Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εσβησα τις κινεζιες και το milauncher εβαλα nova και ηρθε στα ισια του.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα για το port μποτρι καποιος να βοηθησει?δοκιμασα και μια aosp απο f1 παλι κολαγε στο boot.

Δεν ξερω αν θα γινει δουλεια με αυτο που θα γραψω, δεν το εχω δοκιμασει. Δοκιμασε παλιοτερη εκδοση της εφαρμογης που κανεις αποσυμπιεση-συμπιεση.

Στο igo εμαθα για αυτο το ""προβλημα'''', δηλαδη οταν θελουμε να αποσυμπιεσουμε καποιο αρχειο στο igo εχουμε παλια εκδοση στο winrar, αν θυμαμαι καλα(δεν ειμαι στο pc μου για να δω) κατω απο 3,9.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εσβησα τις κινεζιες και το milauncher εβαλα nova και ηρθε στα ισια του.

 

Ρε παιδιά πείτε τα λίγο πιο απλά για τους μή γνώστες.

Τι είναι η nova?

Πώς έσβησες τις κινεζιές και το milauncher ?

 

Σήμερα το πρωί παρέλαβα το δικό μου, αλλά απλά το είδα, δεν πρόλαβα καν να το ανοίξω.

Τώρα είμαι δουλειά και από το μεσημέρι και μετά θα ασχοληθω...

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ο nova launcher και ουσιαστικά ειναι η επιφάνεια εργασίας του κινητού.

τελικα για το port μποτρι καποιος να βοηθησει?δοκιμασα και μια aosp απο f1 παλι κολαγε στο boot.

Εβαλες κανονικά το boot.img απο κάποια ρομ του coolpad 7320; Αλλαξες τα αρχεία ήχου,kernel κτλ στο /system/lib με αυτά απο μια ρομ του 7320;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο είναι εκπληκτικό !!!

Έχω όλο το απόγευμα που παίζω μαζί του !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις ομίζω όμως ότι μου έκανε και εμένα τη ******* με τον server μου και με κλείδωσε εκτός !!!

Και ας μην χρησιμοποίησα το email client που έχει, αλλά το Κ9-mail !!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από λίγο ψάξιμο στο server βρήκα ότι δεν υπάρχει κάποιο κακόβουλο λογισμικό.

Απλά ένα πρόσθετο firewall που έχει το CPanel, και λέγεται cpHulk κόβει κάποιον όταν προσπαθεί πολλές φορές να μπει σε ένα λογαριασμό email για κανένα πεντάλεπτο.

 

Ουφ ... ξαλάφρωσα !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια λεω να παω σε 5 ιντσο.Αν ενδιαφερει κανεναν το δινω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια λεω να παω σε 5 ιντσο.Αν ενδιαφερει κανεναν το δινω.

 

είναι μεγάλο για κινητό....θα μας κοιτούν όλοι λίγο περίεργα....καλό είναι σα συσκευή αλλά δε κάνει για κινητό....

Link to comment
Share on other sites

παντως απο μπαταρια πολυ καλο .Και να μην το δωσω κομπλε θα ειμαι αν μπορουσα να κανω και port καμια αλλη ρομ ετσι για πειραματισμο καλα θα ηταν.ειναι κανεις απο αργολιδα που να ξερει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

είναι μεγάλο για κινητό....θα μας κοιτούν όλοι λίγο περίεργα....καλό είναι σα συσκευή αλλά δε κάνει για κινητό....

 

Πάντως εμένα, επειδή είμαι και λίγο μεγαλόσωμος, μου ταιριάζει τέλεια.

Βέβαια με τη λογική ότι ξέρεις ότι θα έχεις ένα μεγάλο κινητό....

Link to comment
Share on other sites

είναι μεγάλο για κινητό....θα μας κοιτούν όλοι λίγο περίεργα....καλό είναι σα συσκευή αλλά δε κάνει για κινητό....

