Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους. 3 ερωτησεις ρε παιδια

1) ποια ειναι η σειρα των επισημων ενημερωσεων μετα την 316;

2) ποια απο ολες εχει καλυτερη διαχειριση τησ μπαταριας; καπου ειχα διαβασει για την 316 αλλα δεν ειμαι σιγουρος

3) πριν λιγες μερες το ειχα ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα απαντηση. ισως να μην το ξερει καποιος. πριν κανω την αναβαθμιση στο emui 3, σε καθε κληση μου εμφανιζε τοποθεσια Ελλαδα ή καποιο αλλο μερος. τωρα μου βγαζει μονο κινεζικα. εχω ενεργοποιησει την προσβαση τοποθεσιας αλλα δεν εχει αλλαξει κατι. εχει κανεις να προτεινει κατι;

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιο απο τα παιδια να προτεινει καποιο ακουστικο που να ταιριάζει με το κινητο μας και να πιανει απο τα πτερυγια του αυτιου στυλ sport δηλαδη?
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιο απο τα παιδια να προτεινει καποιο ακουστικο που να ταιριάζει με το κινητο μας και να πιανει απο τα πτερυγια του αυτιου στυλ sport δηλαδη?

 

http://www.aliexpress.com/item/Voice-Control-Wireless-Bluetooth-4-0-Stereo-Headphones-Headset-Earphones-w-Handsfree-for-Apple-iPhone-Samsung/1982967016.html Εξαιρετικη ακουστικη.

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιο απο τα παιδια να προτεινει καποιο ακουστικο που να ταιριάζει με το κινητο μας και να πιανει απο τα πτερυγια του αυτιου στυλ sport δηλαδη?

 

 

 

Jabra stealth χρησιμοποιώ στα 56€ αλλά φιλέ μου όλα καμπάνα και κει που χάνες τον ήχο στη ρημάδα την Κατεχάκη τώρα δεν έχεις δικαιολογία...:lol:

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Με πια Β507 έχεις προβλήματα με αυτήν από τη Β316 (~900mb) ή με αυτήν από την Β506 (~130mb)?

Για να γυρίσεις στην B506 κάνεις rollback στην Β316, μετά Β505 και μετά Β506.

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα θελω να παω λεω στην 5.7.16 (Developer) ΠΩΣ ομως?

δοκιμασα οπως ειμαι Β507 να κανω αγγακασταση σε 5.7.16 (Developer) με τα 3 πληκτρα αλλα τιποτα!!

Καποια βοηθεια?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα θελω να παω λεω στην 5.7.16 (Developer) ΠΩΣ ομως?

δοκιμασα οπως ειμαι Β507 να κανω αγγακασταση σε 5.7.16 (Developer) με τα 3 πληκτρα αλλα τιποτα!!

Καποια βοηθεια?

 

RollBack στην Β316 και μετά στην 5.7.16.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα πως θα κανω εγκατάσταση με rollback την 316

 

1. Local update με το αντίστοιχο rollback pack του μοντέλου σου από εδώ.

2. Local update την Full B316.

3. Local update την Developer.

 

Η διαδικασία του rollback σβήνει δεδομένα, οπότε πάρε backup.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους στο τηλέφωνο μου φοράω αυτην την ρομ [ATTACH]63144[/ATTACH]μπορώ να του βάλω απευθειας την developer 5.7.16?και πρέπει να το κανω με την μέθοδο των 3 πληκτρων.Ευχαριστώ
Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους στο τηλέφωνο μου φοράω αυτην την ρομ [ATTACH]63144[/ATTACH]μπορώ να του βάλω απευθειας την developer 5.7.16?και πρέπει να το κανω με την μέθοδο των 3 πληκτρων.Ευχαριστώ

 

Μπορείς! Πέρνα την με local update γιατί με τα 3 πλήκτρα θα χάσεις δεδομένα, εκτός κι αν δεν σε νοιάζει.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς! Πέρνα την με local update γιατί με τα 3 πλήκτρα θα χάσεις δεδομένα, εκτός κι αν δεν σε νοιάζει.

Στο 3c μου πάντως και με local χάνει τα δεδομένα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Στο 3c μου πάντως και με local χάνει τα δεδομένα πάντα.

 

Οπότε τι να συμπεράνουμε από το άσχετο offtopic post σου?

Ότι άλλο το 3C κι άλλο το 6? Το ξέρουμε νομίζω αυτό.

Στο 6 με local update δεν χάνει data, παρά μόνο στο downgrade από EMUI3.1 σε EMUI3.0.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

1. Local update με το αντίστοιχο rollback pack του μοντέλου σου από εδώ.

2. Local update την Full B316.

3. Local update την Developer.

 

Η διαδικασία του rollback σβήνει δεδομένα, οπότε πάρε backup.

 

Λοιπον εχω το L02 κατεβασα το B316 - for reverting to emiu 3.0 αλλα και παλι δεν μου γινεται η εγκαταστση!!!!

Κανω καποιο λαθος? Τι πρεπει να κατεβασω?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω το L02 κατεβασα το B316 - for reverting to emiu 3.0 αλλα και παλι δεν μου γινεται η εγκαταστση!!!!

Κανω καποιο λαθος? Τι πρεπει να κατεβασω?

 

Έλα ρε αρχηγέ...

Πρώτα θα κάνεις local update το H60-L02C00B500_EMUI3.1-3.0_Rollback.zip αυτά που είναι χύμα.

Μετά local update την Β316, αυτή που έχει αυτός στο φάκελο "B316 - for reverting to emiu 3.0" είναι για το L12.

Εδώ έχω για το L02.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε αρχηγέ...

