Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι κατάλαβες λάθος, ξαναδιάβασε.

 

Romanos "χάθηκα" που μας οφελεί το smart film?

 

 

υγ. παρεμπιπτόντως οι φώτο που ανέβασες είναι καλές.

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Romanos "χάθηκα" που μας οφελεί το smart film?

 

 

υγ. παρεμπιπτόντως οι φώτο που ανέβασες είναι καλές.

Το touchplus film κανει στην ουσια εξομοίωση hardware keys στο κατω μερος του κινητού και έτσι έχεις ελευθερες για χρηση και τις 5 ιντσες της οθόνης με τα software keys κρυμμένα.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι. Το προβλημα με το 4g δεν λύθηκε αν και αλλαξε και καρτα απο την Cosmote. Μαλιστα μου ειπε οτι με την ιδια καρτα συνδεθηκε με samsung s4 κανονικα σε 4G. Παιζει μήπως να μην φαίνεται το εικονίδιο πανω στην μπαρα???Πως θα καταλαβει οταν πιασει??? Τι αλλο να φταίει να αλλαξει rom??? ποια ειναι η ποιο σταθερή τωρα που παιζει με το δικο σας εγγυημένα το 4g????

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και ξαφνικα φως. Με πηρε πριν λιγο τηλεφωνο και ολα οκ. Με το που εβαλε την κάρτα στο S4 ξεκλείδωσε μαλλον η κάρτα και βαζοντάς το πισω δούλεψε. Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας....και τον χρόνο σας......

Ενα αλλο πρόβλημα που εχει ειναι οτι δεν κανει sync με τον λογαριασμό google τις επαφές του. Καμία λύση σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το touchplus film κανει στην ουσια εξομοίωση hardware keys στο κατω μερος του κινητού και έτσι έχεις ελευθερες για χρηση και τις 5 ιντσες της οθόνης με τα software keys κρυμμένα.

 

 

ευχαριστώ, κατανοητό :)

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές αν απαντάω απότομα συγχωρέστε με, είμαι είτε στη δουλειά είτε στο δρόμο και επειδή δεν μπορώ να δώσω μία ολοκληρωμένη απάντηση, ίσως να απαντάω με κοφτές προτάσεις, το κάνω για να μπορέσει ο φίλος ή φίλη που ρώτησε να πάρει μία απάντηση γρήγορα που ίσως τον οδηγήσει στην λύση. Ίσως δεν θα έπρεπε να απαντάω καθόλου, αλλά γι'αυτό συμπληρώνετε εσείς με τις υποδείξεις σας.

 

Στα του κινητού τώρα, έχω απίστευτη αγωνία να δω τι θα παίξει με το Touchplus film :happy: και ακόμα μεγαλύτερο τι θα παιχτεί με το hihonor.

 

Στο techblog έγραψα το εξής:

 

Λοιπόν όσον αφορά την εγγύηση που ανέφερα από την επίσημη εισαγωγή των Honor στην Ευρώπη. Αυτό είναι καθαρά δικιά μου πρόβλεψη και το λόγο τον εξηγώ παρακάτω.

 

Το sub-brand Honor της Huawei που αναπτύχθηκε στην Ευρώπη με το Honor, Honor 2 και εν τέλη το Honor 3 Outdoor μετά αποτραβήχτηκε καθαρά στην αγορά και μόνο της Κίνας και τώρα τελευταία και στις υπόλοιπες αγορές της Ασίας, όπως η Μαλαισία και η Ινδία. Ο λόγος είναι το φοβερό VFM που προσφέρει σε αυτές τις αναπτυσσόμενες χώρες και το boost που κάνουν στις πωλήσεις της Huawei.

 

Προσωπικά πιστεύω πως θα αναπτύξει ένα μοντέλο όπως του oppostyle στην Ευρώπη με το sub-brand Honor, δηλαδή πωλήσεις από μία κεντρική αποθήκη και με καλή εγγύηση:

 

1) Γιατί είναι πιο φθηνά από το να εισάγει και να υποστηρίξει όλο το sub-brand σε κάθε χώρα της E.E.

 

2) Είδε πως λειτουργεί μία χαρά με τις Oppo και One Plus (που στην ουσία η One Plus είναι spin-off της Oppo, όποιος γνωρίζει πως εν μία νυκτί δημιουργήθηκε η One Plus ξέρει πως λέω κατά βάθος αλήθεια)

 

3) Θα κάνει boost στις πωλήσεις της σε μία ήπειρο που η οικονομία είναι σε συνεχή πτώση τα τελευταία χρόνια με ένα sub brand που αποδίδει τα μέγιστα στις Ασιατικές χώρες.

http://www.idc.com/prodserv/smartphone-market-share.jsp

Γι’αυτό και βρίσκεται νούμερο #3 στις πωλήσεις φέτος, χάρη και στο extreme marketing της με χορηγία σε μεγάλες ομάδες ποδοσφαίρου.

