Jump to content

Online Update K700i, Πως - Προβλήματα - Απορίες...


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mphxths (28 Οκτ. 2004 , 22:12)

 

το θεμα ειναι να βρουμε εναν τροπο να μαθουμε το online update service ποιο firmware εχει... δεν γινεται να κανουμε καθε μερα update για να βλεπουμε τι firmware περναει...

 

 

Δεν νομίζω να υπάρχει και άλλος τρόπος... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 970
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (28 Οκτ. 2004 , 19:59)

 

Πάρε τους τηλέφωνο πριν πας να συνεννοηθείς, αν και δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα :happy:

 

 

Πήγα και είναι ακριβώς όπως μου είπες. Μέσα σε 30 λεπτά είχε τελείωσει.

Με γλίτωσες από το να μείνω χωρίς κινητό για 3 μήρες. Ευχαριστώ και πάλι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά εγώ σήμερα. Σας νίκησα lol!!!

Πάντως είναι πολυ άμεσοι. Εχουν και siemens αναβάθμιση!!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jor1ge (29 Οκτ. 2004 , 16:50)

 

20 λεπτά εγώ σήμερα. Σας νίκησα lol!!!

Πάντως είναι πολυ άμεσοι. Εχουν και siemens αναβάθμιση!!

 

 

Όντος, τα παιδιά εκεί κάνουν πολύ καλή , και γρήγορη , δουλειά!!!!! :D

 

 

@ Ilias74: Να 'σαι καλά!!!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (29 Οκτ. 2004 , 17:11)

 

Όντος, τα παιδιά εκεί κάνουν πολύ καλή , και γρήγορη , δουλειά!!!!! :D

 

 

@ Ilias74: Να 'σαι καλά!!!!! :happy:

 

 

αύριο θα πάω και εγώ εκεί για αναβάθμιση... θα τους χρονομετρήσω... για να δούμε...

 

:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αστειο;

Εχω παρει το ΜΑ-660

Εχω κανει συγχρονισμο πηρα ολα τα τηλεφωνα στο PC αλλα δεν μπορω να βρω ενα τροπο να τον τυπωσω δεν εχει αυτη την εντολη.

Κανενα κολπακι;

Και το αρχειο pbf τι ειναι;

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (28 Οκτ. 2004 , 15:47)

 

Για δοκίμασε Vodafone Shop, ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ 63, ΤΗΛ 2106412400, είναι επίσημο service (είναι το ίδιο με αυτό που είναι στην Ευελπίδων στον κατάλογο των service points της ΣΕ) και κάνει αναβάθμηση και σε original και σε vodafonized.

Εμένα μου έκανε αναβάθμηση μέσα σε 30 λεπτά

 

 

 

Πήγα και εγώ σήμερα εκεί για την πολυπόθητη και ξακουστή αναβάθμιση... η οποία έγινε σε ~25 λεπτά περίπου...

 

αφού μου την έφερε πίσω με απόδειξη... είπα να τσεκάρω εάν όντως πέρασε το τελευταίο (R2L) f/w, και να δω την γενικοτέρη συμπεριφορά του κινητού.

Κοίταξα εάν οι επαφές ήταν άθικτες, αν τα αρχεία (mp3+jpg) ήταν στην θέση τους, έπαιξα ένα mp3... όλα καλά!

Για να τραβήξω και μια φωτογραφία...

 

Πώς?? Τί...? Πατάω το shortcut από την κάμερα στο πλάϊ, με το που ξεκινάει η εφαρμογή (στην αρχή που δείχνει μαύρη εικόνα μέχρι να ενεργοποιηθεί ο αισθητήρας της μηχανής), με πέταξε πίσω σε κατάσταση αναμονής όπου βλέπεις την ώρα κλπ.! :blink: :blink:

 

χμμμ... για να πάω μέσα από το μενού...

 

μενού/φωτογραφική μηχανή... παπ(!) πάλι με πέταγε πίσω στο μενού αυτή τη φορά!! :cry:

 

εχμμ... λέω στο άτομο που μου έκανε την αναβάθμιση... για κοίτα λίγο εδώ τί γίνεται με την κάμερα!

 

:worry: :blink: !! "Πρώτη φορά το βλέπω αυτό!!" μου λέει...

Του λέω δεν ξαναδοκιμάζεις να περάσεις πάλι το R2L από πάνω... μπας και...

μετά από 15~20 min... έρχεται... πάω να ενεργοποιήσω την κάμερα... παπ(!)... "τρώω πόρτα" από την συσκευή πάλι...