 

δεν κανει για κινητο ...... το ακουσαμε κιαυτο .... :X

Link to comment
Share on other sites

Απόψεις υπάρχουν πολλές. Εδώ άλλοι πληρώνουν 700€ για 4 ίντσες με το μήλο και νομίζουν ότι πήραν smartphone και χαίρονται...
Link to comment
Share on other sites

Απόψεις υπάρχουν πολλές. Εδώ άλλοι πληρώνουν 700€ για 4 ίντσες με το μήλο και νομίζουν ότι πήραν smartphone και χαίρονται...

 

αυτο ειναι παλιο και γνωστο. δε μου κανει εντυπωση. κιαλλοι εχουν 6ιντσες σαν μεγεθος κ τους αρεσει. αλλα οτι δεν κανει για κινητο το 7320... δεν τοχω ξανακουσει. η αληθεια ειναι πως οντως σε κοιτανε πολλοι περιεργα αλλα οχι με την κακια εννοια... ολοι ρωτανε ποιο ειναι κ το θαυμαζουν-ζηλευουν-ποθουν(χαχαχαχα). anyway... μεχρι να βγει η ρομ που ολοι περιμενουμε, θα κανουμε small talk

Link to comment
Share on other sites

Οποιος διαβασε προσεκτικα καταλαβε τι ειπα.... οποιος εχει τη διαθεση της ειρωνιας δικο του θεμα....εξαλλου ειναι και θεμα αισθητικης του καθενος.
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο θεμα αισθητικης ειναι κ θενα αναγκων του καθενος φιλε μου... Το browsing που κανω πχ στο 7320 η το πως διαβαζω ειδησεις απο apps δε συγκρινεται ουτε στο 4αρι Samsung που ειχα, ουτε σε 5αρια που ειχα δοκιμασει... Κοινως πολυ απλα ειναι θεμα του τι βολευει τον καθενα για τη δουλεια που το χρειαζεται... Προσωπικα πχ πολυ ευκολα θα πηγαινα και στις 6 ιντσες και πλεον για μενα 5.5 ειναι το minimum. ;)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το χτυπήσω και εγώ. Αλλά αν το πάρω θα το δουλεύω μόνιμα με bluetooth γιατί δε μου αρέσει αισθητικά να βάζω στο αυτί ένα tablet :P

 

Φίλε venividivici πόσο το δίνεις;

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο θεμα αισθητικης ειναι κ θενα αναγκων του καθενος φιλε μου... Το browsing που κανω πχ στο 7320 η το πως διαβαζω ειδησεις απο apps δε συγκρινεται ουτε στο 4αρι Samsung που ειχα, ουτε σε 5αρια που ειχα δοκιμασει... Κοινως πολυ απλα ειναι θεμα του τι βολευει τον καθενα για τη δουλεια που το χρειαζεται... Προσωπικα πχ πολυ ευκολα θα πηγαινα και στις 6 ιντσες και πλεον για μενα 5.5 ειναι το minimum. ;)

 

Και εγω για αυτο προχωρησα στην αγορα του γιατι λογω δουλειας πεφτει πολυ ψαξιμο καθημερινα στο νετ , απλα εννουσα οτι για τηλεφωνο μου ειναι λιγο μεγαλο!και χρησιμοποιω παντα ακουστικο

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εδώ και χρόνια είμαι με ακουστικό. Αλλά έτσι ειμουνα και με το 3 ιντσών που είχα πριν
Link to comment
Share on other sites

Οποιος διαβασε προσεκτικα καταλαβε τι ειπα.... οποιος εχει τη διαθεση της ειρωνιας δικο του θεμα....εξαλλου ειναι και θεμα αισθητικης του καθενος.

