Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια απορια παιδια, παρηγγειλα απο εδω http://www.banggood.com/Anti-Explosion-Tempered-Glass-Back-Cover-Film-For-Huawei-Honor-6-p-976400.html προστασια για το πισω μερος του κινητου, αυτο πως κολλαει? γνωριζει κανεις? ειναι σαν το screen protector?

Ναι

Το ίδιο πράγμα είναι

Στο ebay τα πουλάνε ζευγάρια μπρος πίσω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προτάσεις αγοράς digitizer και glue tape;

Δεδομένου της μη λειτουργίας το PayPal, κάποιο αξιόπιστο site που δέχεται Visa;

 

Αύριο ίσως να ανεβάσω και καμιά φωτό να πονέσετε κι εσείς :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βραδυ εβλεπα κατι βιντεο στο κινητο και διαπιστωσα οτι μπορεις να βαλεις το βιντεο να πιανει το 1/3 της οθονης περιπου σε καθετο προσανατολισμο , να το αφησεις να παιζει και ταυτοχρονα να χρησιμοποιεις το κινητο και για αλλες λειτουργιες! Επισης μπορεις να μετακινεις το βιντεο προς τα κατω η προς τα πανω στην οθονη! Ενα παραδειγμα:

[ATTACH]63378[/ATTACH]

 

Εντυπωσιασμενος λοιπον για την κινηταρα που εχω ( lol , να μην το παινεψω λιγο? :D:D ) , βαζω τα ακουστικα να ακουσω μουσικη κ την πεφτω για υπνο.

Ξυπναω και βλεπω δυο σημαδακια σαν γρατζουνιες στην προστατευτικη ζελατινα της οθονης ( μια απλη , οχι tempered ) και απορρουσα πως εγιναν. Ξεκολλαω λιγο τη ζελατινα να δω αν γρατσουνιστηκε κ η οθονη κ προς στιγμην βλεπω οτι η οθονη τη γλυτωσε. Αμ δε! Θα'θελα! Κανω επανεκκινηση το κινητο και στο boot logo που εχει μαυρο φοντο βλεπω μια μπλε κηλιδα στην οθονη να μου συστηνεται ως το απολυτο ξενερωμα! Το ματιαξα! Επεσε επιδημια απο οτι βλεπω!

 

Ερωτησεις κ αποριες για το τι ειναι αυτη η κηλιδα , πως προκληθηκε , κ αν φευγει , δεν κανω γιατι και στα τελευταια σχολια που γραφετε για τις μπλε κηλιδες , απο οτι καταλαβαινω αυτες ειναι μονιμες. :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

μια απορια παιδια, παρηγγειλα απο εδω http://www.banggood.com/Anti-Explosion-Tempered-Glass-Back-Cover-Film-For-Huawei-Honor-6-p-976400.html προστασια για το πισω μερος του κινητου, αυτο πως κολλαει? γνωριζει κανεις? ειναι σαν το screen protector?

 

σαν screen protector και ακομα καλυτερο, εφαρμοζει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

σαν screen protector και ακομα καλυτερο, εφαρμοζει καλυτερα

Ωραία, ευχαριστώ πολύ φίλε :D ,όλα τα κινητά τα χρησιμοποιώ χωρίς θήκη βάζοντας screen protector και πάντα μετά από ένα χρόνο είναι σαν καινούργια, η θήκη χαλάει την αίσθηση αφής του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βραδυ εβλεπα κατι βιντεο στο κινητο και διαπιστωσα οτι μπορεις να βαλεις το βιντεο να πιανει το 1/3 της οθονης περιπου σε καθετο προσανατολισμο , να το αφησεις να παιζει και ταυτοχρονα να χρησιμοποιεις το κινητο και για αλλες λειτουργιες! Επισης μπορεις να μετακινεις το βιντεο προς τα κατω η προς τα πανω στην οθονη! Ενα παραδειγμα:

[ATTACH]63378[/ATTACH]

 

Εντυπωσιασμενος λοιπον για την κινηταρα που εχω ( lol , να μην το παινεψω λιγο? :D:D ) , βαζω τα ακουστικα να ακουσω μουσικη κ την πεφτω για υπνο.

