Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός από το excel για όσους φοβούνται ή δεν το έχουν εγκατεστημένο πλέον μπορούν να χρησιμοποιήσουν την ανάλογη έκδοση για web.

 

To Link είναι http://test.nianios.gr

 

Η ιστοσελίδα σας δείχνει τα μαγαζιά, τη τιμή σε δολάρια και τη τιμή σε ευρώ με τιμή συναλλάγματος από το xe.com.

 

Η όλη διαδικασία της λήψης και ανάλυσης των δεδομένων δεν ξεπερνά τα 20 δευτερόλεπτα.

 

Θα σας παρακαλούσα θερμά να μην κάνετε refresh συνέχεια την σελίδα καθώς

1) δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος

2) Καταπονείτε τον server στον οποίο φιλοξενούμαι χωρίς λόγο

3) Για οποιαδήποτε πληροφορία ή για προσθήκη μαγαζιών παρακαλώ στείλτε μου pm

 

To etotalk δεν μπορεί να προστεθεί για τους λόγους που έχω αναφέρει πιο πάνω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός από το excel για όσους φοβούνται ή δεν το έχουν εγκατεστημένο πλέον μπορούν να χρησιμοποιήσουν την ανάλογη έκδοση για web.

 

To Link είναι http://test.nianios.gr

 

Η ιστοσελίδα σας δείχνει τα μαγαζιά, τη τιμή σε δολάρια και τη τιμή σε ευρώ με τιμή συναλλάγματος από το xe.com.

 

Η όλη διαδικασία της λήψης και ανάλυσης των δεδομένων δεν ξεπερνά τα 20 δευτερόλεπτα.

 

Θα σας παρακαλούσα θερμά να μην κάνετε refresh συνέχεια την σελίδα καθώς

1) δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος

2) Καταπονείτε τον server στον οποίο φιλοξενούμαι χωρίς λόγο

3) Για οποιαδήποτε πληροφορία ή για προσθήκη μαγαζιών παρακαλώ στείλτε μου pm

 

To etotalk δεν μπορεί να προστεθεί για τους λόγους που έχω αναφέρει πιο πάνω.

 

Μπραβο φιλε ρομανε.....αν ασχοληθείς και μετα με το τηλεφωνο ετσι δεν θα εχουμε κανενας προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε romanos !

Πιστεύω ότι θα πρέπει να περιμένουμε για τυχόν πιθανά μικροπροβλήματακια

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε romanos !

Πιστεύω ότι θα πρέπει να περιμένουμε για τυχόν πιθανά μικροπροβλήματακια

 

Αν αναφέρεσαι στην web λύση, μπορείς να μου στείλεις pm, μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στην web λύση, μπορείς να μου στείλεις pm, μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα.

 

Στο τηλέφωνο αναφέρομαι .Εαν δουλεύει όπως η web λύση θα είναι άψογο !!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και ετοιμάζω κάτι ακόμα πιστεύω πως θα σας αρέσει πολύ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λινκ παρακαλώ. Γιατί είτε θα μου βγάζει 3000 αποτέλεσμα σαβούρα είτε δεν βρίσκει τίποτα.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ (μόνο το λευκό χρώμα) απο δοκιμασμένο μαγαζί vickmall (αγόρασα το mi3 πριν 11 Ιουλίου, ήταν Σπίτι μου 24 Ιουλίου) στα 380 $.

 

Απάντηση απο chat :

 

16gb έκδοση, χωρίς nfc (δε με πολυ-ενδιαφέρει εξάλλου)

 

4G:FDD-LTE: B1(2100MHz) / B3(1800MHz)

3G:WCDMA: 2100 MHz

2G:GSM: 900 / 1800 MHz

 

Είμαι λίγο κολλημένος με την xiaomi, μιας και το Mi3 είναι απίστευτο (πιο πολύ η ποιότητα των πλαστικών και η οθόνη μιας και miui παίρνουν πλέον πολλές συσκευες) και σκεφτόμουν για mi4 αλλά λέω να το πάρω επειδή ως γνωστόν για το Mi4 θα αργήσει να υπάρξει στοκ, η 4G LTE δεν ξέρουμε ακόμα πότε θα βγει, και το πιο σημαντικό είναι πως το mi4 δε θα έχει sd slot.