Μου λέει "κάτσε να δοκιμάσουμε να βάλουμε την παλιά έκδοση που είχες..."

Ξαναπεριμένω να γίνει το "roll back"!!!

 

έρχεται πάλι πίσω... δοκιμάζουμε με το αρχικό f/w που είχα...!!! παπ(!) :eek: Το κινητό αρνείται να φωτογραφίσει!!!

 

 

Ξαναδοκιμάζει να του περάσει πάλι το καινούργιο f/w... :alien:

 

 

Τίποτα... ούτε τώρα... :X

 

Τελικά το άφησα εκεί για να το στείλει από Δευτέρα στο service της SE, και θα με ενημερώσει για το πότε θα είναι έτοιμο...

 

προς το παρόν βολεύομαι με ένα Siemens ME45...

 

Η γκαντεμιά του έτους... http://www.mp3players.gr/forum/Smileys/classic/icon_hit.gif

 

τί να πω... πρέπει να είμαι πολύ κωλόφαρδος.... (εκτός και εάν έγινε καμιά λακαμία από τον τεχνικό της Voda και κάτι έγινε κατά το upgrade... τουλάχιστον όποιος και να φταίει... εγώ σίγουρα είμαι καλυμένος... και εάν δεν το διορθώσει η SE, θα μου πάρει νέο k700i η Voda... (όχι "Live")

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CASH (30 Οκτ. 2004 , 15:53)

 

Να ρωτησω κατι αστειο;

Εχω παρει το ΜΑ-660

Εχω κανει συγχρονισμο πηρα ολα τα τηλεφωνα στο PC αλλα δεν μπορω να βρω ενα τροπο να τον τυπωσω δεν εχει αυτη την εντολη.

Κανενα κολπακι;

Και το αρχειο pbf τι ειναι;

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων.

 

Τι να τα κάνεις εκτυπωμένα τα ονόματα ο Γερμανός είσαι; :p Πέρα από την πλάκα πάντως δοκίμασε να ανοίξεις το pbf αρχείο με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CASH (30 Οκτ. 2004 , 15:53)

 

Να ρωτησω κατι αστειο;

Εχω παρει το ΜΑ-660

Εχω κανει συγχρονισμο πηρα ολα τα τηλεφωνα στο PC αλλα δεν μπορω να βρω ενα τροπο να τον τυπωσω δεν εχει αυτη την εντολη.

Κανενα κολπακι;

Και το αρχειο pbf τι ειναι;

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων.

 

 

Επίσης μπορείς να κάνεις ενα capture της οθόνης και να το τυπώσεις σαν εικόνα. Αν δεν έχεις image viewer που να υποστηρίζει capturing βρες και εγκατέστησε το ifranview - είναι freeware και είναι πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonick33 (30 Οκτ. 2004 , 15:57)

 

έρχεται πάλι πίσω... δοκιμάζουμε με το αρχικό f/w που είχα...!!! παπ(!) :eek: Το κινητό αρνείται να φωτογραφίσει!!!

 

 

Μήπως τελείωσε το φίλμ? :p :p

 

πέρα από την πλάκα, το κόβω για ένα Master Reset....

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος UserX ( 1 Νοέ. 2004 , 15:21)

 

πέρα από την πλάκα, το κόβω για ένα Master Reset....

 

 

εγώ θα προτιμούσα να μου δώσουν νέα συσκευή... (όπως μου είχε κάνει η Ericsson με το τ39 όταν πάνω στην λήξη της εγγύησης, "χάλασε" και έχανε το δίκτυο χωρίς λόγο, μου έδωσαν χωρίς 2η κουβέντα καινούργιο (του κουτιού)...

 

ελπίζω τώρα που είναι μαζί και η SOny να μην άλλαξε αυτή τη νοοτροποία...

 

άσε που είπα του τεχνικού της Voda (που μου είχε κάνει το update) να τους αναφέρει οτι εκτός από το ότι δεν δουλεύει η καμέρα, το κινητό αρνείται επίσης να αντιγράψει πάνω από 45 τηλεφωνικά νούμερα από την μνήμη του κινητού στην SIM...

 

 

:rolleyes: για να δω το after-sales service της SE...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikolai ( 1 Νοέ. 2004 , 16:31)

 

Μου το έχει κάνει εμένα μια φορά αμέσως μετά από αναβάθμιση στο σπίτι. Έβγαλα την μπαταρία την έβαλα και ήταν μια χαρά.

