Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποτε το παρηγγειλες? και ποτε το περιμενεις?

το προβλημα μου ειναι οτι αν το παραγγειλω και ερθει αφου κυκλοφορησει το 32γιγα θα μου ειναι αχρηστο αφου μολις βγει με 32γιγα θα το παρω σιγουρα, αλλα σκεφτομαι να παρω τωρα το 16 γιγα να το χαρω για λιγο και μετα να το δωσω στον γιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Σε 10 μέρες πιστεύω. Και εγώ το 32 gb ήθελα γιατί νόμιζα ότι έχει πιο πολλά καλούδια αλλά μάλλον το παραπάνω που θα έχει είναι το nfc και τίποτα άλλο.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

update once again :D

http://test.nianios.gr

 

+Νέος σχεδιασμός

+Προσθήκη logo μαγαζιών και link προς αυτά.

+Προσθήκη ώρα που έγινε η ανανέωση των τιμών

+Προσθήκη cache 300% αύξηση ταχύτητα, πλέον η σελίδα ανοίγει σε λιγότερο από 5"

 

----------------------------------------------------------------------

 

Για οποιοδήποτε σφάλμα, λάθος ή προσθήκη μαγαζιού στείλτε μου pm ή γράψτε στο τοπικ.

 

Καλημερα σε ολους τους φιλους

στιν λιστα γιατι δεν υπαρχει το http://www.oiostore.com/huawei-honor-6-50inch-octacore-4g-fddlte-h60l02-h60l12-p-317.html#.U98Zu6NVW1x

δεν ειναι αξιοπιστο ?ειδα σε προηγουμενα ποστ οτι εχουν κανει κατι παιδια παραγγελια

Edited by skarlis
Link to comment
Share on other sites

Σε 10 μέρες πιστεύω. Και εγώ το 32 gb ήθελα γιατί νόμιζα ότι έχει πιο πολλά καλούδια αλλά μάλλον το παραπάνω που θα έχει είναι το nfc και τίποτα άλλο.

 

Τελικά το προτίμησες έναντι του one+?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους φιλους

στιν λιστα γιατι δεν υπαρχει το http://www.oiostore.com/huawei-honor-6-50inch-octacore-4g-fddlte-h60l02-h60l12-p-317.html#.U98Zu6NVW1x

δεν ειναι αξιοπιστο ?ειδα σε προηγουμενα ποστ οτι εχουν κανει κατι παιδια παραγγελια

 

Νόμιζα ότι αυτό το store ήταν βασισμένο στο aliexpress. Θα προστεθεί άμεσα, αφού πρώτα λύσω το πρόβλημα του caching.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο δρόμο είναι. Από oiostore

 

Μία από τα ίδια και για μένα.

Εγώ λογικά σε 7 μέρες παραλαμβάνω αλλά δεν είμαι και σίγουρος για την ταχύτητα του SingaporePost...

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι η Singapore post το θέμα είναι πως θα σου κάτσει. Σήμερα παρέλαβα ένα δέμα από Κίνα με Singapore post που στάλθηκε 20/7 και την Παρασκευή ήταν εδώ.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Η Singapore τώρα τελευταία θέλει γύρω στις 15 ημέρες...

 

-----

http://test.nianios.gr

 

+oiostore

+cache :D

+UTC clock

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το video που κανει compare το read και write της εσωτερικής μνήμης ανάμεσα σε mi4 και honor 6. Εαν είναι όντως έτσι τα πράγματα υπάρχει πρόβλημα ίσως μιας και το mi4 βγάζει 51mb/s και το honor6 14mb/s. Ουσιαστικά μιλάμε για διαφορές του τύπου ssd και hdd. Ξέρει κανείς αν αυτά τα test είναι όντως αληθινά ;

 

Ορίστε το video :

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι το ονορ έχει κλάσης 10 μνήμη, ενώ το μ4, τις άλλες πιο

Γρήγορες. Οπότε το ζήτημα που προκύπτει είναι, θες δικαρτο; αν ναι, τότε είσαι σε μονόδρομο, μιας κ η ταχύτητα αυτή δεν είναι κ τόσο σημαντική στο κινητό(το μέγεθος των δεδομένων είναι πολύ μικρό).

 

 

 

 

Να ρωτήσω κάτι, αυτό το oiostore, είναι καλό μαγαζί, να παραγγείλω;

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι η Singapore post το θέμα είναι πως θα σου κάτσει. Σήμερα παρέλαβα ένα δέμα από Κίνα με Singapore post που στάλθηκε 20/7 και την Παρασκευή ήταν εδώ.