 

Tο μόνο που με κρατάει λίγο ειναι πως ο αδερφός μου είχε πάρει παλαιότερα huawei (150$ έκανε, με 512ram τότε) και κολλούσε πάρα πολύ, μερικές εφαρμογές έλεγαν πως δεν υποστηρίζετε η συσκευή κτλ. Αλλά νομίζω πλέον πως αυτά τα παιδικά προβλήματα θα έχουν διορθωθεί μιας και πρόκειται για τη ναυχαρχίδα της.

 

Το μόνο που με χαλάει στο design είναι τα πλαστικά metal look στο πλάι (Στο λευκό φαίνονται αρκετά και λαμπυρίζουν λίγο, στο μαύρο δεν υπάρχει το πρόβλημα).

 

Δίνου δώρο screen protector και τις κλασσικές φθηνιάρικες silicon case (μιλήστε στο chat μαζί τους) , δίνουν και κάποιες θήκες την nikkin στα 5$ μαζί με το κινητό.

 

Ψήστε με λίγο παραπάνω άντε :P

Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ (μόνο το λευκό χρώμα) απο δοκιμασμένο μαγαζί vickmall (αγόρασα το mi3 πριν 11 Ιουλίου, ήταν Σπίτι μου 24 Ιουλίου) στα 380 $.

 

Απάντηση απο chat :

 

16gb έκδοση, χωρίς nfc (δε με πολυ-ενδιαφέρει εξάλλου)

 

4G:FDD-LTE: B1(2100MHz) / B3(1800MHz)

3G:WCDMA: 2100 MHz

2G:GSM: 900 / 1800 MHz

 

Είμαι λίγο κολλημένος με την xiaomi, μιας και το Mi3 είναι απίστευτο (πιο πολύ η ποιότητα των πλαστικών και η οθόνη μιας και miui παίρνουν πλέον πολλές συσκευες) και σκεφτόμουν για mi4 αλλά λέω να το πάρω επειδή ως γνωστόν για το Mi4 θα αργήσει να υπάρξει στοκ, η 4G LTE δεν ξέρουμε ακόμα πότε θα βγει, και το πιο σημαντικό είναι πως το mi4 δε θα έχει sd slot.

 

Tο μόνο που με κρατάει λίγο ειναι πως ο αδερφός μου είχε πάρει παλαιότερα huawei (150$ έκανε, με 512ram τότε) και κολλούσε πάρα πολύ, μερικές εφαρμογές έλεγαν πως δεν υποστηρίζετε η συσκευή κτλ. Αλλά νομίζω πλέον πως αυτά τα παιδικά προβλήματα θα έχουν διορθωθεί μιας και πρόκειται για τη ναυχαρχίδα της.

 

Το μόνο που με χαλάει στο design είναι τα πλαστικά metal look στο πλάι (Στο λευκό φαίνονται αρκετά και λαμπυρίζουν λίγο, στο μαύρο δεν υπάρχει το πρόβλημα).

 

Δίνου δώρο screen protector και τις κλασσικές φθηνιάρικες silicon case (μιλήστε στο chat μαζί τους) , δίνουν και κάποιες θήκες την nikkin στα 5$ μαζί με το κινητό.

 

Ψήστε με λίγο παραπάνω άντε :P

 

 

Εισαι παλικαρι λεμεεεεε.... προχωρααααα... :rolleyes:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ (μόνο το λευκό χρώμα) απο δοκιμασμένο μαγαζί vickmall (αγόρασα το mi3 πριν 11 Ιουλίου, ήταν Σπίτι μου 24 Ιουλίου) στα 380 $.

 

Απάντηση απο chat :

 

16gb έκδοση, χωρίς nfc (δε με πολυ-ενδιαφέρει εξάλλου)

 

4G:FDD-LTE: B1(2100MHz) / B3(1800MHz)

3G:WCDMA: 2100 MHz

2G:GSM: 900 / 1800 MHz

 

Είμαι λίγο κολλημένος με την xiaomi, μιας και το Mi3 είναι απίστευτο (πιο πολύ η ποιότητα των πλαστικών και η οθόνη μιας και miui παίρνουν πλέον πολλές συσκευες) και σκεφτόμουν για mi4 αλλά λέω να το πάρω επειδή ως γνωστόν για το Mi4 θα αργήσει να υπάρξει στοκ, η 4G LTE δεν ξέρουμε ακόμα πότε θα βγει, και το πιο σημαντικό είναι πως το mi4 δε θα έχει sd slot.

