Jump to content

Online Update K700i, Πως - Προβλήματα - Απορίες...


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 970
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι κάποιο μέλος που έχει την καλή διάθεση και τον χρόνο, να μου δανίσει ή να περάσω από το σπίτι του, και έχει την ανάλογη βάση συγχρονισμού για το κ700, για να κάνω το update επί τόπου? (από R2A --> R2L) ?

 

Δυστυχώς δεν έχω κάποιον γνωστό να έχει τη βάση, και για να πάω σε Service Point είναι λίγο δύσκολο μιας και δουλεύω τα πρωϊνά!

 

Μένω Άνω Πατήσια... και μπορώ να έρθω όπου και εάν είστε στο Λ.Α. (Λεκανοπέδιο Αττικής)

 

Όσοι μπορούν/θέλουν ας μου στείλουν pm για περαιτέρω επικοινωνία...

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dathanassiou (24 Οκτ. 2004 , 23:14)

 

2) Kanoun gyrw sta 15 me 20 Euro kai tha tis vreis to Plaisio

 

 

Απλά να διευκρινήσω οτι εαν αναφέρεσαι στις βάσεις Sony Ericsson, τότε η τιμή ειναι λίγο διαφορετική, Ε46.61 χωρίς φαπα..

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=739&Catalog_Id=10&Product_Id=175701&Merchant_Id=1&Nav_Section_Id=14

 

Εκτός και αν έχει και imitation βάσεις το πλαίσιο - στο e-shop του δεν βρήκα κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ σήμερα στην OMNITECH (στο κέντρο στην Τζόρτζ) να κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου προκειμένου να σταματήσει να κάνει reboot κάθε φορά που προσπαθώ να κάνω syncronisation και να διορθωθούν και τα άλλα προβλήματα. Θυμόμουν ότι παλιά στα Ericsson Service άφηνες το κινητό σου και σε 2-3 ώρες πήγαινες και το έπαιρνες πίσω (εκτός βεβαίως εάν είχε κάτι σοβαρό). Είχα λοιπόν υπολογίσει κάτι άλλες δουλειές ενδιάμεσα. Φυσικά όμως είχα υπολογίσει χωρίς τον ξενοδόχο. Πόσο χρόνο λέτε ότι μου ζήτησαν να το κρατήσουν για αναβάθμιση??????

 

Λόγω 28 Οκτωβρίου και του γεγονότος ότι στις 29 Οκτωβρίου κάνουν άπογραφή (?!?!?!) να περάσω από Δευτέρα μου είπαν. Δηλαδή 6 ημέρες χωρίς κινητό (μάλλον τρελοί είναι). Σε κανονικές συνθήκες μου είπαν πως διαρκεί 3 ημέρες (πάλι υπερβολικό το θεωρώ)

 

Έτσι είναι παντού? Ή εγώ έπεσα στην περίπτωση; Μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιο άλλο μέρος που να μπορώ να κάνω γρηγορότερα το update μου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias74 (26 Οκτ. 2004 , 15:43)

Μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιο άλλο μέρος που να μπορώ να κάνω γρηγορότερα το update μου;

 

 

όλα τα έχει η σελίδα της ericsson

 

http://www.sonyericsson.com/images/spgc/CWS31AFW_11577_45_0_4000.pdf

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, όλα τα έχει η σελίδα της SE και το γνωρίζω απλώς ψάχνω την προσωπική εμπειρία κάποιου μέλους να μου πεί πως στο τάδε ή τάδε κατάστημα εξυπηρετούν γρηγορότερα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias74 (26 Οκτ. 2004 , 19:20)

 

Πράγματι, όλα τα έχει η σελίδα της SE και το γνωρίζω απλώς ψάχνω την προσωπική εμπειρία κάποιου μέλους να μου πεί πως στο τάδε ή τάδε κατάστημα εξυπηρετούν γρηγορότερα.

 

 

 

:rolleyes:

 

μα για αυτό έχει τα τηλέφωνα η λίστα... για να τους ρωτήσεις πόση ώρα/μέρες θα κάνουν για το update...

 

 

:alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PP6210 (26 Οκτ. 2004 , 14:10)

 

Απλά να διευκρινήσω οτι εαν αναφέρεσαι στις βάσεις Sony Ericsson, τότε η τιμή ειναι λίγο διαφορετική, Ε46.61 χωρίς φαπα..

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=739&Catalog_Id=10&Product_Id=175701&Merchant_Id=1&Nav_Section_Id=14

 

Εκτός και αν έχει και imitation βάσεις το πλαίσιο - στο e-shop του δεν βρήκα κάτι άλλο.

 

 

Re paidia sthn OMNITECH (στο κέντρο στην Τζόρτζ) exei h vash DSS-25 15E giati na pate plaisio na dwsete parapanw.Egw ekei thn phra prin kamia evdomda.

