Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μάλλον τότε θα ακολουθήσω το παράδειγμα σου.....Να ναι καλά ο mike απ' τα Γιάννενα... χαχαχαχαχ

 

Ευχαριστώ και θα επανέρθω πριν την παραγγελία για τα περαιτέρω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που σημαίνει; συγνώμη που ζαλιζω αλλά τώρα αρχίζω και ενημερωνομαι

είμαι σε αυτή την εκδοση

 

Αν θες να ενημερωθείς διάβασε την πρώτη σελίδα. Σχετικά με τις εκδόσεις λογισμικού της Huawei διάβασε στην πρώτη σελίδα αυτό "Οδηγός αναβάθμισης OTA, Local Update και άλλες πληροφορίες"

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ ν' ασχοληθώ και μ' αυτά....

θα το κάνετε εσείς για εκείνους που θέλουν...

 

Καταλαβαίνεις πως αυτό το forum όπως και τα περισσότερα forum, δουλεύουν πάνω στη λογική "δούνε και λαβείν" μην σου φανεί παράξενο αν κάνεις σου απαντήσει αντίστοιχα σε κάποιο πρόβλημα σου, απλά δεν θα προλαβαίνει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δηλ δεν είμαι σε stable εκδοση;

Γιατί έχω μπερδευτεί λίγο. Κατέβασα απο το επίσημο site που δίνεις στο post 3032 όταν πέρασα σε emui 3 .

Edited by mach3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δηλ δεν είμαι σε stable εκδοση;

Γιατί έχω μπερδευτεί λίγο. Κατέβασα απο το επίσημο site που δίνεις στο post 3032 όταν πέρασα σε emui 3 .

 

Είναι κάτι μη κατανοητό σε αυτή τη πρότασή; άμα είναι να την αλλάξω :)

 

"Άμα είναι B6XX ή είναι της μορφής 4.ΧΧ.ΥΥ, όπου ΧΧ ο μήνας που κυκλοφόρησε, και YY οι ημέρες (πχ 4.12.1) τότε αυτή η έκδοση είναι beta αλλιώς άμα είναι B3XX τότε είναι stable."

 

προφανώς το 4 έγινε 5 δεν θέλει πολύ φαντασία...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλα ντε , μην βαρατε!!! :cry::p:p:p

αργησα λιγο αλλα το καταλαβα :D:D

 

ευχαριστω Romanos

 

για να περασω stable τωρα όμως τι κανω? από που να κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαράω απλά αν κάτι δεν είναι κατανοητό θα ήθελα να το αλλάξω για να πας στην stable νομίζω πρέπει να είσαι root ή ενδεχόμενες να γυρίσει με την μέθοδο των τριών κουμπιών. από τον Αύγουστο είμαι σε dev και δεν το έχω μετανιώσει...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καποιο πρόβλημα , θα μπορω όμως να κανω αναβαθμιση αν βγει?

τι είναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πρίν λίγο έβγαλα μια φωτογραφία.Πηγαίνοντας μετα να τη δω,η συλλογή δεν μου άνοιγε.Εκανα επανεκκίνηση του τηλεφώνου.Η συλλογή άνοιξε μετα κανονικά αλλα εχουν χαθει οι φωτογραφίες που ηταν αποθηκευμένες στην κάρτα.Δεν υπάρχουν πουθενά.Εβγαλα κανα δυο φορες την καρτα εκανα και επανεκκινήσεις αλλα τζιφος.Φαίνεται οτι χαθηκαν.Βέβαια οτι καινουριες βγάζω αποθηκεύονται κανονικά στην καρτα παλι.Έχει κανεις καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σχετικα με το tempered glass. να υποθεσω οτι εφοσον υπαρχει η σκληρη θηκη δεν χρειαζεται γυαλι και για το πισω μερος, σωστα;

σκεφτομαι παντως να το αγορασω αν και προσ το παρον η ζελατινα δεν εχει παθει τιποτα.

μονο απο ebay πωλειται η υπαρχει και σε κινεζομαγαζο; αν μπορειτε βαλτε κανενα link για να ειμαι σιγουρος οτι αγοραζω το σωστο.

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

καλημερα σε ολους. μπορει καποιος να βοηθησει με τα link;

ευχαριστω κ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν αναφέρει ότι κατά την αλλαγή θεμάτων έχουν πρόβλημα με τον dialer(δεν αλλάζει στο χρώμα του θέματος),

φταίει η προστασία οθόνης. Απενεργοποιήστε την και θα διορθωθεί το"πρόβλημα".

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για όσους έχουν αναφέρει ότι κατά την αλλαγή θεμάτων έχουν πρόβλημα με τον dialer(δεν αλλάζει στο χρώμα του θέματος),

φταίει η προστασία οθόνης. Απενεργοποιήστε την και θα διορθωθεί το"πρόβλημα".