Ξυπναω και βλεπω δυο σημαδακια σαν γρατζουνιες στην προστατευτικη ζελατινα της οθονης ( μια απλη , οχι tempered ) και απορρουσα πως εγιναν. Ξεκολλαω λιγο τη ζελατινα να δω αν γρατσουνιστηκε κ η οθονη κ προς στιγμην βλεπω οτι η οθονη τη γλυτωσε. Αμ δε! Θα'θελα! Κανω επανεκκινηση το κινητο και στο boot logo που εχει μαυρο φοντο βλεπω μια μπλε κηλιδα στην οθονη να μου συστηνεται ως το απολυτο ξενερωμα! Το ματιαξα! Επεσε επιδημια απο οτι βλεπω!

 

Ερωτησεις κ αποριες για το τι ειναι αυτη η κηλιδα , πως προκληθηκε , κ αν φευγει , δεν κανω γιατι και στα τελευταια σχολια που γραφετε για τις μπλε κηλιδες , απο οτι καταλαβαινω αυτες ειναι μονιμες. :(:(:(

 

Ημερομηνία λήξης έχουν οι οθόνες μας;;Ή μας ματιαξανε;;Μάλλον οι Κινέζοι είναι μπροστά κι έχουν βάλει σύστημα αυτοκαταστροφής,για να παίρνουμε καινούργια....χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

..

- Κάνω πολύ κακό στην μπαταρία αν το φορτίζω με τον αντάπτορα Chinese-EU που μου έστειλαν? (μέχρι να παραγγείλω EU φορτιστή)

 

Ευχαριστώ!

 

Μου έστειλαν και έναν no-name φορτιστή αυτοκινήτου που βγάζει 5V - 1A. Κάνει δουλειά λέτε ή να ψάξω για άλλον με 2Α?

Επίσης, αυτοί που βλέπω να παίζουν είναι usb και γενικά το καλώδιο που έχω δε θα βολεύει αν θέλω να έχω το κινητό ως gps στο παρμπριζ. Έχει κάποιος να προτείνει κάποιον καλό φορτιστή αυτοκινήτου?

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στην αλλαγή IMEI,

Πρώτον είναι παράνομο, αρά κανείς δεν θα σε βοηθήσει λογικά.

Δεύτερων δεν γίνεται στη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Δίκιο έχετε αλλα δε γουσταρω να πληρωσω τα 180€ που θελουν για να το δηλωσω και δευτερον δε θελω να μου παρακολουθούν το κινητο... Κ μετά απο ψάξιμο είχα δεί οτι δεν αλλάζει στο κινητό αυτό αλλά έλεγα μήπως κάποιος ξέρει κάτι.Το zip αρχείο σου για να το κάνουμε root γιατι δε λειτουργούν τα προγραμματα μέσα. Όπως και να έχει σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις.

Edited by ariskoulouktsis
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχετε αλλα δε γουσταρω να πληρωσω τα 180€ που θελουν για να το δηλωσω και δευτερον δε θελω να μου παρακολουθούν το κινητο... Κ μετά απο ψάξιμο είχα δεί οτι δεν αλλάζει στο κινητό αυτό αλλά έλεγα μήπως κάποιος ξέρει κάτι.Το zip αρχείο σου για να το κάνουμε root γιατι δε λειτουργούν τα προγραμματα μέσα. Όπως και να έχει σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις.

 

Offtopic Mode: ON

 

Αυτά τα ψάχνεις πριν πας σε μία νέα χώρα για να μείνεις για μερικά χρόνια. Είναι σαν να παραπονιέμαι που έχει ακριβά ενοίκια στην Αγγλία.

 

Offtopic Mode: OFF

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν και έναν no-name φορτιστή αυτοκινήτου που βγάζει 5V - 1A. Κάνει δουλειά λέτε ή να ψάξω για άλλον με 2Α?

Επίσης, αυτοί που βλέπω να παίζουν είναι usb και γενικά το καλώδιο που έχω δε θα βολεύει αν θέλω να έχω το κινητό ως gps στο παρμπριζ. Έχει κάποιος να προτείνει κάποιον καλό φορτιστή αυτοκινήτου?

