Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρηγγειλα το κινητο απο το vickmall την εκδοση με τα 16gb σε λευκο. Το θεμα ειναι οτι η παραγγελια εχει φυγει και δεν εδωσα καμια οδηγια, οπως κατι κατεβατα που κανουν copy-paste στο vickmall.

 

Πχ δεν ειπα να το τεσταρουν πριν το στειλουν, να κανουν root, να το δηλωσουν ως δωρο και με χαμηλη τιμη, να βαλουν Ευρωπαϊκο φορτιστη κτλ..

 

Λετε να υπαρχει καποιο θεμα;

 

Στέλνουν πάνω από 1000 πακετά το χρόνο λες να μην ξέρουν τι να κάνουν; :P

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στέλνουν πάνω από 1000 πακετά το χρόνο λες να μην ξέρουν τι να κάνουν; :P

Romanos, καλώς τον!

Τι γίνεται με το 7/άρι EU? Γιατί είναι δυσεύρετο? Ξέρεις κάπου που να το πουλάνε με PP?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε λάθος θέμα. Δεν ξέρω γιατί είναι δυσεύρετο. Στην θέση σας θα αγόραζα από vmall.eu το επίσημο κατάστημα της Huawei στην Ευρώπη.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για πες...

Βάλε και ένα λινκ

Έβαλα τελικά χθες την B521 με local πάνω από την Β380 που είχα για το L04. Κανένα πρόβλημα όλα δουλεύουν κανονικά, και οι ειδοποιήσεις. Δεν έκανα factory reset που προτείνουν κάποιοι στο xda. Στα θετικά η καλύτερη διαχείριση μνήμης (έχω 2gb ελεύθερα με την εκκίνηση), το νυχτερινό mode της κάμερας (εξαιρετικό), και νομίζω ότι έχω αρκετά πιο δυνατό ήχο στο ακουστικό και στο ηχείο. Δεν βρίσκω κάτι αρνητικό. Η μπαταρία φαίνεται στα ίδια επίπεδα.

Το αρχείο το κατέβασα από εδώ http://www.hihonor.com/en/pages/support#?view=downloads

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 5.10.1 με local πάνω από την b316 και παρατήρησα κάποια κολλήματα ορισμένες φορές που το είχα σε αναμονή που μόνο με επανεκκίνηση εστρωνε. Αν την περάσω ξανά με 3κ χωρίς να επιστρέψω στην b316 λέτε να στρώσει;;;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά χθες την B521 με local πάνω από την Β380 που είχα για το L04. Κανένα πρόβλημα όλα δουλεύουν κανονικά, και οι ειδοποιήσεις. Δεν έκανα factory reset που προτείνουν κάποιοι στο xda. Στα θετικά η καλύτερη διαχείριση μνήμης (έχω 2gb ελεύθερα με την εκκίνηση), το νυχτερινό mode της κάμερας (εξαιρετικό), και νομίζω ότι έχω αρκετά πιο δυνατό ήχο στο ακουστικό και στο ηχείο. Δεν βρίσκω κάτι αρνητικό. Η μπαταρία φαίνεται στα ίδια επίπεδα.

Το αρχείο το κατέβασα από εδώ http://www.hihonor.com/en/pages/support#?view=downloads

 

Εξαιρετικά νεα ( επιτελους για το L04 ).

Εγω εχω την B370 ( δεν περασα ποτε την Β380 ) αλλα δεν πιστεύω να εχω κανενα θεμα να παω κατευθείαν στην Β521.

Να ρωτησω κάνοντας unroot για να περασουμε την αναβάθμιση ο bootloader κλειδωνει ξανα ;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 5.10.1 με local πάνω από την b316 και παρατήρησα κάποια κολλήματα ορισμένες φορές που το είχα σε αναμονή που μόνο με επανεκκίνηση εστρωνε. Αν την περάσω ξανά με 3κ χωρίς να επιστρέψω στην b316 λέτε να στρώσει;;;

 

ναι και εμενα τα ιδια εχει θεμα η καμερα και με 3κ εστρωσε

Link to comment
Share on other sites

ναι και εμενα τα ιδια εχει θεμα η καμερα και με 3κ εστρωσε

 

Την μία κολλούσε η οθόνη, την άλλη από 94% μπαταρία το έβγαλα από την τσέπη και ήταν κλειστό και ζεστό, το άνοιξα και είχε 70%.Οπότε 3κ να τελειώνουμε.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα κι εγω τη b521 με local update ενω ειχα την b380 ολα οκ αλλα ψαχνω παλι να ξαναγινω root!!!