 

δηλαδή 10 εργάσιμες και την 11η παρέλαβες..μακάρι γιατί είναι να φύγω διακοπές την άλλη βδομάδα και δεν ξέρω αν το προλαβαίνω...

αν κάνει παραπάνω τότε, λογικά θα το παραλάβω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

To θέμα μου ειναι πως πρόκειται για την Εσωτερική μνήμη του λειτουργικού, και 4.5 φορές μικρότερη ταχύτητα σημαίνει ίσως και αρκετά μεγάλο περιθώριο για lag Και death screens.
Link to comment
Share on other sites

To θέμα μου ειναι πως πρόκειται για την Εσωτερική μνήμη του λειτουργικού, και 4.5 φορές μικρότερη ταχύτητα σημαίνει ίσως και αρκετά μεγάλο περιθώριο για lag Και death screens.

Νομίζω ότι αυτό λύνεται δοκιμάζοντας ταχύτητες άλλων κινητών σε αυτό τον τομέα και εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, αυτό το oiostore, είναι καλό μαγαζί, να παραγγείλω;

 

Δεν το γνωρίζω το εν λόγω κατάστημα :worry: αλλα νομίζω κάποιος από εδώ παρήγγειλε.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω το εν λόγω κατάστημα :worry: αλλα νομίζω κάποιος από εδώ παρήγγειλε.

 

Εγώ και ο komatoza νομίζω πήραμε μέχρι τώρα από εκεί..

Όλα καλά στην περίπτωση μου με την παραγγελία τώρα αν δεν έρθει το δέμα να το ανοίξουμε να πούμε με στοιχεία...

Πάντως όσον αφορά την διεκπεραίωση όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μία χαρά. Απαντάνε γρήγορα και στέλνουν στο 24 όρο. Σε άλλα νήματα πολλά παιδιά έχουν ψωνίσει από εκεί.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

ποτε το παρηγγειλες? και ποτε το περιμενεις?

το προβλημα μου ειναι οτι αν το παραγγειλω και ερθει αφου κυκλοφορησει το 32γιγα θα μου ειναι αχρηστο αφου μολις βγει με 32γιγα θα το παρω σιγουρα, αλλα σκεφτομαι να παρω τωρα το 16 γιγα να το χαρω για λιγο και μετα να το δωσω στον γιο μου.

 

Σε 10 μέρες πιστεύω. Και εγώ το 32 gb ήθελα γιατί νόμιζα ότι έχει πιο πολλά καλούδια αλλά μάλλον το παραπάνω που θα έχει είναι το nfc και τίποτα άλλο.

 

Υπάρχει ήδη:

http://www.merimobiles.com/huawei-honor-6-dual-sim-4g-3gb-ram-5-0-inch-ips-hd-octa-core-android-kikat_p/meri10358.htm?setCurrencyId=33

Link to comment
Share on other sites

= Second sim only 2G??? καλα τοσο δυσκολο ηταν???

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

To θέμα μου ειναι πως πρόκειται για την Εσωτερική μνήμη του λειτουργικού, και 4.5 φορές μικρότερη ταχύτητα σημαίνει ίσως και αρκετά μεγάλο περιθώριο για lag Και death screens.

 

έτρεξα το συγκεκριμένο τεστ (A1 sd Bench) στο δικό μου jiayu g4t και τα αποτελέσματα ήταν 46,3 mb/s read και 11,4 mb/s write. αν είναι αληθινό το τεστ που ποσταρες τότε το ονορ έχει θέμα με τις μνήμες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαινεται για την 32γιγα εκδοση, ουτε γραφει οτι εχει NFC και η τιμη ειναι σαν του 16γιγα.

ρωτησες και σου ειπαν οτι ειναι 32γιγα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαινεται για την 32γιγα εκδοση, ουτε γραφει οτι εχει NFC και η τιμη ειναι σαν του 16γιγα.

ρωτησες και σου ειπαν οτι ειναι 32γιγα?

 

Αν δεις στα σχόλια κάποιος Νίκος ρωτάει αν είναι 16 ή 32 και ο κινέζος απαντάει 32. Δεν Ρώτησα γιατί έχω ήδη παραγγείλει το 16αρι..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στα σχόλια κάποιος Νίκος ρωτάει αν είναι 16 ή 32 και ο κινέζος απαντάει 32. Δεν Ρώτησα γιατί έχω ήδη παραγγείλει το 16αρι..

Το ειδα αυτο το σχολιο-ερωτηση αλλα και παλι δεν νομιζω να το εχει ιδια τιμη με το 16αρι ;)

μαλλον Κινεζος ειναι οτι θελει λεει :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...