 

Αυτά, παρακαλώ για τα σχόλια σας :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε να διαβαζα το σχολιο σου στο techblog romane !

 

Είναι αυτό μέσα στο πορτοκαλί πλαίσιο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές αν απαντάω απότομα συγχωρέστε με, είμαι είτε στη δουλειά είτε στο δρόμο και επειδή δεν μπορώ να δώσω μία ολοκληρωμένη απάντηση, ίσως να απαντάω με κοφτές προτάσεις, το κάνω για να μπορέσει ο φίλος ή φίλη που ρώτησε να πάρει μία απάντηση γρήγορα που ίσως τον οδηγήσει στην λύση. Ίσως δεν θα έπρεπε να απαντάω καθόλου, αλλά γι'αυτό συμπληρώνετε εσείς με τις υποδείξεις σας.

 

Στα του κινητού τώρα, έχω απίστευτη αγωνία να δω τι θα παίξει με το Touchplus film :happy: και ακόμα μεγαλύτερο τι θα παιχτεί με το hihonor.

 

Στο techblog έγραψα το εξής:

 

Λοιπόν όσον αφορά την εγγύηση που ανέφερα από την επίσημη εισαγωγή των Honor στην Ευρώπη. Αυτό είναι καθαρά δικιά μου πρόβλεψη και το λόγο τον εξηγώ παρακάτω.

 

Όταν με το καλό συμβεί αυτό(το να έρθει το brand Honor επίσημα στην Ευρώπη), υπάρχει περίπτωση να μας καλύπτει και εμάς η εγγύηση αυτή;Έστω και με κάποιο επιπλέον κόστος;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό συμβεί αυτό(το να έρθει το brand Honor επίσημα στην Ευρώπη), υπάρχει περίπτωση να μας καλύπτει και εμάς η εγγύηση αυτή;Έστω και με κάποιο επιπλέον κόστος;

 

Όχι δεν το νομίζω η μόνη περίπτωση που έχω δει να γίνεται κάτι τέτοιο, είναι της UMI, που με κάποιο επιπλέον κόστος, επέτρεπε στους χρήστες που είχαν αγοράσει από Κίνα να έχουν ευρωπαϊκή εγγύηση σε κάποια μοντέλα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα ΟΤΑ απο 611 σε 302.
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πήρα την β302 από β611 που είχα και την έκανα. Έπρεπε ή έκανα χαζομάρα;

Πιστεύω ότι τα updates σε αυτο το σταδιο της EMUI 3.0 μονο καλο μπορούν να κάνουν καθως πλησιαζουμε προς την stable έκδοση.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιααά!!!

Μου ήρθε το κινητό (σε 25 μέρες)και είναι απίστευτο!!!

Έχει το emui 2.3 που μου αρέσει πάρα πολύ αλλά πώς θα βγάλω αυτά τα Κινέζικα?

Μου προτείνετε να βάλω κάποια άλλη ROM?

Μπορείτε να μου δώσετε έναν οδηγό?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιααά!!!

Μου ήρθε το κινητό (σε 25 μέρες)και είναι απίστευτο!!!

Έχει το emui 2.3 που μου αρέσει πάρα πολύ αλλά πώς θα βγάλω αυτά τα Κινέζικα?

Μου προτείνετε να βάλω κάποια άλλη ROM?

Μπορείτε να μου δώσετε έναν οδηγό?

 

1. Ποια κινέζικα;

2. Υπάρχουν κάποιες custom roms αλλά στην πλειονότητα τους βασίζονται στην EMUI

3. Υπάρχουν αρκετοί οδηγοί στο πρώτο ποστ, στην πρώτη σελίδα, τι ακριβώς οδηγό ψάχνεις;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

1. Ποια κινέζικα;

2. Υπάρχουν κάποιες custom roms αλλά στην πλειονότητα τους βασίζονται στην EMUI

3. Υπάρχουν αρκετοί οδηγοί στο πρώτο ποστ, στην πρώτη σελίδα, τι ακριβώς οδηγό ψάχνεις;

 

1) Ενοώ τα Κινέζικα που πετάγονται στα pop up παραθυράκια, στην οθόνη κλειδώματος και γενικά υπάρχει αρκετή Κινεζίλα

