Jump to content

Online Update K700i, Πως - Προβλήματα - Απορίες...


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hi, μπορεί να γίνει αναβάθμιση μέσω bluetooth ??

οχι,στο κ700ι χρειαζεται και ειδικη βαση συγχρονισμου..ουτε καν' με καλωδιο δεν γινεται οπως στα νεοτερα κινητα της SE.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 970
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sygnwmi alla kati epathe kai den grafei ellinika!!!

 

Mia syntomi erwtisi: Mporw na apokleisw mono 1 sygkekrimeno arithmo apo tis eiseromenes kliseis mou? Na fainetai oti milaw otan me kalei ayti i epafi diladi...

 

Vrika oti mporw na dilwsw omada epafwn poy apodexomai kliseis alla egw thelw mono 1 na apokleisw.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας!!! Μου δώσανε ένα W800i που είχε πρόβλημα με το ηχείο (έπαιζε πολύ χαμηλά και το bluetooth μία φορά δούλευε και μετά ήθελε επανεκκίνηση για να δουλέψει) κι έτσι αποφάσισα να κάνω update λογισμικού! Είχε μέσα το λογισμικό R1BC002 και επειδή αυτή ήταν η τελευταία έκδοση αναγκάστηκα να κάνω downgrade...Όποια έκδοση και να έβαλα και τα 2προβλήματα συνέχιζαν να υπάρχουν!!! Έβαλα γύρω στις 5-6 φορές διαφορετικό λογισμικό μήπως του κάτσει καμία, αλλά τίποτα!!! Μετά το τελευταίο λογισμικό που πέρασα δεν ξαναλειτούργησε το κινητό μου! Ούτε καν που άνοιξε...τι κι αν πατούσα επίμονα το power, τι κι αν προσπάθησα να ξαναπεράσω άλλο λογισμικό...τι ξανασύνδεσα το κινητό μου με το καλώδιο του pc χωρίς SIM και με πατημένο το "C" για να κάνω update λογισμικού...πάλι τίποτα!!! Τι να κάνω??? Βοηθήστε με...σας παρακαλώ...Τι έγινε? Τι φταίει?? Τι μπορώ να κάνω??? Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Προσπαθώ να κάνω Update ένα K700i VL αλλά μου βγάζει μήνυμα Detection Failed. Please remove your phone and press restart".

 

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταιεί?

 

PS: BTW ξέρει κανένας κάποιο κατάστημα στο Ηράκλειο στην κρήτη που να μπορεί να αφαιρέσει το Live? If yes pls pm...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Προσπαθώ να κάνω Update ένα K700i VL αλλά μου βγάζει μήνυμα Detection Failed. Please remove your phone and press restart".

 

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταιεί?

 

PS: BTW ξέρει κανένας κάποιο κατάστημα στο Ηράκλειο στην κρήτη που να μπορεί να αφαιρέσει το Live? If yes pls pm...

Mε τι εχεις συνδεση το κινητο? μονο με βαση συγχρονισμου μπορεις να κανεις update.επισης vodafone live k700i δεν μπορεις να το αναβαθμισεις online.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάση συγχρονισμού χρησιμοποιώ. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στο ηράκλειο που να μπορεί να αφαιρέσει το Vodafone live γιατί πιθανώς αυτό είναι το πρόβλημα κ δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση...

 

Το κινήτο μια μέρα ξαφνικά έκανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μου έχασε όλα τα τηλέφωνα, μηνύματα, ήχους κλπ οπότε πιστεύω ότι μια αναβάθμιση θα βελτιώση την κατάσταση.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βάση συγχρονισμού χρησιμοποιώ. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στο ηράκλειο που να μπορεί να αφαιρέσει το Vodafone live γιατί πιθανώς αυτό είναι το πρόβλημα κ δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση...

 

Το κινήτο μια μέρα ξαφνικά έκανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μου έχασε όλα τα τηλέφωνα, μηνύματα, ήχους κλπ οπότε πιστεύω ότι μια αναβάθμιση θα βελτιώση την κατάσταση.

