Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια με την aosp2.1 εχω προβλημα στο μικροφωνο στην ανοιχτη ακροαση. Δεν με ακουν καθολου, ενω το μικροφωνο σε ολες τις υπολοιπες λειτουργιες πηγαινει ρολοι.Μπορει κανενας να με βοηθησει;

 

Σας ευχαριστω.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα του myphone. Είμαι και εγώ κάτοχος του Coolpad 7320 εδώ και περίπου 3 εβδομάδες. Αρχικά, έχω αφήσει τη rom με την οποία ήρθε το κινητό διότι για τη χρήση που κάνω είναι υπερ-αρκετή. Παρόλα αυτά, πριν απο 3 μέρες το μεγάφωνο του κινητού σταμάτησε να λειτουργεί. Το μικρόφωνο δεν έχει κανένα θέμα αλλά από το μεγάφωνο δεν ακούγεται τίποτα. Γνωρίζει κανένας πόσο περίπου θα κοστίσει να το επισκευάσω? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου. Email κατάστημα αγοράς αναλόγως απάντησης επιστροφή πίσω και αναμονή περίπου στο 2μηνο για επιστροφή νέου ή επισκευασμένου. Άλλη περίπτωση ζητάς το κόστος επισκευής (χλωμό το κόβω να βρεις Ελλάδα ανταλ/κο) και ενημερ. κατάστημα εαν στο καλύπτει.
Link to comment
Share on other sites

Δες μηπως ειναι θεμα software και εχασε τις τιμες στο monileuncle tools.To επαθε προσφατα ενας φιλος με Iocean X7HD.Οχι συγκεκριμενα στο μεγαφωνο αλλα στο ακουστικο.Δεν ακουγε και δεν τον ακουγαν.Επανεφερε τις τιμες και ολα οκ.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω μπορεί κάποιος να μου πει 3-4 πραγματάκια που είναι βασικά για μένα για το κινητό αυτό.

1. GPS

2. Wifi

3. Διάρκεια μπαταρίας

4. Κάμερα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δες μηπως ειναι θεμα software και εχασε τις τιμες στο monileuncle tools.To επαθε προσφατα ενας φιλος με Iocean X7HD.Οχι συγκεκριμενα στο μεγαφωνο αλλα στο ακουστικο.Δεν ακουγε και δεν τον ακουγαν.Επανεφερε τις τιμες και ολα οκ.

 

Και εγω αυτο πιστευω οτι ειναι καθως με την μαμα rom δεν ειχε αυτο το προβλημα. Απλα δεν ξερω στο mobileuncle ποιες επιλογες να πειραξω για να το δω. Υπαρχει καποιος τροπος να γινουν αυτοματα επαναφορα;

 

Εχω ενα ακομα θεμα. Ο proximity sensor δεν εχει καλες τιμες και η φωτεινοτητα στο αυτοματο ειναι λιγο χαμηλη. Δεν μπορω να το κανω calibration καθως γινεται για καποιο λογο μονο στην μαμα rom και την αλλαξα πριν το διορθωσω. Με την aosp δεν λειτουργει η ρυθμιση. Εναλλακτικη υπαρχει απο το να βαλω την μαμα rom για να το φτιαξω;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα τις αρχικες τιμες τις εβαλα αλλα τπτ. .....

Επειτα βρηκα καποιες βελτιωμενες αλλα και παλι τιποτα. Ειναι λες και βρισκεται συνεχεια στη σιγαση οταν μιλαω σε ανοιχτη ακροαση.Καμια αλλη ιδεα;

 

Αν μπορουν τα παιδια που εγραψαν τις οδηγιες πιο πανω και αυτοι που εχουν aosp να μου δωσουν τα φωτα τους!! Ευχαριστω.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Με την aosp 2.1 το gps σας λοκαρει αμεσα οπως με τη μαμα η χρειαζονται ρυθμισεις?

Και χρονια πολλα σε ολους και ειδικοτερα στους εορταζοντες

Link to comment
Share on other sites

Με την aosp 2.1 το gps σας λοκαρει αμεσα οπως με τη μαμα η χρειαζονται ρυθμισεις?

Και χρονια πολλα σε ολους και ειδικοτερα στους εορταζοντες

 

Σε εμενα δεν εχει καμια διαφορα. Λειτουργει κανονικα δεν του εκανα κατι. Το μονο "σοβαρο" προβλημα ειναι οτι μου αχρηστευτικε η ανοιχτη ακροαση κ δεν μπορεσα ακομα να το φτιαξω.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγει κάποια βελτιωμένη έκδοση της rom ? Γνωρίζει κανείς που παρακολουθεί τα ισπανικά-ρωσικά forums ?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να κανω την παραγγελία. Απο οτι βλεπω στο Vickmall και Minideal ειναι εκτος! Οποτε για μενα, απομενει η λυση του To2c.

Το εχει αγορασει ηδη καποιος απο εκει?

Πρεπει να προσεξω κατι?

Οι θηκες του αξιζουν?

Η ΡΟΜ με την οποια το στελνουν ειναι καλη για απλη χρηση?