 

Μπορεις σε παρακαλω να δεις αν μετα την αναβάθμιση μενει ξεκλείδωτος ο bootloader ; ( τον ειχες φαντάζομαι ξεκλειδωτο )

 

Η διαδικασία για να το δεις ειναι η παρακατω

Boot σε Fastboot:

 

Απενεργοποιούμε το τηλέφωνο.

Κρατάμε πατημένο το “Volume Down” και συνδέουμε στο USB.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις σε παρακαλω να δεις αν μετα την αναβάθμιση μενει ξεκλείδωτος ο bootloader ; ( τον ειχες φαντάζομαι ξεκλειδωτο )

 

Η διαδικασία για να το δεις ειναι η παρακατω

Boot σε Fastboot:

 

Απενεργοποιούμε το τηλέφωνο.

Κρατάμε πατημένο το “Volume Down” και συνδέουμε στο USB.

phone unlocked μου βγαζει !

το θεμα ειναι οτι εγω εκ παραδρομης εκανα local update ενω ημουν root θυμαμαι ειχα επαναφερει το system recovery οταν τελειωσα τελευται φορα με την b380

τωρα πως ξαναπαω Root????

θελω βασικα να πειραξω το αρχειο με την ενταση του ηχου στο fm rαdio ειναι πολυ χαμηλα!

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

phone unlocked μου βγαζει !

το θεμα ειναι οτι εγω εκ παραδρομης εκανα local update ενω ημουν root θυμαμαι ειχα επαναφερει το system recovery οταν τελειωσα τελευται φορα με την b380

τωρα πως ξαναπαω Root????

θελω βασικα να πειραξω το αρχειο με την ενταση του ηχου στο fm rαdio ειναι πολυ χαμηλα!

 

Με το multi tool.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

phone unlocked μου βγαζει !

το θεμα ειναι οτι εγω εκ παραδρομης εκανα local update ενω ημουν root θυμαμαι ειχα επαναφερει το system recovery οταν τελειωσα τελευται φορα με την b380

τωρα πως ξαναπαω Root????

θελω βασικα να πειραξω το αρχειο με την ενταση του ηχου στο fm rαdio ειναι πολυ χαμηλα!

Στο multi tool έχει επιλογή για την 5.1.

Θα πρέπει να ξεπεράσεις την custom recovery και μετά να φλασαρεις το super user

 

 

Πολύ καλό που δεν ξανακλειδωνει ο boot loader

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση την 5.10.1 με 3κ και σε αντίθεση με τις προηγούμενες φορές, τώρα δεν μπορώ να απαλλαγώ με τίποτα από το ξεκλείδωμα περιοδικού. Κανείς καμιά ιδέα;;;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση την 5.10.1 με 3κ και σε αντίθεση με τις προηγούμενες φορές, τώρα δεν μπορώ να απαλλαγώ με τίποτα από το ξεκλείδωμα περιοδικού. Κανείς καμιά ιδέα;;;

 

Έσβησα το huawei id και πέρασα άλλο θέμα αλλά πάλι όταν απενεργοποιω την οθόνη κλειδώνει ενώ έχω επιλεγμένο κανένα κωδικό κλειδώματος, απλά είναι επιλεγμένο από μόνο του το στυλ κλειδώματος οθόνης του θέματος και δεν απενεργοποιειται.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου ήρθε ΟΤΑ Β317 από Β316,που είχα πριν...Δεν έπρεπε να μου έρθει η επίσημη B532 με την lollipop? Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου ήρθε ΟΤΑ Β317 από Β316,που είχα πριν...Δεν έπρεπε να μου έρθει η επίσημη B532 με την lollipop?

 

Στο επίσημο site ανέβηκαν και οι δύο αναβαθμίσεις μαζί. Οπότε μου φαίνεται λογικό να σου έρθει πρώτα η B317.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για σύνολο της προσπάθειάς σας.

Είναι πολύ χρήσιμο για εμάς που τα αγγλικά μας δυσκολεύουν και ο χρόνος που αφιερώνουμε στην αναζήτηση σχετικά με τα κινητά πολύ μικρός. Στο θέμα μου.

Εχω το honor 6 H60-LO2) με αριθμο έκδοσης ...B316

Με 1000 βάσανα κατέβασα το H60_EMUI3.1_Android5.1_5.9.16, αλλά δεν γνωρίζω πως να το εγκαταστήσω, ούτε μπορώ να ψάξω στις περίπου 600 σελίδες του foroum. Μπορείτε να με καθοδηγήσετε;

Μπορώ να έχω το ίδιο setup μετά την αναβάθμιση;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

Με εκτίμηση

Μπαμπης Δ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καταλαβε κανεις πως λειτουργει το WLAN+, γιατι το εχω ενεργοποιημένο αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι φαση και ποτέ τίθεται σε λειτουργία.