 

φιλε το 1Α μια χαρα ειναι,απλα αλλάζει ο χρόνος φόρτισης.

δηλαδή θα κανει διπλάσιο χρονο απο τον μαμα.(να φανταστείς οτι εγω φορτίζω τα κινητο μου με 0,2Α οσο πιο αργα τοσο καλύτερα για την μπαταρια.εννοείται οτι μιλαμε για βραδινό φορτισμα)

το Ηonor αν μπορεσω να το αγοράσω θα του βαλω εναν 0,5Α μια χαρα θα του ειναι.

(να δουμε ποτε θα μπορούμε να κάνουμε αγορες απο εξωτερικό να το πάρω:( )

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ.γύρισα στην προηγούμενη έκδοση

 

Έχασες δεδομένα; Την τελευταία φορά (πριν κανα χρόνο) που θέλησα να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση, το έκανα με 3 κουμπιά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην 5.8.1 έγινε πιο ωραίο το μενού για την επανεκκίνηση. Βέβαια έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο πιο ενεργοβορα έκδοση, αλλά θα φανεί με σιγουριά τις επόμενες μέρες.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην 5.8.1 έγινε πιο ωραίο το μενού για την επανεκκίνηση. Βέβαια έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο πιο ενεργοβορα έκδοση, αλλά θα φανεί με σιγουριά τις επόμενες μέρες.

 

Κάποιο screenshot?

Δεν έγινε έτσι φαντάζομαι...?

[ATTACH]63427[/ATTACH]

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο screenshot?

Δεν έγινε έτσι φαντάζομαι...?

[ATTACH]63427[/ATTACH]

 

Ακριβώς έτσι (χωρίς την μετάφραση φυσικά ) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι (χωρίς την μετάφραση φυσικά ) :lol:

 

Αυτό είναι το μενού της EMUI3.1... άρχισαν το ανακάτεμα EMUI3.0 με EMUI3.1? Ενδιαφέρων, αλλά και περίεργο!

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως να μπει στην αρχική μια επεξήγηση για πέρασμα σε beta emui 3.1 μαζί με κάποια λινκς για κατέβασμα του rollback και των beta ROMs ;
Link to comment
Share on other sites

Στο Καπάκι νέα έκδοση. Κάτι συμβαίνει !

 

Τίποτα δεν συμβαίνει, διόρθωση κάποιων bugs για τις ταπετσαρίες και το gaming center.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο Καπάκι νέα έκδοση. Κάτι συμβαίνει !

 

 

 

Για δες καιρό που διάλεξα για να βάλω τη B316 :lol:

Την τοποθέτησες; Εγώ όχι ακόμα επειδή εδώ που μαι δεν έχω WiFi.Ότι έχει στο ψυγείο.:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας.. Ξανφνικα το κινητο εσβησε, του βαζω τον φορτιστη τπτ, το συνδεω στον υπολογιστη τπτ, ουτε καν οτι καποια συσκευη συνδεθηκε κ επισης εχει αρχισει κ ζεστενεται.. Αν καποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει.. Ειναι το L12

Update: Τελικα μετα απο πολλες προσπαθειες με το παουερ μπατον ανοιξε αλλα δεν μπορω να καταλαβω γτ εγινε αυτο.. Να φταιει η μπαταρια?

 

Έχω το ίδιο κινητό. Εμένα είχε ξεκινήσει έτσι και τελικά κάποια στιγμή έκλεισε οριστικά. Το έστειλα πίσω Κίνα (to2c) και μετά από τρεις μήνες (τρεις, καλά διάβασες) μου το στέλνουν πίσω, φτιαγμένο υποτίθεται.

 

ΥΓ

Και με καναδυό κόκκινες κηλίδες στην οθόνη που δεν υπήρχαν όσο το είχα στα χέρια μου. Για να φτιάξουν τις κηλίδες θέλουν χρήματα από τη Huawei (και κανένα μήνα επιπλέον). Τουλάχιστον δε φαίνονται αν έχει χρώμα το background.

Edited by stratosjl
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν συμβαίνει, διόρθωση κάποιων bugs για τις ταπετσαρίες και το gaming center.

 

 

 

Να σαι καλά σ ευχαριστούμε.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...