 

το οτι δεν αρεσει σε σενα, ειλικρινα δε με νιαζει καθολου(οπως κ την πλειοψηφια εδω μεσα(εαν οχι ολους)). Δεν μπορεις ομως να αμολας υποκειμενικες κοτσανες ... οπως το οτι θα σε κοιτανε περιεργα(που ζεις?) και πως η συσκευη δεν κανει για κινητο(κανει για πλυντηριο?). Δεν υπαρχει η παραμικρη αληθεια-αντικειμενικοτητα σε αυτα τα σχολια σου οποτε δεν υπηρχε λογος εξ αρχης να ποσταρεις σε αυτο το νημα, το οποιο μιλαει για ενα κινητο 5,5.... ΝΑΙ, 5,5ιντσες!!!!! και δεν ξερω καν αν κατεχεις τη συσκευη αυτη. κ παρακαλω να σβηστει το μηνυμα μου, αφου δεν εχει κιαυτο κατι ενδιαφερον να δωσει στους υπολοιπους(σορυ παιδια, καθομαι σπιτι μετα το φαι κ βαριομουν).ναι ...αυτο ειχε λιιιγη ειρωνεια

Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν αρεσει σε σενα, ειλικρινα δε με νιαζει καθολου(οπως κ την πλειοψηφια εδω μεσα(εαν οχι ολους)). Δεν μπορεις ομως να αμολας υποκειμενικες κοτσανες ... οπως το οτι θα σε κοιτανε περιεργα(που ζεις?) και πως η συσκευη δεν κανει για κινητο(κανει για πλυντηριο?). Δεν υπαρχει η παραμικρη αληθεια-αντικειμενικοτητα σε αυτα τα σχολια σου οποτε δεν υπηρχε λογος εξ αρχης να ποσταρεις σε αυτο το νημα, το οποιο μιλαει για ενα κινητο 5,5.... ΝΑΙ, 5,5ιντσες!!!!! και δεν ξερω καν αν κατεχεις τη συσκευη αυτη. κ παρακαλω να σβηστει το μηνυμα μου, αφου δεν εχει κιαυτο κατι ενδιαφερον να δωσει στους υπολοιπους(σορυ παιδια, καθομαι σπιτι μετα το φαι κ βαριομουν).ναι ...αυτο ειχε λιιιγη ειρωνεια

 

Την επομενη φορα θα ζητησω την αδεια σου για το που και τι θα ποσταρω......και οσο για το τι κατεχω θα το κρατησω για παρτη μου

Link to comment
Share on other sites

Μπαβο στον εναν που βαριοταν....

 

Μπραβο και στον αλλο που αυτα που κατεχει θα τα κρατησει για παρτη του...

 

Μπραβο ομως πανω απο ολους σε εμενα που το διαλεξα για τους δικους μου λογους!!!

 

Παμε τωρα παρακατω να πουμε και καμια ουσια.

Λοιπον διεγραψα το mi launcher και εκανα τον nova "εφαρμογη συστηματος".

Με αυτον τον τροπο εφυγε και η lockscreen με το "δακτυλιδι" και τις 4 επιλογες γυρω-γυρω και μπηκε μια που εχει χαμηλα 3 επιλογες :τηλεφωνο,καμερα, και μηνυματα...

Οτι ομως και να διαλεξω τραβοντας προς τα επανω κανει reboot το τηλεφωνο..

Επισης με χαλαει που η ρομ του δεν αφηνει το gravity box να αλλαξει αρκετα πραγματα.(πχ.μπαταρια-lockscreen-toggles) και αλλα...

Παντως το root μου ειμαι μονιμο!!

 

Edit: Επισης αλλαξα και τον email client και διεγραψα τον δικο του.

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαβάζω ότι περιμένετε να διορθωθούν με νέα rom τα προβληματάκια και αναρωτιέμαι: Το τηλέφωνο απ' ότι διαβάζω στο net κυκλοφόρησε αρχές Απριλίου. Δεν θάπρεπε να έχουν διορθωθεί 3,5 μήνες τώρα αυτά τα προβληματάκια?