Αν υπαρχει καποια προταση δεκτη!

Thnks:happy:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να κανω την παραγγελία. Απο οτι βλεπω στο Vickmall και Minideal ειναι εκτος! Οποτε για μενα, απομενει η λυση του To2c.

Το εχει αγορασει ηδη καποιος απο εκει?

Πρεπει να προσεξω κατι?

Οι θηκες του αξιζουν?

Η ΡΟΜ με την οποια το στελνουν ειναι καλη για απλη χρηση?

Αν υπαρχει καποια προταση δεκτη!

Thnks:happy:

 

Σήμερα παρέλαβα από to2c. Η θήκη μια απλή σιλικόνης είναι. 2 προστασίες οθόνης μου έστειλε μαζί.

 

Η ROM για απλή χρήση καλή είναι αλλά η AOSP μπαίνει πανεύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα απο to2c και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ειδικα επειδή το πήρα και ρουταρισμενο. Εχτες το βραδυ παρήγγειλα και για ενα φιλο ενα ακόμα και σήμερα το μεσημέρι είχα tracking number.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται, αρχίζουν να βγαίνουν και τα tempered glass....

 

http://www.aliexpress.com/item/Tempered-Glass-Screen-Protector-For-CoolPad-7320/2020099919.html

 

Αξίζει να το πάρουμε από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον σε ολα τα site πλεον εχουν την ανανεωμενη εκδοση της rom συμφωνα με φωτο και σχολια. Οποτε για απλη χρηση ειναι οτι πρεπει αν κρινω απο το λιγο που τις δοκιμασα.

 

Το aosp2.1 για μενα ειναι πολυ καλη και ευκολη λυση. Απλα οποιος το παραλαβει τωρα πριν αλλαξει rom να κανει ενα calibration τον proximity εφοσον δεν του λειτουργει καλα γιατι στις περισσοτερες custom rom για καποιον λογο δεν μπορεις.

 

Σε λιγες μερες θα δοκιμασω και αλλες rom και θα σας πω την αποψη μου.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια! Βουρ λοιπον! :p

Α, κατι τελευταιο. Επειδη θα το παρω για την κοπελα μου, η οποια απλα θα το εχει για τηλεφωνο, η μπαταρια θα την βγαζει δυο ημερες?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα calibration με την εργοστασιακή ρομ το proximity και δούλεψε , αλλά όταν μετά άλλαξα ρομ το proximity δεν δουλευε
Link to comment
Share on other sites

Με AOSP 2.1 έχω πρόβλημα με τον ήχο, είναι πολύ χαμηλός.

 

Το ηχείο δεν έχει κάποιο πρόβλημα καθώς με τη μαμά ROM όταν άνοιγε ξεκούφαινε....

 

Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια! Βουρ λοιπον! :p

Α, κατι τελευταιο. Επειδη θα το παρω για την κοπελα μου, η οποια απλα θα το εχει για τηλεφωνο, η μπαταρια θα την βγαζει δυο ημερες?

 

Ανάλογα με τη χρήση.

αν δεν ανοιγει πολύ δίκτυο και παιχνίδια φτάνει. Αν ανοίγει, κάθε βράδυ θέλει φόρτισμα. Όπως και όλα τα smartphones που έχω δει βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Με AOSP 2.1 έχω πρόβλημα με τον ήχο, είναι πολύ χαμηλός.

 

Το ηχείο δεν έχει κάποιο πρόβλημα καθώς με τη μαμά ROM όταν άνοιγε ξεκούφαινε....

 

Τι παίζει;

 

Απλα οι ρυθμισεις ηχου δεν ειναι καλες. Ευκολα το φτιαχνεις. Σε προηγουμενο ποστ καποιος το αναφερει αλλα εγω τις αλλαξα ολες απο εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41145394&postcount=138

 

Διαβασε το αναλυτικα βαλε καινουριες ρυθμισεις σε αυτα που θες reboot και ξαναδοκιμασε. Αν δεν σου αρεσει κατι απλα το αλλαζεις(πχ αν βαλεις τις τιμες που γραφει κατα την διαρκεια τις κλησης η τελευταια σταθμη ειναι υπερβολικα δυνατη, και αν φωναξει ο αλλος με τον οποιον μιλας τριζει. Εγω το 160 για το ακουστικο το εκανα 155 και λυθηκε. Διαβασε το λινκ και θα καταλαβεις.)

 

 

Πες μου λιγο, δοκιμασες στην ανοιχτη ακροαση αν δουλευει το μικροφωνο;(αν σε ακουει ο αλλος) θελω να δω αν φταιει η rοm η κατι που ισως εκανα.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Με AOSP 2.1 έχω πρόβλημα με τον ήχο, είναι πολύ χαμηλός.

 

Το ηχείο δεν έχει κάποιο πρόβλημα καθώς με τη μαμά ROM όταν άνοιγε ξεκούφαινε....

 

Τι παίζει;

Οι ρυθμίσεις είναι στο πρώτο πόστ

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε στο αρχικό και ένα link στον οδηγό για την αλλαγή rom...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...