Πρώτα θα κάνεις local update το H60-L02C00B500_EMUI3.1-3.0_Rollback.zip αυτά που είναι χύμα.

Μετά local update την Β316, αυτή που έχει αυτός στο φάκελο "B316 - for reverting to emiu 3.0" είναι για το L12.

Εδώ έχω για το L02.

 

Τωρα θα μου πεις καμια κουβεντα αλλα που βρισκω χυμα το H60-L02C00B500_EMUI3.1-3.0_Rollback.zip

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα μου πεις καμια κουβεντα αλλα που βρισκω χυμα το H60-L02C00B500_EMUI3.1-3.0_Rollback.zip

 

ρε συ δηλαδή στο post #7059 σε εσένα δεν τα λέω πάλι?

Βλέπεις δηλαδή τον φάκελο "B316 - for reverting to emiu 3.0" και δεν βλέπεις τα χύμα zip από κάτω? Θα μας τρελάνεις?

[ATTACH]63152[/ATTACH]

 

Υ.Γ. Δεν είναι δικό μου αυτό το Mega και δεν μπορώ να δώσω απευθείας Link του rollback.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί νωρίτερα αλλά ξέρουμε τρόπο να μην σταματάει η εγγραφή βίντεο στα 18 λεπτά?

(στην Google camera σταματάει στα 11)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

ρε συ δηλαδή στο post #7059 σε εσένα δεν τα λέω πάλι?

Βλέπεις δηλαδή τον φάκελο "B316 - for reverting to emiu 3.0" και δεν βλέπεις τα χύμα zip από κάτω? Θα μας τρελάνεις?

[ATTACH]63152[/ATTACH]

 

Υ.Γ. Δεν είναι δικό μου αυτό το Mega και δεν μπορώ να δώσω απευθείας Link του rollback.

Αδελφε μου σε εμενα δεν ανοίγει ετσι το link δεν εχει τα χυμα που ειναι στην φωτο που ανεβασες

ολα ο.κ δεν μου το ανοιγε με το chrome

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα ψαχνω με 2 ακουστικα ,ας ειναι και με καλωδιο, και πιο οικονομικα:)

 

Jabra stealth χρησιμοποιώ στα 56€ αλλά φιλέ μου όλα καμπάνα και κει που χάνες τον ήχο στη ρημάδα την Κατεχάκη τώρα δεν έχεις δικαιολογία...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοσμε

Θέλω να πάρω την γνώμη και βοηθεια σας σε κάτι που με έχει κούραση .

 

Εγω αγορασι το κινεζικό huawei honor 6

H60l02

Και πρσφατα μετα απο ενα system update

Μπηκε σε μποοτλουπ a.k.a. (bricked mode )

Εκανα οτι δυνατό μπορούσα να το επαναφέρο μόνος (ADB, flashing ROMs κτλ κτλ ) αλλά δεν ανταποκρινόταν τίποτα .

 

 

 

 

Ξερεται κάποιο τεχνικό που να αναλαμβάνει κινητά Κίνας ? (Αθήνα)

 

 

Αν ναι θα εκτιμούσα πολύ ενα όνομα

Η διεύθυνση καταστήματος η ενα σταθερό τηλέφωνο .

 

 

Σε ολλα τα γνωστά service δεν το δέχονται λόγο ξένου λογισμικού .

 

 

Ευχαριστώ για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελευταία η μπαταρία φευγει πολυ γρήγορα και δεν καταλαβαίνω το γιατι. Ξαφνικα ενω το μεσημέρι ήμουν με 56% πριν λιγο εσβησε χωρίς να το χειριστώ καν να το ανοιξω ήταν σε sleep mode. Ειμαι με 316 Λετε να δουλευει τιποτα στο παρασκήνιο και πως θα το ψάξω να το βρώ????Επισης υπαρχει καμια νεότερη σταθερή που να τρεχει σωστα και λιγο καλύτερα σε μπαταρία????Ρωταω γιατι εχασα την μπαλα ελειπα πολυ καιρο απο τις τελευταίες εκδοσεις και δεν μπορω να διαβασω πισω 100 σελιδες....πραμα....να στε καλα....καλο καλοκαιρι σε ολους. Τελικα η Lolipop ήρθε????
Link to comment
Share on other sites

http://www.b2cbuying.com/huawei-honor-6-touchplus-film.html εχει κανεις αυτο εδω δουλευει καλα? επισης υπαρχει καπου σε καλυτερη τιμη?

 

Την έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής!

Δεν την είχα βρει ποιο φτηνά οπότε την είχα παραγγείλει απο εκει.

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοσμε

Θέλω να πάρω την γνώμη και βοηθεια σας σε κάτι που με έχει κούραση .

 

Εγω αγορασι το κινεζικό huawei honor 6

H60l02

Και πρσφατα μετα απο ενα system update

Μπηκε σε μποοτλουπ a.k.a. (bricked mode )

Εκανα οτι δυνατό μπορούσα να το επαναφέρο μόνος (ADB, flashing ROMs κτλ κτλ ) αλλά δεν ανταποκρινόταν τίποτα .

 

 

 

 

Ξερεται κάποιο τεχνικό που να αναλαμβάνει κινητά Κίνας ? (Αθήνα)

 

 

Αν ναι θα εκτιμούσα πολύ ενα όνομα

Η διεύθυνση καταστήματος η ενα σταθερό τηλέφωνο .

 

 

Σε ολλα τα γνωστά service δεν το δέχονται λόγο ξένου λογισμικού .

 

 

Ευχαριστώ για τον χρονο σας

Στην πρώτη σελίδα υπάρχει η απάντηση. Μέσα στο πρόγραμμα του VirusPlus υπάρχει επιλογή να το κάνεις unbrick

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...