Έχω ψηθεί να το πάρω αλλά φοβάμαι μήπως την πάθω όπως την έπαθα με το Newman N2 που το ξεστόκαρε η εταιρεία σε τιμή χώμα και το άφησε στην τύχη του χωρίς καμία περαιτέρω υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαβάζω ότι περιμένετε να διορθωθούν με νέα rom τα προβληματάκια και αναρωτιέμαι: Το τηλέφωνο απ' ότι διαβάζω στο net κυκλοφόρησε αρχές Απριλίου. Δεν θάπρεπε να έχουν διορθωθεί 3,5 μήνες τώρα αυτά τα προβληματάκια?

Έχω ψηθεί να το πάρω αλλά φοβάμαι μήπως την πάθω όπως την έπαθα με το Newman N2 που το ξεστόκαρε η εταιρεία σε τιμή χώμα και το άφησε στην τύχη του χωρίς καμία περαιτέρω υποστήριξη.

 

To αν θα βγουν άλλες καλύτερες roms, φαντάζομαι είναι θέμα του πόσοι και αν θα ασχοληθούν μαζί του... Αν πουλήσει καλά, λογικά θα έχει και κοινότητα διατεθειμένη να ασχοληθεί...

Από εκεί και πέρα και στο δια ταύτα δηλ., προσωπικά ειλικρινά ακόμα πιστεύω ότι έκανα άριστη αγορά και ειδικά σε αυτά τα χρήματα, δεν ξέρω αν μπορούσα να πάρω κάτι καλύτερο... Επίσης δε μπορώ να σκεφτώ κάποιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το τηλέφωνο.. Αν υπάρχουν καλύτερες roms από τη Miui, λογικά υπάρχουν, αλλά μια χαρά λειτουργικό είναι το τηλέφωνο και με αυτήν... :)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: και σε σας η ραμ εχει διαθεσιμα (Σχεδον παντα) περιπου 207mb? παντως γενικα η γνωμη μου ειναι πως ειτε βγει καλυτερη ρομ ειτε οχι, το κινητο ειναι σουπερ !!! και αποκλειεται να μην ασχοληθουν καποιοι developers, σιγουρα ομως εξαρταται αν θα εχει μεγαλο κοινο που θα το ζητησει. 100% αξιζει ομως. Τελικα μαυτο το ρουτ τι γινεται ? ακομα μυστηριο? βρηκε κανεις τροπο για μονιμο ? κιαν θελει ο φιλος με το ρουτ να μας πει ποια προγραμματα χρησιμοποιησε να τα δοκιμασουμε κι εμεις ολα, με διαφορετικη σειρα, να παιξουμε λιγο μπας κ γινει κ σε μας. θελω να βγαλω πραμα απο μεσα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια λεω να παω σε 5 ιντσο.Αν ενδιαφερει κανεναν το δινω.

 

Εγω στο ειπα να διαλεξεις το f1 αλλα δεν με ακουσες!

Οσο για την συζητηση που ανοιξατε ορισμενοι εδω μεσα για το αν ειναι μεγαλο για κινητο εγω εχω να πω πως το 7320 δεν ειναι καθολου μεγαλο για 5,5 ιντσες τηλ. αλλα ακομη και για μενα που ειμαι 1,95 ειναι μεγαλο, μεγαλο λεω ειναι για τον χειρισμο με το ενα χερι πραγμα που θεωρω απαραιτητο για να μπορει να λεγεται τηλεφωνω μια συσκευη,οριακα μεγαλο ειναι και το δικο μου f1 γιατι δεν φτανςι ο αντιχειρας παντου στην οθονη με αποτελεσμα να κανω ψιλοζογγλερικα,το οριο για τα δικα μου μετρα για να λεγεται τηλ. μια συσκευη ειναι ενα συμαζεμενο 4,7ιντσο,τωρα αν εχει καποιος τα δαχτυλα του Αντετοκουμπο αλλαζει το πραμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...