Link to comment
Share on other sites

Kai egw tin Omnitech enoousa oti tin exei 15 Eyra opws anaferei kai o filos denial akrvivws apo panw,oxi to Plaisio.. :o
[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: :worry: :confused:

 

να υποθέσω οτι όσο δεν λειτουργει το online update, είναι άχρηστη και η βάση ε?

 

Δεν υπάρχει κάποιο exe που να το κατεβάζεις και να σου βάζει απευθείας το τελευταίο firmware (μέσω της βάσης), χωρίς να κάνει online έλεγχο ποιο f/w έχεις κλπ...?

 

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonick33 (27 Οκτ. 2004 , 13:44)

 

:rolleyes: :worry: :confused:

 

να υποθέσω οτι όσο δεν λειτουργει το online update, είναι άχρηστη και η βάση ε?

 

Δεν υπάρχει κάποιο exe που να το κατεβάζεις και να σου βάζει απευθείας το τελευταίο firmware (μέσω της βάσης), χωρίς να κάνει online έλεγχο ποιο f/w έχεις κλπ...?

 

 

:(

 

To online update λειτουργει ξανα. δεν δοκιμασα ακομη ποια εκδοση εχει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bxtrm (27 Οκτ. 2004 , 13:51)

 

To online update λειτουργει ξανα. δεν δοκιμασα ακομη ποια εκδοση εχει.

 

 

Άντε ρε παιδιά :eek: ...ας κάνει κάποιος την καλή!!!!! :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως έκανε κανείς Update να μα πει πια έκδοση Firmware δίνει Η SE?

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias74 (26 Οκτ. 2004 , 15:43)

Πήγα και εγώ σήμερα στην OMNITECH (στο κέντρο στην Τζόρτζ) να κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου προκειμένου να σταματήσει να κάνει reboot κάθε φορά που προσπαθώ να κάνω syncronisation και να διορθωθούν και τα άλλα προβλήματα.

 

Έτσι είναι παντού? Ή εγώ έπεσα στην περίπτωση; Μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιο άλλο μέρος που να μπορώ να κάνω γρηγορότερα το update μου;

 

Δυστυχώς έτσι είναι σε οποιοδήποτε service point που ανήκει στην omnitech γι'αυτό θα πρότεινα μακρυά από αυτούς! Δεν μπορεί να πηγαίνεις ολόκληρο αυτοκίνητο για service και να το παίρνεις μετά από λίγες ώρες και για μία μεταφορά δεδομένων σε κινητό (το οποίο για πολλούς είναι εργαλείο δουλειάς) που κρατάει 10 λεπτά να θέλουν 2 με 3 εργάσιμες! Ελεος! Δεν ξέρω πως την έχουν δει εκεί και με ποια λογική το κάνουν αυτό αλλά καλό θα ήταν να τους κάνουμε ν'αλλάξουν πολιτική..

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pfg (27 Οκτ. 2004 , 18:07)

 

Ρε παιδιά μήπως έκανε κανείς Update να μα πει πια έκδοση Firmware δίνει Η SE?

 

ακομη η R2L001

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ευτυχως δεν εχει το λαιβ οποτε δεν θα εχω προβλημα, αληθεια με μοντεμ 56αρι ποση ωρα κανει συνηθως σε εσας παιδια..
Link to comment
Share on other sites

Το service update λειτουργεί ξανά.... Σήμερα έκανα update σε 10 λεπτά (Μόνιμη σύνδεση γαρ)

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias74 (27 Οκτ. 2004 , 20:52)

Δεν έχω καταλάβει κάτι; Εγώ που έχω vodafone live αν αγοράσω την DSS-25 κάνω update από το site της SE ή όχι

Oxi.... :(

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias74 (28 Οκτ. 2004 , 11:53)

 

Άρα μόνη λύση να αφήσω το κινητό για τρεις μέρες στo service! :wacko: Ωραία........

 

 

Για δοκίμασε Vodafone Shop, ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ 63, ΤΗΛ 2106412400, είναι επίσημο service (είναι το ίδιο με αυτό που είναι στην Ευελπίδων στον κατάλογο των service points της ΣΕ) και κάνει αναβάθμηση και σε original και σε vodafonized.

Εμένα μου έκανε αναβάθμηση μέσα σε 30 λεπτά :happy: ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (28 Οκτ. 2004 , 15:47)

 

Εμένα μου έκανε αναβάθμηση μέσα σε 30 λεπτά :happy: ;)

 

 

Επιτέλους ένα καλό νέο! :D , ασφαλώς και θα δοκιμάσω από Δευτέρα κιόλας! Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias74 (28 Οκτ. 2004 , 18:08)

 

Επιτέλους ένα καλό νέο! :D , ασφαλώς και θα δοκιμάσω από Δευτέρα κιόλας! Ευχαριστώ.

 

 

Πάρε τους τηλέφωνο πριν πας να συνεννοηθείς, αν και δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα :happy:

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να βρουμε εναν τροπο να μαθουμε το online update service ποιο firmware εχει... δεν γινεται να κανουμε καθε μερα update για να βλεπουμε τι firmware περναει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...