 

Tο μόνο που με κρατάει λίγο ειναι πως ο αδερφός μου είχε πάρει παλαιότερα huawei (150$ έκανε, με 512ram τότε) και κολλούσε πάρα πολύ, μερικές εφαρμογές έλεγαν πως δεν υποστηρίζετε η συσκευή κτλ. Αλλά νομίζω πλέον πως αυτά τα παιδικά προβλήματα θα έχουν διορθωθεί μιας και πρόκειται για τη ναυχαρχίδα της.

 

Το μόνο που με χαλάει στο design είναι τα πλαστικά metal look στο πλάι (Στο λευκό φαίνονται αρκετά και λαμπυρίζουν λίγο, στο μαύρο δεν υπάρχει το πρόβλημα).

 

Δίνου δώρο screen protector και τις κλασσικές φθηνιάρικες silicon case (μιλήστε στο chat μαζί τους) , δίνουν και κάποιες θήκες την nikkin στα 5$ μαζί με το κινητό.

 

Ψήστε με λίγο παραπάνω άντε :P

 

 

δε θες ψησιμο εσυ, εισαι ετοιμος να το παρεις :lol:

αντε γιατι κ γω το θελω αλλα θα περιμενω για το 32αρι μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Λινκ παρακαλώ. Γιατί είτε θα μου βγάζει 3000 αποτέλεσμα σαβούρα είτε δεν βρίσκει τίποτα.

 

 

http://www.ebay.com/itm/251588725634?var=550489350013&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

 

http://www.ebay.com/itm/321470167596?var=510362538630&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Εγω αυτες πηρα ....:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν παραγγείλεις το κιν απο αυτούς της Nillkin της δίνουν 5$ :) , έχει και αυτήν που είναι Matt και που δεν λαμπυρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το excel για όσους φοβούνται ή δεν το έχουν εγκατεστημένο πλέον μπορούν να χρησιμοποιήσουν την ανάλογη έκδοση για web.

To Link είναι http://test.nianios.gr

Στο http://www.huaweimobileshop.com/huawei-honor-6-4g-fdd-3gb-16gb-android-4-4-octa-core-dual-sim-smartphone-5-inch.html

το μοντέλο που "τραβαει" δεν είναι το σωστό - το FDD-LTE έχει $375 (link above^)

Βάλε και το vickmall

 

Λες να αποχωριστούμε το (άριστο) 3C σύντομα?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ asot, Θα τα διορθώσω άμεσα και ίσως προλάβω να προσθέσω και γραφικά τιμών .

 

Η Huawei άφησε αρίστη εντύπωση με το 3c και την υποστήριξη της.

 

Update:

 

Η web εφαρμογή πλέον αποθηκεύει τις τιμές σε βάση δεδομένων και τις ανανεώνει ανά 2 ώρες.

 

Changelog

 

+ Προσθήκη Vickmall

+ Γραφικής παράστασης με τις τιμές του κινητού από τα διάφορα e-shops

= Αλλαγή του url για το HuaweiMobileShop

 

Ίσως στην νέα έκδοση είναι λίγο πιο γρήγορη η προβολή των τιμών.

 

To do:

Casharisma των τιμών για 2 ώρες ώστε να μην αργεί τόσο πολύ η φόρτωση τους.

 

http://test.nianios.gr/libchart/demo/generated/demo6.png

 

Το γράφημα θα εμφανίζει τις τελευταίες 30 ημέρες, για την ώρα εμφανίζει μόνο του σήμερα και σταδιακά κάθε 24 ώρες θα προστίθεται μία επιπλέον ημέρα.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά προσπαθώ να πάρω κάτι θήκες από aliexpress και δεν βρίσκω το PayPal πουθενά μόνο κάρτες και άλλα.

Δεν έχει PayPal?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά προσπαθώ να πάρω κάτι θήκες από aliexpress και δεν βρίσκω το PayPal πουθενά μόνο κάρτες και άλλα.

Δεν έχει PayPal?