 

Ευχαριστώ

Επαναφορα ρυθμισεων δεν γινεται απο μονο του και οταν επιλεγεις εσυ σε ξαναρωταει αν θελεις.επισης αφαιρωντας το "βοδαφονε λαιβ" χανεις την εγγυηση σου,αξιζει :blink:

Καταστημα που ξεκλειδωνει κινητα και το εχω επισκεφτει στο παρελθον ειναι αυτο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.

Εχω στο Κ700ι την βερσιον R2AY004.

Ξερετε ποια ειναι η τελευταια κι αν υπαρχει η δυνατοτητα αναβαθμισης απο το σπιτι μεσω Update_Service_Setup-2.6.11.7.exe? (εχω dsl στα 2 MBit).

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.

Εχω στο Κ700ι την βερσιον R2AY004.

Ξερετε ποια ειναι η τελευταια κι αν υπαρχει η δυνατοτητα αναβαθμισης απο το σπιτι μεσω Update_Service_Setup-2.6.11.7.exe? (εχω dsl στα 2 MBit).

Ευχαριστω πολυ!

Νομιζω οτι αυτη ειναι η τελευταια? υποψην για να αναβαθμισεις το κ700 απο το σπιτι σου ΔΕΝ γινεται με καλωδιο,μονο με βαση συγχρονισμου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτη ειναι η τελευταια? υποψην για να αναβαθμισεις το κ700 απο το σπιτι σου ΔΕΝ γινεται με καλωδιο,μονο με βαση συγχρονισμου.

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου RAVER.

Eχω μια βαση την DSS-25, αλλα εαν ειναι η τελευταια version την "κατσαμε"...

Tο κινητο εχει αρχισει τα τρελλα του...

Λες τωρα που εκανα "διαγραφη ολων"(κατι σαν φορματ),να "ισιωσει"?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πούλησα το K800 είπα να χρησιμοποιήσω λίγο το παλιό και πιστό K700. Το θέμα είναι ότι από τη στιγμή που το άνοιξα ο μετρητής μπαταρίας ανεβοκατεβαίνει. Επίσης μόλις με πάρουν τηλέφωνο σβήνει το κινητό!

Όσο και να το βάλω για φόρτιση πάντα το ίδιο γίνετε. Καμια ίδεα βρε παιδιά?

 

Εκδοση λογικα ειναι η τελευταια-->R2L001

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που παρουσίαζε αυτά τα συμπτώματα ήταν από την μπαταρία τελικά. Είχε φουσκώσει και φυσικά δεν δούλευε ΟΚ.

Την άλλαξα στην εγγύηση και όλα εντάξει τώρα!

Link to comment
Share on other sites

@Poseidon

Αυτά τα συμπτώματα σημαίνουν το τέλος της μπαταρίας του Κ700. Μάλλον το είχες σε κανένα συρτάρι χωρίς να το φορτίζεις ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα στο συρτάρι σχεδόν 1 χρόνο, αλλα χωρίς την μπαταρία! Τώρα που το παρατηρώ η μπαταρία έχει κάνει ένα φούσκωμα στην μέση! Λέτε να εκραγεί? :D

 

Οποτε αν αλλάξω μπαταρία θα είναι όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις μπαταρία θα είναι σίγουρα όλα καλά.

Για το αν θα εκραγεί ή όχι δεν είμαι καθόλου σίγουρος.:)

Link to comment
Share on other sites

Χάχα ευχαριστώ! Πλακα πλακα ενώ είναι 3 χρονών κινητό, το μενού του είναι παρόμοιο με το k800 που είχα. Από εκεί μπορούμε να δούμε ποσο έχει αναβαθμίσει η SΕ το μενού στα κινητά τις.

Την μπαταρία την πήρα 10 euro. :)

Link to comment
Share on other sites

Χάχα ευχαριστώ! Πλακα πλακα ενώ είναι 3 χρονών κινητό, το μενού του είναι παρόμοιο με το k800 που είχα. Από εκεί μπορούμε να δούμε ποσο έχει αναβαθμίσει η SΕ το μενού στα κινητά τις.

Την μπαταρία την πήρα 10 euro. :)

 

Μονο 10€ :blink: ? Πολυ φθηνα ειναι...απο που την πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...