 

Όντως ισχυει...επιτέλους.

Ευχαριστώ θερμά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχυει...επιτέλους.

Ευχαριστώ θερμά!!!!

Όπως καταφέρνετε και αλλάζετε/ κατεβάζετε themes? στο δικό μου Huawei ζητάει να κάνω εγγραφή αλφα μετά δεν δέχεται για την περιοχή μας

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταφέρνετε και αλλάζετε/ κατεβάζετε themes? στο δικό μου Huawei ζητάει να κάνω εγγραφή αλφα μετά δεν δέχεται για την περιοχή μας

 

Root κι απεγκατασταση του: "Αναγνωριστικο Huawei"

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταφέρνετε και αλλάζετε/ κατεβάζετε themes? στο δικό μου Huawei ζητάει να κάνω εγγραφή αλφα μετά δεν δέχεται για την περιοχή μας

 

Root κι απεγκατασταση του: "Αναγνωριστικο Huawei"

 

Εμένα μου κατεβάζει χωρίς root.Δεν έχω καταλάβει γιατί σε άλλους χρειάζεται root και σε άλλους όχι.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

 

Είναι για το Huawei Honor 6 (TD-SCDMA) aka H60-L01/L11 δεν νομίζω να κάνει στα L02/L12/L04 που έχουμε οι περισσότεροι (πλην ενός ναυτικού) στο topic.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με την 3.0 κολλαει-lagαρει αρκετά παιδιά, δεν ξέρω εσάς;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Είναι για το Huawei Honor 6 (TD-SCDMA) aka H60-L01/L11 δεν νομίζω να κάνει στα L02/L12/L04 που έχουμε οι περισσότεροι (πλην ενός ναυτικού) στο topic.

 

 

Μέχρι να φτιαχτεί rom miui για το κινητό μας όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να δοκιμάσουν το θέμα miui,δημιουργία xda developer(εν ονόματι hannanzikrea).Είναι φτιαγμένο για emui 3.0

Κατεβάζετε το αρχείο remake.hwt , το μεταφέρετε στο φάκελο HWThemes και είστε έτοιμοι.

Κατά την εφαρμογή του,σας δίνει δύο επιλογές.Η μία έχει και αλλαγμένη γραμματοσειρά(την προτείνω).

Και ότι δεν σας αρέσει υπάρχει πάντα και η δυνατότητα προσαρμογής του θέματος.

Enjoy.!!

Και επί τη ευκαιρία και ένα ακόμη θέμα με μαύρο φόντο και στο dialer.

Κατεβάζετε το συνημμένο αρχείο στο πρώτο post.Τα υπόλοιπα όπως παραπάνω.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω ενα θέμα εδω και μερικές μέρες....εχω την b310 και ξαφνικα ανοίγοντας πχ το κινητό βλέπω οτι μου βγαζει να ξεκλειδώσω τις κάρτες sim. Σαν να έκανε επανεκινηση ας πουμε...Μαλλον αυτο θεωρώ γιατι το κανε κατα την διαρκεια την μια φορα το βραδυ ενω κοιμόμουν...και το πρωι το βρήκα έτσι...και μια φορα σήμερα το μεσσημέρι παλι το ιδιο....Δεν το καταλαβαινω ποτε γίνετε αλλα δεν ειχα τετοια θέματα....παλια...με την ιδια ρομ αφου την φοράω εδω και καιρο....Ούτε αλλαξα κατι...Τι λετε να συμβαίνει γιατί να κανει επανεκινήσεις?? Επίσης το εκανε και πριν κανα δυο μερες αλλα δεν εδωσα σημασία μια δυο φορες παλι αλλα αρχισε να γίνετε εκνευριστικο καθως ενω νομίζεις οτι εχεις ανοιχτό το τηλεφωνο ειναι κλειδωμένες οι καρτες και δεν μπορουν να σε παρουν...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..επιδη ψινομαι πολυ να το παρω αυτο το κινητο απο ποιο site να ψαξω?ακουω επισης original,κυκλωφορουν και μουφα?

και τελος ποιος model δουλευει ελλαδα...τα ροταω ολα αυτα για να μην ψαχνω στα τυφλα !!

ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..επιδη ψινομαι πολυ να το παρω αυτο το κινητο απο ποιο site να ψαξω?ακουω επισης original,κυκλωφορουν και μουφα?

και τελος ποιος model δουλευει ελλαδα...τα ροταω ολα αυτα για να μην ψαχνω στα τυφλα !!

ευχαριστω παρα πολυ

 

Στα τυφλά καθόλου όλα στην πρώτη σελίδα όμορφα και ταξινομημένα...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...