 

Φίλε μου το aliexpress ΔΕΝ έχει paypal.

Αυτό που γίνεται όταν παραγγέλνεις κάτι απλά δεσμεύει τα λεφτά το ίδιο το aliexpress και τα δίνει στον seller όταν επιβεβαιώσεις την παραλαβή. Δρα δηλαδή ως μεσάζοντας ανάμεσα στον buyer και στον seller μέχρι την διεκπεραίωση της παραγγελίας. Δεν έχει paypal αλλά dispute μπορείς να κάνεις σε περίπτωση μη παραλαβής ή fake/default product αλλά δεν είναι τόσο οργανώμενα όσο το paypal. Πολλές φορές δικαιώνεται ο seller..

Προσωπικά έχω ψωνίσει άπειρες θήκες για κινητά και tablets από εκεί και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Ωστόσο μία φορά ζήτησα μπλε θήκη και μου έστειλαν την γαλάζια και έκανα dispute και σε 2 μέρες πήρα τα λεφτά μου πίσω και ο seller μου είπε να κρατήσω και την θήκη.

Αυτά γενικά όταν άρχισα να αγοράζω από εκεί μου έλεγαν να παίρνω χαμηλής αξίας αντικείμενα λόγω απουσίας paypal ωστόσο πολλοί φίλοι έχουν παραγγείλει από εκεί κινητά και tablets χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ελπίζω να βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει PayPal. H PayPal εξαγόρασε το eBay χρόνια πριν, τώρα με την αύξηση του Alixpress ίσως αποφάσισε πως δεν την συμφέρει να προσφέρετε ως μέσω πληρωμής από το aliexpress και σταμάτησε την μεταξύ τους συνεργασία.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσοι το ξερουν.....αλλα βγαινει και με 4gb ram σε λιγο...μηπως να μην βιαζεστε?

Το λεει εδω στο ποστ 186 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2566453&page=19

 

Θα βγει και "high end version" ......με 4 gb ram..

http://www.weibo.com/3030737153/BetXIuwFz?ref=home

 

κοιταξτε λιγο τα bench......

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53899118&postcount=178

Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Έχει όμως ωραίες θήκες που δεν τις βρίσκω στο ebay αλλά δεν θέλω να δώσω την κάρτα μου. Με webmoney γίνεται δουλειά?

Sorry για το off topic.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

update once again :D

http://test.nianios.gr

 

+Νέος σχεδιασμός

+Προσθήκη logo μαγαζιών και link προς αυτά.

+Προσθήκη ώρα που έγινε η ανανέωση των τιμών

+Προσθήκη cache 300% αύξηση ταχύτητα, πλέον η σελίδα ανοίγει σε λιγότερο από 5"

 

----------------------------------------------------------------------

 

Για οποιοδήποτε σφάλμα, λάθος ή προσθήκη μαγαζιού στείλτε μου pm ή γράψτε στο τοπικ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

update once again :D

http://test.nianios.gr

 

+Νέος σχεδιασμός

+Προσθήκη logo μαγαζιών και link προς αυτά.

+Προσθήκη ώρα που έγινε η ανανέωση των τιμών

+Προσθήκη cache 300% αύξηση ταχύτητα, πλέον η σελίδα ανοίγει σε λιγότερο από 5"

 

----------------------------------------------------------------------

 

Για οποιοδήποτε σφάλμα, λάθος ή προσθήκη μαγαζιού στείλτε μου pm ή γράψτε στο τοπικ.

 

Εμενα μονο το Minideal εχει....και χωρις τιμες....:blink:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μονο το Minideal εχει....και χωρις τιμες....:blink:

 

Κάτι τρέχει με το caching των τιμών προσπαθώ να το φτιάξω, στο localhost όταν το τρέχω όλα δουλεύουν ρολόι, έχω φάει τα λυσακά μου :(

 

---

 

update: επανέφερα την έκδοση χωρίς cache. Χρειάζονται περίπου 20 δευτερόλεπτα για να φορτώσει.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλή η εφαρμογή για τις τιμές αλλά χάσαμε λίγο το "θέμα" μας :)

τελικά το παρήγγειλε κανείς? ή ακόμα καλύτερα το έχει κανείς στα χέρια του και αν ναι, από που το πήρε και πόσο καιρό έκανε να έρθει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...