 

 

την είχαμε βγάλει και εμείς αρκετές φορές, αφού βάζαμε την SIM μου μετά από κάθε update...

 

(Το update γινόταν χωρίς SIM, εκτός από την τελευταία προσπάθεια... αλλά μάταια...)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει τι είναι το: Έκδοση λογισμικού ITP?? Το δικό μου έχει την CXC 125 813 R1S. 2 φίλων έχει την R1T και ενός άλλου που το πήρε σήμερα την R2C. Αναβαθμίζεται όταν κάνεις αναβάθμιση και αυτό? Να σημειώσω ότι όλοι μας έχουμε την R2L001. Οι 2 που έχουν την R1T έχουν κάνει αναβάθμιση σε εξουσιοδοτημένο. Εγώ έχω κάνει μόνος μου με DSS-25 και αυτός που το πήρε σήμερα την είχε.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoss7 ( 3 Νοέ. 2004 , 18:28)

 

geia sas.tha ithela na rwtiso an uparxei kapoia anavathmisi sto sonyericsson K700i wste na mporw na balw ta mp3ws hxo klisis???

 

 

Όχι ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

NO Syncstation found' leei i diadikasia kai sos TI NA KANO , giati apo oti fainetai den paei kala to update. Oi drivers tou dss pos egka8istantai, mono ekana unzipo to arxeio ton dss to eballa sto programm files. Ti 8elei?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τελικα ποια ειναι η επισημη τελευταια εκδοση λογισμικου απο την SonyEricsson? Εμενα το δικο μου εχει την R2V001. Πειτε αν θα χρειαστω την αναβαθμιση? Πηρα τηλεφωνο πριν κανω αυτο το post και τους ρωτησα αν εχει βγει αναβαθμιση. Μου ειπαν πως ναι εχει βγει. Τους ρωτησα αν διορθωνει το μεγαλο προβλημα της μπαταριας και μου ειπε οτι δεν εχει καμια σχεση η μπαταρια με την αναβαθμιση και οτι αδειαζει γρηγορα αν χρησιμοποιεις την καμερα, τις υπερυθρες, το bluetooth. Γιατι εγω το πηρα προχθες και καθε μερα το φορτιζω. Επισης μου ειπε οτι μετα τις 4-5 φορτισεις θα αποδιδει η μπαταρια γυρω στις 2,5 μερες. Τι απο ολα αυτα ισχυει.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σχετικα με το προβλημα που το πι-σι δεν βλεπει την συσκρυη παροτι κατεβασα τους οδηγους για το καλωδιο. Η SE μου ειπε-εχω βαση απο το P800-οτι μαλλον θελει το σι-ντι εγκαταστασης απο την συσκευασια. Θα το δοκιμασω. Ομως κανουν οι οδηγοι απο σι0ντι apo P900 Ή ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 21century ( 4 Νοέ. 2004 , 22:22)

 

Λοιπον σχετικα με το προβλημα που το πι-σι δεν βλεπει την συσκρυη παροτι κατεβασα τους οδηγους για το καλωδιο. Η SE μου ειπε-εχω βαση απο το P800-οτι μαλλον θελει το σι-ντι εγκαταστασης απο την συσκευασια. Θα το δοκιμασω. Ομως κανουν οι οδηγοι απο σι0ντι apo P900 Ή ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ?

 

 

Θα κατεβασεις το zip αρχειο τον drivers απτο σαιτ της σονυ και θα το ξεζιπαρεις.

Μετα θα βαλεις το usb της βασης και λογικα θα σου βγαλει 'εντοπιστηκε νεο υλικο' κτλ...

ΔΕΝ θα κανεις αυτοματη ευρεση λογισμικου αλλα θα επιλεξεις την 2η επιλογη, στην οποια εσυ καθοριζεις που θα ψαξει...

Του βαζεις λοιπον να διαβασει το φακελο που ξεζιπαρες του driver και εισαι ετοιμος!!! :D

Ετσι θα δει το καλωδιο...

Ελπιζω να βοηθησα... :cool:

Χθες εκανα και γω update και η τελευταια ειναι η R2L..

Δεν υπαρχει νεοτερη...

Καλη επιτυχια!!! :happy:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia exw mia aporia...

pws mporw na metaferw java games sto kinito K700i?

Egkatestisa to logismiko apo to cd pou edine h SE mazi me to kinito, kai mporw na metaferw mono eikones ,, ixous kai themata alla oxi efarmoges kai paixnidia... ksereis kapoios ti mporw na kanw? an yparxei kamia anavathmisi sto logismiko ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...