. Αν παρουσιαστεί το ίδιο τότε ή θα την ξηλώσω εντελώς ή θα βάλω απλώ ζελατίνα του 1$. Δεν μου αρέσει καθόλου να το βλέπω "ξεφτυσμένο"

Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπω το μοντελο που έχω;

 

Στις πληροφορίες λέει έκδοση μοντέλου

Η60 - L12 Έχει 32GB μνήμη και 3 GB Ram.

 

Το ξερω ότι έχει τα πάντα στην πρώτη σελίδα.. Αλλα δεν ξέρω τι από αυτά χρειάζομαι και γιατί.. Δηλαδή για να πάρω την επίσημη lolipop τι πρέπει να κάνω;

Γενικά υπάρχει κάποιος που μετά από τη συμβίωση που έχει με το κινητό του έχει να κάνει κάποιες προτάσεις;;

Τσεκαρε πρώτα αν σου βγάζει αναβάθμιση το τηλέφωνο (ενημέρωση λογισμικού) εν έχει κανε . αν όχι κατέβασε απο επίσημη σελιδα την τελευταία Ρομ και πέρασε την με λοκαλ.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις για την ασχετη ερωτηση αλλα πρεπει να ρωτησω για να ειμαι σιγουρος. Πρωτα κανω wipe cache, μετα factory reset και μετα την διαδικασια για ολικη επαναφορα σε στοκ κατασταση. Σωστα?

 

Κάνε ολική επαναφορά και δες πως θα πάει πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι αναβαθμίσεις και οι rom που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα του ποστ κάνουν για όλα τα μοντέλα του κινητου? Η κάθε μοντέλο έχει την δικιά του rom??
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως και εγω τα ιδια με το tempered. Απο το πρώτο 24ωρο χρήσης. Δυστυχώς το πρόβλημα δεν ειναι στο tempered αυτό καθαυτό αλλά στην TPU θήκη του κινητού που του ασκεί οριζόντια πίεση και το ξεκολλάει στα άκρα. Το δοκιμασα χωρίς θήκη και δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα. Προς το παρόν το έχω με θήκη καθώς την θεώρω πιο σημαντική (προαστία απο πτώσεις) Θα δοκιμάω και με μια πιο μαλακή θήκη που περιμένω και θα βάλω το δέυτερο tempered να δω αν υπαρχει διαφορά. Αν παρουσιαστεί το ίδιο τότε ή θα την ξηλώσω εντελώς ή θα βάλω απλώ ζελατίνα του 1$. Δεν μου αρέσει καθόλου να το βλέπω "ξεφτυσμένο"

Οχι φιλε μου δεν ειναι απο την θηκη.

Αλλωστε οπως βλεπεις στις φωτο δεν χρησιμοποιώ θηκη ( και το εχω μετανιωσει που τον πρωτο καιρο ειχα)

Για μενα ειναι προβλημα του tempered αφου μονο ελατωματοκο προιον θα παρουσιαζε τετοια εικονα μετά απο δυο μερες και μαλιστα χωρις πολυ χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Εκανα προσφατα factory reset και ολες τις διαδικασίες για ρουτ κλπ. Ολα καλα απλά φλασαρα και το zip file που λεει ενας φιλος για να φυγουν κινέζικα απο επαφες και dialer.Το αποτέλεσμα ηταν να χασω εντελως τον στοκ dialer, contacts και messaging. Χρησιμοποιώ άλλες εφαρμογές για αυτα αλλα οταν το βαζω στο ultra battery mode δεν εχει τις επιλογες τηλεφωνου μηνυματος και επαφων και εχει μονο το exit. Εν τω μεταξύ ο βλακας εχω απεγκαταστησει και το μαρκετ της Huawei μηπως τα εβρισκα απο κει.Βρηκα καπου ενα apk hispace για το μαρκετ αλλα δεν γινοταν το installation. Εχει καποιος αυτα τα απκς? Η υπαρχει καποιος τροπος να βαλω στο ultra battery mode τις δικες μ εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με wind πιανουμε 4g η δεν υποστηριζεται η συχνοτητα;

Κανονικά και στην Αθήνα και τσεκάρισμενο σε σημεία που δούλευα πριν ένα G3 ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/17/4eed5e02c154d63e5f95abbc607ad936.jpg

 

Ένα στιγμιότυπο στα γρήγορα....

 

Ερώτηση, το 32αρι που κυκλοφορεί είναι και αυτό dual active όπως το 16αρι;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ....

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια sorry για το off topic αλλα ποιος είναι ο τρόπος για να αγοράσουμε απο aliexpres?

 

http://bfy.tw/2pvb

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Help! Από το πρωί δε μου δείχνει τις επαφές!!

Θέμα rom? Θέμα google sync?

 

Είμαι με B317, H60-L12, έκανα και restart, δοκίμασα και με 4G, wifi..

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά ενεργοβορα η τελευταία dev. Εκτός κι αν ευθύνεται η εφαρμογή Υγεία και ο βηματομετρητης που είναι συνεχώς ενεργός.

Τρεις μέρες τώρα δεν έχω βγάλει ποτέ πάνω από 3 ώρες ενεργης οθόνης μετά από φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι η εφαρμογή όπως αναφέρεις που τραβάει μπαταρία. Το ίδιο συνέβαινε και στα samsung με την αντίστοιχη εφαρμογή. Μπορεί να δοκιμάσω και εγώ να την κλείσω να δω πως πάει.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την MIUI7 από εδώ να μας πει εντυπώσεις?

Γιατί μου την έχει δώσει με τα push notifications τόσους μήνες.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την MIUI7 από εδώ να μας πει εντυπώσεις?

Γιατί μου την έχει δώσει με τα push notifications τόσους μήνες.

 

Δουλευουν και οι δυο σιμ?Οι οδηγιες εγκαταστσης που ειναι?στο δεξι link εκει δε μου εμφανιζει κατι

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την MIUI7 από εδώ να μας πει εντυπώσεις?

Γιατί μου την έχει δώσει με τα push notifications τόσους μήνες.

 

Θα αναλάβω το ευχάριστο έργο!!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...