Επίσης αυτο με τις ειδοποιήσεις το έχουμε συνηθίσει πιστεύω απο τις προηγούμενες εκδόσεις οπότε τι σκατε. :-) :-P

 

Ενεργοποιεί μόνο του το wifi όταν βρίσκεται στην εμβέλεια γνωστού ασύρματου δικτύου.

 

π.χ. όταν φτάνω σπίτι έχω κλειστό το wifi και ανοιχτά τα δεδομένα κινητής. Με το που ξεκλειδώνω το κινητό από μόνο του ενεργοποιεί το wifi και συνδέεται στο ασύρματο δίκτυο. Έχω παρατηρήσει όμως πως δεν κάνει το ίδιο όταν βρίσκομαι σε ποιο αδύναμο "γνωστό" wifi σήμα, Από ότι έχω καταλάβει πρέπει να το κάνει μόνο όταν το σήμα είναι ισχυρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για σύνολο της προσπάθειάς σας.

Είναι πολύ χρήσιμο για εμάς που τα αγγλικά μας δυσκολεύουν και ο χρόνος που αφιερώνουμε στην αναζήτηση σχετικά με τα κινητά πολύ μικρός. Στο θέμα μου.

Εχω το honor 6 H60-LO2) με αριθμο έκδοσης ...B316

Με 1000 βάσανα κατέβασα το H60_EMUI3.1_Android5.1_5.9.16, αλλά δεν γνωρίζω πως να το εγκαταστήσω, ούτε μπορώ να ψάξω στις περίπου 600 σελίδες του foroum. Μπορείτε να με καθοδηγήσετε;

Μπορώ να έχω το ίδιο setup μετά την αναβάθμιση;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

Με εκτίμηση

Μπαμπης Δ.

 

καλυτερα κατεβασε την 5.10.1 ειναι πιο καινουργια και εχει καλα σχολια.

την εγκαθιστας με Τ.Ε. στην πρωτη σελιδα θα βρεις πως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για σύνολο της προσπάθειάς σας.

Είναι πολύ χρήσιμο για εμάς που τα αγγλικά μας δυσκολεύουν και ο χρόνος που αφιερώνουμε στην αναζήτηση σχετικά με τα κινητά πολύ μικρός. Στο θέμα μου.

Εχω το honor 6 H60-LO2) με αριθμο έκδοσης ...B316

Με 1000 βάσανα κατέβασα το H60_EMUI3.1_Android5.1_5.9.16, αλλά δεν γνωρίζω πως να το εγκαταστήσω, ούτε μπορώ να ψάξω στις περίπου 600 σελίδες του foroum. Μπορείτε να με καθοδηγήσετε;

Μπορώ να έχω το ίδιο setup μετά την αναβάθμιση;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

Με εκτίμηση

Μπαμπης Δ.

 

Θα πάρεις το αρχείο που κατέβασες που είναι zip και θα το κάνεις extract. Θα πάρεις τον φάκελο dload που περιέχει μέσα το αρχείο update. App και θα αντικαταστησεις στην κάρτα sd το ίδιο υπάρχον αρχείο dload εάν υπάρχει. Μετά πας στην αναβάθμιση και πατάς τοπική ενημέρωση και θα γίνει η δουλειά σου. Όπου κολλήσεις στην πρώτη σελίδα έχει οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καταλαβε κανεις πως λειτουργει το WLAN+, γιατι το εχω ενεργοποιημένο αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι φαση και ποτε τίθεται σε λειτουργία.

Επισης αυτο με τις ειδοποιήσεις το εχουμε συνηθίσει πιστεύω απο τις προηγούμενες εκδόσεις οπότε τι σκατε. :-) :-P

Αυτό το WLAN+ είναι λειτουργία που υπάρχει στην emui 3.1 ;

Χρησιμοποιώ εφαρμογή για αυτό που περιγράφεις ( WiFi matic ) και θα μου κάνει πολύ θετική εντύπωση αν έχουν ενσωματώσει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το WLAN+ είναι λειτουργία που υπάρχει στην emui 3.1 ;

Χρησιμοποιώ εφαρμογή για αυτό που περιγράφεις ( WiFi matic ) και θα μου κάνει πολύ θετική εντύπωση αν έχουν ενσωματώσει κάτι τέτοιο.

 

 

Ακριβώς.!!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...