2)Αυτές θέλω και εγώ γιατί μου άρεσε πολύ

3)Για root και για πέρασμα ROM

Link to comment
Share on other sites

1) Ενοώ τα Κινέζικα που πετάγονται στα pop up παραθυράκια, στην οθόνη κλειδώματος και γενικά υπάρχει αρκετή Κινεζίλα

2)Αυτές θέλω και εγώ γιατί μου άρεσε πολύ

3)Για root και για πέρασμα ROM

 

Κοίτα στο πρώτο post θα σε καλύψει σε όλα εκτός από της custom roms που θα πρέπει να κοιτάξεις στο needrom.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται να εμφανίσει το εικονίδιο "Ρυθμίσεις Google" σβήστε ή μετονομάστε το αρχείο "hw_launcher_hide_icons_config.xml" που βρίσκετε στο /cust/unicomelectric/cn/xml και κάντε επανεκκίνηση. Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους τους φίλους εμενα ακόμα δεν μου έχει βγάλει την ΟΤΑ B302 έχω μέσα την B611SP03

αυτό που θέλω να σας πω από την ημερα που έβαλα το τελευταίο update με local έφτιαξε κατά πολύ η λειτουργία τις μπαταρίας

http://i60.tinypic.com/23k9bpc.jpghttp://i57.tinypic.com/sux8k0.jpghttp://i58.tinypic.com/2q1ut1h.jpg

 

θα περιμένω να δω και σήμερα να τσεκάρω εάν θα μου έρθει ΟΤΑ το καινούργιο update :)

 

να αναφαίρω και κάτι που μπορεί να είναι συμπτωση έχω μια κάρτα sd 16 και σχεδόν είχα μέσα 12gb τραγούδια video και φωτός έκατσα και τα άδειασα και τα αφαίρεσα όλα μέσα από την sd και τις έχω αφήσει περίπου 2gb τώρα δεν ξέρω εάν έπαιξε ρολο και αυτό στο θέμα τις μπαταρίας

Edited by Djdiageo
Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους τους φίλους εμενα ακόμα δεν μου έχει βγάλει την ΟΤΑ B302 έχω μέσα την B611SP03

αυτό που θέλω να σας πω από την ημερα που έβαλα το τελευταίο update με local έφτιαξε κατά πολύ η λειτουργία τις μπαταρίας

http://i60.tinypic.com/23k9bpc.jpghttp://i57.tinypic.com/sux8k0.jpghttp://i58.tinypic.com/2q1ut1h.jpg

 

θα περιμένω να δω και σήμερα να τσεκάρω εάν θα μου έρθει ΟΤΑ το καινούργιο update :)

 

να αναφαίρω και κάτι που μπορεί να είναι συμπτωση έχω μια κάρτα sd 16 και σχεδόν είχα μέσα 12gb τραγούδια video και φωτός έκατσα και τα άδειασα και τα αφαίρεσα όλα μέσα από την sd και τις έχω αφήσει περίπου 2gb τώρα δεν ξέρω εάν έπαιξε ρολο και αυτό στο θέμα τις μπαταρίας

Το ΟΤΑ που βγήκε χτες ήταν απο την 611 για την 320. Οχι απο την 611SP03. Πιθανόν να βγει σήμερα αυτό.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να γυρίσουμε στη 611 από 611sp03 η να πάμε στη 302 γιατί με local update η με hisuite βγάζει fail.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μιας και συντομα θα ειομαι κατοχος κι εγω του honor 6 (το περιμενω απο vickmall) εφτιαξα ενα γκρουπακι στο facebook.

Οποιος θελει ας μπει!

https://www.facebook.com/groups/1625138324380063/

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να γυρίσουμε στη 611 από 611sp03 η να πάμε στη 302 γιατί με local update η με hisuite βγάζει fail.

 

Πρέπει να flashαρεις το system.img της 611 απο fastboot πρώτα και μετά update με 3κουμπια.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στο minideal είδα οτι έχει κάπου ευρωπαϊκό κατάστημα-αποθηκη κ οτι στέλνει απο κει ,όπως λενε κ οι ίδιοι μέσα σε 2-5 μέρες.ισχυει αυτό;ξέρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι ευρωπαϊκή η αποθήκη λογικό είναι. Επίσης το Minideal από τα καταστήματα που παρακολουθώ είναι πολύ σωστό απέναντι στους πελάτες του και δεν πιστεύω να κάνει καμία μαϊ*****α με την αποθήκη στην Ευρώπη. Τελος έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο για τυχόν τελωνείο .

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...